Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ez aztán a szép történet.

El sem tudom képzelni, hogy végül is ki volt az a megbízható "békítő" aki összehozta az ellentétes gondolatokat...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) sptkyle


sptkyle
senior tag

Pénzért mindent lehet. A Google-nek meg aztán van.
Bár nem sajnálom tőlük, jol csinálják.
Kíváncsi lennék azért mennyiért kelt el a google.de... :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3) haxiboy válasza sptkyle (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Jó a google stratégiája :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#4) Arena87


Arena87
aktív tag

Ezt nem is tudtam hogy létezik ilyen, hogy gmail.hu, mondjuk nem is próbáltam soha. :) gportal-ról is már ezer éve hallottam utoljára... Egyáltalán használja még azt valaki? :D

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#5) danih


danih
addikt

"viccnek szánt"...
Persze, én is ezt mondanám... Nagyot akart a szarka :)

(#6) azbest


azbest
félisten

"Ez a fizikai kézbesítés viszonylagos biztonságát ötvözi az e-mail gyorsaságával: úgy működik, hogy a küldendő iratokat beszkennelik, majd átküldik a célvárosban található iroda e-mail címére, ahol aztán kinyomtatják, és kézbesítik a címzettnek."

azért nem semmi, hogy a faxolásból meg lehet élni

(#7) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Na igen, ez van, ha egyszerű domain neveket akar valaki világszinten. A magyar iránt meg nyilván azért nem érdeklődtek, mert az a talán 1 millió felhasználó (csak tipp, de szerintem nem lehet több) nem érne meg annyit, amennyi pénzt ki kéne adniuk érte.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#8) fricz19


fricz19
őstag

"aztán felajánlották, hogy 250 000 dollárért megveszik tőle a német védjegy jogait. Gierschet azonban dühítette a vállalat „arroganciája”,"

ebben mi volt arrogáns?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#9) raziel01 válasza fricz19 (#8) üzenetére


raziel01
veterán

Gondolom az, hogy egy sok milliárdot érő cég ilyen kevés pénzt akar adni.

(#10) danih válasza fricz19 (#8) üzenetére


danih
addikt

Nem tér ki erre a cikk - nem tudhatjuk, pontosan mi volt a háttérben. Lehet, ő leült volna tárgyalni, hozzávágták ezt az ajánlatot és a további kérdéseire válaszra sem méltatták...

(#11) Ptech válasza raziel01 (#9) üzenetére


Ptech
őstag

Szóval ha nekem nagyon jól megy, akkor fizessek százszor annyit a kenyérért is, csak mert csak?

(#12) danih válasza Ptech (#11) üzenetére


danih
addikt

Nem - annyit fizess, amennyit neked megér, amennyiért a kereskedő eladja neked. Megfordítva a dolgot: ő miért adja el neked kis pénzért, amikor ő is tudja, hogy ebből neked hatalmas hasznod származhat?
Ami történt, az normális az üzleti életben. Először felkínálsz egy alacsonyabb összeget, mert hátha, miért is ne.

(#13) Ptech válasza danih (#12) üzenetére


Ptech
őstag

Nyilván, csak a 250k USD nem egy nevetséges ajánlat azért. Persze nem tudjuk a részleteket, de első ajánlatnak nem olyan rossz.

(#14) danih válasza Ptech (#13) üzenetére


danih
addikt

Nekünk, egyszerű embereknek biztos nem lenne rossz :)
De ha van egy működő és fejlődő bizniszed, nem tudhatod, hogy milyen hatással lesz, ha elveszíted a bradedet amit építgettél és áttérsz másra.

[ Szerkesztve ]

(#15) Pikkolo^^ válasza azbest (#6) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Azért a rossz minőségű fax-nál lényegesen jobb minőséget garantál a szken és nyomtatás szolgáltatás.

(#16) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Király. Csinálsz egy vállalkozást és levédetsz valami nevet, ami később pont egy mammutvállalat szolgáltatásának a neve, amit csak azután tudnak bejegyezni, ha szép sommáért megegyezel velük. Mint az Ipad Kínában.
Másrészt remélhetőleg nem megy el ez is a szabadalmi trollkodás irányába.

<< Heimdal >>

(#17) devast válasza danih (#12) üzenetére


devast
addikt

Hol származna hatalmas haszon a gmail.hu -ból ezt nem teljesen értem.... messze nem ér az 1 millió dollárt... Gondolj már bele. Talán 10%, max 20%-a lehet a juzereknek olyan töketlen, hogy nem a gmail.com -ra megy mikor emailt szeretne regisztrálni. Őket bukják, ha másnap a szomszéd pistike nem mondja meg, hogy debaromvagyöcsém...

(#18) danih válasza devast (#17) üzenetére


danih
addikt

A cikk nem erről szól, hanem a német G-mailes emberkéről, mi is erről beszéltünk.
Azt, hogy mennyit ér, tedd hozzá, hogy "szerinted", mivel véleményedet nem adatokra, hanem saját tippre alapozod. Annyit ér, amilyen árban a vevő és az eladó megállapodott.
Az már külön poén, hogy kértek egy millát, de aztán hozzátették hogy csak vicceltek, ezen borultam azért.

(#19) zdanee


zdanee
őstag

Csodálkozom, hogy semelyik tech portál nem írt még róla: 2 napja a Google véglegesen kikapcsolta a Gmail régi nézetét, és nem is lehet visszaállítani. A net tele a "how to revert gmail old look" kérdésekkel, facebookon több "I hate gmail" csoport jött létre. Senkinek nem tűnik fel? Megjegyzésképpen az új nézet egyszerre csúnya és lassú, kivéve chrome alatt, talán ez is benne lehetett a döntésben, terelik a népet a saját böngésző fele. :W

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) fricz19 válasza zdanee (#19) üzenetére


fricz19
őstag

nálam ugyanúgy a régi is meg van

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#21) zdanee válasza fricz19 (#20) üzenetére


zdanee
őstag

A régóta nyitott tabon nekem is, de ha egy másik gépen megnyitom, már csak az új van és eltűnt a revert to old look gomb.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#22) Rickazoid válasza zdanee (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem tudom, én nem tapasztalok sem lassúságot, sem semmilyen problémát a Gmail új felületével, Firefox alatt, egy öreg és lassú notebookon, pedig azt használom, amióta létezik. Nem lehet belekötni, csak ha valaki nagyon akar, de akkor is csak mondva csinált problémákat, mint amit te is írsz, hogy csúnya meg lassú. Nem lassú az, bármire kattintok már meg is jelent, és a felület is igen kézreálló, ha meg nem tetszik a külseje, válts nézetet és témát.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) stevve válasza zdanee (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Semmi meglepő nincs ezen. Nem lassú és, bár ez szubjektív, nem is csúnya - testre kell szabni, ha nem tetszik. Ha megnézzük, mióta megy párhuzamosan a kettő, egyáltalán nem érhetett senkit meglepetésként a hír.

A tele van a net a how to revert dologra és a gyűlölködő csoportokra pedig nehéz mást mondani, mint, hogy ez van. Félinformációk, tévhitek vezetik e csoportok tagjainak 80%-át szerintem és mint tudjuk, egy birka százat csinál. Nem mondom, hogy nincs ember, akinek lassú, de én ilyet még nem láttam - se lassan futó új gmailt, se embert, aki kifogásolta volna a sebességet.

(#24) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Hét év alatt jócskán emelkedhetett az az összeg, amiért a német tulaj megvált tőle - elvégre G-éknél van miből.

(#25) Dany007


Dany007
veterán

"Az ötletgazda ezt a szolgáltatást nevezte el – a Giersch-mail rövidítéseként – G-mailnek. "

Annyira szánalmasnak tartom, hogy egy ember a saját nevéről nevezi el a kitalált szolgáltatást vagy terméket... :U Nem tudom mért de ezt már olyan nagyon nagyon idejétmúltnak találom. 50-100 éve még okés... De ma már ez nekem nagyon gázos. Nem tudom mért de ez nálam már amolyan önimádat hatalmas ego és önteltség jele, amikor én magam nevezek el valamit magamról... :U

[ Szerkesztve ]

(#26) zdanee válasza stevve (#23) üzenetére


zdanee
őstag

Nincs "how to revert", mert kivették az opciót. Lehet, hogy még nem mindenkinél, nálam már igen. Az új témák nem túl testre szabhatóak, a világos nem elég kontrasztos, a sötét bántóan az, érdekes módon a magas kontrasztú még a legelviselhetőbb. A gombok még szöveges formában is túl sok helyet vesznek el a képernyőmön, ráadásul görgetésnél fixen maradnak. Egy netbook tulaj kb 400 pixel magasságban élvezheti a leveleit, plusz a hírdetések is ott tolakodnak, tehát széltében is 5-600 pixel áll csak a rendelkezésére. Core Duo laptop, ugyanaz a környezet, böngésző, lassabbnak érzem a betöltést, akadozik görgetéskor, kétszer ki is fagyott a böngésző, nem tudom, emiatt-e, de a gmail tab volt nyitva...

Azért gondoltam, hogy írtak róla, mert szerintem hírértékű, amikor a világ legnagyobb email szolgáltatása egy mindenkit érintő változtatással áll elő. Az más kérdés, hogy a többséget már átrugdosták az új kinézetre korábban, és sokan nem tudtak visszajönni, mert nem találták az immár hiányzó "revert to old look" gombot.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#27) Rickazoid válasza zdanee (#26) üzenetére


Rickazoid
addikt

Akinek nagyon nem tetszik az új, használhatja az alap HTML nézetet. Alapértelmezettnek is be lehet állítani.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#28) zdanee válasza Rickazoid (#27) üzenetére


zdanee
őstag

Akinek nagyon nem tetszik, használhatja a DrótPostaGalambot is meg a füstjeleket. Mindegy, befejeztem.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29) kovy79 válasza stevve (#23) üzenetére


kovy79
őstag

Pedig sajnos tényleg lassabb. Nem számottevően, de érezhető.
Testre szabni pedig nem tudom, csak a gusztustalan gyári témákkal. Még ha lehetne saját témát csinálni, de már azt az opciót is kivették...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30) stevve válasza zdanee (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

Éppen hírértékű lehetne és írhattak is volna róla, már csak azért is, mert ahogy látom, nem egyedül vagy ezzel a véleménnyel. Én nem sajnálom a váltást, megszoktam hamar az újat, ezért is furcsa talán nekem, hogy most, amikor eltűnt a régi, ilyen felháborodás van. :F

kovy79:
Nekem bejön a teljesen egyszerű felület. Végül is csak levelezésre használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) kovy79 válasza stevve (#30) üzenetére


kovy79
őstag

A felület egyszerűségével nincs bajom, nem úgy a témákkal...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32) Rickazoid válasza kovy79 (#31) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekem a Terminál téma bevált. Igaz a korábbi csupa zöld, csupa konzol kinézet jobban tetszett, de még így is egy kellemes téma.
A sebességre meg... JavaScript (és felteszem van vagy lesz köze a HTML5-höz, mivel a DOCTYPE már csak szimplán html-ként van definiálva). Ez van, bár mint írtam, én nem tapasztalok lassúságot egy öreg notebookon Firefox alatt.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#33) ramrit


ramrit
tag

250.000 bagóért én sem adtam volna el. Gondolj csak bele,egy több mint 80milliós lakosságú országról van szó. Az összeg meg rongyos 50milla Forintban,ez az összeg német viszonylatban nem nagy dolog,de még itthon se sok helyen. Amugy eddig nem is tudtam mi miatt van googlemail.com németben, hozzáteszem nekem is van ilyen cimem. Egy hátránya van a gmail.com-mal szemben...hosszabb leirni :-)

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.