Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolom az ára nem nagyon fog hasonlitani a többi "netbook"-éra.:U Legalábbis ha ezt is kihozzák abból az árból, akkor megeszem a kalapom..

Persze nyilván ez a legjobb választás eddig: nagyfelbontású kijelző, touchscreen,de asszem ennek meglesz a böjtje, ott, hogy pont a népszerűségük egyik okát, az alacsony árat vágja agyon. Remélem tévedek...:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2) Paul Striker válasza Nyugdíjas (#1) üzenetére


Paul Striker
csendes tag

Ez telleg nem lesz egy olcso notesz, de kulfoldon hatha nem foglalkoznak az arral annyira mint mi magyarok. Amugy meg nemtudom hogy kell -e az erinto kijelzo, en megvagyok az egerrel is :) .

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#3) szente válasza Paul Striker (#2) üzenetére


szente
addikt

szerintem felesleges...ott a tapi pad is.bár most a táccs szkrín a menő....

(#4) Lavves válasza Nyugdíjas (#1) üzenetére


Lavves
tag

Ha 20-30%-al lesz drágább még akkor is bőven jó szerintem.
Az érintőképernyős subnotik most aranyárban vannak,
és egy PDA-nál azért jóval többet tud.

(#5) #06658560 válasza Paul Striker (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

haat, ha mobileszkoz, akkor inkabb erintokijelzo, mitn tapipad meg eger.

(#6) bugger válasza szente (#3) üzenetére


bugger
tag

Touchscreen-es PDA és digitalizálós "slate" stílusú tablet után elmondhatom, hogy inkább a tapipad felesleges.

Persze nem mindenre jó, gyorsabban elfárad tőle az ember, illetve inkább ölben jegyzetfüzetként tartva használható, ellentétben egy sima notival vagy desktop géppel. Olyan tartásban ugyanis nagyon gyorsan kifáradna az ember.

(#7) orbano válasza szente (#3) üzenetére


orbano
félisten

szerintem még ismerősöd sincs, aki látott volna olyan embert, akinek volt köze ilyen érintős tablet pc-hez... mikor én először kézbevettem egy ilyen mütyür lóf*sz gépet, 2 perc használat után úgy voltam, hogy nagyon fain, de érintőkijelző nélkül lóf*szt nem ér...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) orbano


orbano
félisten

egyébként egy nagy baja van ennek a gépnek: csúnya. :U átlag júzert nem fog levenni a lábáról. ebben az eeePC még mindig vezet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Jó foltos lehet a kijelző egy idő elteltével, bár lehet, hogy nem mindenkit zavar.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#10) boba6


boba6
aktív tag

ez az, erre vártam :C
már csak az a kérdés, hogy árban versenyben lesz-e egy használt X41 tablet-tal? :U

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#11) Bibby


Bibby
addikt

Tök ugyanaz mint az összes többi. Plusz ugye az érintőkijelző.
Nem nagy ez a felbontás ekkora kijelzőhöz? Csak mert a hp verziójában ezt a prohardver teszt is kritizálta.

Ελευθερια η θανατος

(#12) anulu


anulu
félisten

végre feature-öket is kezdenek belepakolni, nemcsak arra mennek, hogy "jajj, de jó pici, majd tolonganak érte az emberek".

120-as vinyóval teljesen korrekt, a sub-notikat gyártók meg izzadhatják le a hajukat :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) DarkByte válasza boba6 (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgyszintén, eddig ez tetszik a legjobban (nem mellesleg külsőre is rendben van szerintem). Épp az érintőképernyős tablet PC lehetőséget hoztam fel ha jól emlékszem az Acer netbook bejelentésének topikjában, úgytűnik erre más is gondolt. Egyébként nem semmi, majdnem napról-napra jönnek az egymásra licitáló mini notik. :D (És még ott van az nVidia Tegra is amin megintcsak leesett az állam)

(#14) #19617792 válasza orbano (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem speciel ez jobban tetszik, mint az EEE PC, de ízlések és pofonok... :)
Az érintőképernyő ebben a méretben mennyire drágíthatja a gépet? Én sokra tippelek.
Ezt akár TabletPC-nek is lehetne hasznáni?

(#15) .mf válasza boba6 (#10) üzenetére


.mf
veterán

Én is, bár arra számítottam, hogy a Clevo jön ki vele előbb.
Már csak egy nagyobb akksi kell hozzá, és részemről megvan a győztes.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Stiky


Stiky
senior tag

Tetszik. És a TS -t sem tartom feleslegesnek.

Ráadásul nem az X -edik sablon netbook. Feltéve ha kilehet ezt így jelenteni ilyen rövid ideje a piacon lévő termékekről. :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#17) klambi


klambi
addikt

nekem tetszik jó a cucc, bár az érintést nem mindíg használnám...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18) parandroid válasza CYBERIA (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

???

Le kell törölni, ha foltos. PDA-k, navik, tabletek sem lesznek zavaróan foltosak (legalábbis engem sosem zavart még ilyesmi használat közben), pedig előbbieket jellemzően szokás rendszeresen ujjal is pöckölgetni, nem csak stylusszal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) barnam_ válasza Nyugdíjas (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mennyi lesz a "normál" netbook-ok ára? :F

(#20) v.tom


v.tom
őstag

Nekem nagyon bejönnek ezek a gépek. Amikor annak idején először vettem pda-telefont, féltem tőle, hogy nehéz lesz megszokni, de ugy ment mint a karikacsapás. És eddig minden érintőkijelzős dologban csak pozitívan csalódtam. Lassan beérik az uj generációs is(multi-touch), pl az iphone-ban, azt is egy külön élmény használni. Nagyon remélem hogy össze tudok kaparni egy "kis" pénzt erre a kütyüre. Igen szimpatikus. :R

(#21) Nyugdíjas válasza barnam_ (#19) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Asszem az Eee 100k alatt van most.:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22) orbano válasza Nyugdíjas (#21) üzenetére


orbano
félisten

igen, 100k, alatt. sőt, 80k alatt bőven. csak jó helyen kell venni. bár a reális ára szerintem 50k körül lenne...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) parandroid válasza barnam_ (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

60-80 közé tippelem, persze különböző extrákkal az ár emelkedni fog.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

WinXP-s operációs rendszer? Nem úgy volt, hogy a Microsoft feltételekhez köti, hogy milyen minigépekhez adja még a továbbiakban is, és az érintőképernyő kizáró tényező volt?

(#25) shteer válasza orbano (#8) üzenetére


shteer
titán

csúnya? :U ez végre egy nem gyerekjátéknak kinéző minigép

..szerintem jónak tűnik

(#26) yakuza.tora válasza orbano (#8) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Mondjuk az ízlés nem vita tárgya, de az eeepc-t te szépnek tartod??? :Y :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#27) sNORh válasza shteer (#25) üzenetére


sNORh
addikt

szerintemsem csúnya. Nekem nagyon tetszik.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#28) Lavves


Lavves
tag

Amúgy a 4 óra üzemidő nem kevés egy kicsit ekkora akksival? :F

(#29) v.tom válasza orbano (#22) üzenetére


v.tom
őstag

Szerintem kis hazánkban az EeePc nem éri meg az árát :( . Amikor eljzedték a fecskék csiripelni,, hogy nálunk is kapható lesz, nagyon örültem. Végre lehet max. 50k-ért egy használható kis gépem, amit magammal tudok vinni bárhova. Erre mi lett...De mindegy. Szinte a pda-mon is mindent meg tudok csinálni mint azon, csak kicsit lassabban :U

(#30) toldy


toldy
őstag

Hu, örölük h ienre is számíthatok, edig a wind-re vagy egy használt r2h-ra gyúrtam de ez sokkal jobban bejön főleg hogy tanulmányaim igényeinek is megfelel , és sztem se csúnya, jó lesz majd ez nekem csak az árral ne száljanak el.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#31) Gyurry válasza Lavves (#28) üzenetére


Gyurry
csendes tag

"Amúgy a 4 óra üzemidő nem kevés egy kicsit ekkora akksival? "

Jogos a kérdés!

Nekem az is kérdés, hogy mit jelent a 4 óra?
Bekapcsolom, és megkérek valakit, hogy szóljon, ha leállítsam a stoppert, ha kikapcsolt, vagy pörgetve vincsit, bluetouth-t, Wifit, ethernetet, esetleg usb-s egeret használva tesztelik le?

(#32) CYBERIA válasza parandroid (#18) üzenetére


CYBERIA
őstag

A karcolódásokat viszont nem viszi le semmi.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#33) Lavves válasza Gyurry (#31) üzenetére


Lavves
tag

Hja, meg ebben a kategóriában nekem az üzemidő lenne a lényeg.
4400mAh-s akkumulátor az elég nagy ráadásul.

(#34) Teasüti válasza Gyurry (#31) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem írják a gyártó oldalán? Az ilyen aksis kütyüknél külön fel szokták tűntetni a terhelettlen és terhelt állapotot. De van egy tippem, h a 4 óra az csak akkor van, ha nem buzerálod a képernyőt és az lehetőleg ki is van kapcsolva. :DDD
Azért ez nem kicsi panel, jó sokat zabálhat...
Ha minden egyszerre megy? Adok neki fél órát. ;]
De az is lehet, h lomha aksit kap és nem is bír leadni ennyit ilyen rövid idő alatt.

Amúgy kint van ez már a piacon? Mennyi dollárért dobálóznak vele?

(#35) bugger válasza CYBERIA (#32) üzenetére


bugger
tag

Erre találták ki a védőfóliát... még mielőtt felhozod, ha rendesen felrakod, nem veszed észre azt az egy mm törtrésze vastag fóliát....

(#36) radamsky


radamsky
senior tag

szerintem meg nem csunya és nekem tetszik:)))

kérdés nálam hogy mennyi az annyi azaz mennyibe fog kerülni, illetve hogy az akksi mennyit bir majd
mennyire fog melegedni:) mert ugye ez se mellékes ha jol tudom

(#37) Taker1


Taker1
csendes tag

Miért nem merül fel senkiben, csak bennem egy baromifontos kérdés?
Vajon többszintű nyomásérzékeny toll lesz hozzá? Mert ha igen, vagy lehet hozzá venni olyat pár tízezerért, akkor mennyire jó megoldás már egy Wacom interaktív monitorhoz képest, amiből a 12"-os 324 ezer forint, és még nincs is mögötte számítógép?!
Ha lehetne használni így, álmaim net/notebookja akár 150-160ezerért is, egy könnyű, hordozható rajztábla...mégha egy fotosop már döcögne is rajta... :C

[ Szerkesztve ]

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#38) toldy válasza Taker1 (#37) üzenetére


toldy
őstag

Üdv ,bennem azért nem merült fel a kérdés mert hagyományos touchscreen van benne és normál "ceruzával" ( már mint pálcikával) vagy ujj nyomással működik,mint a pda-k kijelzője (legalábis ami videókat néztem azok mind ienek [link] , [link] ) és amennyiben 150-160 alatt lesz akkor én is bizt h beszerzek egyet

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#39) Taker1 válasza toldy (#38) üzenetére


Taker1
csendes tag

Bennem meg azért mertül fel pont, mert a toll szokott nyomásérzékeny lenni, nem a képernyő...szóval abban reménykedek hogy a kijelző milyensége irreleváns és legalább kiegészítőként lehessen venni hozzá:) olyan jó lenne^^

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#40) toldy válasza Taker1 (#39) üzenetére


toldy
őstag

Ebben a készülékben viszont biztos h a kijelző az érzékeny :U mivel ujj nyomásra is reagál ( legalábis a videókban, ez még változhat mivel nem végleges a gép, egyébként megnézted őket ? )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#41) Taker1 válasza toldy (#40) üzenetére


Taker1
csendes tag

Hopp, valóban :))
Ez most nem esett le :U
Hát akkor marad a szomorú valóság, hogy 324ezerért nem lesz rajztáblám:)
Egyébként az elsőt megnéztem...:)

[ Szerkesztve ]

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#42) toldy


toldy
őstag

Tudna vki egy kis infóval szolgálni a megjelenéssel kapcsolatban?

Az élet nem habostorta.

(#43) radamsky válasza toldy (#42) üzenetére


radamsky
senior tag

meg az árával és hogy mennyit bir az akksija, meg mennyire masziv.

KB ennyi lenne még a kérdésem:)))

(#44) toldy


toldy
őstag

Üdv, van egy jó ( ill hosszú távon rossz ) hírem, A CCTV-n pont pont rátaláltam egy computex össze foglalóra és ott szó ( szó miről beszélek én ) volt az m912-ról és volt egy táblázat mely szerint Taiwan-on 15900 TWD lesz az ára . ( ez nagyából jelenleg 84e Ft körül van)

Az élet nem habostorta.

(#45) radamsky válasza toldy (#44) üzenetére


radamsky
senior tag

oooh

kérdés nálunk mennyi lesz:) gondolom olyan 120-140 ezer.

vajon mi lakozhat ebben az árban benne. Ez itt a nagy kérdés

[ Szerkesztve ]

(#46) toldy válasza radamsky (#45) üzenetére


toldy
őstag

Engem is érdekel , de mást nem tok mondani minthogy majd kiderül.

Az élet nem habostorta.

(#47) .mf válasza toldy (#44) üzenetére


.mf
veterán

Egy Computex-látogató pedig úgy hallotta, hogy 17000-19000TWD lesz az ára [link], ami ~89000-99550HuF. Hozzá sac/kb 10% szállítás és vám, 20% áfa 5% kiskerfelár = ~123400-138000HuF.
Máshol 660USD-s árat hallottam, ami ~105000HUF; és az Eee901 is valahol USD600 körül várható. Ezalapján egész jó ára lesz (főleg convertible/tabletekhez képest...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48) toldy válasza .mf (#47) üzenetére


toldy
őstag

egy biztos ha 150 alatt lesz akkor elgondolkodok de ha 110 alatt akkor biztos h veszek egyet

Az élet nem habostorta.

(#49) radamsky válasza .mf (#47) üzenetére


radamsky
senior tag

jo hangzik igy első blikkre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.