Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Ügyes. :) Viszont az embereknek nem szokásuk ezekre kattintgatni. Vagy mégis?

Spectrum: Én is láttam már korábban ezeket a gombokat, viszont most nem erről van szó. Hanem arról, hogy ha nincs megadva kapcsolati státusz, akkor az a sor eddig rejtve maradt az ember névjegyére kattintva. Most viszont megjelenik az, hogy "xy nem adott meg kapcsolati státuszt".

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Igencsak nagy a szakma reakcióideje, mert valóban hónapok óta látom én is ezeket a gombokat. Több fórumon is már kivesézték a dolgot, de csak pár napja kapták fel a biztonsági lapok és futótűzként terjed a hír.
De "flörtgomb"-nak még nem láttam nevezve, és a cikk elolvasása után sem tudom, hogy miért lenne az..

(#3) csako válasza petipetya (#1) üzenetére


csako
veterán

Én már hetek (hónapok?) óta látom ezt a funkciót, de nem kattintanék rá :D
Ha valami érdekelne, akkor úgy is egy beszélgetés közben kérdeznék rá...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4) petipetya válasza csako (#3) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen? Kénytelen vagyok elhinni, mert eddig senkinél sem figyeltem ezt. Akit ismerek, annál tudom, akit pedig nem ismerek annál nem érdekel, hisz ha írni akarok egy lánynak akkor nem fog megállítani az, hogy kapcsolatban van.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mizu, vidéki vagy? Mi a körzetszámod? :DDD

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

ez mitől flörtölés?

(#7) #09819904 válasza #51736960 (#6) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ugyanez ugrott be nekem is!

Bár ebben nem tudom mi az új, nekem régóta feldobta nem egy embernél, hogy megkérhetem, hogy töltse ezt-azt az adatlapján, ha nem tette meg. :F

(#8) ng0ofy válasza #51736960 (#6) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Manapság?! Azért mert bizonyos korosztály 20 perc chat után videochatben levetkőzik egymásnak. Ez az első lépés :U
Pszichiáter: A Facebook beindítja hamarosan a saját videoüzenet kezelőjét, gondolom ebben benne lesz a videochat fejlesztése is, gondolom nem hibába (:
Itt a Z generációról beszélünk, azért ők kicsit nehezen találkoznak személyesen 2 napon belül, ahogy én látom.

[ Szerkesztve ]

(#9) #09819904 válasza ng0ofy (#8) üzenetére


#09819904
törölt tag

Videochat? :D Szerintem az kihalt akkor amikor még iwiw kontra msn volt a chatekkel.
Mára általában pár nap után kapcsolatban vannak, kefélnek ahogy a csövön kifér, aztán jönnek a balhék. Nem igazán hallottam a mai fiatalság körében (pedig 15-től 30-ig bőven találkozom vegyesen mindenféle lénnyel), hogy videochat érdekelné!

(#10) errorcode06


errorcode06
őstag

Ezért most beírtam neki egy kamu észak koreai címet meg telefonszámot. Remélem most örül neki a kedves sz@rbuk. Bár, még mindig nem értem mi köze van ennek a flörthöz...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#11) greenity válasza #09819904 (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Az fura :)

Lehet én vagyok fura lény.. de nálam pl idősebbek is bepróbálkoznak ilyesmivel.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) #09819904 válasza greenity (#11) üzenetére


#09819904
törölt tag

Kiváló, ámbátor nem tegnapi találmány a tiltás gomb! ;]

(#13) Steve1207


Steve1207
veterán

Annyira baromság ez. Nyilván azért nem engedi valaki, hogy lássa ismeretlen az adatait vagy azért nem tölti ki, mert nem tartozik igazán másra. Ha meg tudni akar valamit, akkor vegyen annyi fáradtságot, hogy üziben megkérdezi, ne egy kattintással jelezgessen össze-vissza, hogy "hogyhívjákanyukád" vagy bármi...
A legjobb amúgy, hogy eddig az elrejtett elemek rejtve is voltak, most mindegyik rovatka ott van, úgymond érdemleges információ nélkül tolják az arcodba a fölösleges sorokat.

De, hogy flört? Szerintem nem minősül annak.

(#14) pszichiáter: pontosan!

[ Szerkesztve ]

.

(#14) #09819904 válasza Steve1207 (#13) üzenetére


#09819904
törölt tag

A legtöbben nem foglalkoznak a részletes kitöltéssel. Beírják a nevüket, a lakhelyet, feltöltik a képeket és kész!
Szerintem statisztikailag igen kevés embert érdekel a "Hol tanultál?", "Hol laktál?" meg hasonló baromságok, amikor az adott napon, óra perckor ismerkedik meg két fél. Ha pedig a múlt kerül szóba akkor majd úgyis kifejti a másik fél.
Nálam sincs kitöltve. Csak a jelen állapot van, aztán csókolom.

Mondjuk az "Ask" szerintem is kérdés és nem flört! :D

(#15) Syl


Syl
nagyúr

>vajon a privát módon megadott válaszokat felhasználja-e a Facebook a hirdetési rendszerben
Ez gondolom csak költő kérdés volt :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ekkorra hülyeséget. Lol

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#17) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ko kola ? ;]
Nem lehetne hanyagolni ezeket a tpiusu arckonyves hireket? ( A megszuneserol irjatok majd mindenkeppen )
Uj gomb a facebookon wooooooooooaaaaaaaaaaa. :) Kevesebb gomb a facebookon ooooooooo :(

Mi lett a PH-bol? Ovoda :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#18) greenity válasza #09819904 (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem mondtam, hogy nem alkalmazom előszeretettel :)

Flörtgomb: tulajdonképpen lehet úgy is értelmezni a dolgot. Ki tudja lehet valaki bátortalan írni, de kattintgatni, azt mer. Ettől még nem ez a megszokott formája a flörtölésnek :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) #09819904 válasza greenity (#18) üzenetére


#09819904
törölt tag

2014 és a fanyar valóság! :D

(#20) fityesz9


fityesz9
tag

Nem tudom, nálam adatok nem lustaságból nincsenek megadva, középiskolát még beírtam, de tanulmányok, vagy munkahelyek onnantól sose lesznek fenn... Mobilszám meg főleg. Ez ne ma flörtről szól, hanem arról, hogy szó szerint minden adatod elérhető legyen ott. Ha paranoiás lennék, azt mondanám, hogy jön a vércsoport, meg az erkölcsi bizonyítvány...

greenity: Ja, a jelen alfahímje: helló bébi, akkora macsó vagyok, h ráböktem fbn, h szeretném látni a telefonszámod... :)

Ma már tényleg a fbon ismerkedés a módi, de nekem kiábrándító, amikor ismeretlenül rámír, h szia, helyes srác vagy, jó lehet azért is, mert én még úgy szocializálódtam, hogy a fiú dolga az udvarlás, de lány ismerősök hasonlóan lesújtó dolgokat tudnak mesélni...

Garrus, am I your dirty little secret?

(#21) Steve1207 válasza #09819904 (#14) üzenetére


Steve1207
veterán

Amúgy azt vettem észre a minap, hogy a lehetőségek részben egy képet nézve volt olyan, hogy "nem tetszik" vagy hasonló. Ez is idiótaság, ugyebár hova tűnt az "optimista" szemlélet egy ilyen "funkcióval"? Max a mégjobban függők között többen fordulnak be, hogy semmi se tetszik bizonyos személyeknek.

(#18) greenity: elfogadható magyarázat, viszont ha valaki írni se mer, akkor a későbbiekben úgymond mire van esély? De, mint írtátok van a másik véglet is, az se jobb ugye...

.

(#22) #09819904 válasza fityesz9 (#20) üzenetére


#09819904
törölt tag

El kell fogadni azt, hogy a világ változik. Ezáltal az emberek is!
Anno valahogy abszurd dolognak tartották hogyha a lány ismerkedik. Szimplán cédázták vagy finoman jelzőkkel illették. Holott egy lánynak miért ne lehetne ismerkednie?
Ilyen értelemben nézve jó, hogy szabadabb lett a világ mentalitása, hiszen elfogadottabbak lettek dolgok.

Ugyanakkor a másik véglet pedig az, hogy ezzel egyenes arányban megnőtt a felelőtlenség! Mind párkapcsolat vállalási, mind gyermekvállalási téren. És ez bizony már több, mint mentális probléma!

De ezt (is, mint oly sok mindent) az emberek rontották el. Nem éltek, hanem visszaéltek a lehetőségekkel!

(#23) greenity válasza fityesz9 (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

Az egy dolog, hogy a lány ír, kezdeményez. Mert néha a siker érdekében kell, és miért is ne?

A gond nem azzal van, hogy ki kezdeményez, hanem, hogy mégis hogyan, milyen stílusban adja elő magát.

+ van olyan, aki ha nem kap időben választ, akkor telespammel, és édesanyám foglalkozását firtatja. Időben ~ 10 perc.
Nekik higgadtan elmagyarázok néhány dolgot, és megy a tiltás.

A még nagyobb gond, hogy erre vevő is van :F

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) #09819904 válasza greenity (#23) üzenetére


#09819904
törölt tag

Aki nem kap időben választ és reklamál, annak nem kell már válaszolni! Minek? Ha valaki nem megértő, attól mit vársz? Nem neked kell magyarázkodni, hanem maximum neki kellene. De egy kellemetlen megnyilvánulást már nem fog meg nem történtté tenni egy magyarázkodás sem!
Nyugodtan lehet tiltani minden előzetes bejelentés nélkül.

(#25) fityesz9 válasza #09819904 (#22) üzenetére


fityesz9
tag

Igaz, sőt kell a nő is hozzá, egyetértek, kezdeti jelek... De online vhogy ez átmegy szerintem kétségeesettbe, nem mondom, hogy én nem simertem meg leányzót online, de az csak a szükséges rossz volt, amíg nem siekrült élőben találkozni. De random idegenre ráírni egy profilkép alapján...

Felelőtlenséget aláírom, nálam fiatalabbakkal vagyok most körbevéve, 18-21 évesek kb. és habár sok normális, már érett gondolkodású van, azért vhogy úgy érzem, hogy mi mások voltunk, és nem hiszem h az az 5-6 év elhomályosította volna milyen vtam és szépítgetem, vagy kitört rajtam az öreg lettem kór, h ezek a mai fiatalok... :DDD

Garrus, am I your dirty little secret?

(#26) #09819904 válasza fityesz9 (#25) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szórakozóhelyen, utcán, kávézóban, stb. ismerkedni nem random? :U Dehogynem!
Attól, mert valami nem személyes ala real life, attól még ugyanúgy random. És mi van ebben olyan meglepő?
Az emberek amikor ismerkednek pofára, fejre mennek. Ha jól néz ki a másik fél feje azután jön a teste. Igen kevés embernek az első vagy második maga a stílus, vagy mondjam úgy maga az ember! Külsőségekre adnak túlnyomó többségében.

A pasik többsége előbb tudja, hogy mit szeret a csaj az ágyban, mint a születésnapját, kedvenc pl. színét. Miért? Mert felületesek!
A csajok is előbb tudják, hogy a pasi milyen kaját vagy zenét szeret, mint azt, hogy milyen ember.
Ez oda-vissza ugyanúgy megvan!

(#27) fityesz9 válasza #09819904 (#26) üzenetére


fityesz9
tag

Igaz az elején random, akkor annyiban helyesbítek, hogy nekem szükségem van az élőben találkozásra, hogy fizikai legyen a dolog, mert az elsőbenyomásban, elgalábbis számomra van egy nem definiálható dolog a másik kisugárzása, neten egy képből, vhogy ez nekem nincs meg.
A másik fele amit írtál igaz, de hozzá kell tennem, hogy sajnos és nem így kellene lennie.

Garrus, am I your dirty little secret?

(#28) #09819904 válasza fityesz9 (#27) üzenetére


#09819904
törölt tag

A személyes találkozás nyilván elengedhetetlen. De egy személyes találkozótól sokkal fontosabb a józan ész!
A fotók rengeteg információt hordoznak és rengeteg dolog leszűrhető belőle. Ezt követően ott van még a chatelés! Abból is lehet igencsak jól forgatva a dolgokat rostálni. Így egyrészt kényelmesebb, másrészt személyes találkozás esetén jóval kevesebb dolgot kell már rostálgatni!

Viszont az online és a személyes találkozóra is csak Gárdonyit tudom idézni:
"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

(#29) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Észre se vettem hogy ilyen is van benne. :U Bár nem is érdekel :DDD

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#30) fityesz9 válasza #09819904 (#28) üzenetére


fityesz9
tag

Ez az idézet szép lezárása a vitának. :R
Már nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, nem akarom a moderátorokat megharagítani. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#31) fordfairlane válasza #51736960 (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Clickbait címadás.

x gon' give it to ya

(#32) Dilikutya válasza ng0ofy (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a bizonyos korosztály nem célcsoportja a Facebook-nak, hirdetés szempontjából nem lehet túl vonzó egy olyan korosztály, aminek nincs jövedelme. Mondhatni te (+ a többi fizetőképes felhasználó, én is) fizeted a tiniknek is a Facebook-használatot. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) petipetya válasza ng0ofy (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen? Na, akkor regisztrálnom kellene egy 20 évvel fiatalabb adatlapot is a faszbukra. :DD

"nincs rá lezsóidő"

(#34) #09819904 válasza ng0ofy (#8) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Z generáció egy legalább olyan jópofa megnevezés, mint a hiperaktív gyerek...
Az embereknél, függetlenül korra, nemre, vallásra, bőrszínre, felületesen szólva két véglet van. Normális és hülye!
Vannak persze tanulmányok az X, Y és Z generáció dolgairól. Ebben csak egy a pontos tényező! Mégpedig az, hogy a régebbi generációk nem tartanak megfelelő tempóban lépést az ifjúsággal.
Ebben persze nem az a fő probléma, hogy lemaradnak vagy épp nem jön be nekik az Angry Birds! Hanem az, hogy ragaszkodnak foggal-körömmel ahhoz, hogy az Ő idejükben lévő dolgok a jók és a szépek. Ezáltal a gyereknevelésben kezdetben apróbb majd egyre nagyobb sorják keletkeznek. Ez idővel odáig juttatja az embereket, hogy szó szerint brutális módon eltávolodnak egymástól.
Egy gyereknek kétszer lehet azt mondani, hogy "Most nem!" vagy "Ez nem érdekel!", onnantól már olyan változást indít el benne a szülő ami mondhatni visszafordíthatatlan.
Az ifjúságnak összetartásra van szüksége! De ez csak olyan segítő társakkal, szülőkkel lehetséges akik azonosulni tudnak részben vagy egészben a gyerekekkel és a jelenkor problémáiban is segítik Őket az új dolgokkal. Nyilván a régi dolgok tapasztalataira is szükség van! De nem minden dolog kompatibilis úgy a technikában, mind az emberek mentalitásában.
S itt jön már képbe a jelenlegi téma, a Facebook!

Most kezdeményezték az "Ask" vagyis a "Kérdés" módot, hogy ezzel egy kis plusz kommunikációra, figyelmességre szoktassák a fiatalokat. Ez a kezdeményezés szép és jó, csak épp a többségénél nem ér semmit! Ahol a munkahelyre az van írva, hogy "anyu apu eltart" az iskolához pedig a "semmi", ott bizony ez a funkció halott ügy!
A mai felgyorsult világban nem az ilyen adatlapi alapadatok a fontosak, hanem sok minden más! Például a selfie! Anno a csücsörítés volt divat, majd a likegyűjtés, aztán a Disney figurás profilkép, most a selfiek.
Ezeknek valljuk meg, finoman szólva semmi értelmi haszna nincs! Akik viszont ebbe a körbe tartoznak akik ilyeneket kreálnak, azoknak viszont ez életérzés! Amivel mindaddig nincs is probléma amíg a szórakozáson belül csak egy pici részt fed le. Viszont amikor egy fiatalnak nincs jövőképe, s ezáltal nem tud önmagával kapcsolatosan értelmes megnyilvánulást szülni, akkor sokkal nagyobb problémákról beszélünk!
Erről nem feltétlenül a Facebook tehet! Ha a szülő egy hiteles társ, foglalkozik mentálisan is a gyermekével akkor az ilyen, mondhatni értéktelen trendekre a gyermeke nem igazán lesz vevő! Sokkal fontosabb értékeket képvisel az életében majd a kommunikáció.

Nem egy szülővel találkozom és sajnos fájdalommal hallom, hogy abszolút nem tudnak a gyermekükkel kommunikálni! Miért nem? Mert konkrétan elmondják, hogy a drog, pia, cigi milyen rossz, meg éjszaka veszélyes az utcán mászkálni és még kismillió dolgot! Csak épp emellett a gyereknek nem teremtenek értékrendet! Már maga a szülők részéről is akkora hiány mutatkozik meg a kommunikáció terén, mint egy emeletes ház!

Emlékezzünk csak az Iwiwre! Ugyebár bezárt. Ennek oka többek között az, hogy nem tartottak lépést a korral! Így a fiatalok más portálok felé vették az irányt.
Anno a Myvip, Myspace és a Barátikör próbált kezdeményezni, de nekik se lett akkora sikerük, mint a Facebooknak illetve a VKontakte oldalnak!

(#35) F34R


F34R
nagyúr

En olyan gombot kerek Zuck bacsitol hogy "I don't give a shit"

(#36) #06658560


#06658560
törölt tag

A mobil app felülete olyan, könnyű félre kattintani rajta, így a cselesen elhelyezett ask gomb még okozhat kellemetlenséget. Ahogy a megbökés is tette.

(#37) #09819904 válasza #06658560 (#36) üzenetére


#09819904
törölt tag

De ahogy a bökésre, úgy erre sem kötelező reagálni! :)

(#38) bambano


bambano
titán

milyen remek gondolat, rávenni a barátaidat, hogy ők b.szogassanak olyan adatok megadásáért, amivel a facebook jár jól.

igazi kőmocsok megoldás. kb. mint amikor az adósságbehajtó cég az ismeretségi körödet vegzálja telefonon, hogy ők telefonáljanak rád helyettük a fizetés miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) catroot válasza bambano (#38) üzenetére


catroot
veterán

De ezeknek az adatoknak egy része lehet, hogy már megvan adva, csak rejtett formában.

Pl. barátnőm esetében rejtett kb. minden adat (nála látszik csak, anno megadta), viszont simán rá lehet kérdezni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#40) Syl válasza catroot (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem nincs f@sbúk accountom, ezért bocsi az értetlen kérdésért. De minek ad meg olyan adatokat, amiket csak ő lát? Vagy ezeket a mezőket nem lehet üresen hagyni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) catroot válasza Syl (#40) üzenetére


catroot
veterán

Mert előtte láthatták az ismerősök. Aztán pedig megváltoztatta, hogy privát legyen, ahelyett. hogy törölte volna.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42) greenity válasza catroot (#41) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem ha törli is megmarad neki; ahogy acc.-ot is csak deaktiválni lehet. Szóval mindegy is.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#43) catroot válasza greenity (#42) üzenetére


catroot
veterán

Miért ne lehetne törölni? Van permanens törlés is.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#44) zoli62


zoli62
addikt

Ha nem akarom, nem adom meg. Ennyi.

(#45) Centre válasza #09819904 (#34) üzenetére


Centre
aktív tag

Van ötleted arra, hogy miért nem reagált erre a monológra senki?

(#46) azopi74 válasza Centre (#45) üzenetére


azopi74
addikt

Talán, mert van benne némi igazság, és nehéz is vitatkozni vel, csak annyit kell tenni, hogy le kell hámozni a bullshitet a lényegről, ehhez viszont érteni kell (mert az említett monológ bizony tele volt szubjektív szarsággal, de ezt tudni kell kiszűrni, és már is értelmet nyer az egész :) )

(#47) Centre válasza azopi74 (#46) üzenetére


Centre
aktív tag

Én úgy fogalmaztam volna, hogy az utolsó előtti bekezdést leszámítva vegytiszta közhely, s ahogy mondod, ebben a másfél órányi pátoszos világfájdalomban elveszik a lényeg.

(#48) #09819904 válasza Centre (#45) üzenetére


#09819904
törölt tag

Talán kötelező mindenre reagálni? :U Bárki arra reagál amire szeretne. Pl. Te mégis reagáltál rá...

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég fura, bár tényleg vannak emberek, akik flörtölni járnak a facebook-ra. :D

(#50) #09819904 válasza hemaka (#49) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ebben mi a fura? Talán van valami elfogadhatatlannak tűnő indok amiért ne lehetne ezt megtenni? Vagy van valami íratlan szabály? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.