Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Még mindig nem értem mit keres telefonba ventilátor. Egyszerűen nem való bele.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Jose73


Jose73
tag

Olyan kis kedves, szúnyogdöngicsélésre emlékeztető hangja van. :))

(#3) #24536576 válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerintem pedig elég érthetően le van írva. 🤔

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nehezen tudom elképzelni hogy egy apró ventinek ami 15.000rpm-en pörög, ne legyen kellemetlen hangja.

Ez lehet a kompromisszum hogy ne melegedjen úgy mint az új Samsung vagy OnePlus.
Nem szívesen vennék egyik gyártó idei szériájából sem telefont, örülök hogy tavaly megtettem, és bízom benne hogy a következő 2 év jobb lesz ilyen szempontból.

(#5) Snowy_owl válasza #24536576 (#3) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Szerintem meg ez a második telefon a több ezerből amibe van ventilátor, és szerintem hülyeség, de kit érdekel.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6) Razzul válasza #24536576 (#3) üzenetére


Razzul
senior tag

Érthetően le van írva, de attól még a mobilos SoC-ok melegedésre ez a "basszunk rá egy ventit" megoldás eléggé furcsán hat. Ha már játékról van szó, és aktív hűtésre van szükség, akkor már inkább veszek egy kisebb telefont, amiről a mobilnetet meg tudom osztani meg egy Switchet, amiről pedig jobb élmény a játék.

És akkor az még szóba se került, hogy a SoC-ok melegedése már a Snapdragon 810 óta egy újra és újra előkerülő probléma, amire sajnos úgy tűnik végleges megoldást még egyik lapkagyártó sem talált.

Stat crux dum volvitur orbis

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vicces lesz, amikor nyáron a tulajnak elkezd zümmögni a zsebe :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) #95462144


#95462144
törölt tag

Itt a megoldás, ha valaki a home office alatt hiányolná a tücsökciripelést.

(#9) #24536576 válasza Razzul (#6) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én még switchen se játszanék, nemhogy telefonon. :D De attól függetlenül működhet a hűtés, hiszem meleg levegő távozik az egyik oldalon. Sokan játszanak telón, valamit ki kell találni, hogy órákon keresztül tudjanak.

(#10) Razzul válasza #24536576 (#9) üzenetére


Razzul
senior tag

Működni működhet, meg ki kell találni valamit, de a mobiltelefon "mobil" részéből vesz el, ugyanúgy mint a tepsi méretű eszközök. Nem hiszem, hogy ne járna kényelmetlenséggel, kompromisszummal, emiatt tartom furcsának ezt az egészt. Ráadásul ebben az árkategóriában már nem szívesen köt kompromisszumot az ember.

Stat crux dum volvitur orbis

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Pffff ez nagyon amatőr, amikor van dupla hűtés is: [link] :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) joey04


joey04
titán

Ha ez lenne a fő védelem, azt mondanám kuka. De így szerintem igenis jó megoldás. Fokozott terhelés alatt, vagy csak sima terhelés alatt nyáron a nagy hőségben inkább ciripeljen, mint hogy a hibákat és figyelmeztető feliratokat dobja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) _flamer válasza Razzul (#10) üzenetére


_flamer
aktív tag

Egyetértek veled, de gondolom, hogy aki ennyi pénzért vesz gamer telefont, az számol vele, hogy a jobb hűtés érdekében kap egy hangos ventit.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#14) dutrás válasza Razzul (#10) üzenetére


dutrás
őstag

Aki iyen telefont akar az már előre megkötötte a kompromisszumot ergo nem érdekli hogy zümmög. Erősen rétegtermék nem kell mindenkinek megvennie.

P50 pro/P40 Lite

(#15) benike1999 válasza _flamer (#13) üzenetére


benike1999
tag

Szerintem az az információ sok ember füle és szeme elött elment, hogy a ventilátor kikapcsolható ergo passzív üzemmódban is tökéletesen működik a készülék. És mêg azt is hozzá kell tennem, hogy olyan durva passzív hűtést kapott a CPU, hogy nem hiszem, hogy a ventilátort a nagy nyári meleget leszámítva valaha be kell kapcsolni (maximum csak azért, hogy kicsit terhelve legyen a csapágy)

(#16) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Oszt mi van ha van benne venti? Nem kell megvenni.

Ha PC-s szemszogbol nezem (procin 2x140-es venti, haz tetejen szinten 2x140), akkor menekulnek barmi elol ami ennyire kicsi es hangos, de ez egy telefon. Es kapcsolhato a venti. Ez inkabb pozitivum, mint negativum, nem ertem minek kell rinyalni.

Sztem egyre menobbek a gaming telok. Bar tovabbra sem vonz a mobilon gameles, egyszeruen nem eleg jok a jatekok, tele vannak mikrotranzakcioval, inkabb ez az oka hogy egyelore nincs ezeknek letjogosultsaga. Azonban van annyira szofisztikalt (leginkabb az attetszo hatlapos) ez a telefon igy elso ranezesre h sztem siman megveheto nem gamelesre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.