Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Legalább nem titkolják a PR fotókon, hogy használhatatlanul tükröződik a fényes felület...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

i5-3470T: magyarán egy Turbo Boost-os i3-as :D , az i5-ös jelző itt marketingértékű mindössze...

A fényes kijelző viszont bukta.

Illetve nem értem a rögzítés hiányát sem, hiszen a talp amin áll, nos ha ilyen szépen dönthető a kijelző, akkor simán lehetett volna falra fúrva is rögzíteni.

Vannak még lehetőségek...

Viszont ezt nem értem, miért egy mobil gépekbe szánt procival lett összevetve? /Intel Core i7-2630QM/

Inkább egy asztali vonalra szánt procival illene összemérni, amit esetleg sima asztali kiépítésben lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) T_Stark


T_Stark
őstag

Matt kijelzővel, A10-es Trinity-vel, SSD-vel, SOKKAL olcsóbban, még tetszene is.

(#4) MASSlag


MASSlag
tag

Ez egy vállalati gép, ennek sajnos ennyi az ára, nem az átlag user a célcsoport (gondolom egy T-s proci sem olcsó mulatság, IPS panel, AMT), én is sokallom, de ez van (egy 64Gb-os mSATA SSD azért beleférhetett volna).
Egy Trinitys verzió olcsóbb lenne, viszont többet fogyasztana, a dolgozók pedig tudnának játszani rajta, amit nem szabad, mert akkor kevesebbet dolgoznak :DDD

A tükrös kijelzővel nem lehet mit kezdeni, nem tudok olyan megoldásról ami matt és tapizi is lehet.
Tényleg valaki tud mondani olyan vállalati felhasználást, ahol tapizi kell, (esetleg nagymértékben gyorsítja a munkát) és nincs kosz, por, magas páratartalom vagy egyéb veszélyes körülmény.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#5) danikollar


danikollar
őstag

Tényleg olyan az alja, mint egy ps3. :D

(#6) Track-R


Track-R
csendes tag

Az ára sokkoló, különösen a gagyi fényes monitor tükrében.

(#7) Oliverda válasza Track-R (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

A fényes borítás az érintöképernyő egyik hozadéka. Eddig még nem sok cuccot láttam, ahol a touch és a matt felület együttesen jelen lenne.

Elvileg létezik belőle egy "sima" (touch nélküli) kijelzővel szerelt verzió is, ami csak úgy "T" nélkül X913 néven fut, de azt nem tudom, hogy ez fényes vagy matt borítással rendelkezik kijelző fronton.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) fi:zi'k válasza Oliverda (#7) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A "táccsos" Thinkpad X-ek sem mattok?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) Oliverda válasza fi:zi'k (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem úgy néz ki, hogy az X1 Carbon Touch matt lenne, bár a tag azt mondja, hogy raktak rá valami mattos film réteget, de látható, hogy eléggé tükröződik még ez is.

Btw matt fóliát szinte bármire rá lehet húzni, de az ugye általában nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Sok időnek kell még eltelnie mire összeérnek az igények és a kínálat.

Erre a feladatra szánták?:
A talpa tetején a rács "eléggé vonzza" a kávés/teás bögrét.
Hol van rajta a porszűrő? mennyi ideig tart kitakarítani/kicserélni a hűtőventilátort?
Egy darab bekapcsoló gombnak szabadna látszódnia összesen, és csak ennek szabadna hozzáférhető helyen lennie.

Ez lenne az összeszerelési minőség?:[link]

Nincs több kérdésem :DDD

Egy nagyvállalat (ott ahol nem látja az ügyfél is)nem cserélgeti a monitorokat a gépekkel együtt még ha ez így "cuki"-n néz is ki.
Egy monitor kb. 6-10 évet kibír, míg gépet sokkal gyakrabban cserélgetnek, és általában a legolcsóbb megoldást keresik.

(#11) Oliverda válasza #16939776 (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Próbáltuk szétszedni, és eddig jött veszélyesebb feszegetés nélkül. A fotózás alatt véletlenül úgy maradt. Tehát nem így jött le a gyártósorról, mielőtt még ezen kezdene el rugózni mindenki. :U

Szvsz aki egy ekkora megjelenítővel rendelkező gépnél a talp mellett tárolnja a bögréjét, és ráborítja a gépre, annak kapásból levonnám a fizetésből a javítás költségét. (Dolgoztam nagyobb irodai környezetben majd 2 évig, tudom mi megy az ilyen helyeken.)

Porszűrő nincs, de kompresszorral ezt a hűtést nem igazán nehéz gyorsan kitakarítani.

A gombokat pedig emlékeim szerint le lehet zárni, de ennek majd még utánanézek/kérdezek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

(kifújtam magam a hozzászólás előtt)

Szóval akkor ez mitől is vállalati PC? Mert csúnya, nem bővíthető és hitvány a hardver? Mert a kijelző helyére épített tükör miatt amúgy is bukfenc.

(#15) Oliverda válasza szilagyiv (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

A kérdésedre választ találhatsz a cikkben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) fi:zi'k válasza Oliverda (#9) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább X220t/X230t-re gondoltam, mintsem a Carbonra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Matt kijelzővel jobb volna, meg az árán is csökkenthetnének... De azért így sem rossz. :C

(#18) Graphics válasza #16939776 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picit túlárazott, de legyen példa a többi gyártónak :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Akybron


Akybron
aktív tag

Az árából kijön 3 db "nemvállalati" asztali i3, hagyományos házban, valami tn-paneles matt Acer monitorral.
Ez az én munkahelyemen legalább is így működik.

73&DX HA5OJN

(#20) Neurotoxin válasza Oliverda (#7) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"Eddig még nem sok cuccot láttam, ahol a touch és a matt felület együttesen jelen lenne." Engem az érdekelne a leginkább, hogy miért nem jönnek ki ilyen megoldással a gyártók. Igaz, egy matt fóliával egyszerűen megoldható a dolog. Most hirtelen az Adam tablet jutott eszembe, ott is ígérték, hogy a touch képernyő matt felülettel jön, majd fényesre változtatták és felajánlották hozzá a matt kiegészítő fóliát..

De a gépre visszatérve: Mellbevágó ez a 360k, de AIO PC-k áraihoz viszonyítva nem sok.Legalább van 3 év garancia. Ezek a megoldások jó drágák még mindig. :U

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#21) wierra válasza Neurotoxin (#20) üzenetére


wierra
senior tag

Tudomásom szerint a matt felület esküdt ellensége a tűéles képnek, amit pl. egy jobb IPS panel produkálni tud. :U :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#22) simonzé válasza Neurotoxin (#20) üzenetére


simonzé
addikt

Gondold végig: ami fényes, annak egyenletes, zárt felszíne van, amit könnyen lehet zsírtalanítani.
A matt felület annak az eredménye, hogy közelről nézve a felszín hepe-hupás, sőt van hogy egymás után van rajta két hepe. Tehát a matt kijelző felszíne nem zárt, ezért a bőrödön folyamatosan jelenlévő zsír és kosz beragad ebbe a felszínbe, és nehéz/lehetetlen tökéletesen kiszedni. Ha figyelembe veszed hogy még a zárt fényes felszín is folyamatosan mocskos, egyszerű kiszámolni miért nem tesznek bele matt kijelzőt.
Viszont ha belegondolsz, a nem érintősekbe is folyamatosan fényes kijelzőt pakolnak, amiért persze szívesen agyonverném a dizájnert egy szép fényes darabbal. Sajnos még a céges célra gyártottaknál is megesik ez a hiba.

Visszatérve a teszthez: céges célra mindig 3-500e Ft közötti árú gépeket veszünk. Mégis úgy gondolom, hogy ennyi pénzért ezt a gépet csak tökéletes idióták veszik meg. Feleennyiért is kicsit sokallnám, de ennyiért egyenesen röhej. Pláne hogy lényegében egy sima, kicsit zajos asztali gép kicsit herélve.
Viszont a Fujitsu egyre szimpatikusabb, csak a ceruzájukon hegyeznék kicsit.

I don't fit in. I fit out.

(#23) fi:zi'k válasza wierra (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Semmi köze hozzá. :N :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) Hina válasza simonzé (#22) üzenetére


Hina
aktív tag

Ez nyílt rablás. Nem veszünk mi sem ratyi gépeket, de ebbe az árba egy openlicens-es Office Prof is belefér plusz OEM win7prof plusz vírusírtó és Exchange meg win szerver call is (mivel ez utóbbi kettő is kell a géphez és gyakran elfelejtenek vele számolni, ha egy új gépet akarnak a hálózatba integrálni, igaz nem a géphez veszed darabonként, hanem a szerverhez 5ös csomagban). Szóvar, ha cégeknek szánták, akkor ott is max az ügyvezető kap ilyet, mert megteheti :)

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#25) MASSlag válasza Hina (#24) üzenetére


MASSlag
tag

Egyszer már megkérdeztem a 4. hsz-ben, de még mindig kíváncsi vagyok.
Mondana valaki olyan vállalati felhasználást, ahol tapizi kell, (esetleg nagymértékben gyorsítja a munkát) és nincs kosz, por, magas páratartalom vagy egyéb gépre veszélyes körülmény, plusz a vállalat is hajlandó kifizetni ennyit.
Információs portálnak nagyon drága, fölösleges a teljesítménye (a szolgáltatásai is). Oda egy olcsó embedded rendszer is jó egy tapis monitorral.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#26) Neurotoxin válasza simonzé (#22) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm a felhomályosítást. ;)

@wierra: szerintem te az agresszív coatingra gondolsz. Sokaknak zavaró ez valóban, pl a Dell u2312hm-nél.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#27) vinibali válasza T_Stark (#3) üzenetére


vinibali
őstag

+1

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#28) MASSlag


MASSlag
tag

Bocs Hina (#24) nem válasznak ment

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#29) siti válasza MASSlag (#25) üzenetére


siti
senior tag

pénztár gép itt lent a büfében (mekiben, kocsmában, stb). és ha koszosabb helyre akarsz menni, CNC gépen is van érintő kijelző. igaz nem aoc gép és nem email fut rajta, de ha nekem most az lenne, akkor nem az egér után nyúlnék, hanem hozzá érnék az OK gombhoz. meg a bólogató szmájlihoz. de marad az egér. :K

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30) MASSlag válasza siti (#29) üzenetére


MASSlag
tag

Hasonlóakra gondoltam én is, de ezekre a helyekre nem lehet berakni ezt a gépet.
Mindegyiknek megvan a maga rendszere. Kocsmába, mekibe egyszerűen sok és drága ez a gép (az új pénztárgépeknek manapság mindnek van saját érintőképernyője), mekiben talán el tudnám képzelni amolyan netezős+rendelős gépnek.
Egy CNC gép mellet ennek persze filléres ára van, de a műhelykörülményeket nem hiszem hogy bírná (vagy csak én járok túl koszos műhelyekbe? :DDD )

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#31) ronroli


ronroli
tag

360-ból sok minden más megoldás kijön, majd befürödnek vele. ennyi pénzért sok sebből vérzik.
műhelybe vicc lenne, de nem is oda szánták.

(#32) Zé777 válasza ronroli (#31) üzenetére


Zé777
tag

Ez nem sikerült valami frankón... dizájn bukta, fényes kijelző bukta, ár űberbukta... ki fogja ezt megvenni. Nem látom a piacát ennek. :F

[ Szerkesztve ]

(#33) wierra válasza Zé777 (#32) üzenetére


wierra
senior tag

Nem kis hazánkból indulj ki. Magyarország olyan kis piac, hogy csak egy kerekítési hiba vagyunk az összes vendor számára.
Az árhoz meg annyit, hogy masszívabb megrendelés esetén jelentős kedvezményt ad minden gyártó.
Érintőkijelzőnek milyennek kéne lenni, ha nem fényesnek?! A dizájn a célpiac számára az utolsó szempontok között helyezkedik el.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.