Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

A cím hallatán azt hittem hogy ebben nem atom van,de mégis csak ezt rakták bele. :D
Aki meg akarja nézni a próbáját az itt megteheti. :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) vd1992


vd1992
tag

Ez a legjobb vízhűtés :) Csak ráöntöd, és kész... :)) :DD

Szerintem kevés az az 1db USB........ (habár van USB HUB is :) )

[ Szerkesztve ]

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

:DD Ez mekkora. Kár h nem az AsRock csinálta meg :DD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) Killing válasza vd1992 (#2) üzenetére


Killing
addikt

Belerakom a fürdőkádba ami tele van hideg vízzel,aztán mehet a tuning bacsis módra. :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5) v.tom


v.tom
őstag

Hát, azért szerintem 2000 dollárnál egy kicsit nyújthatnának többet egy jól megépített alumínium doboznál, és pár vízhatlan csatlakozónál. De lehet, hogy csak én látom rosszul a helyzetet.

(#6) vd1992 válasza v.tom (#5) üzenetére


vd1992
tag

Sőt, SSD-vel még drágább......

(#7) dokar


dokar
addikt

ez nagyon komolytalan cucc, otthonra fölösleges, az iparban pedig nem állja meg a helyét.

extra - SEXRay

(#8) v.tom válasza dokar (#7) üzenetére


v.tom
őstag

Nekem is ez jutott eszembe. Beágyazott rendszernek atomot? Hááát, nem tartom nyerő ötletnek.

mod.: de mondjuk egy atom-tengeralattjáróban jól fest az atom processzor. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Shockwave12


Shockwave12
csendes tag

Atomot neki... :D

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, én azt hittem a cím hallatán, hogy tényleg atom biztos, de kétséges, hogy kibírna egy közvetlen maghasadást, nem beszélve a magfúziós detonációról. Tehát maximum a bunkerben fogja kibírni a 3. világháborút. :D

<-ƘƘ->

(#11) Killing válasza Shockwave12 (#9) üzenetére


Killing
addikt

[link]
Ja.Friss Csernobilit. ;] :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) mephi666 válasza Killing (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, "balaton-tuning bacsis" módra... ezt megnézném :)) gépet kötéllel kikötni a stéghez, aztán peca közben lehet nyomni a krájziszt 200fps-sel, hogy még jobban teljen az idő 2 kapás között... :DD

#13: jah, persze a szerencsétlen hajléktalanoknak véletlen van valami csúcskonfigjuk és unalmukban játszogatni szoktak a híd alatt...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) LackoMester


LackoMester
addikt

hát ha valaki csatornában netezni akar(csölakó) annak tökéletes választás :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Kicsit drága benne ez a vízhatlan, atombiztos(?) ház. Mert a többi cucc nem ér túl sokat benne. :(

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Azért ezzel a hűtési rendszerrel pékségbe, kohászatba, kék osztriga bárba és egyéb helyekre nem vinném. Látszat ipari megoldás ez, mint a caterpillar cipők (az utóbbi időben, régen az is jó volt).

[ Szerkesztve ]

(#16) KaraDani


KaraDani
addikt

Egy újabb tökéletesen értelmetlen cucc :C

(#17) dokar válasza v.tom (#8) üzenetére


dokar
addikt

működési hőmérséklet nagyon gyér, nem saválló... :(

extra - SEXRay

(#18) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Nem gyenge!

(#19) vPhis válasza vd1992 (#2) üzenetére


vPhis
aktív tag

pont erre gondoltam én is

(#20) orbano


orbano
félisten

ennyiért adnak egy szar alu dobozt, 2 hőcsövet, pár o gyűrűt és tecsós víthatlan csatlakozókat... valamit nagyon elb@szhattak a tervezők, ha ilyen magas lett a fejlesztési költségük... vagy rossz beszállítokat választottak/nem választottak... persze lehet hogy csak szimplán hülyének nézik a leendő vásárlókat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) gliskard


gliskard
senior tag

néhány éve az egyik cimborámék telepítettek adatgyűjtőket ausztiában. Itthon az előkészítésnél kinézetre "gagyinak látszó" cuccokat használtak. Meg is kérdeztem (én tudatlan) hogy miért nem gyártatnak inkább ilyen box-okat megfelelő csatlakozóval?
Kiderült, hogy a gyártó azon felül, hogy komoly pénzt fizet a hitelesítésért elég széles garanciát vállal fizikai és egyéb károk esetében is. Illetve szinte teljes palettát be lehet szerezni a napelemtől kezdve a nagyteljesítményű hideg vagy meleg ellen védett akkukon keresztül a műholdas adat továbbítóig minden kapható. Persze nem a sarki hw bazár árain. Van olyan is ami védő kesztyűben a helyszínen javítható, mert belül modulárisan elszigetelt részekből épül fel. Illetve szükség szerint redundánsan is fel lehet szerelni őket párosával. Így ha az egyiket kilapítja egy kavics, akkor sem vesznek el az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#22) mephi666 válasza orbano (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy csak fogarasi árpád, mint az "atombiztos számítógép" elnevezésű projekt fő irányítója annyira sok kannásat fogyasztott (fizetés fejében), hogy a felmerülő pluszköltségeket kénytelenek voltak a vásárlókra hárítani... ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Füge007


Füge007
senior tag

Egyiptomi búvártúrákra ideális, a merüléstervező progi lefut rajta, annak még USB port sem kell. Nemtudom mennyire nyomásálló, mert ha bírja a technikai mélymerülést nekem kell egy :D

Füge

(#24) gliskard


gliskard
senior tag

akit érdekel az megnézheti mit is jelent az IP67 és a NEMA 6 minősítés.

(ez nem csak a pc-k esetében használt, hanem egy általános ipari minősítési jel, tehát ezt megtalálhatod a beépíthető lámpatestektől kezdve a kapcsoló szekrényeken át sok mindenen)

[ Szerkesztve ]

(#25) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Elolvasván az árát ennyi jutott eszembe: HEHE....lol

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#26) rebugra


rebugra
aktív tag

Merevlemezzel?? na azzal már biztos nem lesz atombomba biztos, kétszer kidobom a 4.-ről
a kütyü lehet kibírja, de a HDD nem, SSD-vel már annál jobban !!! :C

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#27) sTERNI


sTERNI
senior tag

Ráadásul csak 1m-ig vízálló.. :)

"7 - Protected against the effect of immersion between 15cm and 1m"

(a 15cm nem világos :U )

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#28) Scalpel válasza sTERNI (#27) üzenetére


Scalpel
senior tag

0-15cm között beázik, mert túl kicsi a hidrosztatikai nyomás és nem zárnak rendesen az O gyűrűk...

(#29) emmm


emmm
senior tag

Ilyen árban ez mi a ráknak? Semmi értelme nincs... :W

(#30) antikomcsi válasza KaraDani (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Talán számodra az, és máshol jól alkalmazható.

(#32) luw2win


luw2win
őstag

Az atombiztos számítógépet, miért vizzel tesztelik :DDD

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#33) shteer válasza emmm (#29) üzenetére


shteer
titán

számunkra biztosan nem :)

..szerintem jónak tűnik

(#34) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Hát a videóban elég vicces az a teszt. Ha benne van egy szigetelt aluházban szigetelt csatikkal a cucc, jóhogy nem fog beázni egy kis locsolástól. Sőt ezzel csak a hűtését segítették elő. Szóval ez nem csak, hogy vízálló, hanem egyenesen jót tesz neki a hideg vízzel való locsolgatás :D . Az lett volna teszt, ha beteszik egy 1m-es akváriumba és onnan üzemeltetik. Ekkora árnál meg azért alapvető lenne az SSD. Képzelem mennyivel jobban bírja a rázkódást a benne lévő HDD, mint a hagyományosak :U .

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#35) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

atombiztos gép volt a címben, én minimum azt várnám hogy kibír egy atomrobbanást :D
a viccet félretéve azt hittem, hogy az atomrobbanás utáni elektromágneses lökéshullám elleni védelemmel vértezték fel.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36) dudika10


dudika10
veterán

Nem kéne fikázni egyből, hogy csak egy alu doboz. :U

Az IP67 már majdnem a csúcsa a szabványnak...
(Az IP68 a csúcs; az első számjegy a fizikai behatások elleni védelmet mutatja, itt 6 a legnagyobb; a második számjegy a víz elleni védelmet, itt a 8 a legnagyobb, amelyik 8-ast megkapja az már hermetikusan teljesen zárt készülék.)

Azért én nem hiszem, hogy ez a kis számítógép egyhamar tönkremenne. :U
Szerintem a gyártó tudja a dolgát. (bár biztos, hogy én is csak ssd-vel vennék ilyet ha erre lenne szükségem) :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#37) Korcsii


Korcsii
őstag

tetszenek ezek a múltszázadi csatlakozók :) érdekes teremtmény...

(#38) FefeeX válasza Ricco_hun (#34) üzenetére


FefeeX
veterán

karcherezni kellene, közben egy másik fószer meg üsse egy tízkilós kalapáccsal... Az már valamennyire teszt lenne...

(#40) FefeeX válasza debug (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Például a kábel nem fejsze-álló... :)

(#41) Scalpel válasza FefeeX (#40) üzenetére


Scalpel
senior tag

A kábel még csak-csak, de mivan lcd panellal :F ... 6 centi golyóálló üveg, azt nesze neked touchscreen...

(#42) FefeeX válasza Scalpel (#41) üzenetére


FefeeX
veterán

MSnek van már kamerás technológiája fejlesztés alatt, ami kiváltaná a touchscreent... Már vagy 2 éve láttam a videot meg az anyagot róla. Mikor ráteszed a screenre a telefont, és elkezdi macerálni meg a kamerák nézik az ujjad, és azzal irányítasz... :) Az már golyóálló üveggel is működhet... :)

(#43) dudika10 válasza debug (#39) üzenetére


dudika10
veterán

Én csak arra reagáltam, hogy sokan fikázták, hogy "csak egy gagyi alu ház azt kész, mi kerül ezen ennyibe..." :)

Egyébként szerintem egy monitort se nehéz megcsinálni ugyan így ha valakinek arra van szüksége. Talán a toshiba gyárt katonai szabványoknak megfelelő laptopokat. Ha nekik sikerült megcsinálni, hogy a kijelző is kis túlzással mindent kibír akkor a többieknek is sikerülhet. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#44) FefeeX válasza dudika10 (#43) üzenetére


FefeeX
veterán

A laptop egész más, mert ott, legalábbis ami a Jericho-ban volt katonai noti - csak kívülről állja a sarat a cucc, kinyitva már nem valószínű...

Előző HSZemhez: surface technológia, én még egy korábbit láttam anno...

[ Szerkesztve ]

(#45) dudika10 válasza FefeeX (#44) üzenetére


dudika10
veterán

Lehet, hogy igazad van. Én erről csak annyit tudok kb, amennyi egy vicces reklámban volt.
A csávó internetezik, ami nem tetszik a barátnőjének, ráborítja a laptopra egy vázából a vizet, ha jól emlékszem kihúzza a konnektorból, aztán mikor a csávó nem hagyja abba kidobja az ablakon, bele a pocsolyába az meg működik tovább. :))

Ha nem ragaszkodunk a touchscreen-hez akkor már nagyon egyszerű megcsinálni a monitort is. Ha meg ragaszkodunk hozzá akkor marad az általad linkelt megoldás.
(a videón egész jól működik, elég pontos, szívesen összehasonlítanám egy hagyományos érintőképernyővel :) )

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46) #65675776 válasza orbano (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha érdekel, akkor egy Siemens 840D-ben levő panelPC (1GHz cerka, 512MiB RAM, 80GiB 2,5" HDD, 10" TN, semmiálló) cseréjét nálunk 3000€-ra ajánlották meg. Szóval nem sok ezért $2k.

(#47) Barney™


Barney™
aktív tag

Egy ilyet be kell szereznem :))

(#48) sirzollee


sirzollee
tag

Én csak azt nem értem-ha "atombiztos"-akkor nem mindegy már nekünk???Amúgy ki az a barom,aki slaggal locsolja a gépét-ami "ilyen olcsó"???De tétélezzük fel ráborul valami lötyi... :Y mi van a tápkábellel+a konnektorral???Ha csak az enyémet nézem,közel van egymáshoz a kettő...Az is kibírja???Sztem nem,mert úgy elfüstöl mint az állat :DDD

(#49) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

:Y
hurá!
én megpusztulok a sugárzástól, de a számítógépem nem! jee! tuti biznic:C ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) sirzollee válasza - = Zk = - (#49) üzenetére


sirzollee
tag

Háát ja :DDD de ki fogja haszálni???Majd a mutáns túlélők a Sziklák szeméből :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.