Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Dany007 válasza sonar (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Csak vicc volt. :D
És amúgysem működne. Vagy ha igen, akkor rövid időn belül tönkretenné a hűtődet. :)
A hűtő egy kis jól szigetelt elzárt tér hűtésére való... nem tudna mit tenni egy 20-30m3-es szobával...

A jeges + ventillátoros megoldás is csak fél megoldás. Minimális hatékonysággal. Ha lenne érdemi hatása egy-egy ilyen házi hűtő eszköznek akkor azt árulnák.

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen ventillátoros megoldás piszkosul hangos. A jég pár perc alatt elolvad és kb fél órán belül cserélni kell a vizet újból jégre...

De persze sokmindentől függ ez. Szoba méret, lakás méret. Szigetelés minősége, hőmérséklet stb...
Azt bárki megtudja csinálni, hogy fog egy dobozt belerak egy vagon jeget és ventivel kifújatja belőle a hideg levegőt. De nem elég hatékony és sokat kell vele "dolgozni", hogy folyamatosan menjen. Plusz folyamatosan hűteni az újabb adag jeget a fagyasztóban.

Két éve, mikor aztán tényleg dög meleg volt - 2 héten át 35-38 fok - akkor kölcsönöztem egy mobil klímát. A 30-32 fokos lakást (miközben kint 38 fok volt) sikerült lehűteni 27 fokig. De böszme hangos volt a cucc és kb 2 KW-ot fogyasztott óránként. A probléma az volt, hogy miután leállítottam a gépet kb 30-40 perccel később már visszaállt az eredeti 30-32 fokos hőmérséklet. Szóval éjszakai alváshoz használni esélytelen volt...
Akkora volt a meleg és annyira szar a falak szigetelése, hogy amint leállt a klíma elkezdett felfelé kúszni a hőmérséklet...
Sokat gondolkodtam én is a dolgon, mert nincs pénzük klímára se a villanyszámlájára... de nincs használható "ekecs" megoldás...

Amit meglehet tenni az a következő:

1. normálisan leszigetelni a lakást / házat. Ezzel már a lakás képes lesz ellenállni kb 1 hétig a kánikulai melegnek. Anyóséknál ilyen van vidéken... náluk még egy hét után is 24-25 fok van lakásban, hiába van kint 35... Szóval a dolog működik, csak tényleg rendes szigetelés kell.

2. Ha sok az ablak akkor érdemes bevonni hővédő fóliával az egészet. Pár fokot ezzel is lehet nyerni, persze jó drága. És nyilván egy jól szellőző lakás és nyílászárók mellett egész nap, késő estig zárva kell tartani az ablakokat.

3. Ha az előző kettő se lenne elég, akkor a korábbiak mellé(!) kell venni egy hagyományos fali klímát.

-> és ha jól szigetelt a lakás, akkor elvileg elég csak estére lehűteni a lakást egyszer, az ki fog tartani talán reggelig is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.