Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] GDPR, te drága!

Hozzászólások

(#23) Gargouille válasza wintikek (#16) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem tudom te - vagy a többiek - hány cég informatikai rendszerét láttad már belülről, hogy a gyakorlatban hogyan működik és az abban dolgozók ténylegesen mit csinálnak a valóságban. Én sokat látok, mert olyan területen dolgozom ahol pont ezzel foglalkozunk. A 3 fős könyvelőirodától a multikig bezárólag a valóságban (ismétlem nem arról beszélek ami a papírra le van írva, meg aminek elvileg lennie kellene a szabályok szerint) köszönőviszonyban sincs az adatkezelés azzal ahogyan szabályosan kellene csinálni.

Rendszerint amikor audit vagy hatósági ellenőrzés van, akkor az egy "kirakat" (amit nagy kapkodás előz meg) a legtöbb esetben, nem pedig a napi gyakorlat. A legtöbb - gyakorlatban - hibásan végzett adatkezelés pont emberi lustaságból, hanyagságból, nemtörődömségből stb. van, nem pedig azért mert a szabályok rosszak. Azokkal nincs baj, csak hát minden szabály annyit ér amennyit ténylegesen betartanak belőle.

Én nem vagyok a GDPR ellen, nagy szükség volt rá, csupán azt mondom, hogy a saját tapasztalataim szerint a tényleges hatékonysága ezeknek az előírásoknak - akárcsak mint mondjuk az adózási fegyelemé - megkérdőjelezhető. Pont azért, mert nem lehet mindenki mellé egy korrumpálhatatlan rendőrt állítani. Másképp szólva, bizonyos értelemben ez is egy hamis biztonságtudatot ad, mert elhiteti sokakkal, hogy az adatait most már nyugodtan rábízhatja másra, hiszen "dzsídípíár" van, meg nagy bünti, meg aláírta a papírt, aztán közben, hogy ténylegesen hova kerül és ki fér hozzá az adatokhoz, meg meddig tárolják és tényleg törlik e az össze offsite backup-ból is, amikor eljön az idő, meg közben nem készül e másolat ami harmadik fél kezében landol.... nos ez már más kérdés. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] GDPR, te drága!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.