Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Ezeket a kusza hátlapokat soha nem fogom megérteni, pont ennyi energiából telne ki valami rendezettebbet összehozni...

(#2) 04ahgy válasza kcsa (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem úgy jó, ahogy van, és várjuk szeretettel a GIGABYTE csúcslapot. :C

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3) vinibali válasza kcsa (#1) üzenetére


vinibali
őstag

sokat van szem előtt, mi? :P

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) kcsa válasza vinibali (#3) üzenetére


kcsa
veterán

nem. De ne mondd már hogy ha hátul dugányolod be az USB-ket, pl jó helyen van a FW és Esata között az az egy nyomorék usb. A többi sincs egy vonalban, lehet tapogatózni. Mindegy, úgy látszik ez csak az én betegségem :)

(#5) bteebi válasza kcsa (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Spec. szerintem semmi baj nincs ezzel az elrendezéssel. Nagyon szimpatikus lap amúgy.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) toyone válasza 04ahgy (#2) üzenetére


toyone
őstag

Giga 990FX-Ud7 POWA ;)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7) sing1ep1ayer válasza kcsa (#4) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha az USB 3.0 portokra gondolsz, azokat speciel tök jó helyre tették és hagytak mellette egy kis mozgásteret is, így ha a közeli portokban nagyobb csatlakozójú eszköz van, akkor is bele tudod dugni, amit szeretnél.

Egyébként ahhoz, hogy ne kelljen hátul turkálnod tudok ajánlani egy nagyon frankó eszközt, az a neve hogy számítógépház. A jobbakon elöl is van USB kivezetés. ;)

(#8) atti_2010 válasza kcsa (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezeknél az elrendezéseknél elektromos szempontokat is figyelembe kell vegyenek és ezen felül csak szabvány csatlakozóval dolgozhatnak, nyilván ezek sokkal fontosabbak az esztétikai vagy a kényelmi szempontoknál.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) 04ahgy válasza sing1ep1ayer (#7) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na ja, pont emiatt nem hátrány, hogy nincs az összes USB egy vonalban, így egy szélesebb eszköz nem foglalja le a két szomszédos, valamint a felette és alatta levő helyeket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10) blaca83


blaca83
őstag

Eszméletlen jó lap azt meg kell hagyni! ;)

Szívesen elfogadnék belőle egyet. :K Az ára viszont egyenlőre még egy "kicsit borsos"! :DDD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#11) 04ahgy válasza blaca83 (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A hazai RAM órajel rekordot ez a lap már a Rev.1.0 esetén beállította, amikor még se Piledriver, sem Ivy Bridge, sem Haswell nem volt a környéken sem. :U

[link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) ledgeri válasza kcsa (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is elsőre fura volt, nyugi, nem vagy egyedül..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) #97716736


#97716736
törölt tag

Jó kis Giga deszka :K

(#14) Cobra.


Cobra.
őstag

Jó ötlet, hogy a tüskés csatlakozók alapjára rányomtatták, hogy mit kell rádugni, tetszik :)

(#15) #81556480


#81556480
törölt tag

Én az integrált VGA-t hiányolom. Inteles lapokon sokkal gyakoribb, nem jól gondolom?
( csak azokra a rövid időkre amíg az ember cserélgeti a VGA-t jól jönne )

(#16) leviske


leviske
veterán

Lassan már a FM2+ lapokkal kéne kacérkodni, nem? :)

(#17) atti_2010 válasza #81556480 (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Felső kategóriás csipkészletbe nem tesznek integrált IGP-t, az Intelnek is a CPU-ban van.

leviskeSzerintem is.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) #81556480 válasza atti_2010 (#17) üzenetére


#81556480
törölt tag

értem.

Nem vagyok szakértő, csak úgy megjegyeztem :R

(#19) XY_Z válasza #81556480 (#15) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Én is hiányolom, nem csak VGA cserénél jönne jól hanem pl akkor is mikor esetleg valami bibi van vele...

(#20) leviske válasza XY_Z (#19) üzenetére


leviske
veterán

Új megoldásnak ilyen esetre perfomance kategóriában ott lesz a Kaveri, AM3+ alá meg rengeteg 890GX alaplap lett frissítve és azért arra még alapoztak komoly lapokat, mégha nem is UD7-et.

(#21) TOM-202


TOM-202
senior tag

Na ez az alaplap kell majd nekem! Az elsőgenes UD7 tökéletesen helytáll most is egy FX8350-el. Egyébként már vártam hogy mikor adja ki hivatalonan a Gigabyte. Csak azt kell majd biztonsággal tudni hogy ténylegesen az újabb revíziót kapjak ha majd megrendelem. Ebbe aztán az ebayről egy jó kis FX-9000 5 GHz-en... :))

(#22) Csabroncka válasza blaca83 (#10) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez a fekete nyák mesés, egyszer ennek is megindul az ára lefelé ;)

"in medias res"

(#23) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

5 ghz-es cölöpverő ready? :D

[ Szerkesztve ]

(#24) blaca83 válasza 04ahgy (#11) üzenetére


blaca83
őstag

Így igaz! :R

Bocsi de a pontos "típusszámot" felületesen olvastam el csak a cikk felett és összekevertem egy másik típussal. :B :W

A ráncfelvarrás csak az előnyére válik egy ilyen jó lapnak is. :C

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#25) vinibali válasza TOM-202 (#21) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem az első genes UD7 is bőven jó az 5Ghz-es Vishera alá. sőt még 5Ghz-es Visherát sem kell venned szerintem :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) atti_2010 válasza vinibali (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

sőt még 5Ghz-es Visherát sem kell venned szerintem :)

Hú, az működik CPU nélkül is, olyan alaplap nekem is kell. ;]

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) vinibali válasza atti_2010 (#26) üzenetére


vinibali
őstag

úgy éretettem, hogy a jelenlegi lap+proci párosából is könnyűszerrel kihozható ez a teljesítmény. anélkül, hogy kiadna rá feles pénzt :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#28) atti_2010 válasza vinibali (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze értettem én csak tettem a vak indiánt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) TOM-202 válasza vinibali (#25) üzenetére


TOM-202
senior tag

Igen, a mostani FX8350 is megy annyit a rev1.0 UD7-ben de nagyon melegszik az egész. Inkább visszavettem egy kicsit mindenből a nyári melegre való tekintettel és úgy használom. Szeretnék végre egy olyan FX-et ami 24/7 mehet 5GHz-en időjárás és évszaktól függetlenül. :D
A rev1.0-t helyére megy majd az új, a régit meg talán eladom, talán megmarad tartaléknak. ;)

(#30) X Factor válasza TOM-202 (#29) üzenetére


X Factor
addikt

Mindez csak hűtés kérdése. :)

Make things work

(#31) Exelsior válasza ->Raizen<- (#23) üzenetére


Exelsior
senior tag

Ennyi. :) ha lehet meg is rendelem. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#32) Akcok94 válasza TOM-202 (#29) üzenetére


Akcok94
senior tag

adj neki vízet és egy chillit( víz hűtő berendezés kb 1-2 fokos vízet tud elő állítani) alaplapi chipek es proci vízesés és nincs gond a hővel.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#33) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem UD3 van. Nagyon jó deszkák. Elkövettem azt a hibát, hogy engedtem a @BIOS-t, hogy Windows alól frissítsen. Most megy a szervizbe.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) fury71 válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem. UD5 van, és ennek nem melegszik úgy az NB mint az UD3-on

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#35) TOM-202 válasza Akcok94 (#32) üzenetére


TOM-202
senior tag

A tapaszatlatom az hogy a Corsair H80i nem hűt annyira jól mit egy NHD14 vagy egy Megahalems. Ha feltekerem a H80i ventilátorait akkor OK de zajos, míg a léggel még elfogadható a gépből kiszűrődő szélzaj.
A múltkori kánikulában bőszen cserélgettem a hűtéseket de nem jutottam előrébb. A H100i nem fér el moddolás nélkül a Cheftec Bravo nagytornyomban, de ha lesz rá időm lehet hogy belefaragom valahogy. Egy komponenses vízhűtésbe egyelőre nem szeretnék belevágni, pláne egy kompresszoros vagy más barkács jellegű cuccokba. Én csak szeretném ha 24/7-ben menne 5GHz-en a proci időjárás és évszaktól függetlenül. Valami komplett és kész megoldáson töröm a fejem. Olvasgatok, művelődök hátha összejön. :)

(#36) Akcok94 válasza TOM-202 (#35) üzenetére


Akcok94
senior tag

de nem kompakt hűtést vegyél, hanem egyedi hűtést, igaz először drága de ha jót veszel akkor csak a blokkokat kell cserélni, nekem egy egyszerű vízhűtés van egy tripla radiátoral és a fx8320-s egy ud7 lapba eddig 4,8ghz jutottam és alig volt 35C. és még alig mentek a ventilátorok a radiátoron.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#37) tibi72


tibi72
aktív tag

Nekem UD5 öm van! Mig nem cserélik le az USB Etron EJ168 chips-et addik nem veszek gigabytet mégegyszer.Mert egy nagy rakás sz..r.!!

[ Szerkesztve ]

(#38) vinibali válasza TOM-202 (#29) üzenetére


vinibali
őstag

200Watt hőt az FX-9370-ről el elkell vezetni :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#39) 04ahgy válasza tibi72 (#37) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyan ez a chip van a GIGABYTE X58A-OC-n. Nekem semmi gondom nincs vele.

Ha meg az Etronnal van bajod, akkor miért a GIGABYTE-ot szidod? Mondhatni logikus a gondolkodásod...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#40) TOM-202 válasza Akcok94 (#36) üzenetére


TOM-202
senior tag

Milyen feszültségeken tudtad ezt a hőmérsékletet elérni? Nekem az idle hőmérsékletem 38C° amit eddig sikerült legkevesebbet elérnem stabilan, de teljes terhelés mellett már a 60C° közelében jártam ami nem igazán egészséges mert ontja kifelé a hőt a motyó. Bírná ez csak le kellene valahogy hatékonyan és nem túl hangosan hűteni.:)

(#41) vinibali válasza TOM-202 (#40) üzenetére


vinibali
őstag

60fok sok? nem, nem az :)
némely proci gyári hűtővel csinál annyit. sőt a laptopok nem ritkán belenyalnak a 100 környékébe is!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) Akcok94 válasza TOM-202 (#40) üzenetére


Akcok94
senior tag

hát majd a hétvége környékén próbálkozok megint, most lett kész a vízhűtés teljesen, nekem most a idle hőmérséklet 4,0ghz 25C (bár a lakásban sincs annyira meleg)

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#43) TOM-202 válasza vinibali (#41) üzenetére


TOM-202
senior tag

Lehet hogy volt az néha 70 is, de a borda már megfogahtatlanul forró olyankor. Gondolom ez már nem igazán egészséges semminek sem. A FET-ek környéke akár 80-90 C° fok körül is lehet.
Nekem ennyit nem ér a tuning. Ha nem lehet normális vagyis durván max 50-55 C° környékén leterhelve járatni akkor inkább hagyom alapon, annyival nem lassabb amennyit az egész feleslegesen elfűt, pláne így a nyári kánikulában. ;)

@#42 Akcok94: Egy vizes tapasztalat beszámolója mindig jól jön mindenkinek így nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#44) ledgeri válasza TOM-202 (#43) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha gyári hűtővel ment 76-ot nekem, akkor a 60 húzva nem sok (megerősítem...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45) bokapeter válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


bokapeter
tag

Nekem UD3 as lapom van.Én már többször frissítettem windows alól @biossal. Soha nem volt vele semmi probléma. Dual bios van benne, így elméletileg ha elrontod akkor sincs gond. Mi történt? Leírhatnád, hogy tanuljunk belőle!

BP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.