Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Champipi


Champipi
senior tag

Már megint semmi olyat nem láttam amire ráizgultam volna.

(#2) predakon


predakon
őstag

Engem ez a 28as monitor érdekelne, a többi nem izgat.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#3) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

2008-ban esetleg már oda lehetne írni azt is, hogy milyen Bluetooth és milyen WiFi pontosan

(#4) bnss


bnss
veterán

A 3870X2-t boltban meg lehet kapni 100k környékén, szvsz.

A DS3-as Giga lap tuningban is egész jól muzsikál, a memróiákat szépen lehet vele hajtani.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5) rocket


rocket
nagyúr

A kepen a Sapphire HD3650 kartyajan a hutes boritasa UV reagensnek tunik, a ventilator is :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Nagyon csúnya hűtő került a P5N-D lapra :O! Bár a 7XX sorozatú chipset is kazán lett:B, azért ASUS-ék tudnak ettől pofásabbat is rakni NV-féle északi hídra

(#7) Efbialy


Efbialy
tag

Az MSI-n az a 4. hűtöborda micsoda, talán nyugati híd :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Pukkancs


Pukkancs
tag

Brutálisan néz ki az az x2-es radeon, emlékeztet a Woodoo5 6000 -re

(#9) Geli


Geli
senior tag

[link]

ebben tuti van kékfog? :U vagy csak a kisker kivette belőle? :D

[ Szerkesztve ]

(#10) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Így van, vegyétek a 1501-et én is épp arról írok, csak jót tudok elmondani róla. Szerencsére én nem Vistával vettem, használom, így meg lehet kapni egy fokkal olcsóbban is.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#11) szacsee válasza Pukkancs (#8) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jah, de már csinálhatnák a beígért PCI-E 2.0 kompatibilis külső VGA-kat külön tápadapterrel, így sem tápra, sem hűtésre nem kellene költeni. :B .és akkor lehet akár 8GPU leszarnám a hőtermelést és a méreteket.. ;]

(#12) Pukkancs válasza szacsee (#11) üzenetére


Pukkancs
tag

Pci-e 2.0-ás külső videókártya? De akkor hogy csatlakozna a pci-e2.0-ás csatlakozóra? És a házon kívül volna? Érdekes megoldás, lehet van jövője ennek a megoldásnak, de csak kis réteget érintene.

(#13) ftc válasza Szlovi (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

Kazán? merre s hol? csak a lapgyártónak durrant el az egya...

(#14) szacsee válasza Pukkancs (#12) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nem csillagászati árral hoznák a piacra, akkor sok embert érdekelne..itt a forrás.. :R

(#15) munky


munky
őstag

jók ezek a monitorok. :)

(#16) kovy79


kovy79
őstag

Az nVidia megint kitett magáért! Az Asus P5N-D hűtése akkora, mint egy picoITX-es lap!
Először fel sem tűnt, azt hittem, egy mATX-es lap (az arányok miatt), később rájöttem, h nem...
A Giga MA770-DS3 lapban viszont sztem megtaláltam a mostanim utódját. :)
A CSX Diablo-ra nem csak a készlet erejéig vonatkozik az akció?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17) #65675776


#65675776
törölt tag

Az AMD770-es lapon nem a visszafogottság miatt van csak ekkora borda, hanem mert ez is bőségesen elég. Ez bizony és szerencsére nem nForce.

(#18) Elmör válasza kovy79 (#16) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem tetszik az Asus lap is, meg az MSI is. Jó megoldás végre, hogy lehet Intel procim meg nVidia karim is SLi-ben egyszerre és nem is annyira drága!
Meglátjuk, hogy a 9-es széria milyen lesz, mennyibe kerül és ha nem úgy alakul, akkor még mindig nyomathatom 2 GTX-el a kis C2D-val. :D

Ez a 2 ventis 3870X2 meg brutális! :Y

Mod: Kár, hogy nincs oldalról kép az Asus lapról, mert érdekelne, hogy a fekete PCI-E híd mellett lévő hűtőborda mennyire van magasan, befér vajon a kari alá? A másik borda tényleg hatalmas! :R

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#19) Abu85 válasza Champipi (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csoda, egy csaj sincs a cikkben. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) ddekany válasza mr.geeZ (#10) üzenetére


ddekany
veterán

"Így van, vegyétek a 1501-et én is épp arról írok, csak jót tudok elmondani róla."

Hát... a Dell forumok-ból úgy tűnik, sokaknak van gondja az integrált videókártyával. És egy kliens akinek ilyen lett is szívott vele, de végül egy kellően régi Catalyst megoldotta a napi többszöri VPU recovery-t ill. feketére fagyást. Azóta megy... kop kop.

Aztán, a bruttó 160 körüli árcsoportban nekem a 6400 halkabbnak tűnt, bár egyik sem volt csak pár órát a kezem alatt. (1520n, ami egy 180-as darab volt, pláne szebb/jobbnak tűnt... persze +20e, de azon van minden ami szem szájnak ingere. És persze fekete! :) )

(#21) ddekany válasza Abu85 (#19) üzenetére


ddekany
veterán

Ott van a Saphire hűtőn egy... jah, csak rajzolva volt, igaz. Egyébként is én a naaagy passzív hűtőkre izgulok. :DDD

(#22) drizzt1666


drizzt1666
tag

Annak a P7N SLI lapnak egész baráti ára van. Meg hullámvasuta. Tudom, feature :D
Ezek az LG moncsik se rosszak, köszi az infókat :C

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#23) drizzt1666


drizzt1666
tag

Bocs, tudom h double post, de lenne egy hülye kérdésem:

Függetlenül attól, h a lap ddr2 800-at támogat, használhatók benne a tuning ramok? Pl egy t800 mondjuk 1000 mhz-n, stb :F Vagy a ddr2 800 csak a JEDEC szabvány miatt van ráírva és ugyanúgy szaladgálnak benne a ramok nagyobb mhz-n? :F

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#24) radírfej válasza drizzt1666 (#23) üzenetére


radírfej
senior tag

nincs benne 800+ feletti beállítás, de manuálisan simán mennek, amíg a lap - és főleg- a memória bírja.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#25) tob!as


tob!as
tag

és ismét itt a Diablo :DD
Csak jönne már meg az én példányom. Az utolsó ékköve konfigomnak :)

(#26) Lntos


Lntos
csendes tag

Mondja már meg valaki hogy mi értelme van 19-esnél nagyobb monitort venni? (de még az is sok, 17 a jó) Csak kitörik az embernek a nyaka, és még be sem lehet látni.. Filmezésre meg ott a tv-out......?

www.f1teamhungary.extra.hu -Lntos- Celeron 2.66Ghz-512ddr-9600xt-Genius Twin Wheel F1-Logitech x530(f1 ligara kell csak..)-Playstation 2+games

(#27) rudi válasza Lntos (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Pélául az, hogy ne kelljen 1280x1024-en kínlódni. Nem mindenki van belebújva a monitorba, ők lazán belátják a 20-24 hüvelyket képátlót is. A TV-out meg elég kevesen használnak.

Érdemes a saját szemszögünkön kíül általánosan is belegondolni a dolgokba.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) zdanee


zdanee
őstag

A 6400-as az illusztracion nem is a 6400-as. Az ugyanis ugyanugy nez ki, mint egy 1501, csak van par elolapi gombja.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29) Elmör válasza rudi (#27) üzenetére


Elmör
senior tag

Tényleg így van. Nekem 15" moncsim volt, aztán amikor a 17" monitort megvettem, azt hittem, hogy hű mekkora, aztán most szeretnék 22-est. Szerintem be lehet látni és filmre meg abszolút jobb. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#30) Mice_007 válasza Lntos (#26) üzenetére


Mice_007
tag

Végülis igaz, minek venni mondjuk 100 x 150 centis íróasztalt, ha az ember két keze max 40-50 centis felületet ér át... sőt még egy A4-es lap is elfér ekkora helyen.

Nagy monitor nem azt jelenti, hogy az egész felületén aktívan dolgozol, hanem azt, hogy kihasználod a felületet és elfér pl editor + welap vagy két PDF oldal, vagy excelben egy csomó oszlop, esetlek winamp meg msn, sidebar...sorolhatnám :)

AIDA64.com

(#31) Geli válasza Lntos (#26) üzenetére


Geli
senior tag

nekem sokszor a 22es is kevés, most tervezek 26osat venni. Amikor egyszerre használom a pdf olvasót (feladatot olvasom), kozben wordben szerkesztek, és mellette van megnyitva egy mappa ahonnan illesztgetem a képeket, és még egy txt file ahonnan a szöveget. Egyáltalán nem egy hihetetlen extra dolog, és még nem mondtam az msn-t, vagy a firefoxot.

(#32) feka007


feka007
nagyúr

Jó kis moncsi ez az L245WP, ha lenne 200k-m, akkor megnézném, hogy milyen is egy PMVA, addig maradok a TN+filmnél, mit lehet csinálni...

(#33) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azért tegyük hozzá azt, hogy az Nvidia egy GPUval közel jár ahhoz az eredményhez, amit az AMD 2 GPUval ér el...

(#34) drizzt1666 válasza radírfej (#24) üzenetére


drizzt1666
tag

Köszi az infót, ma is tanultam valamit :U A végén még nem hülyén fogok meghalni :DD
WonderCSabo: Persze, ez nyílvánvaló, de csak és kizárólag a pillanatnyi teljesítmény a fontos, és ebben - egyenlőre - a 3870 x2 mindent lemos. Az, h ez most igazándiból 2 gpu miatt van vagy sem, már csak eszmei dolog, kár belekeverni :)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#35) .mf válasza kovy79 (#16) üzenetére


.mf
veterán

Én is, amikor tavaly először láttam, meg kellett számolnom a pci-slotokat, hogy megbizonyosodjak róla, hogy nem egy mATX lap :DDD

A nemzetköziparányvirág lollercoaster hűtése is jó - csak nem tudom, mire, és miért tartja a cikk írója erénynek. Nehezebb leszedni és normális hűtésre cserélni; valamint a melegedő alkatrészek egymást hűtik... inkább külön bordákat...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) .mf válasza ddekany (#20) üzenetére


.mf
veterán

Az első Dell konfig 130e-ért sztem elég sovány. Hasonló, csak kicsit gyengébb hp-t másfél éve vettem 160e mínusz 60e (Sulinet) Ft-ért. Azért ennyiért legalább 1GB ramot és XP-t is beletehettek volna...

Nem értem, miért fényezitek ennyire a Thinkpadeket. Nem tapasztaltam, hogy sokkal jobbak vagy megbízhatóbbak lennének: anyám écges T42 )vagy 43?)-esének iszonyat hangos a ventije, és a szervíz csak három hét alatt vállalta a javítását. A főnököm X60-as tabletjének pedig a hálózati (ethernet) csatlakozói mentek tönkre, és mellé a wifi is időnként feladta. Nem tetszik a rücskös tapipad sem, egyáltalán nem ergonomikus. Végül az ultimate ellenérv: rondák :DDD A dizájnt tetézi a nyolcvanas évekből ottragadt matrica is. Szóval nem sok okot látok a magasabb árcédulára...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) rudi válasza .mf (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Tettétek már azt a T42-est egy hasonló korú egyéb márkájú gép mellé? Az X60-at mennyi időre vállalták javításra? Az hogy feladja a Wi-Fi mit jelent? Eltűnik a hardver, vagy hardverhibát jelez a rendszer vagy nem csatlakozik hálózatra. Egyébként a legtöbb helyen dicséri a ThinkPadeket, szerintünk abszolút joggal. Az viszont kétségtelen, hogy rondák :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) ddekany válasza Lntos (#26) üzenetére


ddekany
veterán

"Mondja már meg valaki hogy mi értelme van 19-esnél nagyobb monitort venni?"

Kevesebb, mint pl. 15"-s helyett 17" vagy 19"-eset, az biztos... De egyébként pl. azért van értelme, mert az ember szemegolyója összehasonlíthatatlanul gyorsabban mozog, mint ahogy görgetni tudod a képernyő tartalmát. Ha dolgoznál pl. Photoshop-ban, nagyon de nagyon tudnád értékelni, de akár Word-ben is jól jön.

A sok alkalmazás ablak egyidejű elhelyezését a képernyőn, ami elhangzott válaszként, viszont soha nem igazán értetettem. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor használtam ki, hogy az alkalmazások mozgatható/átméretezhető ablakban vannak (és nem egyszerűen a teljes képernyő az aktuális alkalmazásé -- egyszerűbb lenne ha ez lenne az alapértelmezés, mert most állandóan nyomogatnom kell a "teljes méret" gombot... felesleges ostobaság, idegesítő... ott a 19"-es képernyő, de az alkalmazások vagy fele alapértelmezésben azt akarja, hogy egy gyufásdobozba szorulva szenvedjek), hiszen ott az Alt + Tab. És én egy power-user vagyok, és jellemzően egy rakás alkalmazás van nálam egyszerre nyitva.

(#39) ddekany válasza .mf (#36) üzenetére


ddekany
veterán

"Az első Dell konfig 130e-ért sztem elég sovány. Hasonló, csak kicsit gyengébb hp-t másfél éve vettem 160e mínusz 60e (Sulinet) Ft-ért."

A Dell gépek árában általában 3 év garanica van, míg a HP-knál gyakran csak 1 év van benne, és plusz pénzért vehetsz plusz garanciát, aminek az árával gyakran már nem is olcsóbb mint a Dell.

(#40) .mf válasza rudi (#37) üzenetére


.mf
veterán

Itthon csak egy olyan Acer laptop-kövülettel tudom összehasonlítani, amin még Y2k Compliant matrica van, amit a bevizsgálás után kapott :DDD amúgy asszem '98-as (az már 10év, micsoda aggastyán! :C ) és a tönkrement akksi kivételével működik, egyszer kellett benne CD-t cseréltetni, kb 3-4 éves korában, de továbbra is halkabb. A többi fiatalabb.
A főnököm notijánál nem tudok többet, mivel pár napra rá utazott el, ezért felhívta egy ismerősét, hogy ez neki most nagyon sürgősen kell. Az ethernet-csati kh-s volt, a wifivel nem tudom, hogy végül mi volt a baj.

Lehet, hogy tényleg kicsivel jobban össze vannak rakva, mint az átlag, de erre a "legendás megbízhatóságra" nálam 2-ből kétszer rácáfolt. :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) Silenzio válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez ki a francot érdekel? 4 éve meg az ATI volt sokkal jobb az nVidiánál. Az IT-világban minden csak időleges. Nemsokára az nVidia lép valamit hogy überelje, talán 8800 GT 2 magos változattal, aztán az ATI csinál valamit hogy leverje őket. Az ATI -azt mondják- technológiailag élen jár, mégis az nVidia prosperál jobban, és ő gyárt gyorsabb kártyákat. Mivel mindkét cég trükköz, ahol tud, és az elsőség is sok tényező függvénye, minden esetleges és minden csak idő kérdése. Egy biztos: ATI vagy nVidia hívőnek lenni nagy ostobaság.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#42) .mf válasza Silenzio (#41) üzenetére


.mf
veterán

Ha csak sejted, akkor jól sejted: 9800GX2 = 2×G92, Cebiten mutatják végül csak be, mert valami hiba miatt legkorábban márciusra csúszott a megjelenése. Viszont nem az ATi-féle egy-nyák-két-gpu, hanem két-nyákos megoldás lesz (már megint).
nV-t segíti a TWIMTBP is, amivel szépen biztosítják maguknak, hogy a játékokat az ő kártyáikra fejlesszék. :U A marketing-részlegük miatt nem kedvelem túlzottan az nV-t, ennek ellenére az utolsó ATi kártyám óta már a harmadik nV kártyánál tartok, és a következő is valszeg tőlük lesz. :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) Obi-1 válasza ddekany (#38) üzenetére


Obi-1
őstag

Amixor Excel file alapján dolgozom az SAP-ban, akkor jól jönne egy szélesebb monitor a munkahelyi 17"-nál.

De otthon nekem sincs igényem arra, hogy a Thunderbird, a Firefox és a Valknut egyszerre látható legyen.

Only a Sith deals in absolutes.

(#44) Trak


Trak
addikt

Rudi: nyugodtan javíthatod az LG L246WH leírását:

Dinamikus kontraszt: 5000:1
Válaszidő: 2 ms

+ Wide Color Gamut - 97%
+ komponens csatlakozó
+ mindkettő (L245WP is) forgatható (nem pivot, az csak az L245WP-nél, hanem a talp, 350 fokban), dönthető, és állítható magasságú

Az országba érkezett összes L246WH ilyen specifikációkkal rendelkezik.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#45) WonderCSabo válasza Silenzio (#41) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Öööö. Csak annyit, hogy ez az ATI csak látszatelsőbbséget szerzett a leggyorsabb videókártya terén. Igaz az összes eredmény látszat, ahogy mondtad, és valszeg már heggesztik az új leggyorsabb karikat. Én is rárakhatok x GPUt aztán húde gyors lesz. És nem vagyok NV fan. 9600XT-m volt, meg voltam elégedve, az FX5200al egyáltalán nem (ajándékba kaptam), 7300GTvel 8800GT-vel is totál elégedett voltam. Én úgy látom- bár lehet hogy tévedek- hogy ATI akkor volt jobb az NVnél, amikor az hibázott egy rövid ideig (FX széria). Majd akkor leszek NV fan, ha ingyen kapok tőlük karit,vagy ha ott fogok dolgozni. :)

(#46) radírfej válasza WonderCSabo (#45) üzenetére


radírfej
senior tag

Óóóó. milyen az a látszat elsőbbség? úgy látszik a game-k többségében hogy több fps, közben meg nem is?
merthogy biztos nagyon fáj, és biztos nagyon jön már a földbedöngölő nvidia, de perpillanat az ATI-nál az előny. ennyi. hogy ezt milyen nyákon, hány vpu-val, milyen memória kiosztásban, tök lényegtelen a teljesítmény szempontjából.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.