Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NixonHUN


NixonHUN
tag

Ennyi pénzért tényleg jónak tűnik.

(#2) Kinder válasza NixonHUN (#1) üzenetére


Kinder
senior tag

Szép, jó, gyors, és olcsó is.
De szerintem egy wifi jobban megéri, legalábbis kényelem szempontjából.
Lerakom a wifis fényképezőgépet valahova a lakásban, az pedig szinkronizál, és mire átöltözöm, gyereket elzavarom kezet mosni stb... addigra ott is van minden a gépen.
Persze ez csak itthon, ha máshova kell a cucc, akkor jól jön egy ilyen olvasó.

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Ennyi pénzért kifejezetten rendben van, szinte ajándék. Már csak USB3-as port és megfelelő sebességű kártya kellene ahhoz, hogy ki tudjam használni :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) rudi válasza bteebi (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából USB 3.0 nélkül is elég jól játsz vele, mert a legtöbb olcsó USB-s kártyaolvasótól ilyen 5-6 MB/s-os tempót lehet kapni, aminél az átlagos memóriakártyák is jobbak, 10-15 MB/s-os olvasást lazán hoznak. Ez a Hama pedig eléri az USB 2.0 határát, 30-35 MB/s-ot, szóval csak a legkomolyabb memkártyák csúcssebességének kihasználásához kell az USB 3.0.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) rudymester válasza Kinder (#2) üzenetére


rudymester
senior tag

Ebben az esetben viszont bejön a sebesség vs. kényelem kérdése. 32/64 GB méretű kártyákkal inkább kártyaolvasó, mint a wifin küldjem át.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#6) total90


total90
veterán

Ilyenem van :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) DRB


DRB
senior tag

Szép is meg jó(gyors) is. :K De még erre is nyugodtan rá lehet mondani, hogy sokba kerül(több mint duplája egy fullos USB 2.0-áshoz képest), annak tükrében mondom ezt, hogy az USB 3.0 már idestova ~4 éves technológia, még ha pár hónapos vagy max. egy éves dologról lenne szó érthető lenne. Szóval lássuk be, azért ez az „olcsó” is simán lehetne még olcsóbb, csak hát a profit meg a lehúzás mindenekfelett. :((( Egyébként van Kingston is ennyiért, hasonló tudású, ezzel nem azt akarom mondani az jobb ennyiért, csak hogy nem egyedi már ez az ár. [link] Sőt, van ~2000 Ft-ért is a Transcend-nek USB 3.0-as kártyaolvasója, de az csak SDxx/microSDxx kártyákhoz van, persze ha valakinek csak SD kártyái vannak, akkor ezt inkább megéri venni, szerintem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) rudi válasza DRB (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem teszt nélkül irreleváns bármilyen konkurens termékek felsorolása. Mértünk anno USB 3.0-s olvasókat, nem minden esetben volt meg az USB 3,0 sebességszint.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) DRB válasza rudi (#8) üzenetére


DRB
senior tag

Persze, nem mértem le őket, de talán egyik sem az a márka amely gagyit gyárt, így nem hinném, hogy nagy eltérés adódna köztük. Valószínű a benne lévő kártyától függ mindkettő sebessége.
De ha netán valamelyik a kezetekbe kerül azért mérjétek le, lássuk melyik a nyerő. ;)

(#10) bteebi válasza rudi (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Teljesen jogos, köszi :). Én is gondoltam rá amúgy, de egyelőre "csak" egy Class10-es SD kártyát kellene "kihajtania", arra meg egyelőre bőven elég a laptopom beépített olvasója is. Ez persze semmit nem változtat azon, hogy ez egy nagyon jó ár/érték arányú kártyaolvasó :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Kinder válasza rudymester (#5) üzenetére


Kinder
senior tag

Ezt mondom, hogy pl amíg a család lerendeződik, ergo nem azonnal kell, akkor tökmindegy, mennyi idő.
Ha tempó kell, akkor ebben az esetben természetesen ( ma még ) nem alternatíva a wifi.

(#12) freddirty


freddirty
senior tag

Nem találkozott véletlen valaki USB 3.0 belső kártyaolvasóval? A mostanában kapható márkásak mind kényelmetlen külsők sokkal jobb egy 3.5-es helyre szerelhető egység. Pláne, hogy azokon szokott lenni még egy USB kivezetés is legalább. Az ára nem annyira lényeges, inkább kezeljen SDXC, UHS1 kártyákat is.

fred

(#13) masterful87


masterful87
senior tag

A cikket elolvasva döntöttem úgy, hogy végre veszek egy kártyaolvasót, és akkor legyen ez a darab!
Ma kipróbáltam, van rajta egy LED, de az sehogy se akar világítani, nem jelzi a foglaltságot, se azt hogy ha kártya van benne, akkor se villog, ha kártyák között másolok, már feltettem hozzá a drivert, de semmi!

Sikerült kifognom egy hibás darabot, vagy másnak se jelzi az a fránya LED, ha valami munka van? :(

(A legújabb driver volt fent rajta!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.