Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Félre ne értsd, de ilyenen kiakadni? Érdekes... Nem is értem.

Üdv. core2

(#2) greenity válasza Neil Watts (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Valószínűleg ez volt az utolsó csepp ma a pohárban....
Elég idiótán, matekosan fizikásan tudok gondolkodni, és ez a mondókámon is látszik.

A legrosszabb az volt, mikor egy randin közöltem: Nincs meg az unitér transzformáció kettőnk között. (Más szóval nincs meg az empátia, nem értjük meg egymást... ) Mivel napjaim nagy részét hozzám hasonszőrűek között töltöm, általában így gondolkozom és beszélek. Szerintem ebből kezd elege lenni a családomnak.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Neil Watts válasza greenity (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

"Elég idiótán, matekosan fizikásan tudok gondolkodni, és ez a mondókámon is látszik."

Az nem baj. Inkább legyen ez mint az ellentettje. Inkább legyen az ember "kocka" az egyáltalán nem gond, jó logikai képességek, miegyéb még nem vitték az embert sírba :D

Tudom mit jelent ;) Mindenesetre azt megnéztem volna élőben azért. :DDD

Üdv. core2

(#4) greenity válasza Neil Watts (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Miután kimondtam persze fogtam a fejem :D Azért ennyire durva nem szoktam lenni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) puttputt válasza Neil Watts (#3) üzenetére


puttputt
őstag

+1

Csak ezt valahogy mindig kiforgatják. Hogy a kocka hülye és leprás. Érted. A kocka hülye.

zöldike: Nincs meg az unitér transzformáció kettőnk között
Hány tér kell a sikeres transzformációhoz? :P

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6) greenity válasza puttputt (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Most kifejthetném, hogy valójában végtelen dimenziókkal számolunk :)

De nekem most elég a 3+1 dimenzió is :)

btw: zöldike? :D ez teetszik :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) proci985 válasza greenity (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

én egyszer egyik exem eléggé fura kérdésére némi gondolkodás után közöltem, hogy "erre a problémára nem lehet programot írni". a világmindenség nagy kérdéseit feszegette (mi a boldogság egy kapcsolatban talán), miközben én a kimerültségtől a borland C UIját láttam, ha becsuktam a szemem:). utánna hagyott pihenni, lehet nem erre a válaszra számított. bár én is eléggé meglepődtem a válaszomon:D.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) puttputt válasza greenity (#6) üzenetére


puttputt
őstag

Milyen kis "megalkuvó" tetszel lenni. :P De leginkább szerény. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) puttputt válasza proci985 (#7) üzenetére


puttputt
őstag

Ez arra emlékeztet, mikor a Főnököm jön egy Alkalmazásunkkal kapcsolatban, hogy:
"Ezt lehetne-e, meg azt... beépíteni."

Erre a kollégám:
"Persze, mindent lehet!"

Ilyenkor mondom magamban, gyerek, te nem vagy komplett. :DDD

Igazán megihattál volna vele egy "korty bort". ;]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#10) albert8


albert8
addikt

Én marha nagyon nevettem volna rajta és kész. Szerintem ez nem hiba, vagy hátrány, inkább pozitivum, hogy nem mindennapi. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#11) FatalEror


FatalEror
addikt

Nálunk itthon csak ez megy!Mondjuk nem csak matekkal,de mindenféle átvitt értelemmel,és jókat szoktunk vidulni.

HardCore is my LifeStyle

(#12) proci985 válasza puttputt (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

á, hulla fáradt voltam én a borozáshoz, meg egyébként is még haza kellett szállítanom valamikor kocsival.

"Persze, mindent lehet!"
:DDD

(végülis ha végtelen development time áll rendelkezésre, akkor tényleg minden belefér a projektben;) )

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) greenity válasza FatalEror (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

:)

Mintha csak az egyetemen lennék :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Én imádnám az ilyeneket. :D Itthon megszoktam néha jegyezni az asszonynak hogy kezd igen magas szinteket megütni az entrópia a lakásban, valamit tenni kéne. :D
Hát, legalább én jókat röhögök a saját poénjaimon...

(#15) puttputt válasza proci985 (#12) üzenetére


puttputt
őstag

Hogyne. On Demand fejlesztők vagyunk, kis hobbiprogramozó manók. :DDD
Semmi időnk rá. Totálisan part time, mert most ez a lett menedzsment "heppje".
Ami érthető, mert tuti ügylet. Remek dolgot találtak ki, végső soron.
Eddig is csináltam (legalábbis én), de saját szakállra. Azért a "pressure" egész más.
Ezért szoktam tromfolni a kollégát. Mikor már része lesz a PBC-nek a hobbi, akkor kicsit fordul a "kocka".
Mondjuk, ez a projekt nem maga a kánaán, bizonyos szempontból tipikus rossz példa lehetne.
Előzetes tervek nélkül kezdett épülni a program..., folyamatos visszajelzések alapján. Szerencsére legalább egy t*kös menedzser van, általában "rá kenünk" mindent, mert az ő akarata érvényesül úgyis. Mióta bujtatottan kineveztük PM-nek. :DDD Így azért elkerülhető, hogy negyvenféleképp változzon naponta a rendszer.
Bár, magam eléggé szeretek "színezni", a designer kolléga meg ki volt a múltkor is borulva, mikor "berendeztem" a modulját. Azért megbocsátott, miután lehiggadt és úgy hagyta. :DDD (Nem meri visszarakni. ;] )
Magam és a másik két srác is úgy kerültünk bele, mint Pilátus a "krédóba". Itt van ez, csináld, menni fog jelleggel. :)
Igaz, egy rossz szavam nem lehet már, mióta ostorozok mindenkit, hogy mert bár szeretem csinálni, a helyén kellene, hogy kezeljék az ügyet, azóta azért nagyobb nyugalom leledzik. :)
Általában sem lehet egy rossz szavam se!

Különben ne aggódj zöldike! Nekem megmondták az elején Cégnél, egy év és a mondataim 50%-ban tele lesznek rövidítésekkel, angol kifejezésekkel. Jóstehetségek. :) Már jóval több mint 1 év... és olyan 70%. :U

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#16) greenity válasza puttputt (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Drága puttputt :)

Dehogy aggódom :) Csak megjegyzem, hogy belőlem néha sok :) Az ehhez hasonló mondataim száma egy átlagos napom elég nagy :)

Mondjuk mikor nekiállok a diplomamunkám számolását szidni, mert a "kolléga másként csinálta :D" nah akkor mindenki menekül :D mert már nem is értik miről is beszélek :D

Dany007 igen az entrópia csak nő és nő :) Bár nem is akarjuk megállítani :DD

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) Dany007 válasza greenity (#16) üzenetére


Dany007
veterán

De azért helyi szinten jó ha teszünk ellene, sőt csökkentjük. :) Mondjuk ha rajtam múlna már rég entrópiamaximumon lenne az egész lakás. :D

(#18) greenity válasza Dany007 (#17) üzenetére


greenity
aktív tag

Entrópiát csökkenteni????? :Y :Y
Kérlek szólj ha sikerült :) :R (természetesen érted hogy értem :D, remélem :) )

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) Dany007 válasza greenity (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Már hogyne lehetne csökkenteni az entrópiát...
Még univerzális szinten is vannak olyan izolált de megfigyelhető részek ahol csökken az entrópia. Persze globálisan nézve az sok vizet nem zavar.
Persze lehet abból adódik a különbség köztünk, hogy te piciben gondolkodsz én meg mindig nagyban. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) greenity válasza Dany007 (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Értem értem :)
Nekem a fejemben szokott szinte entrópia maximum lenni :D

szerk: igen, én valahogy a pici dolgokat szeretem figyelni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) puttputt válasza Dany007 (#17) üzenetére


puttputt
őstag

Jól látod. Ha greenity ebbéli "energiáit" ide összpontosítjuk, mindjárt megmenekül a világ. :DDD

(Hogy van a baba? A születés előtt... Valahol arrafelé ragadtam le. Hümmm.. Ezt tán privátban kéne? :DDD )

greenity: Dany egyébként hivatásos nyomdász. Ellenben kissé "túlképzett", ahogy látod. :D Neki is legalább annyira széleskörű az érdeklődési köre mint a miénk. Egyszer majdnem szerveztünk együtt egy veszprémi csillagászkonferenciát. Ugye Dany? :DDD

nah akkor mindenki menekül
Erre az egyik tanárom ezt mondaná: "Á! Csak a szokásos női blabla." :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#22) greenity válasza puttputt (#21) üzenetére


greenity
aktív tag

Kikérem magamnak :) szokásos női blabla :D

oké, nőből vagyok :D de azért általában keveset beszélek nőül :) noh mindegy :)) (ez relatíve hülyén hangzik, de azért így hagyom :D)

szerk: tetszett a zöldike :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) Dany007 válasza puttputt (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Hát azért a nyomdászt kikérem magamnak... :D annál azért jóval több más részben meg kevesebb... :D komplikált ez sajnos. :)
Baba minden oké, nődögél, kikészít és hasonlók. :)
Emlékszem a szervezésre... Schmitt úrról azóta is Te jutsz eszembe... :D Kár hogy nem jött össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) puttputt válasza Dany007 (#23) üzenetére


puttputt
őstag

Hát azért a nyomdászt kikérem magamnak...
Tudom, direkt húztalak. :DDD Számomra világos, hogy több megbecsülés kellene az olyan "komplex" szakemberek irányába, mint te.

Örülök! Majd válaszolhasz nyugodtan privátban, milyen nemű, hogy hívják és effélék. ;]

Tényleg! Schmitt! A vicc, hogy én meg teljesen elfelejtettem. Különben a srácok nem bánták volna.. akkor még. :DDD Tényleg a védnöke akart lenni ezeknek az ügyeknek. Ahogy akkor mondtam, a Sportkonferencián előadott beszéde lényegében az FFEK-rigmusoktól volt hangos. :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#25) puttputt válasza greenity (#22) üzenetére


puttputt
őstag

Jah. Az említett profot igazi kritikusként tartja számon mindenki, emellett akaratlan "nőcsábász". (Terjedelmes paradoxon.)

Folyton szidja a nőket, azok meg bele vannak zúgva, mindez őt totálisan hidegen hagyja. :DDD

Te valóban nem vagy "tipikus" (szterotíp értelembe vett) nő. Igaz, ez most egyben sért(sert)ésként és dicséretként is értelmezhető... Melyiket szeretnéd? ;]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#26) greenity válasza puttputt (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem is tudom, a dicséret jobban hangzik :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) puttputt válasza greenity (#26) üzenetére


puttputt
őstag

Legyen. :P

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#28) Crystalheart válasza greenity (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én is elkezdtem anno mindenféle prog szavakat építeni a beszélt nyelvbe. :DDD De amikor a legnagyobb kocka voltam, sőt mikor elkezdtem a progtervinfó egyetemet, akkor írtam a legjobb novelláimat :D Azt az egyet, amit kiadtak, speciel az informatikai kar zajos nagy-géptermében gépeltem be :)

(#29) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Egy volt kollégám mondta a csajának: ha hazajössz, csatlakozunk interfészen! (Ő is ott dolgozott, mi reggelesből haza, a lány délutános műszakba jött kicsit megkésve, az üzem kapuja előtt hangzott el ez a mondat.)

Rip and tear

(#30) DeFranco


DeFranco
nagyúr

anno mi is konvergaltunk a kocsmaba, ha meg nagyon kellett sietni akkor szigoruan monoton konvergaltunk.

a koliban felgyult visszavalthato ures uvegeket csak monetaris bazisnak hivtuk

de reg volt, biztos volt meg par ilyen :)

(#31) greenity válasza Zolaash (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Azért megnéztem volna a lányzó arcát :D

puttputt köszönöm, azért kíváncsi lennék minek tetszettél szánni :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) Zolaash válasza greenity (#31) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Kellőképpen bután nézett. :K

Rip and tear

(#33) proci985 válasza puttputt (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, hobbi programozó manók, valamint a Jóisten fizet meg minket, mind :K. ja nem.

ja, rendes project management nélkül meg csak a fejetlenség megy.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) puttputt válasza proci985 (#33) üzenetére


puttputt
őstag

Na, pont ez a jó még benne. Azért megböcsülik a jómunkásembert! Konkrétan nem engedik meg, hogy túl sokat "jótékonykodj". Baromi jó főnököm van, az az igazság. ;)
Követel mint a nyavalya, de egyenes arányosan, sőt, sokszor fölé lőve honorál. Remek menedzser... okos is..., nagyon tudja, kivel hogy kell bánni. Pláne, hogy a megismerkedéskor rákérdezett. :DDD
Mindegy. A lényeg, hogy hihetetlen figura és ő az első, akit konkrétan "szeretni" is tudok. Ez a projekt kicsit kiborító időnként..., de még mindig elenyésző a probléma mint nagyátlagban. Azaz, pl. országos viszonylatban.

Ez a projekt kicsit kilóg a sorból..., inkább amolyan "experidance". Csak kezd komolyodni, mert sok benne a potenciál.
Ennélfogva nem is kell, hogy túl "rendes" PM álljon mögötte. Ennyire azért nem "officiális".

zöldike:
puttputt köszönöm, azért kíváncsi lennék minek tetszettél szánni
Szánom-bánom. ;]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#35) greenity válasza puttputt (#34) üzenetére


greenity
aktív tag

ÓÓÓÓÓÓ Te :D ;] :P Csak ki tetszel csavarni a szavaimat :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#36) proci985 válasza puttputt (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na az remek, akkor legalább élvezed a dolgokat. az meg fontos:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) puttputt válasza proci985 (#36) üzenetére


puttputt
őstag

Igen, egyelőre így állunk, remélhetőleg minél tovább. :) Ez fontos. Fontosabb, mintha valóban fejlesztői összegeket keresnék, amit kórházi számlára költhetnék. S persze, mint mondtam, nem "community work" szinten csinálom a "pluszt" azért.
Emellett, (hogy ezt "randamód" hangoztatom) így is kicsit furán néznek a kollégák, mert néha már-már túlzásba viszem a munkát... Némelyik már összegekre kíváncsi. Szerintem gyanakodnak, hogy egy nullával többet kapok mint ők. :DDD Persze nem. :)

Zöldőr:
ÓÓÓÓÓÓ Te Csak ki tetszel csavarni a szavaimat
Becsavarodunk. :P

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#38) greenity válasza puttputt (#37) üzenetére


greenity
aktív tag

Becsavarodunk.

Ki is csavarodunk mint a ruhák? :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) puttputt válasza greenity (#38) üzenetére


puttputt
őstag

Víz esetén. ;]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40) puttputt válasza puttputt (#39) üzenetére


puttputt
őstag

Csak nehogy ezt is "kiborítsd". ;]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#41) greenity válasza puttputt (#40) üzenetére


greenity
aktív tag

Számítógépek, és egyéb sztechnikai eszközök közelében nem játszunk vízzel :) hogy borítanám ki :D :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#42) puttputt válasza greenity (#41) üzenetére


puttputt
őstag

Nekem sikerült egyszer... A macsek beledöntötte a - "természetesen" (vízlopó volt) - a nyitott, tuning-gépházba! Bár a BIOS némileg "szemcsés" lett, 2 napig állni hagytam..., kiszáradtak a kábelek. Jobb mint újkorában. Számolgattam közben idegbeteg módon, mennyi volna a felújítás és a kárfelmérés sem volt teljesen... Aztán. Na. Szerencsém volt. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#43) greenity válasza puttputt (#42) üzenetére


greenity
aktív tag

Jelenlegi laptopomba valószínűleg az előző tulaj némi kávét öntött :D megtaláltuk a nyomait a memóriát fedő lapocskán....

:)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#44) puttputt válasza greenity (#43) üzenetére


puttputt
őstag

Ez is egyfajta "tuning". ;] Speedtest.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.