Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vndlczndr


vndlczndr
tag

Amiért ez különösen nagy hír: az űrhajó és az első fokozat is használt, mindkettő részt vett már egy küldetésben.

ex AtomNyúl

(#2) Tuomas


Tuomas
addikt

"Az ISS-ben ők csatlakoznak a jelenleg fenn tartózkodó amerikai Mark Vandéhoz, illetve két orosz űrhajóshoz, Oleg Novickijhez és Pjotr Dubrovhoz."
Az ISS-en jelenleg 7 ember tartózkodik, úgyhogy pár név kimaradt...
A teljes névsor:
Shannon Walker, Victor Glover, Michael Hopkins, Soichi Noguchi, Mark Vande Hei, Oleg Novickij, Pjotr Dubrov.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3) lev258 válasza Tuomas (#2) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem csak azért hagyta ki, mert ők jönnek vissza. Így már nem sokáig tartózkodnak fenn. Remélem nem lesz gond semmivel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) Tuomas válasza lev258 (#3) üzenetére


Tuomas
addikt

De attól még jelenleg ott vannak, és egy kis ideig így is lesz (28-ig), ezt meg lehetett volna említeni, legalább egy külön mondatban. 11 fő nem kevés egyszerre. :)
Jó nagy lesz ott a zsúfoltság, ugye a Szojuz visszaérkezéséig is 10-en voltak, most ahhoz képest is egy emberrel többen.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5) dajkopali válasza Tuomas (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

:R pótolom, úgy pontos

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Tuomas válasza dajkopali (#5) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi szépen! :)

We were here

(#7) lev258


lev258
veterán

Az esemény rendben lezajlott, a dokkolásra még várni kell. Ha a visszaút is ilyen sima lesz, akkor igen nagy dicsőség lesz a SpaceX-nek és persze a NASA-nak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8) dajkopali válasza lev258 (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

én is néztem: a mérnöki munka csúcsa, amit láthattunk, pazar (a pingvint meg imádom :) )

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) enté


enté
csendes tag

Helyesen a Crew Dragon Endeavour kapszula második útja volt, ami a Resilience egy alkalmával együtt három emberes küldetést jelent.

[ Szerkesztve ]

(#10) Chrys_


Chrys_
addikt

Vajon mikor lesznek "saját" űrhajósai a SpaceX-nek?

(#11) lev258 válasza Chrys_ (#10) üzenetére


lev258
veterán

Jelenleg nincs ilyen terv, az emberes küldetések a NASA-val közös projektek. Jelen körülmények között én még nem látom az értelmét.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.