Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Oké, 5000 E Ft/ db jöhet... :DD

(#2) Devid_81


Devid_81
nagyúr

ECC-s az beza nem rossz, pedig ezeké a jövő akármit is mondunk "ellenük" :)

...

(#3) Ijk


Ijk
nagyúr

Nagyon úgy néz ki, hogy az SLC ki fog halni a piacról. Legalábbis jelenleg nagyon az MLC-t nyomják.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) liksoft válasza Ijk (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Persze. Az az olcsóbb. És amig csak rendszer kerül rá, meg kis méret miatt (nagy megfizethetetlen) mindent mentenek a felhasználók másik drive-ra, addig még ha meg is hibásodik, adatmentéses tapasztalat (valódi megbízhatóság) nem lesz. Gariba cserélik, és annyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) Muton


Muton
addikt

miért kell a notebook mellett a netbookot is megemlíteni? és akkor a subnotit, tabletet meg miért nem? azokba meg már nem fontos a fogyasztás? :U

nincs ez a netbook dolog csöppet agyon hypolva, túllihegve? szerintem a Föld nem az eee, hanem a Nap körül kering :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6) PongiBandi


PongiBandi
tag

Urak

Kb. mennyivel hamarabb (gyorsabban) bootol be egy ilyennel mondjuk egy XP, pl egy átlagos 2,5"-os 5400 fordulatos HDD-hez képest?

(#7) Gergő_ válasza PongiBandi (#6) üzenetére


Gergő_
őstag

akár 20 másodperc

(#8) Metalfan válasza Gergő_ (#7) üzenetére


Metalfan
senior tag

...feltéve, ha eredetileg nem 20 másodperc alatt bootolt be :) Nekem 5400-es vinyóval 40-45 másodperc körül van, mindenféle progival együtt. 45-ről szép kis gyorsulás lenne.

(#9) orbano válasza Ijk (#3) üzenetére


orbano
félisten

nem fog kihalni, csak egyelőre az a felsőkategória. bár az MLC is felsőkategória, ha az intel cuccait nézzük :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) waterman_ válasza PongiBandi (#6) üzenetére


waterman_
aktív tag

némileg biztosan gyorsabban bootol, bár az ssd topicban volt szó róla, hogy egy rendes desktopba való winyóval összehasonlítva nem mindig egetverő a különbség, pláne egy régebbi telepítésű rendszernél. ellenben mindenki azt mondja, hogy a már összeállt rendszerben érezhetően gyorsabban indulnak a programok, kevesebbet kell várni betöltésekre.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#11) littlelion21 válasza waterman_ (#10) üzenetére


littlelion21
addikt

Nem is annyira a read-write értékek dobnak nagyot, hanem az elérési idő, ami 100-ad akkora, mint a hagyományos vinyóknál.

(#12) orbano válasza littlelion21 (#11) üzenetére


orbano
félisten

ezek erősen típusfüggő dolgok. van olyan ssd, aminek aaz elérési ideje bizonyos esetekben 1mp körüli (!)

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) waterman_ válasza orbano (#12) üzenetére


waterman_
aktív tag

pár jmicron típusú vezérlő érintett az ügyben. ugyanakkor egy rakás ssd-ben használják ezt a vezérlőt és nem mindenki tapasztalja, hogy néha "elgondolkodna" az ssd. még pár termékciklus és jók lesznek ezek az ssd-k nagyon.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#14) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Mi is ez az ECC pontosabban?

(#15) orbano válasza WonderCSabo (#14) üzenetére


orbano
félisten

a lényege, hogy adatátvitelkor az adat mellé számolsz valamiféle ellenőrző kódot (amivel nagyon nagyon nagyon nagy eséllyel fel tudod ismerni és kijavítani a hibát az adatban), így az adataid sérülés esetén is javíthatók.
gondolom a lemezen tárolódik ez a kód, amit beolvasáskor felhasznál a vezérlőchip, hogy kijavítsa a hibát a beolvasott adatban, ha van benne.
ez lényegében azt jelenti, hogy a tárhely egy bizonyos (kis) százaléka félre van téve ilyen célokra, tehát az adataid valamilyn fokig (implicit módon) redundánsan tárolódnak.

remélem nem mondtam hülyeséget :) ha igen, javítsatok ki.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) orbano válasza waterman_ (#13) üzenetére


orbano
félisten

lényegében az a pár, amit az összes elérhető árú ssd tartalmaz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) SirRasor


SirRasor
őstag

Amúgy az tényleg igaz az SSD-knél, hogy lényegtelen, hogy töredezett-e a meghajtó, akkor is ugyanolyan gyorsan képes kiolvasni a fájlokat?

Make Love not war!

(#18) waterman_ válasza orbano (#16) üzenetére


waterman_
aktív tag

lényegében igazad van teljesen :) csak arra akartam kikerekíteni a hozzászólásom, hogy hiába van a legtöbbjében ugyanaz a vezérlő, valamiért nem mindegyikben jelentkezik ez a hiba.

WonderCSabo: error correncting code. lényegében nem értem, miért van kiemelve, hiszen a hdd-kben eleve benne van. olyan mintha egy plüssnyúlra rá lenne írva, hogy vannak neki nyuszifülei is. ilyen ecc nélkül a mai winyók tulajdonképpen használhatatlanok lennének.
az ecc lényege, hogy az adatokat tartalmazó biteken kívül extra bitek vannak fenntartva a tároló eszközön. talán a legegyszerűbb ilyen technika a paritásbit használata. ennek az a lényege, hogy mondjuk mindig páros számú 1-esre egészíti ki egy byte tartalmát. tehát ha a byte mondjuk azt tárolja, hogy 00110011 akkor a bytehoz tartozó paritásbit 0 lesz (tehát ez kerül tárolásra: 00110011és0). visszaolvasáskor ellenben ha az jön hogy 00110010és0, akkor az elektronika azonnal tudja, hogy baj van, mert a paritás nem jó (hogy mi a baj, azt sajna ebből nem tudja, mert még az is előfordulhat, hogy a paritásbit romlott csak el). ez csak arra jó, hogy észlelni lehessen a hibát, vannak korrektebb algoritmusok, amikkel egyértelműen megadható a hibás bit is. ehhez természetesen több adatot kell tárolni, mint a tároló névleges kapacitása. ezért aztán ugyan minél több extra bitünk van, annál biztonságosabban tárolható az adat, de annál kevesebb tárhely lesz elérhető az adott hordozón (és minél komplexebb algoritmusra épül az ecc, annál nagyobb a erőforrás kell a visszafejtéshez). cd-ken például a hibajavításhoz, több mint 1/3ával több adat tárolódik el íráskor, hogy egy karcolás esetén is visszaolvasható legyen. az egyik ilyen legelterjedtebb ecc a read-solomon algoritmus. könnyen megvalósítható és kis hibánál javítani is képes, nagyobb (csoportos) hibánál pedig jelzi, hogy nem jó a visszaolvasott adat.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#19) waterman_ válasza SirRasor (#17) üzenetére


waterman_
aktív tag

nagyobb fájloknál (értsd negyed megabájtnál nagyobbaknál) a legtöbb fórum szerint teljesen mindegy, hogy defragmentálod-e. ellenben ha nagyon kis fileokkal dolgozol, akkor jól jöhet egy defragmentálás, mivel ugye egy blokkba kerülnek a gyakorta használt fileok. ha pedig már mondjuk ugyanazt a blokkot beolvasta nemrég a pufferbe, ahonnan újra kéne egy adat, akkor nem kell újra beolvasni. legalábbis én erre következtettem jó pár oldal átböngészése után. :)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#20) Otisz


Otisz
őstag

Lassan én is elgondolkodok azon, hogy az IBM X41-es 1.8-as 4200RPM-es vinyó helyére beaplikálok egy SSD-t. Itt észrevehetően dobna a rendszer sebességén.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#21) orbano válasza Otisz (#20) üzenetére


orbano
félisten

es 7200-es hdd leváltásakor is észrevehetően dob, hát még al egendásan lassú thinkpad lemezeknél :D

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.