Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

2$, hogy egyetlen műsort reklám nélkül nézzek meg? Majdnem annyi, mint az órabérem. Ezek meg vannak veszve.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Yaye


Yaye
őstag

Azért megnézném, hogy oldják meg, hogy ne állhassak föl pár percre a készülék elől, amint megjelenik a képernyőn egy "kötelező" reklám.

(#3) #51736960


#51736960
törölt tag

mi nem tévézünk sokat, de amikor nézzük, akkor a reklámokhoz igazítjuk a programot.
reklám alatt lehet vécézni, fogat mosni, kimenni egy sörért, felhívni anyut, megnézni a leveleket, stb...

nemrég történt, hogy a mtv2-n valami művészfilmet néztünk, amiben nem volt reklám.
hát a végefelé már nagyon nem bírtunk egy helyben ülni...

[ Szerkesztve ]

(#4) WonderCSabo válasza #51736960 (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A reklámok miatt 1,5x hosszú lesz a film, mindig a legizgalmasabb résznél vágnak, a hosszú reklám miatt kizökkensz a filmből, sokszor még meg is vágják a filmet miatta,stb., stb.

(#5) #51736960 válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

tudom, amíg egyedül éltem, engem is zavart.
de most a párom úgyis kétpercenként belekotyog valamit, és szinte mindig a legjobb résznél fejti ki a "nagyonfontos" véleményét, úgyhogy nekem már tök8, hány reklámmal szakítják meg a filmet :)

az meg, hogy tovább tart a film, nem zavar, mert sokszor amúgy is elalszom közben...

szerk: ami meg jó film, és tényleg érdekel, azt egyedül nézem, dvdrip hd-ben, komoly fülessel, a gép előtt ülve.

[ Szerkesztve ]

(#6) gombsadi válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Pont ezert varok hasonlo megoldasokat. Vegulis, most is fizetsz kabel szolgaltatonak, de nem reklam mentes. En utalom a reklamot, pl forma1 kozben.(Milyen durva lett volna ha az rtl klub vetiti a foci webet, amikor unalmas a meccs nyom egy reklamot).
Az a 2dodo nem is rossz, ha nincs havi elofizetesi dij(foleg a tengeren tuli keresetekhez merve). De ezenkivul meg ket artelnativa is van. En udvozlom mindenkepp, persze lehetne ezen meg finomitani.

[ Szerkesztve ]

(#7) Depression válasza gombsadi (#6) üzenetére


Depression
veterán

Az internetért ugyanúgy fizetsz, mint a kábelTV-ért, tehát nem váltja ki.
De marad a reklámnézés, 2$-nyi összegért meg tékából kiveszem azt a filmet, ami igazán érdekel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) D1Rect válasza Yaye (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Webcaman nézik, ha nem ülsz ott nem folytatódik. :DDD

(#9) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Abszolút nemnézek tv-t így nem zavarnak a reklámok!!

Na ezért nem kell fizetni!!!

Le vagy maradva google :P :DDD

(#10) euchi válasza Depression (#7) üzenetére


euchi
aktív tag

Az internetre egyébként is előfizetsz, tehát kiváltja.

(#11) dajkopali válasza Depression (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

ha a Google TV bejön - ezt még senki sem tudja, de érdemes gondolni rá -, akkor épp az lesz a lényeg, az igazi nagy váltás, hogy a közeljövőben megszűnik a különbség a tévé meg az internet között, legalábbis, ahogy én elképzelem
ez akkora mértékű változás lehet, mint magának az internetnek az otthonokba érkezése

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) kcsa


kcsa
veterán

Ha filmenként csak négy reklámot kell megnézni, és a műsorajánlókat nem, már megéri az egész :)

Ha discoveryn akarok nézni egy jófajta kis sorozatot, neadjisten comedy centralon, 10 percenként reklám van, és nem csak négy. Vagy ha négy, akkor utána van öt műsorajánló.

Nem érdekel...

Célzott 4 darab reklámot jobban elfogadnám...

(#13) Narxis válasza gombsadi (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sport1-en olyat csináltak, hogy meccs közben egy hangos "gong" kíséretében megjelent alul egy sávban a reklám, xy cég neve és a jelmondata. Már asszem tavaly vagy azelőtt is így csinálták... és még a 15perces félidőből is kb. 8 perc a reklám.

Thanos was right.

(#14) dajkopali


dajkopali
addikt

ja, és még egy, ez inkább személyes megjegyzés, mint szakmai
a többek között az internet okozta médiaválság legutolsóként a kereskedelmi tévéket éri el, de már ennek is láthatóak a jelei: az egyik az RTL klub szándéka, hogy fizetőssé tennék kábelen a sugárzást, a másik pedig minden adónál látható: a korábbiaknál sokkal agresszívabb hirdetései módszerek, vannak olyan adók, ahol időnként már nem látod a filmet, mivel a képernyő négy sarkában egyre nagyobb méretben jelennek meg ajánlók és reklámok
számomra ez azt jelenti, hogy gáz van, a jelenlegi üzleti modell csúcsra ért, sőt hanyatlani kezdett
valószínűleg a net felé nyitás - főként az on-demand - az egyik fő menekülési útvonal (ezt már most csinálják a magyar szolgáltatók is), és akkor már releváns a Google törekvése

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) bobsys


bobsys
addikt

reklamozni kivano ceg fizet a reklamert
en fizetek, hogy ne lassam
google 2szer kap penzt
ugyes
vagy a nem megtekintett reklamokert nem szamlaz? kivancsi lennek a nagy biznisz eme reszere

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16) ntomka


ntomka
nagyúr

Ha a Google fizet, nem módosítom a hosts fájlt a tv-n! :DDD

ツ Headphones on - World off

(#17) dajkopali válasza bobsys (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt én úgy tudom elképzelni, hogy összesítik a "nem megtekintésért" fizetett összegeket egy alapba, majd ennek egy részét visszaosztják a reklámozóknak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) kcsa válasza bobsys (#15) üzenetére


kcsa
veterán

Én úgy gondolom hogy monitorozható hogy mely reklámok hányszor kerültek megtekintésre, ergo darabszámra lehet számlázni.

Ha valaki fizet a reklámmentességért, akkor ott nem jelenik meg a reklám, nem pörög a számláló...

Netes technológiákkal nem nagy cucc ez szvsz :)

(#19) gombsadi válasza Depression (#7) üzenetére


gombsadi
aktív tag

A reklam mentessegert most is 2 szer fizetsz. Kabel dij plussz egyebb csatorna ami reklam mentes(hbo, sport klub). Van nehany reteg csatorna ami nem koveti szorosan a mostani agressziv reklam gyakorlatot, pl filmmuzeum, m1. Viszont az internet arak csokkennek, egyre olcsobbak, es kabeldij nelkul mindenert, a szorfolesert, a tvert es a telefonert is egyszer fizetsz. De van ott mas alternativa a google levedett szabadalmaban, nem muszaly 2$ fizetni. Legalabbis mind harom megoldas bejon.

narxis:

Ez durva, en mar alig nezek F1 et ezek miatt.(Hala isten sport1et ritkan nezek)

dajkopali:

Ezt veszem le en is a csatornak gyakorlatabol, na meg ez egyre szinvonaltalanabb musorokbol.

[ Szerkesztve ]

(#20) kenguroo válasza kcsa (#18) üzenetére


kenguroo
tag

Szerintem se, iptv-nél is meg lehetne ezt oldani.
Bár én sosem fizetnék ezért, inkább letöltöm akkor. :D

(#21) #51736960


#51736960
törölt tag

kicsit utánaolvastam ennek az egésznek, és ha jól értem, ez számítógépen nem is lesz elérhető?
tehát google kompatibilis tv-t kell vennem, vagy egy set-top boxot?
mert ha igen, akkor részemről bekaphatják.

meg mi lesz a mobilinternetes emberekkel, azt megnézném, ahogy messzefalván gprs-en jön a hádé terminátor 5, muhaha :D

(#22) kcsa válasza kenguroo (#20) üzenetére


kcsa
veterán

Én csak azt nem értem, hogy még mindig csomagban kell fizetni a tv-kért.

Legyen persze csomag, de szabadon összeállítható.

Otthon pont IPTV van, úgy gondolom hogy percre pontosan monitorozható hogy mit néznek adott pillanatban az emberek.

Az adott tvcsatornák 60%át alapból nem nézem, de a fullos csomagért fizetnem kell ha akarok discoveryt, spektrumot, national geographicot nézni.

Bezzeg ha olcsóbb lenne 1500 jó magyar forinttal, de nincs benne tv paprika, deko tv meg ki tudja még milyen istenharagja csatornák, garantáltan olyat fizetnék elő...

(#23) dajkopali válasza #51736960 (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

"google kompatibilis tv-t kell vennem"
ha jól értelmezem a lépéseiket, akkor pontosan ez a cél, hogy a jövőben minden tévé ilyen legyen

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) #16820480


#16820480
törölt tag

szerintem eleve nem tévécsatornákért kéne már fizessünk, hanem programokért. nekem teljesen mindegy, hogy ki és honnan közvetíti a BL meccseket mondjuk, hogy a retekklub, sporttv,orf2 vagy cctv93, elég ha meg tudom nézni megfelelő minőségben, kényelmesen. az a baj, hogy jelenleg ez nagyon gyerekcipőben jár, és nagyon drága. egyes műsorokért elkérnek annyit, ami majdnem felér egy teljes kábeltévé előfizetéssel. eleinte a digisport adásából néhány élő közvetítést lehetett nézni neten, mostmár 600 forint meccsenként...
de például jó ötletnek tartom azt a eurosport player-t, ahol egy havidíjért megnézhetek szinte bármilyen műsort, akár utólag is. csak úgy kéne megoldani, hogy platformfüggetlen legyen (html5 streaming video), és remek dolog lenne.

(#25) anulu


anulu
félisten

reklámok miatt nem nézek műsort a tv-ben. ilyen egyszerű

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) BiP


BiP
nagyúr

Fizessek azért, hogy reklám nélkül nézzem meg? Ez elég zsarolós.
Ha úgy fogalmazzák meg, hogy "a műsor 2dolcsi, de ha reklámot nézek, ingyenes is lehet", mennyivel jobban hangzik.

(#28) wednesday válasza bobsys (#15) üzenetére


wednesday
őstag

Aztán lesznek premium reklámok jóval drágábban, amik a "reklámmentes" előfizetőknél is láthatóak lesznek. Ezt természetesen ki lehet majd váltani premium reklámmentes előfizetéssel 5$-ért. És így tovább. :D

(#29) ollie válasza kcsa (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én jobban utálom a célzott reklámokat, ugyanis sokkal valószínűbb, hogy azok hatására vásárol a célzott személy valamit.

***

(#30) ntomka válasza ollie (#29) üzenetére


ntomka
nagyúr

Inkább nézek nekem szóló reklámot, mint hüvelygombát...

ツ Headphones on - World off

(#31) #51736960 válasza Kalandor (#27) üzenetére


#51736960
törölt tag

legutoljára a mátrix első részét láttam, premier előtti vetítés a duna plázában :)
azóta nem voltam moziban. (azelőtt sem sokszor)

szerk: most jövök rá, kábé egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor jártam moziban:
- vörösmarty kertmozi: terminator 2
- bem mozi: arizonai álmodozók
- bartók mozi: végső visszaszámlálás (kb 20 éve :) )
- talán még a star wars-t is láttam valahol....

[ Szerkesztve ]

(#32) Csakénvagyok válasza wednesday (#28) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ne fokozd, mert ez már így is idegbaj.

(#33) fifi_addict


fifi_addict
tag

be is tenne a netnek, ha mindenki streamelt tartalmat kezdene követni a google tv-écskéjén... legalábbis a jelenlegi net-állapotok szerint. örüljünk, ha a kábelen jön a tv-jel rendesen. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

...........................???

(#34) vanhalen válasza #51736960 (#3) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ez olyan vicces :D K***vajó :C de tényleg

(#35) .mf válasza D1Rect (#8) üzenetére


.mf
veterán

"... és most kis terpeszben hajoljanak előre és egyenes háttal érintsék meg a földet a két lábuk között. Hé, maga! Smith, Winston, 108742. Hajoljon lejjebb!"

Remélem egyeseknek eszébe jut, hogy honnan van ez az idézet... és hogy mi is volt a könyv egyik máig mélyen a köztudatban megragadt intézménye/kifejezése... amit egészen véletlenül a Google kapcsán is gyakran felemlegetünk ;]

(Akinek nem ugrik be vagy nem tudná: George Orwell 1984 című regénye, ahol minden lakásban volt egy televízió-szerű készülék, viszont ezen nem csak az emberek láthatták a Párt folyamatos propaganda-műsorát kikapcsolhatatlanul, de a Párt titkosrendőrsége is ezen keresztül mindent és mindenkit figyelni tudott... A regény közszájon forgó mondata pedig: "A Nagy Testvér figyel!" (persze a folyamatos figyelés és a magánszfére megszűnése csak egy apróság volt a regény lényegéhez képest, ami a Könyvben volt leírva))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) .mf válasza dajkopali (#11) üzenetére


.mf
veterán

Ez azért szvsz túlzás, az internet még mindig sokkal több információt hordoz, sokkal interaktívabban. De az biztos, hogy a televíziózás az internetes interaktivitás felé fog elmozdulni, ezt már régóta lehet tudni.
Viszont kinek mi. Sokan évek óta nem nézünk tévét, mert a műsorok minősége és a reklámok mennyisége kritikán aluli; s az internet már teljesen kiszorította a tv-t.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hát, évek óta remekül megvagyok TV nélkül, úgy vélem hogy a Google TV nélkül is remekül megleszek.
Reklámok.... sok birka :U

(#38) Apollyon válasza FoxiestFox (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Maximálisan egyetértek, én sem tv-zek már lassan 5 éve és ezután sem fogok. Az internet pedig azért is jó, mert nem tv :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) Dakos válasza #51736960 (#5) üzenetére


Dakos
tag

Remélem tisztában vagy ha ezt a párod elolvassa akkor egy hétig a kanapén alszol :DDD

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#40) TCDD


TCDD
csendes tag

Lesz, aki ezért fizet majd 2 dollárt? Ne már...

[ Szerkesztve ]

Halt. Hammerzeit.

(#41) Dakos válasza TCDD (#40) üzenetére


Dakos
tag

Ja hát tudod ez nem nekünk csóró magyaroknak lett kitalálva akiknek hosszútávon még 2dollár is sok úgy h légy rá nygodt lesz olyan aki fizetni fog érte ;)

[ Szerkesztve ]

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#42) JetiRulez válasza #51736960 (#3) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ugyanígy szoktunk mi is csinálni. Nehéz megülni egy helyben, ha nem külön készül rá az ember (pl. mozi). A reklám ezért kell.
Ha mégse, akkor felvesszük a filmet és eltekerjük a reklámokat.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#43) BiP válasza JetiRulez (#42) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez utóbbi a legjobb. Nem kell reklámot nézned, és akkor tartasz "reklám"szünetet, amikor csak akarsz. Persze más a hangulata, mint mikor adják a tévében, és ahhoz igazodsz.

(#44) moonman


moonman
titán

nincs tévém. tojok rá.

(#45) misx


misx
senior tag

Én meg csak Discovery és tsai csatornákat nézem (meg esetleg a híradót), mondjuk abban is van reklám, de hálistennek a bemutatók vannak többségben, nem a PH-érték. :DDD
Amúgy megfigyeltétek, hogy már ott sem mindig a kötelezőnél vágnak (amikor bejön a műsor logója egymás után 2x), hanem máshol? :F ID-nél vettem észre először.

(#46) hakosh


hakosh
tag

Reklámmentes NatGeo-ért, Discovery-ért és társaiért simán hajlandó lennék fizetni az alapdíjon felül. Csak ne 2$ legyen egy műsor, hanem inkább valami havidíjas kostrukciót találjanak ki.

(#47) Vargnatt válasza .mf (#35) üzenetére


Vargnatt
tag

Mint félhivatalos google-paranoidnak, nekem is rögtön a telekép ugrott be erről az egészről. Ki tudja, milyen lesz ez a készülék? Lehet lesz rajta valami, amivel figyelik, hogy megnézed-e becsületesen azt a rohadt reklámot, vagy "sunyi módon" ki mersz menni a wc-re helyette... ha pedig ezt meg tudják figyelni, akkor bármit meg tudnak majd figyelni :(

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#48) Vargnatt


Vargnatt
tag

Amúgy meg, kinek kell tévé, amíg van "az a valami, amiről itt nem szabad beszélni"? ;)

Azt nézel rajta, amit akarsz, akkor, amikor akarod, tekerheted-megállíthatod, megnézheted akárhányszor reklám nélkül, és tök ingyen. Nem csoda, hogy tűzzel-vassal üldözik a nagyvállalatok, tudják, hogy ezzel nem nagyon lehet érdemben versenyezni. Természetesen senki ne használja ezt a "csúnya dolgot", különben "szegény" nagyvállalatok éhen halnak... :U

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#49) calocsay


calocsay
tag

Ez az egész úgy lenne korrekt, hogy minden egyes reklám megtekintés csökkenti a havidíjamat. De az,hogy fizetek a TV szolgáltatásért és 1. Nem azt nézem amit akarok, 2. Azt nézetnek velem, amit nem akarok 3. 1,5x annyi időmet elvesz egy film nézése és az időmet nem fizetik ki, nem kárpótolnak sehogy, és ezért még fizessek is, az kicsit röhejesen hangzik. A világ hülyéinek nézik a TV nézőket. Majd fizetek ha azt nézem ami tetszik, ha nem kell nézzem, ami nem tetszik. De ha már nézetik, olvadjon a havi díjam egészen nulláig. Amíg ez nem így megy, nálam TV szolgáltatásnak helye nincs. Ennyi. A TV szolgáltatás sose a szórakoztatásról, hanem az irányításról szólt. Ez az Ő érdekük nem az enyém. Azért meg nem fizetek, hogy más akarata érvényesüljön a döntéseimben. Teljesen ingyenesnek kellene lennie amennyi reklámot lenyomnak napi szinten.

[ Szerkesztve ]

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.