Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

Üdv újra Mester!

1.
NAS... Jól értelmezem? Ez főleg egy afféle lemezkezelő kliens? Azaz, annál jóval több...
Szóval komplex szolgáltatás.

2.de egy USB kulcsra telepített, RAM meghajtóról futó verzióval ez nem történt volna meg.
Ezt tényleg össze lehet hozni Stick-kel? Komolyan? Izgalmasan hangzik... Megkeresnélek privátban a részletekkel kapcs., mert épp most kezdtem dolgozni egy efféle projekten (céges). Mármint; enkriptáció nélküli minél biztonságosabb formában történő és gyors adatmentés (app-backup) stickre, hidden partícióra.
Elkelne egy kis plusz..., nem tartom kizártnak, hogy beépíteném a technikád az anyagomba.
Mert jobb és költséghatékonyabb mint amit eleve. :)

A "backup-restore csomag" mennyire kidolgozott? Milyen rátával működik?

Félre ne értsd: bár látom, nem vagy tőle annyira elpattanva... s nem vállalati célokra..., de mivel nálam(unk) egy nagyjából fixmennyiségű adat lenne nagy átlagban mozgatás, eltárolás/mentés alá víve 4 Giga "maxfaktor", extrémben 5-6.
Így ez implicit még jócskán "otthoni".

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) frescho válasza puttputt (#1) üzenetére


frescho
addikt

TomoroenÉ

Ez egy NAS, ergo megosztott tarhely nehany + szolgaltatassal.

A rendszer kepes futni szinte barmirol, de ez inkabb a szerver oldal. A backup-ot nem valositja meg, csak tarolasra alkalmas. Ha Windows klienseket akarsz menteni, akkor a Nexenta ami kell neked.

https://frescho.hu

(#3) puttputt válasza frescho (#2) üzenetére


puttputt
őstag

Hmm... kösz a felvilágosítást, így már minden tiszta! :D

Sajnos a tárhely+szerveroldal jelen esetben nem játszhat. :(

A "kliens" jelen esetben mindössze egy programcsomag, Win alatt.
Annak vannak fájljai, pontosabban az sem lenne badarság, hogyha valóban a teljes főklienst (a sallangjaitól mentesen) le lehetne menteni visszaállításra.

Akkor nekiállok és tanulmányozom ezt a Nexentát.

Utolsó kérdés:
Partíciórejtést mennyire támogat? Vagyis mount-unmount technikát.
Képes rá? Vagy lehet bele valahogy "implementálni"?

... Most futottam át; gondolom az "adduser-group..." jogosultságok beállítása
lehet képes ilyesmi csodákra.
Mármint, ha azon keresztül lenne megoldva.

A lényeg az volna, hogy két kritériumnak feleljen meg:
1. Rejtett, le-felcsatolható partíció(k) támogatása. Esetleg jogosultságok kezelése mint pluszfunkció...
2. Ne kelljen hozzá semmilyen más (főleg külső v. aktív hálózati) erőforrás mint a "gazdaeszköz", jelen esetben egy 4-8 Gigás Pendrive.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) puttputt válasza puttputt (#3) üzenetére


puttputt
őstag

Rejtett, le-felcsatolható partíció(k) támogatása.

Jelszóval (enkript?) lehessen hozzáférni... ha ez megoldható.

...
Elképzelhető, hogy más ötleted (programod) is támad, mármint, hogy van még, amit tudnál ajánlani a témában. Azaz, az előbb említett 2 kritériumra, azokkal ekvivalenciában.
Szívesen fogadom!

//
Amire ez az egész (NAS és társai) emlékeztet, az a php alapú setup.
Jól érzem?
(Eleve is sok közösséget látok a php-myql és a linuxmod között...)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) frescho válasza puttputt (#4) üzenetére


frescho
addikt

Ezek egyike sem tudja azt, amit szeretnel. Mindegyik onallo oprendszer, amiket egy web alapu GUI segitsegevel lehet configuralni.

Ami neked jo lehet az talan a Cobian

https://frescho.hu

(#6) puttputt válasza frescho (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Hm. Teljesen okésnak fekszik. (Cobian)
Nem csalódtam benned. :DDD

Amúgy a fő szempont, hogy minél költséghatékonyabb megoldást találjak.
Habár, ez azt hiszem minden, csak nem meghökkentő kérelem.

Amúgy ez sem lenne "annyira" rossz... mármint,
ha GUI alapú oprendszer eg. stick-en...
Titkos vágyam, hogy legalább a mi "osztályunk" térjen át (nemhivatalosan) a Win-ről
a Linuxra (akár Live) és létrehozhassunk szépen egy "workaround" programcsomagot,
ami egységes, könnyen adminolható és nem lehet benne barmolni. Mármint a "usrusr"-nek.
Persze, ez erősen "álomszerű" jelenleg
Nem arra halad (még) az üzletpolitika. :D
Már attól könnyesre érzékenyültem, amikor megtudtam, hogy a FF-ot generál kötelezővé tennék. :DDD

Köszi mindent! :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7) frescho válasza puttputt (#6) üzenetére


frescho
addikt

Jo kerdes, hogy mi a koltseghatekony. Az, ha nem kell kiadni 50k HUF-ot egy szoftverert, vagy 1 hetet dolgozik rajta valaki, akinek enel tobb a bere. A te szemszogedbol ez utobbi a jobb :)

A legujabb:

vmware meg laptopra is. Ott csinalsz egy snapshotot, mint admin es ket mozdulattal barmikor vissza tudsz lepni. Vagy ott van a ZFS, ami szemelyes kedvencce valt rovid ido alatt.

https://frescho.hu

(#8) puttputt válasza frescho (#7) üzenetére


puttputt
őstag

Psszt... Azért "annyival" nem több a..., hogy... :DDD

A vmware nem igazán "approved", ha érted, mire gondolok... még ezeket a "fantasztikumokat" is nehéz lesz átvinni a tű fokán, de esélyesebb. :)
Hajlik az újdonságok felé a "csipetcsapat". Meg azért egyre többször a "Nagy" is.
Ezt a ZFS-t még megkukkantom.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) Frankymester


Frankymester
csendes tag

Sziasztok. Feltelepítettem a gépre a freenas-t egy pendrivera, kötöttem mellé egy atás 500 gb-os hdd-t. A meghajtó beállításoknál állítgattam a freenasba hogy appokat tudjak telepíteni. Újraindítottam a gépet és a hdd vel nem megy a gép tovább a poszt folyamatnál kiírja a hdd-t hogy felismeri de nem megy tovább ha kikapcsolom és lekötöm a hdd-t akkor elindul a gép és vele együtt a freenas is, mitől van? Kinyírta a hdd-t? Mit lehet vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#10) frescho válasza Frankymester (#9) üzenetére


frescho
addikt

Allitsd be, hogy az USB-rol bootoljon a rendszer.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.