Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97) razorbenke92 válasza Pistiboy88 (#95) üzenetére

Egyébként ha ilyen hibrid bojler lennék - bár még gyerekcipőben járnék - akkor két betápom lenne:
- Egy folyamatos a vezérlésnek illetve a hőszivattyús hatékony rendszernek
- Egy időszakos (legyen az B vagy, egyéb időszakos megújuló rendszerhez kötött) az igénytelen fűtőszálnak.

Szerk: Vagy amit még el tudok képzelni, ha az embernek végtelen pénze/helye van, hogy egy kisebb hőszivattyús rendszert sorba kötni egy hagyományos bojlerrel, ami vezérelten van. Persze, ha alapból hőszivattyúval kiszolgál, ahogy írtad, akkor ez mind fölösleges.

Nálunk a kombi gázkazán után például fentmaradt a villanybojler, mert a helyzet a következő:
- Bemegyek kezetmosni, kinyitom a csapot, kazán letekeri a gázórát a falról, folyik a hidegvíz. Általában mire elkezdem érezni a langyosat, már kezetmostam.
- Az feleségem mosogatás közben nyit-zár-nyit-zár. A kazán ki-be-ki-be. Ettől (meg a többi ilyentől) 1 év alatt cserés lett a gyújtóelem, ami egyben a lambdaszonda is a kazánban, durr 17 ezer+munkadíj, és mindjárt el is buktam emiatt, amit az olcsóbb gázzal spóroltam HMV-n.
- Zuhanyzásnál amíg nem volt termosztátos csap, egy fürdésnyi víz elment mire stabilizálódott a hőmérséklet, és alá mertem állni.

Tervben van egy rendszer, ami átforgatja a vizet a kazánon, vagy pedig egyszerűen kizárja a kazánt a vízellátásból, amikor csak ilyen csapnyitogatás van.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.