Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #68237056


#68237056
törölt tag

Ahogy látom, valaki véletlenül túl sok lcd panelt gyártott, amin nem tudott túladni, és voila...
Legalább lenne hajlított... :U

(#2) azbest


azbest
félisten

Gondolom a wifit csupa képernyő nélküli eszközzel fogják használni, na ott biztos hasznos ;]

Jól látom, hogy egy 20assal több, mint egy hasonló képességű kijelző nélküli tplink?

[ Szerkesztve ]

(#3) wolfman válasza #68237056 (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Igen. Nem látom túl sok értelmét, de leginkább semmifélét nem látok, hogy egy routeren LCD kijelzőnek kellene legyen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) atike


atike
nagyúr

....ennyire azért nem kellene mindent érintőképernyősíteni.... :U

Azt azért megnézném, hogy egy mac címet hogyan pötyög be rajta az áldozat vagy egy több elemes port forwardot... :DDD

A legtöbb ember egyszer induláskor beállítja a routerét (vagy beállítják neki) és utána hozzá sem nyúl. Aki meg állítgat benne dolgokat annak nem gondolnám, hogy előny az érintőképernyő.... :U Szerintem.

(#5) wolfman válasza atike (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Elért oda a technológia, hogy már nagyon kicsi arányban hibásodtak meg a routerek. Most kellett valami rá, ami meghibásodhat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) gyiku


gyiku
nagyúr

vakulj paraszt.

hüllő

(#7) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ennél komolyabb fejlesztést nem is vártam tõlük...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) zzola


zzola
félisten

Felesleges feature...

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na majd ha 4K-s lesz a kijelző és blúréjt is lejátszik meg faxbúkot akkor veszek párat a kádba.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Nem is tudom ez mire lenne igazából jó, esetleg azt tudom elképzelni, hogyha IP kamera rendszert üzemeltetsz róla, akkor meg tudod nézni mit mutatnak a kamerák, nem kell hozzá gépet kapcsolni.

(#11) atike válasza ---Lasali--- (#10) üzenetére


atike
nagyúr

Ahhoz sokkal több minden kell, mint egy kijelző.... :U

(#12) Departed


Departed
őstag

Hát ez mekkora felesleges ötlet...ahogy a cikk is írja a felhasználók 99%-a beállítja vásárlás után aztán évekig jóság van. Mondjuk azt a maradék 1%-ot hagyjuk nyomkodni a 60ezres routerjét. ;]
A digitális óra ötlet...nekem speciel mindig is a polcon fejem fölött szokott lenni, esetleg asztal alatt, valahogy sehogy sem jön fejembe az a kép hogy az ember ezen nézegesse az időt...de gondolom megintcsak megvan az az 1% felhasználó...:P

(#13) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Számomra nem tűnik teljesen értelmetlennek. Jelen pillanatban még ritka eset, de azért egyre több olyan gép van, aminél lehagyják a LAN-portot, a nélkül meg ugye hogy köti össze az ember a géppel, akár csak konfigurálás céljából.
Bár ahogy láttam, ez leginkább Mac-eknél jellemző, ott meg belefér ez a felár. :D

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#14) vicze válasza Apollyon (#9) üzenetére


vicze
félisten

Faxolni 2015-ben? ;]

(#15) atus72


atus72
senior tag

Atyaég, mi a l***sz ez? Ha legalább az ívelt forma nem felfelé mutatna hanem lefelé, de így... pfff..
parasztvakítás megint. :W

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha OLED lenne, érdekelne, de így..... ;]

(#17) alevan válasza anubys1984 (#13) üzenetére


alevan
őstag

Fillérekért kapni USB-Ethernet átalakítót.

Ám a legtöbb router első indításkor (vagy resetkor) elérhető egy nyitott (vagy alap jelszavas) kapcsolaton is már évek óta.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) Csabulator


Csabulator
tag

A Cisco mikor hozza ki az érintőkijelzővel szerelt switcheit/routereit? Szigorúan Enterprise szektorba szánt darabokat. Olyan ingerszegény a CLI, szívesen konfigolnék SPT-t grafikusan, mint valami játékban. :) Vagy routing információkat lövöldöznék át egyik routerről a másikra, Angry Birds módjára!

[ Szerkesztve ]

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#19) XtremLor válasza Apollyon (#9) üzenetére


XtremLor
őstag

Jutyub az alap a tobbi felaras.

A ledeket is utalom, lekopogom a mostani routeren nem elenk, eles a led, igy nem zavar ejszaka se, nem kellett a szigszalag mode! :))

"Legen...Wait for it...Dary"

(#20) Reggie0 válasza alevan (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem mikrotiken van egy ennel sokkal kisebb kijelzo. Igazabol annyira jo, hogy a forgalomi grafikon mindig szem elott van, de masra nem nagyon hasznaltam. Najo egyszer toroltem egy rule-t amivel kizartam magam.

(#21) Bilux


Bilux
veterán

nekem is érintőkijelzős TP-linkem van egy S6 galaxy +-szal vezérlem konfigurálom a wc-ről...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#22) snake1977


snake1977
őstag

Egy ujlenyomat olvasót azért még beledobhattak volna ennyiért akkor lenne igazi a parasztvakítás :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#23) Acélfarkas válasza atike (#4) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

+1

A kijelzőt max a net-forgalom kimutatására illetve a le-feltöltés sebességének kijelzésére lehetne értelmesen használni.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#24) guftabi96


guftabi96
addikt

Nem látom értelmét.
Aki állandóan konfigurálja a routerét, az úgy se érintőképernyőn fogja.
Aki meg egyszer beállítja, és lerakja valahova annak megint csak felesleges.

#KeepFightingMichael

(#25) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

lemaradtam valamiről? idén kétszer van április?

[ Szerkesztve ]

(#26) quailstorm


quailstorm
nagyúr

OpenWRT-t rá, aztán időjárás állomás, vagy NAS statisztika élőben. Írni egy appot ami mutatja az aktuális tv műsort. Netrádió kijelző. Van itt lehetőség csak nem a gyári rendszerrel.

Esetleg ez lehetne az első router ami önmagában futtatja a doomot. Minden adott hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#27) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Szerintem jó cucc ha lehet rá linuxot rakni. felcsapom a falra és időjárást kijelez, innen vezérlem a fűtést stb.

(#28) Apollyon válasza quailstorm (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A doom már a sim kártyámon is fut. Na jó, a monokróm kijelzős mp3 lejátszómon tényleg. Ennek a routernek már lassan a GTA Vice cityt kéne futtatnia :DDD
Egyébként amit mondtok az tök jó, de az openwrt már tényleg tudja ezeket?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) exedoc


exedoc
senior tag

Érintőkijelző fétisem van, úgyhogy nekem jó lenne. :DDD

(#30) McSico


McSico
senior tag

Erre aztán nagy szükség volt...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#31) sirály12


sirály12
őstag

De hát mutassa az órát is, wááááá. Kell, nem is egy inkább tíz. Kenyérpirító nincsen benne?

Ekkora ökörséget. Fogyasszon még az is és persze ez fog leghamarabb elromlani benne, na meg arra a 10 percre amíg beállítod a routert van értelme? Már nem tudnak kínjukban mit kitalálni paraszvakításra. Kb ezek jutottak eszembe.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#32) Gismo


Gismo
addikt

Nekem van kijelzős routerem :) (Dlink DIR-685) De én is csak az aktuális le/feltöltési sebességre szoktam néha rákukkantani. Viszont szemben ezzel az átgondolatlan tp-linkkel a Dlink és a korábbi Belkinem (Vision N1) legalább állítva használatos, de ennek így sok értelme nincs, tök jó, hogy a plafonnak mutatja az időt, vagy ha felakasztásra kerül a falra, összevissza lógnak a kábelek.
Volt már egyébként a Dlinknek másik (nem érintő) kijelzős routere és még tuti van pár nem elterjedt márkának is.
Nem újdonság, de ennyiért baromság.

(#33) jubilleum


jubilleum
senior tag

Mikrotiknek is van hasonló eszköze.

(#34) fdeyso válasza jubilleum (#33) üzenetére


fdeyso
csendes tag

pont en is a mikrotiket akartam mondani, imadom, eloszor orbitalis baromsagnak gondoltam, de pl arra h gyorsan vegigporgessem az interfeszek statuszat/hasznaltsagat, cpu terhelest , hibauzeneteket, vagy akar csak masik poolba atdobni az interfacet teljesen jo

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Teljesen jo, ha a kijelzot lehet hasznalni ora vagy homerseklet megjelenitesre. Egy router ugy is megy mindig, szoval az aramellatasa megoldott.

(#36) envagyok


envagyok
veterán

A plusz 20k-ért már veszek mellé win Tabletet,és azzal már nem csak konfigurálni tudok :)

(#37) TeeJay


TeeJay
félisten

finom pesti lakásban 2hét után olyan poros lesz hogy öröm lesz nézni :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38) donmackó


donmackó
őstag

Itt van a beléről is pár kép -> P5 photos

Release the cable hounds!

(#39) Reggie0 válasza donmackó (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo rondara sikerult. Ez az ives hazra ratett sik LCD nagyon hulye egy dizajn.

(#40) donmackó válasza Reggie0 (#39) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem csak konkrétan a ház formája nem tetszik. Ha egy egyenes vagy fordított ívű házon lenne az lcd, akkor még be is neveznék rá. Legalább nem kellene folyton a fali órába elemet venni. ;]

Release the cable hounds!

(#41) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az előbb a Corsair ITX vízhűtése, most meg ez. Mik ezek az elszabadult marhaságok? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) TeeJay


TeeJay
félisten

átálltak Broadcom-ra Qualcomm Atheros-ról?
pedig a TP-Link évekig Atheros párti volt minden eszközében most meg az új routerek Broadcom vezérlővel jönnek :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) JoeYi


JoeYi
őstag

végre. Egy tablet rendes AP meg router funkciókkal, nagyon régóta várok ilyenre. Amúgy megnézném milyen szépen néz ki a szekrényen "óra" üzemmódban mikőzben felfele kacskaringóznak ki a kábelek :)

Én addig meg nem veszem amíg nem lesz rajta Doom2!

(#44) htc07


htc07
addikt

Új fogalom született: pixelhibás router.

:C

(#45) McSico válasza htc07 (#44) üzenetére


McSico
senior tag

Az derék. :DD :C

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.