Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszi a cikket!

A kis kép nem jó a hátlapról, 2db CI+ slot alatta lévő képen látszik, táblázatban is!
[TX-55CX750E Specs]

Nem Edge-LED hanem, Full-Array-Local Dimming backlight
Specben a (Helyi fényerő-szabályozás I) utal rá.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) elefant válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nemértem azt a kisképet hogy került oda, kiszedem, köszi. az infók elvileg mérnöktől vannak, de utánanézek még egyszer.

e: na szóval az Edge LED-es infó egy panás mérnöktől származik, te ezt hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Hát dunno, ez elég alacsony valós kontrasztarány, annél kétszer, némelyik (igaz árban drágább) konkurens háromszor többet tud.

Az input lagot nem tervezitek mérni? Tudom, hogy így is kismillió időtrabló dolgot kell mérni/tesztelni, de szvsz releváns az oldal alapvető témakörét tekintve.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) elefant válasza Cifu (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

de az input lagot is akartunk, csak pont bekrepált a crt-m. de elvileg lesz "új".

(#5) Cifu válasza elefant (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) -=MrLF=- válasza elefant (#2) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Az összes Panasonic spec oldalon kívül, [link], [link]
Mindenhol "Local dimming - igen" van az meg tudtommal nem megy edge led-el.
A vastagságából is ez adódna, a tavalyi szériában is ritka volt az edge led.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7) Dexar007


Dexar007
veterán

,,Mi 0,089 cd/m² fekete szintet és 1337:1 valós kontrasztarányt mértünk."

Par evvel ezelött meg 0.003 környeken voltunk. :U

Give me your cum,bull!

(#8) elefant válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát van amikor a local dimminget arra értik, hogy az oldalt elhelyezett LED-eket osztják csoportba. Igazából olyan helyről jött az infó, ami eddig mindig nagyon stabil volt, nem is nagyon kételkedtem.

az mondjuk nagyon gáz, hogy a Panasonic ilyen infókat hivatalosan nem ad meg.

[ Szerkesztve ]

(#9) junior11 válasza Dexar007 (#7) üzenetére


junior11
veterán

Csakhogy azt plazmám mérték, ez meg IPS LCD. Amúgy az idei felhozatalból csak a CX750 IPS-es, a többi VA.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10) Dexar007 válasza junior11 (#9) üzenetére


Dexar007
veterán

Ertem.Akkor az a megoldas,hogy lepjünk 8-at hatra,es magyarazzuk el az embereknek,hogy miert is jo döntes ez a "led" csoda.
500ert anno 65"-os (!) ST50/ST60-at lehetett venni.Ezt a tv-t pedig be lehetne tenni ala,kijelzövel a padlo fele forditva,polcnak.

Give me your cum,bull!

(#11) junior11 válasza Dexar007 (#10) üzenetére


junior11
veterán

Az akkor volt, most ez van. Akinek tetszik, úgyis megveszi. Én is tudom, hogy a plazma jobb képet produkált.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) elefant válasza junior11 (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

biztos ez, hogy a többi VA?

(#13) junior11 válasza elefant (#12) üzenetére


junior11
veterán

Én úgy tudom, igen (de természetesen nem 100%), tavasszal, mikor bemutatták az idei felhozatalt, akkor írtak róla.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14) Cifu válasza Dexar007 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ne Pana LCD-t nézz akkor, hanem LG OLED TV-t. 0,000 cd/m2 értékkel. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) elefant válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Meghajlok a nagyságod előtt. futottam még egy kört, máshol a dologgal, és neked adtak igazat.
köszönöm szépen!

(#16) elefant válasza junior11 (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

és igazad is van!

(#17) sb válasza Dexar007 (#7) üzenetére


sb
veterán

Meg vibráló plazmaképnél és besötétítős max fényerőnél.
Hova jutott azóta a tekknika?!?! :D

(#18) Dexar007 válasza sb (#17) üzenetére


Dexar007
veterán

Haat!
Meg +1135,42Ft villanyszamla havi szinten..kell a francnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#19) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Csak kár, hogy 500k :O

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) Racionális


Racionális
csendes tag

mivel a filmek 1080p-be vannak ezért csak is full hd, meg a játék se bírná a 4k felbontást, beszaggatna, ráadásul nagyon sok direct ledesnél a széleken undorító sötét folt és csík van, ezért az edge ledesek jobbak, sajnos a tévéknél az ips panelnek rendkívül nagy szokott lenni a lag, emiatt jobb a va

(#21) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ezt a ZT Plazma verőt nem tesztelitek majd? :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) davidsone


davidsone
addikt

tetszetős csak az ára csúnya

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) akrobet


akrobet
tag

Én egy 50"-os TX-50cx725-et szereztem be egy hónapja eléggé akciós (~254k huf) áron. Ez VA paneles, kontraszt arányt nem tudok mérni, de pár nap állítgatás és peckelés után én is inkább a local dimming kikapcsolása mellett döntöttem. Elég zavaró volt pl. Windowsban mikor sötét háttérben valami világos van a kép közepén, akkor ott több az alávilágítás, a de kép többi része továbbra is sötét. Így kikapcsolva a legtöbb "képjavító" feature-t, "true cinema" módban elég jó képe van, persze az OLED-hez nem jöhet, de az még odébb van (árban).

Kalibráció és beállítás eszerint: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem rossz 55"-os monitor, kár hogy tv-ként árulják.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) sz.balazs.95 válasza Ijk (#24) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:DDD

Főleg a HDMI 2.0 jó benne (4K gaming ofc) :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) Partz válasza GeryFlash (#21) üzenetére


Partz
senior tag

Képeket láttam a kiállításról, amik a zárt ajtós sajtó bemutatón készültek, ahol ZT mellé rakták. Képek alapján ígéretes, várjuk a teszteket. :)

(#27) Luck Dragon

Jó újra pana tesztet olvasni. Köszönöm. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) #48613632


#48613632
törölt tag

Design tekintetében lassan a talpak lesznek a meghatározó elemek, ha nem azok máris! :D

(#29) Mercel válasza sb (#17) üzenetére


Mercel
senior tag

Nekünk G30-as plazmánk van ami már nem mai darab, de egyrészt még az életben nem kellett besötétíteni (pedig pont a legstabilabb helyen van a tévé a beeső fény szempontjából) a vibrálással szintén nem találkozunk, de még a vendégek sem.

El kéne fogadni már így hosszú hosszú évek után, hogy a plazmatévére nem azért esküsznek sokan mert az "menő" hanem azért mert képminőség szempontjából még a sok éves modellek is lemossák a pályáról az LCD-k úgy 99%-át.
Ez ennyire egyszerű.
A plazma nem azért halt ki mert szr, hanem azért mert az emberek 80%-a idióta. (Ez mondjuk nem csak TV ügyben van így.)
Pont.

Marcel

(#30) Mercel


Mercel
senior tag

Egyébként tényleg jó, hogy újra van Panasonic tv teszt!
Köszi!

Marcel

(#31) davidsone válasza Mercel (#29) üzenetére


davidsone
addikt

Nálunk egy LG plazma dolgozik a nappaliban imádjuk ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32) #72042496 válasza Mercel (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a kezdetektől jobb volt, ráadásul a gyártók az LCD-nél még erősebben is promotálták a plazmákat, hiszen sokkal gazdaságosabban lehetett gyártani őket. Illetve a jövőre vonatkozóan is megvolt bennük a potenciál. Ja, várj...

Egy ilyen primitív hozzászólást beírva nem biztos ám, hogy érdemes idiótázni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Adler válasza Mercel (#29) üzenetére


Adler
aktív tag

Sziasztok!

De jó, hogy Te az emberek 80%át ismered és le idiótázod Őket.

Nem gondolod, hogy ez csak Téged minősít!

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#34) Cifu válasza Mercel (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Emm... Ja, végül is a plazmák esetén sűrűn találkozhatunk matt kijelzővel. Őőőőő... Nem. Az "idióták" egy jó része megjátszotta, hogy megvette a méregdrága agyonhypeolt plazmát (Pio, Pana, de Samu és LG is lehet), aztán a nappaliban szembesült vele, hogy fényes nappal tükröződik. Utána már elkezdtek kérdezgetni, hogy mégis mi a megoldás erre. Olcsóbb LCD legyen, matt kijelzővel. Rendben, képminőségben gyengébb, de legalább lehet látni nappal is azt, mi van a képernyőn. Egyikük sem bánta meg, amelyiknek ajánlottam a váltást. Lehet mégsem voltak idióták? :U

A vibrálás olyan dolog, hogy van, aki érzékeny rá, van, aki nem. Én hosszú ideig nem tudtam, mi zavar a plazmák képén, aztán rájöttem, hogy ez, a vibrálás. Hozzáteszem, a mai napig az etalon képminőség terén számomra a Pioneer Kuro plazmaTV sorozata. De hiába... :U

Szóval ja, elvakult plazma-fannak lehet lenni, és leidiótázni mindenkit, de hogy-hogy nem, a realitások kegyetlen dolgok. A plazma kihalt. Béke poraira...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) Tomcat


Tomcat
őstag

Na igen, az a fekete... viszont a többi LCD TV-hez viszonyítva jó ez az érték. Számomra megnyerő a külső megjelenés, a csatlakozók és a szolgáltatások száma is elegendő. Nem rossz tv ez, tulajdonképpen végszükség esetén én is ezt válsztanám ha valamilyen oknál fogva elromlana a szeretett és megbecsült ST55-s plazmám. ;)

Tomcat

(#36) Ijk válasza Tomcat (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

0,08cd/m2-es fekete még LCD szinten is gyenge, amikor a jobbak 0,04cd/m2-t tudnak. Inkább szürke ez mint fekete.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) junior11 válasza Tomcat (#35) üzenetére


junior11
veterán

IPS LCD-hez képest jó az érték. A VA paneleknél mértek már 0,02-t is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38) Cifu


Cifu
nagyúr

Szigorúan szvsz, de akkor már egy százassal többért LG 55EC9300 OLED TV, tökéletes feketéje van. Igen, csak FullHD, de 3-4 méterről a különbséget nem mondja meg senki, pláne, hogy 4K-s tartalom per pillanat még nem is nagyon létezik pár demoanyagon túl. Persze annak is megvannak a gyermekbetegségei, de hát ez van. Semmi sem tökéletes...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) sityak válasza Mercel (#29) üzenetére


sityak
tag

egy 5 éves 50" Panasonic plazmát cseréltem a napokban ennek a tesójára (TX-55CX700E)
a plazma is fasza volt, de az új is rendben van
az se vibrált, ez sem teszi
szóval azt is el kellene fogadni már, hogy nem csak az ember aki plazmát vesz :D
a használat nem abból áll, hogy spektrum analizátorral tapogatjuk a képet és vizslatjuk, hogy mennyire fekete a fekete és hol mi villan fel
leülsz elé és nézed, élvezed, jónapot

http://legipanorama.hu

(#40) sb válasza Mercel (#29) üzenetére


sb
veterán

Nyilván némileg ironikusan írtam, de arra akartam utalni, hogy a plazmaistenítés közben sem ártana belátni azt az egyszerű tényt, hogy annak is vannak hátrányai, előnyei. Épp mint az LCD-nek.
Engem meg 10-ből 9 legújabb plazma is zavart a villogásával, érzékeny vagyok rá, ez van. A fekete meg valahogy nem tud lázba hozni még úgy se, hogy az IPS feketétől hányok én is.

Ezt kéne belátni és tényszerűen állni hozzá. Nem úgy, hogy valami csak k* jó lehet, a másik meg k* szar.

Az emberek idiotizmusában egyetértünk, de azért nem minden racionális döntés idiotizmus ami bizonyos nézőpontból annak tűnik.

(#41) Jim Tonic válasza elefant (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor viszont ezt is vedd ki, pls:
A tévé Edge-LED háttérvilágítása ellenére meglehetősen vaskos,

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) jacint78


jacint78
addikt

Az IPS sajnos ennyi kontrasztot tud, a feketéje elég rossz, de nagyonjók a színei. Va-nak jobb a kontrasztja, főleg az S-PVA-nak, de ott a színek és utánhúzás a kellemetlen. De legalább lehet válogatni aszerint, hogy kinek mi a fontos. :) Viszont a sarkok sötétsége az valami brutális, még az enyémhez képest is, pedig ennek is van baja. :)

type your text here..

(#43) Osynho válasza jacint78 (#42) üzenetére


Osynho
addikt

Utánhuzás, színek? Melyik tv-re gonfolsz? Pana 640nél egyikkel sincs bajom. Sőt, tesztek szerint out of the box nagyon pontos a színmegjelenitése.

[ Szerkesztve ]

(#44) Partz válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


Partz
senior tag

"Mindenhol "Local dimming - igen" van az meg tudtommal nem megy edge led-el."

Ezt rosszul tudtad. A bal oldali tv edge led, local dimminggel. Ezek általában 2 x 9 zónások, a képen jól látszik hogy kell elképzelni, de több megoldás van már az edge led tv-k zónáira. A jobb oldali pedig egy oled.

Abban viszont igazad van, hogy a szóban forgó Panasonic nem edge led-es tudtommal se.

(#45) richardveres


richardveres
újonc

Azt meg tudjátok-e mondani, hogy a TV csatorna kiosztást tudom-e állítani? Tehát át tudom-e rendezni a csatorna sorrendet a hangolás után?
Tervezek egy ilyen tv vásárlást, de ez fontos szempont.
köszönöm.

(#46) atike


atike
nagyúr

Ha jól értem, akkor a beépített médialejátszó gond nélkül lejátszotta a 4K-s tartalmakat...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.