Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Most volt 5% adócsökkentés a fizetéseknél (25%-ról 20%-ra).

Itt meg, a világgazdaság motorjában, az elmúlt hat évben, mióta Mo.-on dolgozom, 1% csökkentés volt :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) TheLázs


TheLázs
csendes tag

A 1Moneyt amint lett fizetésem, megvettem örökre. Akkor még nem is volt talán olyan ára, mint most. Körülbelül két éve használom és imádom.

Amikor a barátaimat kérdeztem egyszer, hogy hogy tartják számon hogy mire körülbelül mennyit költenek, akkor csak hüledeztek, hogy mit csinálok. Mondjuk én olyan vagyok, hogy sokszor-igaz nem folyamatosan- határidőnaplóban vezettem mindent az app előtt.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#3) fpeter07 válasza TheLázs (#2) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha jól emlékszem 5000 Ft az örök licenc. Aki hosszabb távon használja, annak megéri megvenni. Ha a magyar fordítást nem nézem remek progi. Én blokkokat gyűjtöttem és adott időnként bevittem az appba az egyes tételeket. Ami zavaró volt, hogy a vásárlás napját nem jegyezte meg, mindig visszaugrott a mai napra.

Kézzel ilyet biztos nem csináltam volna.

(#4) fpeter07 válasza weiss (#1) üzenetére


fpeter07
veterán

Igen, Ausztriában a rezsi sokat növekedett az elmúlt években. A lakásbérlés is elég drága. Ez az 5% hatalmas segítség az embereknek. A munkáltató is jól jár, mert úgy nő az alkalmazott fizetése, hogy nem kerül neki több pénzbe. Ha mindenki pl. 100 euróval többet vinne haza, és van 10 alkalmazott, az mindjárt 1000 euró plusz kiadás lenne a cégnek. Így meg mindenki jól jár. Az állam/kormány nem, de őket nem kell félteni. Itt is nagy a korrupció.

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A munkahelyeden tudsz ingyen kajálni, vagy hogy jön ki ez az élelmiszer kiadás? Most hirtelen átfutottam a táblázatot és az augusztus 14-28 közötti időszakban lényegében alig szerepel valami normális kaja a kiadások között, ezért feltételezem, hogy nem ezeket etted 2 hétig. :)

Kicsit meg is lepődtem a kajára költött összegen, hogy gyanúsan alacsony. Szerintem már itthon se lehet kihozni 50k alatt 1 embernek és az se mondható túl bőséges/egészséges étkezésnek, csak az alap dolgok férnek bele.

Az én tapasztalataim alapján a legtöbb élelmiszer azért drágább Ausztriában, mondjuk sokszor nagyon minimális mértékben, amit alig veszel észre. Viszont ezek szép lassan összeadódnak és a hónap végén ez meg is látszik, ha összehasonlítjuk a két országot. Hozzátéve, hogy nincs túl sok értelme összehasonlítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Amúgy most 50% van a 1Money-ra: 3 hónap 999, 1 év 1999, a lifetime pedig 2999 ft :)

(#7) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Mindig jó érzés pénzügyileg tudatos emberek írásait olvasni, gratulálok :)
A kiszamolo.hu oldalt szoktad olvasni?
Én Excelt használok a költések követésére, kicsit nehézkes, de megszoktam. Több ilyen alkalmazást is ajánlottak már, lehet hogy ki kellene próbálnom párat...

(#8) fpeter07 válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


fpeter07
veterán

Mo rol hozott kajat nem szamolom. Tojas, fagyasztott dolgok, savanyusag, par kesz etel, krumpli stb. Ceges kavek, italok sincsenek benne. Multkor etteremben ittam 2,3 ert almalevelet, heti 1-2 60 centes kave mellett ez elfer.

Nem vagyok az a nagyon igenyes fajta etelt illetoen. 3 evig kollégista voltam egyetemen. Az elelmiszeren lehet a legtobbet megsporolni manapsag.

(#9) Jhonny06 válasza fpeter07 (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Csak kérdés, hogy hosszú távon megéri-e, az egészséged tekintetében :)

(#10) fpeter07 válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


fpeter07
veterán

Zsír, szénhidrát, fehérje, víz. Plusz némi kreativitás, és főzési gyakorlat. Olcsón is jól lehet lakni. Drágán is lehet rossz minőségű ételt venni.
A munkatársam azt mondta, hogy egyedül az élet egészségtelen. Lehet igaza van. :)

(#11) D1Rect válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Az egészséges taplálék olcsóbb mint a szemét kaja.

(#12) fpeter07 válasza D1Rect (#11) üzenetére


fpeter07
veterán

Munkatársam mondta, hogy egy Big Mac Mcdonaldsban 6 euró. Mindig csodálkozom, hogy nem halnak éhen ezek a gyorséttermi láncok. Egyedül a Nordseet kedvelem közülük. Budapesten mindig vagy azt, vagy egy mexikói éttermet látogatok meg.

(#13) Jhonny06 válasza D1Rect (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem is írtam az ellenkezőjét. :) Kérdés, hogy ki hogyan spórol a kaján.

(#14) D1Rect válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, csak általában az a kifogás, hogy azért nem nézem meg, hogy mit tolok bele a fejembe, mert "drága".

(#15) $p@rr0w válasza TheLázs (#2) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Szerintem sokkal egyszerűbb fixen félretenni a megtakarítást, és a többiből költeni. Én is mindig vásárlás előtt állok meg és gondolom át hogy kell-e az nekem megpróbálom lebeszélni magam, ha nem sikerül megveszem.
Sokkal kényelmesebb mint utólag feljegyezgetni, de tudom hogy van akinek csak az segít különben nem tud megtakarítani szóval nem rossz dolog az sem, jobb mint akiknek minden kifolyik a keze közül...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16) TheLázs válasza $p@rr0w (#15) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Én vállalkozok, nem fix fizetéssel élek és a munkám természete azt eredményezi, hogy a költségeim is ingadoznak. Ide viszont elengedhetetlen a pontos ön-követès.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.