Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nem semmi! :Y

Romani ite domum.

(#2) zdanee


zdanee
őstag

A vezérlőprogram kódjába ezt a sort ne felejtsék ki:

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3) azbest


azbest
félisten

Ez valami megkésett április elsejei hír?

Nano méretben nem a cápa meg a rája alak a hatékony. Sőt, esélyes, hogy egyáltalán nem tudna előre haladni. :U

Egyébként nem izzottak vörösen a szöveg szerint, hanem egy fluoreszcens bemutató volt.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kékes525 válasza azbest (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

3-D Printing and Micro-Robots: Fish That Could Swim in Blood Stream

These microscopic fish are 3D-printed to do more than swim

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) Ubran válasza azbest (#3) üzenetére


Ubran
tag

Nekem is ez volt az elso gondolatom. Most meg csak ulok es csodalkozom.

(#6) azbest válasza Ubran (#5) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, hogy a cápa alak csak arra kellett, hogy bekerüljön a hírekbe, de funkcionalitás szempontból nincs hatása.

(#4) Kékes525 : az hogy sokan lehozták a hírt még nem jelent sokat. Sajnos a hülyeséget is kritika nélkül átveszi a mai felületes sajtó. De van, hogy a kutatók vicceskednek, mint a postagalamb feletti ip protokoll rfc-je [link]. Máskor meg szimplán csalók, mint például az Új Széchenyi terven egy cég, amely mikrohullámú sütőbe tett rozsdát nevezett ki fúziós reaktornak, hogy kapjon érte kb 160 milliós pályázati pénz

[ Szerkesztve ]

(#7) kymera válasza azbest (#6) üzenetére


kymera
senior tag

"......Máskor meg szimplán csalók, mint például az Új Széchenyi terven egy cég, amely mikrohullámú sütőbe tett rozsdát nevezett ki fúziós reaktornak, hogy kapjon érte kb 160 milliós pályázati pénzt...."
Ez most komoly ? Nagyon lemaradtam :B

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#8) azbest válasza kymera (#7) üzenetére


azbest
félisten

Már régi történet. 2012-ben volt valamelyik tévécsatornán, hogy Egely panaszkodott, hogy egy cég ellopta a találmányát, a mikrosütőre épülő magfúziót [link].

Összetevők:
- 1 db mikrosütő
- kémcső
- grafit + rozsda
- mikrofon hangszóróra és oszcilloszkópra kötve, just for fun
- ígéret, hogy ezzel olcsón fűthetnek a nyugdíjasok (tényleg ez)*

Erre lecsapott valamelyik cég, akik pályázati pénzt is szereztek hozzá. Ha jól vettem ki a történetet, akkor Egely nem volt elégedett a cég által kínált részesedéssel, így ejtették és az egészet megtartotta a cég.

Kíváncsi lettem, hogy mi igaz az interjúban szereplő történetből és megtaláltam a nyilvános pályázati adatbázisban a projektet.
Valamelyik videóban elhangzott vagy a cégnév vagy a projekt tudálékosabb neve és abból lett meg.

Azt nem tudom, hogy mi lett a projekt vége. Gondolom az a titka az ilyen pályázatoknak, hogy az önrészt rövidtávú hitelként felveszik, bemutatják, majd felmarkolják a megnyert pénzt és lepapírozzák, hogy mire ment el. De ez a pár misi csak csepp a tengerben.

*: amikor facebookon nyugdíjas ismerősömék felkapták a témát és istenítették a "feltalálót", akkor eléggé lincshangulat volt, amiért nem hittem benne, szerintük ezt kéne támogatni meg adakozni neki. Amíg vannak hiszékeny és tudatlan emberek, addig megéri a csalóknak mindenféle áltudományos blablával kizsebelnie őket. A tények nem zavarják meg a butákat, mert a hit erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#9) zdanee válasza azbest (#8) üzenetére


zdanee
őstag

Végülis ha a nyugdíjas berak egy kiskanalat a mikróba és magára gyújtja a kócerájt, tényleg nem fog fázni... Csak tartós tejet ne vegyen előtte.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.