Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wad


wad
tag

Csodás, már csak 300 év, és az Nvidia ad hozzá drivert. Egyébként egy float atomic_add jöhetett volna...

(#2) Immy


Immy
őstag

The future is fusion :)
(fizetett politikai hirdetésünket látták)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3) killerjohn válasza wad (#1) üzenetére


killerjohn
addikt

lesz*rom az nvidiát, csak csináljanak már az OpenCL-hez egy rendes, aktualizált, dokumentált .NET wrappert... iszonyat mennyiségű kódom áhítozik OpenCL-esítésre...

(#4) Day 'n' Nite válasza Immy (#2) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Yesssz, nálam is az AMD-ATI az istencsászár.(Phenomok, meg a HD 5000-esek...)

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#5) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Ez jó hír, remélem majd ír valaki OCL-re egy remek fizikai motort :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#6) Enclave


Enclave
aktív tag

Lehet hülye kérdés de ebből a - ha jól értem, heterogén programozási modellből mikor lesz a gyakorlatban is használható alkalmazás,program?

Mondjuk a mostani rendszermeghajtómon ami egy ssd, mikor lesz olyan vírusirtó ami mondjuk a szokásos 10-50-100 fájl/sec scannelési időt "felturbózza" olyan 500-1000-5000 fájl/sec-re a vga számítási kapacitásának a segítségével? (a számokat csak hasraütés szerűen írtam)

Thx!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#7) wad válasza killerjohn (#3) üzenetére


wad
tag

Nem tudom milyen jellegű kódokról van szó, de sajnos egy wrapper nem sokat segít a legnagyobb problémán, ami a SIMD programszervezés. Az optimalizálást meg is nehezítheti.

(#8) wad válasza Enclave (#6) üzenetére


wad
tag

Úgy érted, hogy a gyakorlatban általad használható?

Már kismillió alkalmazásban használják, de várhatóan mindig több olyan feladat lesz, amit nem érdemes GPU-n futtatni, mint amit igen. Ami a vírusírtót illeti, egyrészt kérdés, hogy a számítási teljesítmény-e a szűk hatáskeresztmetszet, vagy az SIMD olvasási sebessége, netalán a memóriasávszél. Processzorhasználatból lehet erre következtetni.

Másik kérdés a párhuzamosíthatóság: nem ismerem a vírusírtók algoritmusait, úgyhogy nem tudom megtippelni, hogy tartható-e a szál koherencia, lehet-e latency hidingot csinálni, stb. Nem annyira egyszerű kérdés.

(#9) Enclave válasza wad (#8) üzenetére


Enclave
aktív tag

Igen, általam használhatóra gondoltam.

Egyébként néztem egy gyors vírusirtó futtatást és keresést (C:-n ami egy Intel X25M G2 ssd), nem tudom ezek az értékek segítenek-e valamit de quad-on (Q9550) 27-45% közötti (a nagyobb érték tömörített fájlokban kereséskor) cpu terhelést sikerült összehozni, azaz az egyik mag többször is úgy 95%on dolgozott (volt amikor kisebb érték volt a feladatkezelőben de 100%ra nem láttam felmenni) és a maradék terhelés a 3 másik magon oszlott el össze-vissza az ellenőrzés alatt. Olyan is volt amikor kb. egyenletesen oszlott el a munka mind a 4 mag között a teljesítmény fülön. (Oprendszer: Win7 64 bit Prof. A vírusirtó: Nod 64bites v.4.2.40.23as változata)

Esetleg ezekből valamire tudsz következtetni? Vagy nézzek valami debuggert ellenőrzés közben? :)

Thx!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#10) sghc_toma válasza wad (#8) üzenetére


sghc_toma
senior tag

talan a harmadik GPU Gems-ben volt egy iras, amiben a ClamAV mintailleszto algojat atultettek shaderekre (ha jol emlekszem, Cg-ben irtak), erdemes elolvasni..

in asm we trust

(#11) kte0


kte0
tag

Mikor lesz hozzá nv driver? :U

Üdv:kte0

(#12) KevinMulder válasza Enclave (#6) üzenetére


KevinMulder
tag

Nagyjabol soha. OpenCL-t nem erre talaltak ki.

(#13) LordX válasza Enclave (#6) üzenetére


LordX
veterán

Ez kb. olyan kérdés, hogy jó, jó de mikor lesz a C++-ból, Javából, PHP-ból (stb.) gyakorlatban is használható program.

Az OpenCL egy programnyelv. Ebből program soha nem lesz. Max olyan program(részlet), amit ebben írtak.

(#14) LordX válasza wad (#8) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk vírusirtónál adná magát különböző fájlokat párhuzamosan szkennelni. Kérdés az IO.

(#15) stutga válasza LordX (#14) üzenetére


stutga
tag

Igen. Kérdés hogy mikor fognak az SDD-k a PCI-E sávszélességén dolgozni (~6GB), ami egyébként jóval lassabb, mint device memory (~140GB).

De ha már itt tartunk a Word-öt kéne GPU-ra átírni...

...mert CSAK!

(#16) Enclave


Enclave
aktív tag

Úgy látom, hogy vagy félreérthetően fogalmaztam vagy egyesek nem olvasták el alaposan a hsz-emet. Arra gondoltam,h. ezt a programozási nyelvet, modellt stb-stb mikor lehet majd mondjuk általam is használható hétköznapi programok készítésére felhasználni vagy ezt felhasználva mikor fognak hétköznapi felhasználóknak szánt programok készülni, amik ezt a heterogén megvalósítást kihasználják.

A vírusirtó csak egy spontán példa volt ami eszembe jutott. Viszont mi van az olyan hétköznapi átlagfelhasználókkal, akik nem renderelnek, nem konvertálnak videókat, nem futtatnak adatbázisokat a gépükön, nem vesznek részt tudományos programokban stb-stb. Nekik ez a programnyelv mikor és milyen előnyt fog hozni a "hagyományosakhoz" képest?

Vagy ez is csak egy "marketing bla-bla"? Akkor viszont nem értem,h. miért erőltetik annyira ezt a "Future is Fusion" és hasonló dolgokat, ha az átlagfelhasználó ebből semmit sem fog tudni használni, észrevenni? Ez a heterogén programozási mód milyen hasznot fog hozni a hétköznapi felhasználóknak, akik nem valami speciális területen tevékenykednek a pc-jükkel?

Egyébként tudom,h. a php-t a dinamikus weblapok készítésére használják, a C++ pedig az egyik legelterjedtebb programozási nyelv ám még amiket utóbbiban is írnak, azok közül is ritkaságszámba megy ami 1-2 magnál többet használ. (talán ami pozitív kivételt láttam erre az-az Unreal Engine legújabb változata (vagy nem tudom melyiket használták fel pl. a Bioshock-hoz, ebben láttam 4 magot kihasználni vmennyire), ha már mondjuk játékokból keresek példát és nem egyéb "spéci alkalmazásokból"...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#17) Psych0 válasza killerjohn (#3) üzenetére


Psych0
őstag

http://sourceforge.net/projects/opentk/

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18) killerjohn válasza Psych0 (#17) üzenetére


killerjohn
addikt

tudom, tudom, de ez még messze nem az "ideális" :)

(#19) Sanyix


Sanyix
őstag

"Sőt az utóbbi vállalat elmondta, hogy a Fusion APU-k, illetve az ATI Streammel kompatibilis hardverek támogatni fogják a megújult felületet."

streamet támogatnak a hd3xxx-ek is. Akkor ezek szerint végre meg óhajtják csinálni az opencl-t ezekre a gpukra is? Vagy kitalálják hogy ja az nem olyan stream hanem az más?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#20) sghc_toma válasza Sanyix (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem hinnem, Stream-kompatibilitas alatt valoszinuleg Stream 2.0 kompatibilitast ertettek..

in asm we trust

(#21) Abu85 válasza Sanyix (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak az Integrált HD 3000-ek támogatják a Streamet. Az asztali verziók a CAL-t és a Brook-ot kezelik.

Egyébként technikai akadálya nincs a támogatásnak. Inkább az üzleti szempontok miatt nincs engedélyezve a Stream.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Sanyix válasza Abu85 (#21) üzenetére


Sanyix
őstag

ja a stream mostmár egy nyelv? Eddig még sdk volt, ami támogatta a 3000-ek nyelvét is. Jól átvariálják a dolgokat hogy legyen ürügy miért kell újabb gpu :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#23) Abu85 válasza Sanyix (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a Stream sosem volt nyelv, csak egy SDK és felület. A CAL volt az alapréteg és arra épül a Brook. Mivel az utóbbit senki sem támogatta, így a CAL megmaradt alaprétegnek, de minden más Open lett, vagyis szabványos platformra váltott az AMD. Ez volt a Stream 2.0 bemutatása. A régi kártyák a Brookot és annak verzióit támogatják. Meg lehetne oldani az OpenCL támogatását is, csak üzletileg hibás döntés lenne.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) LordX válasza stutga (#15) üzenetére


LordX
veterán

Egy Fusion chipben nincs is PCI mögött a GPU :)

Egyébként ha már Office, egy Excel pl. tudná használni táblázat képleteinek számolásánál a GPUt, ha elég nagy a táblázat, akkor már megérné. Sőt, ha a GPU csak egy L3 cache távolságra van - megintcsak Fusion - , akkor már kis táblázatra is használni tudná. Persze az tök mindegy, hogy 5ms vagy 0.5ms alatt számolja ki a táblát, de ha közben tizedannyi áramot fogyaszt, akkor laptop/netbookba máris jogosultságot nyert a OpenCL-es Excel...

Persze ez most még csak vad fantáziálás.

(#25) LordX válasza Enclave (#16) üzenetére


LordX
veterán

SIMD jellegű feladat nem csak videokódolásban van, nagyon sok helyen lehet találni, csak kicsit kell keresni: Például játékoknak a grafika mellett a fizika és AI számítások is ilyenek. Fizikára nem véletlen létezik a Physx..

Másik lehetséges példa az előző hozzászólásomban.

Az a baj, hogy a "nem spéci alkalmazások" alatt általában Office-t meg webböngészést értenek. Ha leszámítom a webböngészés során a videónézést és flashjátékot, akkor ezek az alkalmazások már 5 éve sem tudtak egyetlen processzort leterhelni, mivel ezeknél a sebességet a felhasználó inputja határozza meg. Szóval nem szükséges egy párhuzamos számításra kihegyezett programnyelv használata ezekre a feladatokra.

(#26) wad válasza LordX (#24) üzenetére


wad
tag

Ez nem fantáziálgatás, már most is van, ahol használják Excelben a GPU-t. Semmi nem akadályoz meg, hogy a plugined GPU-n fusson.

(#27) LordX válasza wad (#26) üzenetére


LordX
veterán

Plugin != Excel. Ilyen alapon a Total Commander meg az MSN Messenger meg a Windows asztal is fut GPU-n (csak tedd fel a plugint, ami minden alapműködést kicserél GPU-s kódra)..

Én inkább a standard beírom a képletet a cellába és a GPU kiszámolja esetre gondoltam.

(#28) mzso válasza LordX (#27) üzenetére


mzso
veterán

"(csak tedd fel a plugint, ami minden alapműködést kicserél GPU-s kódra).."
Ez miféle plugin?

(#29) hugo chávez válasza wad (#1) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Na, lehet, hogy nemsokára letelik a 300 év? ;]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.