Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bilimbalam


bilimbalam
tag

Lehetne már valami érdemi fejlődés is :U
Mondjuk reszponzívabb / nagyobb felbontású / nagyobb méretű kijelző.

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szukseg lenne egy nagyobb 10+ inches verziora is, dokumentumok, szakkonyvek olvasasara, amiben abrak, rajzok, kepek is vannak. Egy regenynel maximum bosszanto hogy mashogy tornek a sorok kulonbozo betumerettel, de van ahol azert fontos, hogy minden ugy maradjon, ahogy a papiros verzioban.

Emellett botranyos, hogy sokszor dragabb az e-book verzio, mint a hagyomanyos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) worxland válasza bilimbalam (#1) üzenetére


worxland
addikt

Oasis

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4) Komplikato válasza bilimbalam (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Léteznek 10, 12, 13.3, stb. verziók, csak aránytalanul drágák, pedig állítólag a kijelző gyártása nem drága, a beépített elektronika meg sok éve avult mobilos cuccok, amiket gombokért megkap a gyártó.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#5) Tigerclaw válasza Komplikato (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az elso evekben volt az Amazonnak is talan GX utotaggal, aztan megszuntettek, pedig a papirnelkuli iroda egyik fontos eleme lenne, ha lennenek 12-3 inch-es e-ink olvasok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Ajándékok válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Pár éve próbáltam: a4-nél nagyobb újság oldal 5"-es fhd telefonon a méret miatt nehezen olvasható, de tökéletesen éles. Ugyan ez egy 6"-es fhd ebook olvasón mosott volt (mint az 5" hd telefonon).
Vagyis szerintem elég a 6-8"-es ebook olvasó, de UHD felbontású kell belőle.
Biztosan nehezebben olvasható, mint egy 12"-esen, de a kisebb méret miatt, annyival könnyebben kezelhető, hogy valószínűleg megéri.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#7) Tigerclaw válasza Ajándékok (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy nezem a nagy olvasok meregdragak de sajnos nem tul nagy a ppi ertekuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) sokomst


sokomst
tag

Mi az, hogy nagyobb fényerő? Mióta világít az e-ink kijelző? Nekem még jó régi verziós kindle-m van az tényleg olyan, mint a papír :)

(#9) Tigerclaw válasza sokomst (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ma mar van amiben van bekapcsolhato elolapi vilagitas. Tehat maga a kijelzo valtozatlan, csak oldalt van par LED, aminek a fenyet a kijelzot vedo “uveg” szetteriti a kijelzore talan mikrometszesekkel. Igy kulso lampa nelkul is olvashato a tartalom sotetben. A vilagitas merteke is beallithato vagy kikapcsolhato teljesen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) sokomst válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


sokomst
tag

Erre kíváncsi vagyok, bár nem gondolom létszükséglet funkciónak. Nehéz újdonságot behozni erre a piacra, mert nem igazán avulnak.

(#11) consono


consono
nagyúr

Vajon a fekete alapon fehér betű a régi Kindle-kre is elérhető lesz? Én legtöbbször "lámpaoltás" után olvasok sötétben, ott nekem ez sokkal kényelmesebb most a PocketBookon koreaderrel, mint a fehér alapon fekete. És még az asszonyt sem zavarom vele :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#12) aginor válasza sokomst (#10) üzenetére


aginor
addikt

Pedig sötétben, félhomályban több, mint hasznos funkció. Én emiatt vettem anno paperwithe-ot, és nem bántam meg, hogy világítós modell lett a sima helyett. Egyszer nézz meg egyet élőben, de ne napsütésben, vagy jól kivilágított szobában.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13) dabadab válasza sokomst (#10) üzenetére


dabadab
titán

Tök jól működik és egyébként hasznos is, mivel az e-papír kontrasztja kisebb, mint a sima nyomtatott papíré, ezért nagyobb szüksége van megvilágításra.
Ez szerintem pont olyan, amire tényleg szükség van: az első Kindle-men még nem volt ilyen, ahhoz olvasólámpás tokot vettem, mert rájöttem, hogy rengeteg olyan helyzet adódik, amikor viszonylag rossz fényviszonyok között olvasnék (este autóban, vonaton, repülőn, kinn a kertben stb).

DRM is theft

(#14) sokomst válasza dabadab (#13) üzenetére


sokomst
tag

Azóta néztem videót, hogyan is fest ez kb. Jónak tűnik, nem egy szemfárasztós kijelzőnek látszódik így sem. Bár én nem mostanában fogok váltani, alkalmi olvasó vagyok egy ősrégi 4. genes Kindle-t használva. Jelenleg a kis felbontás zavaróbb inkább sokszor főként egyéb irományoknál amik csak pdf-ek.

(#15) divan


divan
senior tag

Nekem az előző generációs Paperwhite van, abban is lehet fekete alapon fehér betűkkel olvasni. Dark mode-nak hívják. Ez mitől újdonság? :F

(#16) Narxis


Narxis
nagyúr

Kobo Clara HD jobb választás ha a cél ideg nyelvű könyvek olvasása?

Thanos was right.

(#17) consono válasza divan (#15) üzenetére


consono
nagyúr

Hmmm, ez mióta van? El kel vennem a kölöktől megnézni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19) sokomst válasza #32839680 (#18) üzenetére


sokomst
tag

Nem hangzik túl akku barátnak a folytonos világítás. Vajon mitől sárgásabb, azt hittem az e-ink az e-ink és kész :))

(#20) k.kristof válasza sokomst (#19) üzenetére


k.kristof
őstag

Az Amazon egyébként is úgy adja meg a töltések közötti időt, hogy napi max 30 perc olvasással számol. Ha ilyen kevés időm van olvasni, inkább bele sem kezdek :D

(#21) dabadab válasza sokomst (#19) üzenetére


dabadab
titán

Meglepően nem vészes a dolog, az Oasisomon egyáltalán nincs akkupara, nyilván hossztól függ, de szerintem úgy két-három regényt el lehet olvasni egy töltéssel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) Seraph 16 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Seraph 16
őstag

Azért ilyen drága az e-könyv Magyarországon, mert 27% áfa terheli, szemben a nyomtatott verzó 5%-os áfájával :W

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#23) worxland válasza sokomst (#19) üzenetére


worxland
addikt

Akkubarát: bekapcsolt világítással is hetekig elmegy.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#24) Tigerclaw válasza Seraph 16 (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem csak nalunk, az Amazonnal is ez a helyzet gyakran.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Szab02 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Szab02
aktív tag

Eddig az összes szakkönyv, amivel találkoztam töredékébe került a nyomtatott verzióhoz képest.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#27) Tigerclaw válasza Szab02 (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tegnap csak talalomra raboktem egy Ken Follett regenyre es a kindle verzio volt 10 korul, a paperback 7 korul. Valoszinuleg a forditott helyzet az altalanos, de ilyen is van. Normal esetben is kicsi a kulonbseg a paperbackhez kepest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) dabadab válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


dabadab
titán

Most a német amazonon direkt rákerestem Follettre és az ebook mindig olcsóbb volt. Volt, ahol csak kevéssel (azt hiszem, a legkisebb különbség az volt, hogy 11 euró a könyv és 10 az ebook), volt, ahol sokkal (Pillars of the Earth 1,5 EUR Kindle-n, papíron meg 7,36).

DRM is theft

(#29) Degeczi válasza k.kristof (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam mondjuk pont reális, általában ebédidőben tudok olvasni (ezért mindig olyan tokot veszek, amiben van beépített kitámasztó), így bőven hozza minden típus a gyári specifikációt.

(#30) azbest válasza #32839680 (#18) üzenetére


azbest
félisten

pont csináltam másik topicba anno kindle 5 vs pw2 képet világítás nélkül [link]
Mivel a boltban az akkori, már touchos alap kindle is ott volt mellette, így láttam, hogy az is ilyen sárgás. Az érintő réteg lehet az oka. Ahogy írod, enyhe fénnyel már fehér.

Használaton kívül, készenlétben egyébként a pw2 sokkal tovább szokta bírni, mint az alap kindle5, de persze idősebb is a régebbi. De persze hetekben mérhető az is, nem mértem ki sosem.

Árak kapcsán, éppen a napokban vettem meg angolul is egy könyvsorozatot, mert az amcsi shopban 8 kötet 28.24 usd volt (22.24$ + 27% magyar áfa). Amúgy papíron 11 a puha 23 a keménykötésű darabja ott.

Itthon is vettem már pár könyvet. Általában azért legalább 30%-kal olcsóbbak voltak, mint a papír.

[ Szerkesztve ]

(#31) balojazz


balojazz
tag

Asszem, betárazok egy ilyet karácsonyra magamnak, elég nyálcsorgós a kicsit nagyobb méret és üzemidő, PW3-ról már megéri váltanom. Amúgy is 5 éves a mostani, nullproblémás verzió, kellene egy új tok is, inkább váltok.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#32) Degeczi válasza azbest (#30) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az szimpla e-ink gyártási szórás (meg egyébként is inkább "szürkés", semmint "sárgás"). Egyik ilyen, másik olyan, egy típuson belül is.

(#34) dabadab válasza #32839680 (#33) üzenetére


dabadab
titán

A Librán vannak fizikai lapozógombok, ami szerintem fontos feature, bár persze árban meg inkább az Oasishoz van közelebb, amin szintén vannak.

DRM is theft

(#36) Robitrix


Robitrix
senior tag

Azért 40-60 ezer forint túl sok egy ebook olvasóért szerintem. Sőt a hazai ÁFA és egyebek miatt inkább 50-80 ezer.....

(#37) dabadab válasza Robitrix (#36) üzenetére


dabadab
titán

A reklámos 131 EUR, ami 47 kHUf, a reklámnélküli meg 151 (54 k).
De egyébként rendszeresen van akció is, az előző generációst most pl. 85 EUR-ért szórják ki.
Illetve ott a sima Kindle is, idén már az is kapott világítást, az 75 EUR.
A másik oldalon meg ott a Kindle Oasis: a mobilnetes változata 320 EUR és azt is veszik.

DRM is theft

(#38) Degeczi válasza dabadab (#37) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És akcióban féláron is előfordul az Oasis, kb. egy éve 155 EUR-ért vettem (+még kb. 10 EUR a mailbox.de továbbküldés)

(#39) consono válasza Degeczi (#38) üzenetére


consono
nagyúr

Mondjuk féláron az Oasis jó üzlet :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#40) Oldman2 válasza Degeczi (#38) üzenetére


Oldman2
veterán

155 nettóért vagy bruttó?

(#41) Degeczi válasza Oldman2 (#40) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogy tudnál venni nettó áron bármit is EU-ban mezei végfelhasználóként? Német bruttó, de mivel mailboxde-s továbbküldés, nem cserélődött magyar áfára (ha közvetlenül az Amazon szállította volna ide, már tavaly is ráment volna a világbajnok áfánk, mert az ő magyarországi forgalmuk már évek óta a küszöbszint fölött volt. De ezt amúgysem szállították volna ide, csak német címre)

(#42) Oldman2 válasza Degeczi (#41) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert érdekes véletlen, a számla alapján én májusban 155 nettó EURO-ért vettem Oasis-t.
Bruttó 185 EUR

(#43) Degeczi válasza Oldman2 (#42) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Előkerestem, nettó 134 volt - de tavaly még élt a koronavírus miatti német áfakedvezmény, csak 16% ment rá, nem 19 (idén januártól állt vissza)

De ahogy látom, ez most akció nélkül is 230 EUR, 320-ért a 32GB + mobilnet verziót listázzák. Biztosan akad aki megveszi, de aligha sokan, hiszen akkora tárhelyre nincs szükség, és utazásgatás során is csak akad wifi (ha másként nem, mobilról megosztva), nem sok értelme lenne azért felárat fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#44) azbest válasza dabadab (#37) üzenetére


azbest
félisten

"a sima Kindle is, idén már az is kapott világítást, az 75 EUR."
sőt, ez már 2019 óta elérhető. Amúgy én kicsit mindig vegyes érzelmekkel hallgatom, hogy a sima kindle milyen új képességeket kap meg, ami előtte a pw-nek volt. Mert minden alkalommal 10 euroval nő az ára is.

Azt hiszem a kindle5-öt akciósan még talán 49 euroért vehettem. A touchnál is emelkedett az ár, meg a frontlitnél is emelkedett az ár :(

(#45) Filtro


Filtro
csendes tag

Amióta bekerült az alapmodellbe is a háttérvilágítás, a mezei felhasználónak totál felesleges mást (drágábbat) venni.

Bluetoothnak mi értelme van egy e-olvasónál???

PW3-al nyomom, arról max akkor váltanék el, ha lenne egy olyan harverrel ellátott Kindle, ami elboldogul egy Firefox-kaliberű böngészővel úgy, hogy ne kelljen 20-30 másodpercet várni, mire egy wikipedia oldalt betölt... A PW3 böngészője gyakorlatilag használhatatlan.

Ja és ne kerüljön már annyiba, mint egy 1-2 éves andoidos flagship telefon, mert azért műszakilag nagyon nem egy liga a kettő :))

De el is mehetnek a picsába, hogy a dark mode csak PW4-től fölfelé jár, amikor csak a kijelzőn szereplő tartalmat kell invertálni. Retkek...

(#46) dabadab válasza Filtro (#45) üzenetére


dabadab
titán

Bluetoothnak mi értelme van egy e-olvasónál???

Hangoskönyv.
(Nem, én sem értem, de a jelek szerint erre konkrét igény van.)

DRM is theft

(#47) Oldman2 válasza Filtro (#45) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad van, mindeközben egy dolgot tudjon mindenki!

Világítás és világítás között van különbség, ami ez esetben a megvilágítást eredményező LED-ek számától erősen függ (a színhőmérséklet most nem érdekes)!

Kindle - 4 LED

Paperwhite 4 - 5 LED
Paperwhite 5 - 17 LED

Oasis - 25 LED

(#48) Degeczi válasza Oldman2 (#47) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont főként az állítható színhőmérséklet miatt van többszörös számú led, hiszen ilyenkor az eltérő színű ledek fényerején változtatnak.

A dark mode-nak meg amúgysem sok értelme, mert ez nem OLED kijelző, és az előtér-világítás miatt nem fekete a háttér, hanem szürkés (amúgy van vmi hardver követelménye is az Amazon által választott módszernek, ezért nem kapta meg korábbi csúcsmodell sem, mint a Voyage. Úgyanígy az akkukímélő alvó mód is csak a PPW 4-en választható opció, az Oasisen meg fixen aktív)

(#49) consono válasza Degeczi (#48) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogy nincs értelme, én 90%-ban csak dark mode-ban olvasok, mert tök sötét van, mikor időm van olvasni. Nem világítja be az egész szobát és még a szememet is kevésbé zavarja...

"In God we trust. All others must bring data"

(#50) Degeczi válasza consono (#49) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk töksötétben sosem olvasok, dark modeban sem esett jól a szememnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.