Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) mano660


mano660
tag

Sziasztok!

Legújabb szerzeményem, melyet hibásként vettem (olcsón),de sikerült megjavítanom egy donor készülék alkatrészeiből. :))

A donor készüléket is összeraktam, és lőn csoda a lejátszás működik, csak felvenni nem lehet vele (a képen az alsó a donor). :)

[ Szerkesztve ]

(#103) Ebit válasza FerroChrom (#88) üzenetére


Ebit
addikt

Tényleg érdekes, hogy ez a fekvő deck lassan 40 éves lesz és még mindig működik. Ami viszont érdekesség, hogy a kivezérlésjelző csak felvétel üzemmódban működik. Lejátszás közben nem hogy a kivezérlésjelző, hanem a háttérvilágítás sem megy. Ez vajon veleszületett adottság, vagy hiba?

Mükődnie kéne.

(#104) Penyus


Penyus
senior tag

Latom errefele nem kedvelitek az uj embereket. Akkor elkoszontem. Bye :F

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#105) mano660 válasza Penyus (#104) üzenetére


mano660
tag

Szia Penyus! Ne haragudj, de mint látod már jó ideje nem igazán pörög ez a fórum.
A gépeidhez gratulálok, és ha lehetőséged van rá tölts fel képeket. A '80-as évek közepén nekem is volt Videoton RA-6363S Receiverem, és Videoton DC 2080-as hangfalam. Akai HX-A201; Aiwa AD-F260; Sony TC-FX 170 deckek.




(#106) Penyus válasza mano660 (#105) üzenetére


Penyus
senior tag

Lovok majd kekepeket akkor, csak a ket magom most szerelonel van, mert elfaradtak bennuk a szokasos kopo dolgok, igy meg kopar a toronyn nagyon.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#107) jommy


jommy
újonc

Üdv mindenki!
Beszereztem egy Akai GXR 55-t. sajnos a fejmozgató mechanika torziós rugó megadta magát benne. Így kaptam nélküle. Még csak elképzelésem sincs milyen omega, torziós nagyon kicsike rugó lehetett benne, mert nem küldte el hozzá a germán. Szóval esetleg valaki tud segíteni, hova mehetek Bp-en vagy környékén? A mechanikát kidobozoltam már, amúgy működik, szépen szól, csak hát kell neki a "kézi segítség". Amúgy a rugó a két végállásban csak nekifeszíti az ütközőnek a fogaslécet, aminek vízszintes mozgását 2 fogaskarék által kapja, melyhez a forgó dob van rögzítve.
Előre is köszönöm!

Üdv!+

Molnár János

(#108) mano660 válasza Penyus (#106) üzenetére


mano660
tag

jommy: Sajnos ebben nem tudok segíteni, de talán próbáld meg itt, ezen az oldalon Akai rajongók fórumoznak: Akai
Látom elég sok szép készüléked van, gratulálok hozzá, és ha van kedved képeket feltölteni,hát rajta!

Penyus: Várom a képeket!
Közben sikerült újabb két készüléket beszereznem:
Onkyo TA-6211

Sony TC-K690

[ Szerkesztve ]

(#109) Penyus


Penyus
senior tag

Fuji ZII kromos kazi a teszkoba 159Ft!
En mar vettem egy adaggal :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#110) zH.


zH.
senior tag

Csoki. Nekem jelenleg 2 Sony K790S deck ,egy 670-s DAT ,F410R erősítő ,X333S CD és egy szintén Sony FM rádió.
Egyenlőre csak a CD / FM és erősítő van összekötve ,a tüöbbi nem. Hangfalnak 2dB Videoton AL130 van ,lent viszont 2dB ilyen ( azthoszem eredeti ,újszerű hangszórókkal ,legalábbis más ,mint a képen. )

[ Szerkesztve ]

just be

(#111) mano660 válasza Penyus (#109) üzenetére


mano660
tag

Penyus: Én is vettem vagy 20 darabot, bár itt Debrecenben 176 Ft-ért osztogatják.
Elég jó kazettának tartják, főleg ennyi pénzért. Lehet még veszek pár darabot!

zH.: És hogyan bírod ki a magnók nélkül? :)
Én a CD-ét fölveszem kazettára és azt hallgatom, de lehet ez már csak nosztalgia,
viszont nagyon jó érzés. :))

(#112) Penyus válasza mano660 (#111) üzenetére


Penyus
senior tag

Enis magnok nelkul vagyok mert szervizbe vannak. Meghozza ismerosnel. De ha a rendes szervizbe viszem akkor is hozza kerul szoval mindegy. De nem arrol hires a tag hogy elsieti a dolgokat, szoval nekem is csak minihifi van meg par retro radios magno.

ITT Nokia 2kazis oda vissza jatszos x2
ITT Egykazis radios magno x2
Siemens Club 818 2 kazis radiosmagno x2
:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#113) mano660 válasza Penyus (#112) üzenetére


mano660
tag

Így elég nehéz beazonosítani a készülékeidet. Tudnál róluk képeket feltölteni? Szívesen megnézegetném őket. :K

(#114) jommy válasza mano660 (#108) üzenetére


jommy
újonc

Üdv mindenkinek!

Jó hír. Az Akai GX-R55-öst megjavítottam. Igaz csak ideiglenesen, de működik, szépen szól.
Sajnos a CT-9R el nem jutok előrébb. Komplett Ribbon head kell hozzá. Ha valaki tud, akár bontottat is, a CT-8R ben is ua van, engem mindenképpen édekelne. Amúgy szépen szól. Sajnos nagyon "gané" gazda tulajdonában volt. Próbálom megjavítani, mint a képen látszik is, de alkatrész nélkül nem megy. A "szak"szervízben pingvineznek!!! Írtam a japán pioneer-nek, de még válaszra sem méltatnak. Képeket nem tudok feltölteni!! 1 mega alá konvertáltam és mégis nem megfelelő a hiba. Jpeg formátum, persze. Mi a hiba?

üdv!

Molnár János

(#115) mano660 válasza jommy (#114) üzenetére


mano660
tag

Szia jommy!
Mit értesz azon, hogy ideiglegesen javítottad meg az Akai-t?
A feltöltendő kép nem lehet nagyobb méretű mint 1920x1200 pixel és 1MB-nál sem lehet nagyobb, tehát mindkét feltételnek meg kell felelni.
Tallózás után OK, majd vársz míg feltölt, mikor feltöltött megjelenik a "Beillesztés" menü, rákattintasz és kész, az OK-val elküldöd a hozzászólást.Remélem érthetően írtam le.

Pioneer CT-339

(#116) mano660


mano660
tag

Üdv! Beszereztem egy újabb készüléket, egy Sony TC-K711S decket. A Dolby S zajcsökkentőt leszámítva teljesen megegyezik a TC-K690-esel. :))

Sony TC-K711S:





(#117) pc-user


pc-user
aktív tag

Gratula a gyűjteményedhez!

Volt hasonló csehszlovák lemezjátszóm, de a "dübörgése" miatt nem igazán szerettem a hangját. Később egy Dual-ra cseréltem, azzal már nem voltak ilyen problémák.

A nyolcvanas évekből maradt még egy AKAI HX-2 deckem, eladnám, nagyon jó állapotú.

(#118) pc-user válasza pc-user (#117) üzenetére


pc-user
aktív tag

Az Akai időközben új gazdára talált... :)

(#119) PuMbA válasza pc-user (#118) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is van HX-2-m. Mennyiért adtad el?

(#120) pc-user válasza PuMbA (#119) üzenetére


pc-user
aktív tag

"Kicsit" megkésve válaszolok :) : 4,5 e ft-ért.
Nem használtam már jó ideje, csak a port törölgettem róla...

(#121) mano660


mano660
tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag boldog új esztendőt kívánok minden fórumtársamnak! :)

Üdv: mano660

(#122) turbobusa


turbobusa
senior tag

Szép darabok, ha valaki igényes hifit akar azt gondosan kell összeválogatni, mert attól, hogy sok pénzt leszurkolunk attól még távol vagyunk a végeredménytől.
Ha kimondottan zenére kell a hifi akkor egy 2.1-es analóg erősítős szett az igazi kombó, ha több pénz áll rendelkezésre vagy nélkülözni nem tudjuk az 5.1-et akkor 250k alatt szerintem nem nagyon lehet miről beszélni és abban az erősítő nem rossz, hanem átlagosnak mondható. Ennyi pénzből már jó dolgokat lehet kihozni, bár tévé, dvd, bd nincs még sehol. ;]
Amolyan közepes kategóriának felel meg.

Nekem van egy analóg Denon erősítőm, Pioneer cd lejátszó meg kazetta lejátszó külön van a kettő... Mai napig jól szuperálnak, nincs szívem megválni tőlük, mert többet érnek eszmeileg...

(#123) Jo33by


Jo33by
tag

(#124) jommy válasza Jo33by (#123) üzenetére


jommy
újonc

Gratula! Ráadásul BRG kazival! :)

Molnár János

(#125) mn72


mn72
csendes tag

Üdv!
Mennyit érhet egy ilyen Wega torony jól működő,ránézésre új állapotban, lemezjátszóval együtt? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.