Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K82


K82
őstag

Inkább lett volna pár mm-rel nagyobb a káva, nehogy már egy ekkora tableten ne legyen hely.

Árban meg gondolom kisebb vagyon lesz mindegyik...
Legalább most a memóriát nem spórolták ki belőlük.

Pixel / OnePlus Pad

(#2) kbyte1024 válasza K82 (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Úgy ahogy irod :K lesz olyan ára hogy abbol már lapit veszel.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) K82 válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


K82
őstag

Már a Tab S7 FE árai láttán is fennakadtak a szemeim: 250e Ft-ért SD750G, 60Hz-es kijelző, 4GB memória? Hát Margit, maga nooooormális?

Ugyanezt a tudást telefonból kb. harmadennyiért vagy még kevesebbért árulják, nem hiszem h ennyivel drágább a nagyobb kijelző.... :F

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#4) Somatom válasza K82 (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem, hogy harmad ennyiért kapsz pl. vezetékes képkimenetet. A tab S7 FE ezt is tudja. Pláne nem 11" fölött.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) István971


István971
csendes tag

Már csak az ár a kérdés...

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Na a Samsung begyújtotta a rakétákat. Szimpatikus felhozatal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) bostone


bostone
addikt

Az S8 nem kapta meg az amoled kijelzőt, ahogy az S7 sem.
Miért?
Képtelen vagyok ezt a logikát követni.

(#8) bollokcs80 válasza K82 (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Valahol olvastam eurós árakat, de mire ideérnek, szerintem az alapmodell is súrolni fogja a 300 ezret. :F

Nem a széles tömegek eszköze lesz, az biztos. Mondjuk egy értelmes 11'"-os, Lite lehetne belőle (pl. S778, 6/128GB, 11").

B.Cs.

(#9) Somatom válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Így tippelik az árakat. Csapd hozzá a hazai áfakülönbezetet, meg egyéb sarcokat! Meg, persze 30 rugó szokott lenni a különbség a Wifis és a SIM verzió között. Én 330 --ért vettem hivatalos bótban az S7+ 5G -t (és ez csak a 6/128, mert a 8/256 -ot nálunk nem forgalmazzák hivatalosan). Nem is érzek késztetést az S8+ cserére. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) #76500480


#76500480
törölt tag

Tudják, hogy az iPadet elnézve meg kéne állni Ultrával is 400k környékén. Erre az okoskák kitalálták “DE hát ez hatalmas notebbok kijelző!”
Amoled techn. meg a tartalék érv.

Én, mint vásárló más markát nagyon nem nézegetnék.

[ Szerkesztve ]

(#11) Somatom válasza #76500480 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, az Ultrát biztos az iPad miatt találták ki. Bár, nem nagyon vágom a miértjét. Az iPad ekkora kijelzőn is csak osztott ablakos megjelenítést tud, többablakos mód nuku.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Kíváncsi leszek milyen extra szolgáltatások fognak járni a nagy kijelző mellé. De szerintem semmilyen.
Pedig ebben a kategóriában (főleg ennyiért), elvárná az ember. Észre vehetné a Samsung, hogy nem a kijelző adja el magát egy tabletben.

Ilyen téren az Apple jóval elörébb jár.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) kakuk.tamas válasza Somatom (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az iPad tudja a SideCar-t. És ezzel adott igazi okot az Apple a nagy kijelzőre.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#14) bollokcs80 válasza Somatom (#9) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az alap S7 is 260 körül indult, de azóta árfolyamok, infláció elszállt, chiphiány van, satöbbi.... :(

B.Cs.

(#15) Somatom válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nagy kunszt, ezt a Samsung is tudja. Bár, sztem kicsit overkill ezért ilyen drága eszközt venni. Ezt bármelyik portable monitorral is meg lehet csinálni negyed ennyiből.
A Samsung ennél többet nyújt. Nem azért vettem 330 -ért egy ARM számítógépet, hogy vegyek mellé egy számítógépet. Nincs is számítógépem, csak a teló, a tab, meg egy NAS.
Egyébként alapból jár hozzá a cerka és ahhoz a szoftverek, amik sztem elég jók. Ráadásul nem ragaszkodnak a gyári UI -hoz, másik launcher -rel is működnek. Gondolom, ez is ismeretlen iPaden, mint ahogy a floating megjelenés is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) Somatom válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem meg EZ ad okot a nagy kijelzőre és ezt hat éve minden Androidos teló, tab tudja (és persze azóta fejlődött). Szvsz az Apple nem kicsit van lemaradva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) kakuk.tamas válasza Somatom (#16) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ezt tudja az iPad is.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#18) Somatom válasza kakuk.tamas (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Linkelnél erről egy videót? Kerestem, de én csak osztott képernyős módot találtam. Floatingot meg egyáltalán nem. Androidon az osztott képernyőt a Samsung vezette be a Note1 -nél, 2011 -ben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) kakuk.tamas válasza Somatom (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az Applenél nem kell hozzá a csúcs tablet, megy a 150ezres iPaden is. Sőt, a legújabb iPad se kell hozzá. (Se a legújabb Mac)

SplitScreen, floating megy iPaden is.

“Ezt bármelyik portable monitorral is meg lehet csinálni negyed ennyiből.”

Csak egy sima monitoron nem tudod ott folytatni a munkát ahol a gépen abba hagytad.

Eszközök összekapcsolásában még mindig az Apple vezet toronymagasan.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) Somatom válasza kakuk.tamas (#19) üzenetére


Somatom
veterán

A split screen = osztott képernyő. Vagyis két app. Szted ez ugyanaz, mint amit én mutattam?
Gyanítom, hogy a floatingot is másképp értelmezed. Pl. teli képernyőn futtatom a Google térképet és fölötte, kis ablakban fut a kamerafigyelő, másik kis ablakban pedig a zenelejátszó vezérlője.
Eszközök összekapcsolása? Viccelsz? IPaden a mai napig nem tudsz írni pl. NTFS háttértárra. Az is őszi újdonság, hogy egyáltalán olvasni tudja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) bostone


bostone
addikt

Mindegyik rendszer mellé lehet tenni pluszokat, mínuszokat.
A legnagyobb probléma, hogy a vásárlók többsége másodlagos eszközként tekint a táblagépekre, párhozamot vonnak más informatikai eszközökkel, holott már ez is egy életképes önálló alternatíva.

(#22) Somatom válasza bostone (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan. Profi videószerkesztőt nem tud meghajtani, de amire az átlag használja a PC -t, laptopot, arra már elég.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem jo otlet a nagyobb tablet. Nem is ertettem, hogy vagy 10 eve miert tette félre a Samsung a nagy tablet koncepciojat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Somatom válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem mennék a mostani 12,4 fölé. Ez kb. A4 -es méret. A 14,6 sztem már a mobilitás rovására menne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) bostone válasza Somatom (#24) üzenetére


bostone
addikt

Asztalinak rendben lenne az ultra ezzel a mérettel, a többi pedig marad, ahol van.

(#26) Somatom válasza bostone (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Asztalinak mi értelme van egy olyan eszközt venni, ami attól drága, hogy hordozható?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) bostone válasza Somatom (#26) üzenetére


bostone
addikt

Elhordozod valahová, ahol van asztal és mehet a Fatmagül 8-10 órán keresztül HD-ben.
:)

(#28) Somatom válasza bostone (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ezt csinálom. Elhordozom Németországba, ahol két hetet tölt a kamion kisasztalán. Símán lehet rajta TV -t nézni, vagy, ha van TV, monitor, akkor rá lehet dugni. 14,6 már laptop méret. Ekkorában már van választék hordozható monitorok között is. Van olyan is, ami érintős. Rádugsz egy S Samut és ugyanott vagy, csak olcsóbban. Ráadásul az avulástól sem kell tartanod, mert csak a telót cseréled,, a monitor sok évig kiszolgáll.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Rodi 4.80 válasza Somatom (#26) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Ez pont olyan rétegtermék mint a gamer laptop. Sok eszközt kipróbáltam már, nekem a nagy Ipad a favorit, pedig se Iphoneom, se asztali Apple gépem nincs. Viszont évek alatt bevásároltam almás szoftverekből, a mai napig tökéletesek és nem igazán találtam alternatívát androidos oldalon.
Nálad gondolom fontos szempont a mobilitás, a kényelmes hordozhatóság, de vannak olyan helyzetek amikor jó ha egy táblagép kvázi kivált egy asztalit. Jó, mondjuk ennek nagyon megkérik az árát, de sokaknak megéri.

(#30) Somatom válasza Rodi 4.80 (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam a kompatibilitás is fontos. Kell tudja kezelni a Windows háttértárakat, pendrive -okat, kell tudjon kapcsolódni Win, Linux gépekhez. Ahhoz meg szabványos protokollok kellenek. Kell tudjon minél több videóformátumot. Úgy tudom, hogy ilyesmiben az iPad korlátozott lehetőségekkel bír.
Nálam a Samu símán kiváltja az asztalit. Itthon rádugom a 32" -os TV -re és azon nézem a TV műsort is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Na, az ár, amit tippelek: olcsótól-drágáig
250eFt
350eFt
500eFt

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#32) Somatom válasza HarleyCustom (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt mire érted? Wifi? 5G? 8/128? 8/256? 12/512?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) janeszgol válasza Somatom (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A legkisebbnél szerintem wifi only, a másik kettőnél nem tudom, hogy lesz-e csak wifi-s kiadás. Nem látom értelmét olyan összegnél.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Somatom válasza janeszgol (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig mindegyikből volt Wifi és SIM -es. Szerencsére más vonzata nincs. Olyasmire gondolok, mint pl. az iPad -nél, hogy csak a SIM -esben van GPS.
Itt van egy táblázat. Ez is mindegyikre azt írja, hogy "5G optional".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) Rodi 4.80 válasza Somatom (#30) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Valóban korlátozott lehetőségekkel bír az Ipad ha a saját ökoszisztémán kívüli eszközökkel való kompatibilitást nézzük, viszont amit tud azt jobban tudja mint más konkurens termék (szerintem). Tévézni én is tudok oda-vissza Samu telefonon, még kábel sem kell hozzá, bár keveset használom ezt a funkciót. A másik amiért kicsit tartok az androidos tabletektől: értékállóság és szoftveres támogatás. Ebben az Apple egyelőre élen jár, örülnék ha a többi nagy gyártó is követné a példát, mert árban szinte már ugyanott vannak.

(#36) janeszgol válasza Rodi 4.80 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Én azt vettem észre, hogy a tabletek értékállóbbak, mint a telefonok, köszönhetően a nagyon szegényes tablet piacnak. Egy Samsunggal nem lőhetsz mellé itt sem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Somatom válasza Rodi 4.80 (#35) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsung három Androidverzió-frissítést ígér az S kategóriában. 250 ezres ár fölött pedig kötelező a három év gari hivatalos, hazai vásárlás esetén. Egyébként a mai napig aktívan használok 6 -os Androiddal futó telót. Sztem legalább öt évig símán használható lesz egy S Samu. Esetleg egy akkucsere. Öt év alatt pedig maga a vas is elavul.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) Tigerclaw válasza Somatom (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez azert meg nem annyira kritikus meret, de lehet hogy nem hordozasra szanjak. Anno volt nekik egy meg nagyobb "konyhai" tabletjuk, amire van igeny, tekintve hogy egy 32 inches TV mar tul nagy a legtobb konyhaba, raadasul az okostevek borzalmasan butak, csigalassuak, limitaltak.

Ezen lehet valtani a filmes stream szolgaltatok, a kedvenc hirportal, youtube, facebook, vagy epp Jamie Oliver fozos app-ja kozott villamgyorsan. Fozes kozben sincs elszigetelve a haziasszony. (bocs ha ez szexizmus volt) Mehet rajta a videokommunikacio is. Kar hogy a magyar kabelszolgaltatok tobbsege csak fapados SD minosegben teszi elerhetove a csatornakat az elofizetoinek, es azokat is csak limitalva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) bostone válasza Somatom (#28) üzenetére


bostone
addikt

Más készülékek is támogathatják ezt az eljárást?
Próbáltál mást a Samsungon kívül?

(#40) Somatom válasza bostone (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint milyen eljárást? A vezetékes képkimenetet, vagy a touch inputot külső megjelenítőn? A előbbi több telóval, tablettel is működött. Az utóbbira csak Samsungos példát láttam, bár elméletileg más USB-C képkimenetes eszközzel is működhet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) Rodi 4.80 válasza Somatom (#37) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Kívánom hogy legyen szerencséd, nekem még egy Samsung csúcskészülék se bírt ki 5 évet, valahogy mind elkezdett köhögni a harmadik életévében. Nem nagy hibákról beszélek, inkább apróbb de annál idegesítőbb dolgokról. Nem mellesleg az egyik hároméves középkategóriás Samsung tévém annyira "elavult", hogy már nem lehet rá tükrözni a Note 10+ telót. Mert csak. A szaküzletben sem tudnak rá magyarázatot adni, egy sima frissítéssel szállt el az egész.

(#42) Somatom válasza Rodi 4.80 (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Három évig használtam a Galaxy S II -t. Pár hete próbáltam, még működik. 2011 -es teló. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) Rodi 4.80 válasza Somatom (#42) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Óh, a régi szép idők, az S3-mal még nekem se volt bajom 2 év után sem. :)
Oké hogy működik, de munkára már nem merném használni.

[ Szerkesztve ]

(#44) Somatom válasza Rodi 4.80 (#43) üzenetére


Somatom
veterán

40nm, 16/1. Persze, hogy ma már nem alkalmas munkára (sem). Ezért írtam, hogy 5 év alatt maga a vas is elavul.
Két év az nem gond. Elmúlt két éves a Note 9 -em, de símán tud mindent, amire szükségem van. Semmilyen késztetést sem érzek a lecserélésére. Ha rajtam múlik, még legalább két évig használom. Persze, sokat számít, hogy nem az alap, hanem a 8/512 -es verzió.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) Rodi 4.80 válasza Somatom (#44) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Sokáig volt nekem is Note 9-em, de amikor lecseréltem 10+ -ra, valahogy jobban éreztem magam, pörgősebb telefon de a 12GB ramnak sose láttam hasznát. Viszont a Dex jobban működött. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.