Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Dany007 válasza 8th (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Értem én. De ez így akkor is sántít kicsit. Mármint az egész story. És itt nem a szavahihetőségedet kérdőjelezem meg.

Az hogy az oltás miatt belázasodik az gyakori jelenség. Az hogy kórházba kell menni vele, már nem az.
De élek a gyanúperrel (vagy hogy is mondják ezt), hogy inkább a szövődmények(!) amik okoztak valamiféle problémát. Akár oxigénhiányos állapotot, vagy magas lázból adódó... valamit (?). Nem pedig maga az oltás hatóanyaga.

Szóval na, hiányos a story onnantól, hogy a doki azt mondta "gáz van" odáig, hogy több helyre elvitték és azt mondták autista. A polkorrekt megfogalmazás amúgy "autizmussal élő". :) Ami amúgy egyáltalán nem vicces, ezt elég közelről tudom.
De az autizmus diagnosztizálása sem olyan egyszerű. Ha nagyon egyértelműek a tünetek, akkor talán 18 hónapos korban megtudják állapítani. De leginkább 3 éves kor után. És saját tapasztalatom, hogy a mezei orvosok / neurológusok segg hülyék az egészhez. Többségük kb annyit tud az autizmusról, mint amit a Tv-ben lát / hall. Van amelyik még annyit se. Van pár speciálisan erre szakosodott intézmény az országban - úgy tudom Pest kivételével Debrecenben és Szegeden - ahol viszont tényleg profik vannak és ott foglalkoznak diagnosztizálással és terápiákkal is. De ez akkor is egy hosszú folyamat eredménye.
Persze a végkövetkeztetést nem vonom kétségbe, hiszen nincs miért. Csak az odavezető utat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.