Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Snoop-y válasza #20749568 (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1
Nyugodjon bekeben

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3) nalaca000


nalaca000
tag

Rip.
Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy hol állnánk, ha ez a sok magyar szarmazasú, magyar ajkú tehetséges ember itthon tudott volna érvényesülni.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#10) calvin.ck


calvin.ck
csendes tag

Nem kulonosebben ertek az informatikahoz, kutato orvos vagyok, de a Kalman-szuressel nap, mint nap talalkozok, es meg, ha tudom is, hogy Kalman Rudolf nem itthon csinalt karriert es nem itt erte el legnagyobb eredmenyeit, jo erzes ezt a modszert a legkomolyabb kutato eszkozokben viszont latni.

Peldaul a konfokalis mikroszkopok (lezer szkennelo mikroszkop, lampas gerjesztes helyett lezer vilagitja meg a mintat, amirol igy paratlan reszletgazdagsaggal lehet felvetelt kesziteni kulonbozo fluoreszcens csatornakon) szinte kivetel nelkul tartalmazzak ezt az algoritmust a szoftvereikben. Az alkalmazasahoz altalaban csak be kell x-elni egy KALMAN feliratu check-in box-ot! :C

Szoval lehet, hogy a professzor nem egy hazai egyetemen fejleszetette a modszeret, de higyjetek el, paratlan elmeny es buszkeseg, mikor Indiaban, az Egyesult Allamokban vagy Nemetorszagban azt halljatok a nem-magyar kutato kollegaktol a mikroszkop elott ulve, hogy "akkor tolok erre egy Kalman-t, ugy meg tisztabb lesz a kep!". :R :R :R

(#11) dabadab válasza calvin.ck (#10) üzenetére


dabadab
titán

A másik magyar név, amivel checkboxoknál (vagy inkább radio buttonoknél) össze lehet futni, az a Lanczos - a Lánczos Kornél által kidolgozott formulán alapuló resampling az egyik legjobb minőségű (és persze ő sem Magyarországon lett világhírű :( ).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) pomorski


pomorski
őstag

Nyugodjon békében...

Nekem volt szerencsém meghallgatni egy előadását is, asszem Kalman filter for nonlinear estimation címmel, vagy hasonlóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.