Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

"...de ezt a gyártó úgy éri el, hogy a H410 helyett valójában H470-es vezérlőhidat alkalmaz, és annak a képességeit kurtítja meg."

Szóval, ahogy az előző hírnél többen felvetették, megkérdem: akkor most ezzel az Intel nem tud semmit kezdeni, vagy ebbe is beleszólhat, hogy: "Ácsi, no!" ? Hisz ők megkapják a H470-ért járó summát.

Egyébként ez nem tudom, mekkora kavarodást fog okozni a nem annyira figyelmes vásárlók körében, és hogy a jelen helyzetben melyik kereskedő lesz jóindulatú a vevővel szemben a nem megfelelő termék választása esetén. (Nem a webshopokra gondolok a 14 nap miatt, aminek pont most jöhet jól a létezése.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) ughhh


ughhh
senior tag

Sírás off részemről, B460 lapot 3-5 évre vettem, a legközelebbi már DDR5 -ös lesz.
10th->11th ugrás nem fog jelentős teljesítmény növekedést hozni, viszont annál nagyobb fogyasztást ;]

(#3) schawo válasza ughhh (#2) üzenetére


schawo
titán

A 10->11 az elmúlt 10 év legnagyobb ugrása lesz Intelnél, úgy tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Mint ha ez a magyarázat lett volna anno 1151-v1 és 1151-v2 között is..
Még is kapni kínai alaplapokat amikbe belemegy 6-tól a 9-generációig valamennyi cpu (amit az olcsó alaplap tápáramköre elbír). Még DDR3 verziók is vannak amik szintén minden cput "megesznek". Újabban H310C chipsettel mennek (C mint China only), régebben azonban H110 chipsetes lapok is voltak (amíg "csak" a 8. generáció volt az "új", bár most keresve utóbbiak már kikophattak).

Vagyis, ott is hivatkoztak erre, hogy újabb verzió van (az Intel Management Engine-ből) az új lapokban ami "kell" (az extra táp mellett), még is itt is vannak páran módosított biosos Z170/270 alaplapokkal és 8. vagy 9. genes intelt használnak benne.

De ezt eljátszani egy fél generációt megélő fejlesztésért :DDD ... bár az alaplapgyártók erre nem fognak "fújolni", nekik ez pénz, nem fognak mást mondani ha elég "legit" a kifogás, hogy X-Y józsinak ezt mondják.
Persze, lehet most tényleg igazat mondanak, de rég ellőtték a hitelességüket (a 1200-as foglalatra váltás is lényegében csak "kifogás" volt lapcserére.. ha már régi chipsetet is tudtak használni ami akkor "új"-nak volt eladva.. most azt mondják még se volt az :DDD ).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) Aprósólyom válasza DraXoN (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ott a pont. Kamu ez az Intel.

Jevons paradox

(#6) LuSa válasza Aprósólyom (#5) üzenetére


LuSa
csendes tag

Hát ezzel megint sikerült tökön lőniük magukat, grat.
Ráadásul ha jól olvastam korábban a 12th gen. procik még idén jönnek, természetesen új tokozás, ahogy Intel pajtásnál megszokhattuk.
Elég izzadtságszagú a dolog.

(#7) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Azt nem tudja valaki hogy a W480-as vezérlőhíddal kompatibilis lesz az új CPU? Tudom, hogy ez nem annyira sűrű vezérlő de hátha valaki tudja a megoldást.

(#8) arabus válasza Mexildos (#7) üzenetére


arabus
addikt

Igen van rá kint bios pl:giga

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#9) exedoc válasza DraXoN (#4) üzenetére


exedoc
senior tag

Mintha az intel úgy gondolkozna, hogy na ehhez új lap kell, akkor biztos sokan beveszik, hogy itt valami nagy változás van. Részemről a pirosakhoz megy most a pont.

(#10) DraXoN válasza exedoc (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

még azt mondanám "megszoktuk és rendben"... de ez most 1 generáció után jön, egy olyan platformhoz ami maximum fél évig lesz top házon belül is.
Ezt szerintem még alaplapgyártók se nyelnék be ha nem lenne megoldható az egész egy "chipcserével" a régi lapot illetőleg (gigabyte már több v2 változatos alaplapot is tervez kiadni H410 helyett H470 chipsettel.. a névben a H410 jelzést megtartva... csak, hogy egyszerű legyen az élete a vásárlónak :DDD ).

de ez most így lehúzás.. ráadásul szerintem még 1 hónappal ezelőtt is adtak el itt a "milyen gépet vegyek" topicban úgy B460as alaplapokat, hogy majd esetleg mehet bele rakétástó ha később úgy alakul.. hát nem. Persze csak "feltételes" módban "lehet belemegy majd", de akkor is. Intel azt mondta "nem", hát akkor nem.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) lemusz válasza exedoc (#9) üzenetére


lemusz
addikt

Nem lesz nagy változás, ellenben több kicsi. Ez a "kihez megy pont" dolog meg értelmetlen, folyamatosan változik hogy mikor éppen mit éri meg venni. Jelenleg intelt (árérték+igpu), 11. genig ha nem rendeződik a ryzenes készlet akkor meg továbbra is intelt. Ez a 11. gen lehet hogy halott platform, de ha úgy vesszük DDR5 előtt már minden az, így az AM4 is.

(#12) BORZE50 válasza lemusz (#11) üzenetére


BORZE50
csendes tag

Ezt ugye nem mondod komolyan, hogy mondjuk egy tizenezres pcie4.0 alaplap + akár egy ryzen 3200G -nél jobb ár/érték arányban???? :C
Ekkora hülyeséget meg leírni, hogy ddr5 előtt minden halott, igen a térhajtómű előtt is, szóval addig senki ne vegyen autót/űrhajót!
Baromságot olvasni simán csak ide kell jönni :)) :DD :DD :DD

Kovács Lajos

(#13) DraXoN válasza BORZE50 (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajnos az AMD processzorai most jóval MSRP árak felett mennek a korlátozott elérhetőség miatt. De mivel igény viszont lenne rájuk, mire elér a boltba sok helyen extra nyereséget pakol rá a szállítási láncban szereplő egyik-másik cég... Egyébként már tudni kéne venni 4000res sorozatú APUkat is desktop gépekbe.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) Tigerclaw válasza lemusz (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szamomra az volt sokkolo, hogy milyen dragak most az AMD processzorai, es hogy mennyire nincs se budget, se value modelljuk. Anno Phenom 2 6 magos csucsmodelt vettem 45k-ert frissen piacra dobva. Most meg annyiert meg beleposzint sincs, a csucs meg ki tudja hany szazezernel all meg. Orulok az AMD sikereinek, de nem kellett volna eldobniuk az R3 alatti szegmenst, ha az R3 is olyan magasrol indul.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) DraXoN válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

jelenleg nem tud gyártani eleget, még szép, hogy akkor a drágábbat veszi előre (ha tudja a selejt aránnyal mert sok a hibátlan chip).
sajnos a Phenom éra óta a pénzünk is vagy a felét éri, így ami akkor "budget" jó vétel volt 45eFt-ért, az manapság inkább a 80-90eFt-os kategóriába esik).

Ha javul a kapacitás a raktárakban, akkor az R3 modellek visszatér(het)nek. Sajnos nekem ez úgy tűnik, hogy az 5nm-en való gyártás beindulásáig nem fog megtörténni :( (annak a kezdete meg kb egyebe esik azzal, hogy 21H2-től van csak extra kapacitása AMD-nek TSMC-nél.. kb. akkor kezdhetik sorozatgyártani a zen4et)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) fanti


fanti
addikt

De szánalom ez az Intel...
Veszi még valaki?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17) arabus válasza fanti (#16) üzenetére


arabus
addikt

Veszegetik mint a cukrot mert 1/3 áron van mint az amd.
Aki meg nem cinebenchel játszik annak jobb.
Képzeld mán a lomha 3900x-em árán vettem lapot+procit+videokártyát vadiújan fps meg több lett.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#18) DraXoN válasza arabus (#17) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Azért 1/3. árnak nem nevezném ha új cuccokról beszélünk. (vagy beveszed ebbe a régi 2011 és 2011-3 Xeonok ár/teljesítmény arányát? akkor megvan az 1/3-mad ár, de az "nem fer" ... szerintem)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) arabus válasza DraXoN (#18) üzenetére


arabus
addikt

Igazából akartam egy 5900x-et de meglátván a 329ezres árcédulát azt mondtam hogy inkább komplett csere amikor pontosan 7db 10400f-et kapok rajta vadiúj dobozosat.
Igyhát boldog szivvel megváltam egyik 1,5 évig használt 5700xt-től is aminek az ára 200ezer meg bement a fiókba tisztán.Jól kicseszett velem az amd. :C

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#20) #95462144 válasza arabus (#19) üzenetére


#95462144
törölt tag

Most komolyan egy 10400f-et hasonlítasz egy 5900x-hez, hogy mennyivel olcsóbb? Elmentek otthonról? Ekkora troll vagy? Ez szakmai topik, de közöd nincs hozzá, már ne is haragudj, ilyen ökörségeket még itt is ritkán olvasni.

(#21) Sinesol válasza #95462144 (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem igazan erted szerintem miről is beszelt, nem a konkret összehasonlitas itt a lenyeg, hanem az, hogy milyen botranyos rossz az AMD processzorok ára. Egyebkent megnezhetjük konkret 6 mag vs 6 mag összehasonlitast is, 120-140 a Ryzen 5600x, annyibol kijön a hatmagos Intel konfig egy jó alaplappal, de ha olcsobb lap kell, akkor még memotia is beleférhet akár, miközben olyan oriasi különbseg azert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#22) arabus válasza #95462144 (#20) üzenetére


arabus
addikt

Nagytudós úr átlagfelhasználásra ird már le ide légyszives hogy miben nyilvánul meg a borzasztó tudományos szakmai elsőbbsége?
Mert erre nagyon kiváncsi vagyok hogy 7x árával mit nyújt vajon?
Én nem is mondtam hogy közöm van bármihez is csak ugy átlagemberként kérdem tőled
egy mindenki számára elérhető fórumon.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#23) Busterftw válasza fanti (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

Mar 4 eve senki, aztan valahogy megis 10x annyi lovet csinalnak, mint az AMD.

(#24) #95462144 válasza Sinesol (#21) üzenetére


#95462144
törölt tag

De értem, igen drága jelenleg az AMD minden tekintetben az ellátáshiánnyal. Csak egy I5 vs. R9 összehasonlítás az almát a körtével effektus. Nem egy liga semmilyen értelemben sem a két termék.

#22arabus :

Almát a körtével továbbra is. Nem egy liga a két processzor nem csak árban. És van olyan szegmens, ami kihasználja az erejét. Sokan váltottak HEDT platformról ilyen dögre, mert munkára tökéletes, nem csak a játék létezik a világon.

És munkában rengeteget számít, ha valamit egy óra alatt renderel le az R9 az I5-ösöd meg egy fél napot szenved vele mire végez.... Rengeteg előnye van. Ezért drágább 7x és ezért is más a termékkategória besorolása. Amit írtál bullshit szűk látókörrel.

[ Szerkesztve ]

(#25) SindaNarmo válasza arabus (#22) üzenetére


SindaNarmo
tag

Azért arra is kíváncsi lennék hogy az új konfigod, átlag felhasználásban mivel tud többet mint a 3900x, ami miatt olyan sürgősen le kellett cserélni, és nem tudtad kivárni míg normalizálódnak az árak.

Amúgy abban egyetértünk hogy most irreálisan magasak az AMD árak.

(#26) arabus válasza #95462144 (#24) üzenetére


arabus
addikt

Persze mert speciális számitásigényes feladatokra sokkal jobb és új technológia.
Ezért is gondoltam rá hogy jó erős meg minden és nekem jó lenne egy ilyen.
De ekkor megláttam az árát és szöget ütött a fejembe hogy átlagember-ként igy 47 felett olvasgatni,játszogatni,meg általános kis ügyeimet elintézgetni mégis inkább
komplett platformváltást választom.
Nekem a legkedvesebb kedvenc vállalatom a tele ZSEB.
Hát igy jött itt össze az 5900x a 10400f ellenében még ha szakmaiatlan is voltam.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#27) nightmare13 válasza Sinesol (#21) üzenetére


nightmare13
senior tag

Mondjuk ez azért eléggé felbontás függő is. 1080p-ben azért van különbség, az 5600x kb annyit hoz ott, mint a csúcsprocesszorok. 2k vagy 4k-ban már kb mindegy, hogy melyik van. És nem csak az 5600X létezik, a 3600 ára is szépen visszament a 60k környékére.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28) DeltaPower válasza arabus (#26) üzenetére


DeltaPower
őstag

Komplett ostobaság, amit írsz. Abszolút dilettáns hozzáállás.
Rájöttél, hogy még a 3900x is fölöslegesen erős volt neked, de azon siránkozol, hogy a még erősebb utódja mennyire drága.
Most váltottál egy olyan teljesítményű cpu-ra, ami az igényeidnek megfelelő, és úgy állítod be, mintha jobb lenne a 3900x-nél, pedig csak te voltál tudatlan az elején és túlvásároltad magad.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#29) arabus válasza DeltaPower (#28) üzenetére


arabus
addikt

Mint mondtam jobb a 3900x-nél arra amire használom bármilyen fájdalmas is és borzalmas szerelmi kötődést mutatsz azon cég iránt (ez a te magánügyed).
Az is nyilvánvaló hogy aki nem azt a céget isteniti dilettáns és bolond,hát siránkozni meg végképp nem fogok egy borzalmasan túlárazott termékért ezt végképp elkönyvelheted.
Hozzáteszem még van itthon egy 3700x és egy 2700 is majd ezek leváltását is tervezem.
Szintén ár-érték arányban nekem optimális processzorokra.
Igen a túlvásárlás igaz lehet mert igy utólag életem második baklövése volt az fx után,
de ne aggódj többé nem fogok bedőlni a hangzatos igéreteknek.
Még annyi hogy megelőzzem nem konvertálok nem készitek videovágást hiszen virushelyzet van nem is megyek sehová,nem tömöritgetek csak akkora fájlokat ami épp egy játék vagy program kicsomagolása ellenben játszani szoktam amiben nagyon jó segitség a 4400 mhz-en szaladó cl16-os memóriám 41ns késleltetéssel és sajnos ezt a régi nem tudta hozni.
Igen valóban ostoba vagyok én is és még melettem pár százmillió sorstársam is.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#30) SindaNarmo válasza arabus (#29) üzenetére


SindaNarmo
tag

Abban igaza van, hogy akkor rossz lóra tettél, mivel ahogy elmondod a játékon van a hangsúly, abban meg akkor is jobb volt az Intel (jelenleg ha minden igaz nem, de a jelenlegi árakat már megbeszéltük).
Szerintem a játék meg nem átlag felhasználás főleg nem azon a szinten ahol a memória sebességén rugózol.
Átlag felhasználásra még a 2700 több mint elég

(#31) DraXoN válasza arabus (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

nagyon általánosan beszélsz, hogy jobb a 10400 mint "akár a 3900x ... ez azért nem így van. Egyes esetekben lehet jobb (pl. amire te használod játék), de én többet nyernék a 3900x-el mint a 10400-el, így valóban tudja is azt amit ígérnek mellé. hogy a JELENLEGI játékok nem használnak ki ilyen sok magot? az nem az AMD hibája, a CPU attól még tudja amit ígértek, sok terület van ahol a 10400 elbújhat mellette a sarokban ha a 3900X képességeit ki tudja valaki használni.
Ez alapján úgy tűnik te nyúltál nagyon mellé. és rosszul mérted fel a saját igényeidet (bár lehet egy 5 év múlva játékban is megfordulnak az erőviszonyok a 2 CPUnál mert amíg 10400 "kifullad" a 3900X-ben még lehet tartalék mivel dupla annyi feldolgozóegysége van).

De az én esetem: nekem jobb volt anno az FX mint bármilyen kortárs i5 (vagy kár i7) mert virtualizációra (is) használtam (munkához) és ahhoz jobbak voltak a valódi magok mint a kevesebb mag+HT. És most is a Xeon 2678v3 cpu-m és 10400 teljesítmény kb. azonos (bizonyos körülmények között), de 1 szálon az újabb intel lényegesen gyorsabb. Még is, nekem jobb a több szálra osztott Xeon mert ez az elosztás jobb virtuális géphez (simább terheléselosztást okoz). Játékban persze a Xeon jóval gyengébb (de az nem érdekel, annyit tud amennyi nekem kell, viszont a pénztárcám "meghálálja" 80eFt volt a CPU+alaplap+32GB ram együtt).

Lényegében jó ha tudjuk az igényeinket és ahhoz képest vesszük a rendszert.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) nightmare13 válasza SindaNarmo (#30) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az egyik vagy a másik jobb kb fHD-ig állja meg a helyét, onnantól kéz a kézben mennek átlag FPS-t nézve.

A min FPS az megint más tészta, a Hardver Unboxed tesztjében látható, hogy az alsóbb kategóriás processzorok itt is elmaradnak fHD-ban, aztán ahogy megyünk feljebb felbontásban, úgy tűnik el ez a különbség is.

Szóval ha valaki 2K vagy felette játszik és nem streamel, nem nagyon éri meg csúcsprocesszorra költeni. Ha valakinek fHD és a legeslegtöbb FPS a kérdés, akkor viszont még mindig megéri az 5600X/10700K vagy felette.

Jelenlegi árak mellett ténylegesen a 10400 az egyik legjobb választás, van kb 15000 HUF árelőnye a 3600 előtt. Lehet, hogy az 1500X alapú konfigomat én is intelre fogom cserélni, pedig jóideje csak AMD gépet raktam össze magamnak.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#33) lemusz válasza BORZE50 (#12) üzenetére


lemusz
addikt

De komolyan gondolom. 3200G-t nem lehet kapni, utolsó ismert ára 50K+, annyiért meg nem tudom kinek éri meg jobban 4 magot venni 6 mag helyett. Térhajtóműről nem tudok semmit, de gondolom az nem is idén ősszel várható, mint az első DDR5-ös rendszerek...

Régóta nem személyeskedtek velem szemben itt ennyire, de hidd el hogy a baromság része a történetnek kölcsönös.

(#34) SindaNarmo válasza nightmare13 (#32) üzenetére


SindaNarmo
tag

Persze, nem is vitatom és nincs is azzal gond. Csak de pl nekem eszem ágban sem lenne lecserélni egy 3900x-et, ha már meg van. Számomra annyival nem tudd többet játék terén a 10400 és az erő tartalék még mindig ott van a 3900x-ben ha jelenleg nincs is kihasználva.
Ha most veszed akkor más tészta, főleg ha tisztában vagy az igényeiddel/szükségleteiddel.

Persze én nem szoktam gépet/alkatrészt sem eladni, hanem a családban marad.

Én pl jól el vagyok a 2400G-vel (diszkrét videokártya nélkül), szerencsére engem sem a grafikai beállítás sem a felbontás/fps sem nagyon érdekel. Ha a játék mennyiséget nézzük akkor nem casual gamer vagyok. Viszont ha az igényeket akkor igen.

Szóval én most türelmesen várom hogy ki jöjjön egy 5xxx-es APU és az ezt le fogja váltani, utána, meg ha már az sem lesz elég bekerül mellé még valami olcsó videokártya (max 200euró) és ezzel én +5-6 évig biztos elvagyok.
Az A10-5800K is 8év ig szolgált kitűnően nálam, nagyon meg voltam vele elégedve. Most a szüleimnél húzza tovább az igát.

(#35) #95462144 válasza lemusz (#33) üzenetére


#95462144
törölt tag

Tisztában vagy azzal, hogy mennyibe fog kerülni az első 2 évben egy 16gb-t DDR5 kit? Arra szerintem nem érdemes várnod vagy másokat biztatni, hogy DDR4-re nem érdemes már építeni, főleg, ha I5, vagy R5-ben gondolkodsz számodra két évig kb. megfizethetetlen lesz.. És sanszosan a jelenlegi konfigod ára lesz, csak a DDR5 ram kit...

[ Szerkesztve ]

(#36) lemusz válasza #95462144 (#35) üzenetére


lemusz
addikt

Kit bíztattam én bármire is? Értő olvasást kérek szépen, értő olvasást!

... bár tudom, hogy ez meglehetősen nehéz feladat az Abu cikkein nevelkedett amd fanboyoknak...

[ Szerkesztve ]

(#37) #95462144 válasza lemusz (#36) üzenetére


#95462144
törölt tag

Értő olvasás? :)

"Régóta nem személyeskedtek velem szemben itt ennyire, de hidd el hogy a baromság része a történetnek kölcsönös."

Mondjuk ezt nem nekem, de az utolsó mondatodat nyilván nekem címezted azért egyáltalán nem lógsz ki abból a sorból, ahova másokat állítottál.

Nem, nem vagyok fanboy egyik oldallal sem veled ellentétben...
Ha megkérhetlek kerüld a személyeskedést főleg, hogy én nem tettem, de te elvárod, hogy ne legyen és te teszed. :)

Várd nyugodtan a DDR5-öt főleg, hogy eleve az első években nem csak drága, de olyan késleltetéssel jönnek, hogy a basic konfigodon semmit nem gyorsít majd az elején. :)

(#38) lemusz válasza #95462144 (#37) üzenetére


lemusz
addikt

Tényleg érdekelne miből szűrted azt le, hogy várom a DDR5-öt. Én valszeg 11.gent fogok venni. Vennék én szívesen sima 5600-at is, de sajnos nem létezik, de még ha létezne se valószínű hogy értelmes áron adnák, tekintve hogy az 5600X 130 ezer. Annyit meg adjon 6 magért az, akinek 2 anyja van. :DDD Majd egy jó kis 11400F 60 ropiért. Halott platform? Igen. De egy B550 lap is az lenne 5600-al. Ha ezt nem bírod felfogni és valamilyen ocsmány logika folytán ebből az jön le hogy DDR5-re buzdítok meg intel fanboy vagyok, akkor csak gratulálni tudok...

[ Szerkesztve ]

(#39) #95462144 válasza lemusz (#38) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem halott platform, mivel ahogy írtam lassú és drága folyamat az átállás, inkább lesznek hibrid megoldások, mintsem, hogy mindenki egyből átterelődik a DDR5-re főleg, hogy az elején a magas CL számok miatt nem fog előnyt nyújtani. Kapható 5600x a minap raktam össze egy setupot az unokatesómnak, mert olcsóbb volt, mivel AM4 deszkája volt, tudod Intel alá azt is venni kellett volna, anyagilag így érte meg a legjobban... Az, hogy most az AMD előnyben van és a teljesítményért elkérik a sarcot nem baj az Intel is ezt csinálta, nem lennének, akkor most is a 4/8 pörögne... A készlethiány miatt drága, vagy vársz vagy veszel Intelt.

Illetve a személyeskedésed továbbra sem értem, nem Abu cikkein nevelkedtem és nem vagyok fanboy egyik oldal tagja sem. Illetve, ha kikezded a cikkírót, akkor minek vagy itt PH-n? Trollkodni?

(#40) DraXoN válasza #95462144 (#39) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Csak az a baj, hogy az az extra sarc nem az amdhez kerül, hanem a kereskedőkhöz és nagykerekhez :( AMD ebből nem igazán lát semmit (max, annyit, hogy még így se tud mindenkinek szállítani és eleget gyártani, valószínű 2x ennyi CPU-t is el tudna adni ha volna kapacitása).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) #95462144 válasza DraXoN (#40) üzenetére


#95462144
törölt tag

Sajnos igen és megtehetik a kereskedők, mert óriási a kereslet és elviszik így is. A TSMC kicsit túlvállalta magát, mert gyakorlatilag az új generációs konzolokhoz sincs elegendő CPU azt is úgy kell vadászni...

(#42) Tigerclaw válasza DraXoN (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Epp az, hogy akkor 45k volt az AMD akkori egyik csucs processzora, a Phenom II X6 1090T. A budget meg 10k volt, sot 10k alatt is voltak current gen AMD procik. Most 40k a legolcsobb kaphato AMD CPU ami mar valamilyen ZEN architekrurara epul es majdnem 50k a legolcsobb 3 eves APU, ami 30k volt evekig, de volt hogy 22k is volt az ara. 50%-ot nem romlott a forint masfel ev alatt.

Mondjuk szamomra ez csak meghokkento volt, bosszanto nem, mert nem tervezek asztali gepet venni/epiteni mar.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) exedoc válasza DraXoN (#10) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen eléggé olyan szagú a dolog szerintem is.

(#44) exedoc válasza lemusz (#11) üzenetére


exedoc
senior tag

Igazad van. Abban is, hogy kihez megy a pont, ezt akkor helyesbíteném is. Jelenleg a pirosakhoz megy a pont. Hangsúlyozom jelenleg. Azért drukkolok az Intelnek is, hogy húzzanak bele. Én úgy számolok, hogy a mostani AMD-s rendszeremmel elleszek a DDR5-ig, és még azon túl is, mert abból is mire normális készlet lesz, elterjed, felfut, normális áron elérhető lesz, az a bevezetés után saccperkábé még plusz 1 év legalább. Amúgyse szokásom új hardverekre / szoftverekre átállni bevezetés után egyből. Azért lehetnek ott "gyerekbetegségek" amiket ki kell nőni. Igaz ez az első ZEN generációra, raytracingre, Windows 10-re stb-stb.

[ Szerkesztve ]

(#45) lemusz válasza exedoc (#44) üzenetére


lemusz
addikt

Egyet értek, Alder lake-nél (12.gen) biztos lesznek is ilyenek a hibrid felépítés miatt.

(#46) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Intel Targets AMD, Slashes 10th Gen Chip Prices Amid AMD Shortages
[link]

Az Intel ezzel ket legyet csap le egy utessel, mert piacot vesz vissza es kiszorja a viszonylag rovid ideig flagship szerepet betolto processzorait, hogy helyet csinaljon az uj generacionak. Az AMD-nek meg semmi eszkoze sincs ez ellen, mivel csak a hiany megszuntetesevel tudna leszoritani, kontrollalni a piaci arait, es pont a hiany az amivel nem tud mit kezdeni.

En mondjuk passzolnam a processzor upgradet erre az evre teljesen, akarmelyik ceg is legyen a kedvesebb. Ilyen CPU es GPU hiany eseten nagy rafizetes a gep fejlesztese.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Intel Claws Back Desktop PC and Notebook Market Share From AMD, First Time in Three Years... [link]

Pont az tortenik, amit megjosoltam, ami tavaly is megtortent. Paperlaunch hegyek az AMD reszerol. Mind az OEM, mind a DIY szegmensben komoly problema, hogy tul sok fele termeket akart gyartatni az AMD pont olyan idoszakban, amikor meg alapanyag hiany is van egy pandemia kozepen.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) Busterftw válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


Busterftw
veterán

Tavaly sokkal tobb bevetele is lett az AMD-nek, amit gondolom ezerrel fejlesztesbe fog olni, de ha nem tud eleget gyartatni, akkor marad ez a felallas, par % evente meg lehet a teszteken/DIY piacon villogni es ennyi.

(#49) Skera123


Skera123
újonc

Nekem erről most valahogy az 1151előtti 1152-es rövidéletű kitérő jutott eszembe.

(#50) aradebil2 válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


aradebil2
senior tag

azert a Zen3 messze nem volt paperlaunch, egy milliót adtak el belőle...
És folyamatosan van raktáron december óta, igaz MSRP ár fölött, de lehet venni bármikor, több viszonteladónál is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.