Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Djuree


Djuree
félisten

jó kis cikk, hiánypótló :C :R
még ha én kocavezetőként mindig alapbeállításokkal is megyek, de másnak jó lehet, aki szeret tökölni a setupokkal :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez igen.
Ez még kedvcsinálónak is jó volt.

Meg kell szereznem a játékot. MÉG MA. :K

[ Szerkesztve ]

(#3) DBob


DBob
őstag

Inkább Live for Speed-el játszatok ;]

(#4) ló úr válasza DBob (#3) üzenetére


ló úr
őstag

Azért ez a 2 nem ugyanaz a kategória. Az LFS az egy full szimulátor,ez a F1 pedig inkább Arcade mint szimulátor :D+ a kocsik is mások benne,de am. jó játék mind a kettő :) :P

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#5) Xirtam válasza ló úr (#4) üzenetére


Xirtam
veterán

Hát lassan több mint 500 kört beleöltem a játékba, és aki erre azt mondja arcade, az kb egy sittes. Szokni kell mert fura, de minél jobban kiismered annál jobban érzed miket add vissza a kocsi az útról. ;)

(#6) Tottika


Tottika
tag

Szerintem aki vezet vagy versenyzett bármivel is felejtse el ezt a játékot.Fizika semmi...Ajánlom mindenkinek a Gtr2-őt eddig szerintem még mindig verhetetlen fizikában!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#7) RaiDani válasza Tottika (#6) üzenetére


RaiDani
tag

Egyet értek, GTR2 iszonyat jóra sikeredett. :)
Én viszont rFactort ajánlom egy kis MMG-vel megspékelve, na az egy nehéz mod.
Ott érdemes pepecselni a beállításokkal, de az új RFT se tűnik rossznak.
Egy tuti, az F1 2010 elég messze van a szimulátor jelzőtől.

[ Szerkesztve ]

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

Klassz lenne, ha nem menne el a topic a szimulátor vs. nem szimulátor irányba. Unalmas. Mindenki azzal játsszon ami neki tetszik, ne másokra halgasson, és ne azért játsszon egy játékkal, hogy elmondhassa magáról, hogy ő mekkora pro, hogy szimulátorozik, és aki nem így tesz, az low.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) raczger válasza Xirtam (#5) üzenetére


raczger
őstag

Pedig csak egy arcade, az összes szimulátoros ezt mondja, nem véletlenül.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Király vagy,jó az írás. :R
A setupok nagyon sokat segítettek.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#11) MaciG


MaciG
addikt

Hasznos. Köszönjük! :R

BANZAII

(#12) szab0729 válasza Xirtam (#5) üzenetére


szab0729
tag

ARCADE! :)
Akármit állítok be pár kör után, minden előjel nélkül, az egyenes kellős közepén folyton jobb v. bal hátsó defektet kapok kemény keveréken.. a lágy egy kicsit tovább bírja :F
Rfactor, LFS, iRacing, GTR Evo, Race On stb, stb.. normál körözgetéstől még a büdös életben nem kaptam defektet egyikkel sem.. legalábbis egyenes közepén nem..:)
A játék sztem egyedül a pályák megismerésére jó, vezetési élményt nem nagyon tud nyújtani..

(#13) Apone33


Apone33
őstag

Jó cikk lett. ;)

Nekem csak az nem tetszik a játékba hogy ha a nehézséget állítom akkor "csak" kikapcsol dolgokat (pl kipörgésgátló meg ilyenek) attól még az ellenfelek ugyanolyan gyorsak leszek mint ha könnyebb fokon játszom. Ezt én így vettem észre, bár lehet hogy nem így van. :U

Play Hard!!!

(#14) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Hungameren már olvastam, jó cikk!

Már megint a szimulátor téma...
Részemről hála isten nem szimulátor lett az új F1 :P
Hiszen ha igazi szimulátor lenne, egy kört sem tudnék menni, de szerintem mások sem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#15) D-evil válasza szab0729 (#12) üzenetére


D-evil
aktív tag

akkor benned van a hiba haver mert én még 1x sem kaptam defektet.
javaslom változtass vmin és tanulj meg vezetni.

üdv

(#16) D-evil válasza Apone33 (#13) üzenetére


D-evil
aktív tag

szerintem az ellenfelek is keményebbek...

(#17) D-evil válasza raczger (#9) üzenetére


D-evil
aktív tag

ez nem egy rétegnek készült.természetes hogy nem vérbeli szimulátor, de nemis NFS szint.
pont eltalálták szerintem az egyensulyt és igy mindenki tud vele játszani.
aki vérbeli szimulátort akar az ne itt fröcsögjön hanem menjen másik topikba.senki nem mondta hogy játszani kell vele.nem tetszik?kit érdekel?tessék játszani mással.

a cikk írójának pedig köszönjük a segítséget.

üdv

(#18) themebuilder


themebuilder
senior tag

Arcade játékoknál nem nagyon kell állítgatni és nincs is sok értelme, mert messze van a realitástól. :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#19) mephi666 válasza ProEvoFan (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, k*rva jó játék lett :K barátnőmmel szoktuk nyomni: time trial party és career módban... vagy egymás ellen versengünk, vagy pedig long race weekend-en felváltva gyakorlunk, megyünk q1-q2-q3-ba, majd versenyre... változó, ki melyik pályát kapja, mert máshogy fekszenek nekünk a pályák... majd elfelejtettem: párezres gamepad-del nyomjuk, fotelből, segítségekkel, mert anélkül elég durva lenne... így izgalmas is és élvezzük a játékot, szerintem ez a lényeg... ahogy látom, a játék topikjában mindenki megtalálta a neki tetsző beállítást :K ...még a profik is...

az írás meg tetszik, pont jól is jön, mert monte carlo-val izzadtunk tegnap és alapbeállításokkal nem ment annyira a pálya... eddig nem foglalkoztam ilyen "finomhangolással", de most szükség lesz rá :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Apone33 válasza D-evil (#16) üzenetére


Apone33
őstag

Hát lehet, én kormánnyal játszom custom-on. Minden ki van kapcsolva egyedül a kipörgésgátló nincs, és még így is 3-4 másodpercekkel jobb időt futok az időmérőn mint az ellenfelek, a verseny meg egy vicc sztem, mert ha kicsúszok a pályáról és megelőznek akkor egy-két körön belül a 3-4 helyről 1 leszek, igazából semmi komoly verseny sincs így benne, mert nagyon könnyű sajnos megelőzni a gépet, akár egyenesben akár kanyarban.

Play Hard!!!

(#21) Sub-ZeRo válasza Tottika (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Maga a simbin sorozat jó lett. Én mondjuk a race 07-et vettem meg a 3 (4?!) kiegészítőjével. Félelmetes játék. Főleg ha van egy G25-öt és 540 fokkal tolod. Annyi segítséggel, hogy a kuplungot a gép végzi, a többi ki van kapcsolva. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22) ProEvoFan válasza mephi666 (#19) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Link a cikk végén, na onnan lelestem pár beállítást.
Montrealon sikerült időt javítanom:)

(#23) rx7tomy


rx7tomy
tag

Köszönjük szépen, nagyon jó kis írás.
Persze a játékot is ki kell próbálnia mindenkinek, nagyon állat, marha jó grafikával és fizikával, főleg kormánnyal.
Mindenkinek jó játékot.

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#24) Jeanne d'Arc

A törésmodell nélkül nem olyan jó játék, bár én azt szeretem amikor ripitya a kocsi egy ütközés után. ;]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#25) neilszab


neilszab
őstag

Aki ennél is mélyebben szeretne elmélyedni a setup készítés tudományában és érdeklik a háttérben lévő összefüggések, az ezen írás végén talál néhány tartalmasabb guide-ot a kocsik beállításához: Tippek, trükkök, turpisságok

Amúgy remek kis összefoglaló a témából, az F1 2010-hez pont elég! :K :R

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#26) Gondar válasza Xirtam (#5) üzenetére


Gondar
tag

Igen ez egy arcade játék, de szórakoztató :D

(#27) hackeeeee válasza raczger (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kormánnyal elvileg nagyon jó. :K

Véleményem szubjektív...

(#28) Ice!? válasza themebuilder (#18) üzenetére


Ice!?
őstag

Azért átmenet a kettő közt. : )

Amúgy köszi az írást.:R

[ Szerkesztve ]

(#29) .bableWes


.bableWes
őstag

"Többek közt itt tudjuk beállítani a kocsi magasságát. Kisebb érték nagyobb leszorító erőt ad, de kanyarokban csökken a tapadás."

Ezzel nem értek egyet. De ha nagyobb a leszoritö erö akkor gyorsabban tudsz menni a kanyarokban. Legalábbis nekem eddig ez jött le és Gyula is ezt mondja feszt a közvetitésben.
Ha nagy a leszoritö erö akkor a sebességed csökken a hosszu egyenesekben, de nem a kanyarokban.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#30) maláj


maláj
őstag

jó kis írás :R
én nemtudom, hogy arcade vagy simulator de nem is érdekel ;], én csak játszom vele :K

(#31) gbors


gbors
nagyúr

nagyon örülök a cikknek, elolvasom alaposabban is, most csak átfutottam. átfutás alapján 1 komment: az alul/túlkormányzottság nem feltétlen rossz dolog (egy bizonyos határig), az agresszívebb vezetéshez stílushoz jól jöhet egy kis túlkormányzottság (ld. Hamilton), aki meg puhábban vezet, annak az enyhén alulkormányzott autó feküdhet jobban (ld. vicces módon a másik McLarenes, Button).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#32) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

téves :D

[ Szerkesztve ]

(#33) eeXaa válasza Tottika (#6) üzenetére


eeXaa
addikt

...mi az a gtr2? ...gondolom nem a grand tourismo 2.... :F

(#34) zuchy válasza .bableWes (#29) üzenetére


zuchy
őstag

Itt most az autó aljáról van szó, nem a szárnyakról. Annak tök mindegy, hogy milyen magasan van. Báár azért annak sem, lásd Red Bullos első szárny mizéria.
Az autó alatt felgyorsul a levegő és odaszívja a kocsit a talajhoz. Minél kisebb a talaj és a kocsi egyenes alja között a különbség, annál nagyobb lesz a szívóerő. Az, hogy a kanyarban kis hasmagassággal csökken a tapadás, arra nem tudok mit mondani.
Mihez képest csökken? Ha magasabban van, akkor jobb lesz a tapadása a kanyarban?
Nem hiszem, de aki ért hozzá, elmagyarázhatná, hogy így van-e.
Amit írsz a szárnyakra illik, az jó is. :K

PC-STYLE.hu

(#35) raczger válasza D-evil (#17) üzenetére


raczger
őstag

Már ne haragudj, de nem fröcsögök, azt se mondtam hogy ne játszatok vele, mert nekem mindegy hogy mit csináltok, csak azt a tévhitet szerettem volna eloszlatni, hogy ez a játék szimulátor, mert vannak akik még így hiszik. Nem egy NFS az ok, de ez még nem szimulátor.

hackeeeee: én nem így hallottam, szimulátoros társaim óva intettek attól hogy kipróbáljam és ahogy néztem, talán a pcguru beszámolóját a játékról Micheliszszel, igazuk volt, ő is kifejtette hogy itt a profitra mennek, egy szimulátorból pedig nem lehet sokat eladni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#36) Djuree válasza eeXaa (#33) üzenetére


Djuree
félisten

[link] :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37) afterburner_ válasza hackeeeee (#27) üzenetére


afterburner_
őstag

kormánnyal tényleg élvezet:-))) bár elég hamar megunom... viszont f1-es jatekok közül eddig ez a legszimpibb, váltás még automatán van, illetve a tracking controll highon, de a fékezést már sikerült kikapcsolnom, eleinte nagyon furcsa volt, így már van benne egy kis kihívás:)) 1:23-as köridőről sikerült lehúznom 1:18-ra a magyar pályán (fék ki):)) szóval az biztos hogy sok múlik a finomhangolásokon, rengeteget lehet javítani az köridőn.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#38) HyP3b0y válasza raczger (#35) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ezzel csak egyet lehet érteni...a codemasters soha nem gyártott szimulátorokat, nem is vitték volna semmire...

Egy szimulátort nem annyi idő elkészíteni, mint ezt. Annyi macera van a fizikával, hogy LFSben még mai napig is dolgoznak vele.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#39) eeXaa válasza Djuree (#36) üzenetére


eeXaa
addikt

...ja ... látom pc only... akkor felejtős.... ...sajnos.... :(

(#40) sliderzolo


sliderzolo
csendes tag

hogy lehet megcsinálni ,hogy 1 magos procin is menjen?

(#41) boeing


boeing
senior tag

Jó kis cikk lett gratula,hasznos aki most ismerkedik ezzel.De én maradok a Sim Bin Autós cucainál.Race On cool lett.Egy köröm itt

(#42) kpal


kpal
veterán

Igy már könnyebb pár dogot beállitani de nem mindig van türelmem hozzá.

(#43) tusi_ válasza D-evil (#15) üzenetére


tusi_
addikt

Király. Én is 4 szer kappok defektet egy verseny alatt úgy, hogy boxból kijövet fél kör után hátsó defekt.Vannak olyanok, akik meg minden versenyem motorhibát kapnak, ugyanabban a körben és egyenesben
Sima bug.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#44) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ritka nagy szemét lett ez a játék azt meg kell hagyni.
Bár mikor már az első videót megláttam akkor mondtam így nem ért meglepi.

(#45) glspeter1


glspeter1
őstag

Köszi eme remek cikket! :R :C
Én nagyon megszerettem a játékot (F1 rajongó létemre ez nem is csoda). A beállításokkal ennyit azért nem tököltem, csak a végsebességekkel. :D
Holnap amint lesz rá alkalmam az lesz az első, hogy jobban beállítom az autót. :K
Az, hogy a boxból kijövök és fél körre rá defektes lesz a jobb első az nem véletlen, Vettel is besegített. :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#46) zuchy válasza Misi 007 (#44) üzenetére


zuchy
őstag

Köszönjük emese. :R

PC-STYLE.hu

(#47) Boxi88


Boxi88
őstag

Az írás jó lett biztos sokaknak segít majd!


tzsolesz

Igen most én is újra kedvet kaptam a játékhoz... bár így visszagondolva nekem akkora csalódás volt sajnos!


DBob

Egyre többet hallani eről a Live for Speed-ről, lehet kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#48) Godefroy válasza boeing (#41) üzenetére


Godefroy
senior tag

A parabolica kivételével az összes kanyarban gurulsz.
Ezzel sok időt vesztesz.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#49) Viktor77 válasza boeing (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Sebességérzet, mint olyan, nem létezik? Mintha végig gyök2-vel mennél.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) LA_COSTE válasza boeing (#41) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Nekem is tetszik, de ott is van beállítási segédlet. Ja, és billentyűzettel is jól játszható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.