Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabtom


Szabtom
senior tag

Szép történet.

(#2) Thunderzolee

Rendes volt, pedig Neki aztán minden oka megvan rá, h gyűlöljön mindenkit, hisz rajta kívül mindenki sikeres, csak Ő nem az.. De mégis elvitte annak aki elvesztette. Jó volt elolvasni. :R :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Jó volt olvasni! :))

(#4) Belba válasza Szabtom (#1) üzenetére


Belba
őstag

Kedves Ijjájom!

A történet végül kellemesen zárult, de érdemes lenne tanulni belőle...

1. A lányodat haza kellene kísérnie a barátjának és csak mikor a lány épségben otthon van, aztán utazzon haza...
2. A "kedves barát" látta, hogy a barátnője elvesztette az iratait, pénzét, és képes volt otthagyni egyedül a Nagy Magyar Éjszakában?... Na, erről a pasiról megvan a véleményem! Legalább pénzt adott volna neki, hogy hazajuthasson!
3. A fontos iratok (szem.ig., lakcímkártya, TAJ-kártya) lefénymásolva legyen a lányod táskájában!!! Így elvesztése esetén nem tudják felhasználni, a kár sem olyan nagy, nem kell új iratokat csináltatni... Mi régóta így használjuk az iratainkat: fehér műszaki rajzlapra fénymásoltam, majd szépen befóliáztam a másolatokat, így nem kell gyakran újat másolni.
4. Érdemes lenne új helyet találni a táskában az iratoknak, ha az eddigi helyről olyan könnyen elveszett már többször is! (Táskában belső cippzáras zseb?)
5. Nekem is van egy 17 éves lányom, ha hasonló történne vele, gondolkozás nélkül felébreszteném a férjem és rohannánk érte autóval!! Nem az lenne a legfontosabb, hogy "apuci" mérges lesz, hanem hogy éjszaka a gyerek nem kószálhat egyedül! (Olyan világban, ahol a rendőrök csapatban megerőszakolják a hazafelé tartó lányt, ott nem csak a hajléktalanoktól kell félni.) Utólag már hiába sopánkodnátok mit kellett volna másképp tenni, ha már késő...
6. Az én gyerekeim a lakáskulcsukat a nadrághoz erősített láncon (még divatos is!) hordják. Ezt nem lehet elveszteni ill. ellopni! Kicsi korukban a nyakukba akasztott bőr igazolványtartóban volt a diákigazolvány, utazási bérlet és a kis zsebpénzük, gyakran a mobiljuk is : soha nem vesztették el! Pénztárcát (de iratokat sem!) hordunk külső "kirántható" zsebekben, innen lopni sem nehéz... Egyedül a fiam hordja zsebében a pénztárcáját, de őneki láncon rögzíthető pénztárcája van.
7. A lányodnál biztosan azért van mobil, ha bajba kerül, akkor segítséget tudjon kérni, elsősorban tőletek... Ő fel is hívott téged, segítséget kért és te cserben hagytad! (Menjen haza gyalog?) Ne csodálkozz majd, ha legközelebb inkább idegenektől kér majd segítséget, eszébe sem fog jutni hazatelefonálni. Baleset mindenkivel (még veled is) előfordulhat, kitől kérjünk segítséget, ha nem a családunktól?... Na, én nagyon nem örülnék, ha ilyen anyám lenne, aki hasonló helyzetben azzal "segít" ki, hogy gyalogoljak szépen haza éjszaka...

Most biztos dühöngsz, hogy mit okoskodik itt ez a nő, de bízom benne, hátha 1-2 ötletemet majd később mégis megfogadod - a saját biztonságotok érdekében!

Ja, és a lányodat ne nevezd "lökött tyúknak"! Ez a stílus nem méltó a családtagjainkra, gyerekeinkre... Neked sem esik majd jól, ha hasonló jelzőket használ majd rád a lányod...

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#5) Hasek válasza Belba (#4) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Egyetértek minddel. Valamint még egy pont az én véleményem szerint:

8. Megszabjátok a lányotoknak, hogy az utolsó járattal menjen haza, és nincs kifogás, mert egy lány ne kószáljon egyedül az éjszaka, viszont amikor "baj" van, akkor egyszerűen sétáljon haza egyedül, ugyan abban az éjszakában, amelytől az előbb még féltettétek? Érdekes. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#6) agent_k


agent_k
őstag

Nos nem akarok nevelési tanácsokat adni, mert kb annyi a közös bennünk, hogy én is házas vagyok(gyerek még nincs), csak a véleményemet mondom el:

Elrettentő tényező lenne, ha kislányodnak a saját zsebpénzéből kellene az iratait újramegcsináltatnia... sok kicsi sokra megy.
Mást nem tudok mondani ezzel kapcsolatban, majd megoldjátok. Viszont ha ez nektek így jó, akkor tűrjetek. Eltelik még egy két év és majd nem hagyja el a dolgait :)

Az előző hozzászóláshoz pedig:azért ez egy kicsit erős fogalmazás minden téren, de egyetértek veled...
"milyen fiú az..." hát olyan, mint a lány.
Életemben semmit nem hagytam el és nem azért, mert apuci haragudott volna, hanem azért, mert ezek fontos dolgok és vigyázni kell rájuk.

Nekünk soha nem volt kocsink, de ha lenne és gyerekem is, tuti, hogy nem jönne haza az éjszakában egyedül. Nem kell a fiúnak hazakisérnie. Kb ha vele van, vagy nincs annak elrettentő ereje a nullával egyenlő.
Érte mennék az állomásra aztán kész. Ki lehet szerintem bírni egyszer kétszer.

De majd megnő a lányod, aztán nem lesznek ilyen gondok... lesz majd más :)

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Talán kicsit nemtörődöm a lányka. Harmadszorra nem könnyű elveszteni fontos dolgokat, feltéve, hogy törődik egyáltalán a meglétükkel a tulajdonos.

Kedves ijjájom, tanácsot nem kívánok adni, de megvan a véleményem. Lásd első mondatom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Barátnőm elvileg 2 évente hagyja el a tárcáját. Mondjuk az utóbbi 4 évben megszakadt a dolog, de előtte vagy 4x megtörtént :D :(

@ijjájom : Jé, te is pécsi vagy? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) ijjájom válasza Belba (#4) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát kedves Belba! Köszi a kioktatást, végülis jogod van hozzá, de kicsit nyersen fogalmaztál! A lökött tyúk kifejezés szerintem nem sértő ebben az esetben, de ha Te úgy gondolod, akkor legyen!
Tudod kijártam már az élet iskoláját, még ha úgy érzed, hogy a lányomat akkor éjjel cserbenhagytam is. Én nem így érzem, mert felajánlottam neki utána, hogy fogjon taxit, és kifizetem. De tudod van amikor olyan rohadt módon fáradt az ember, amikor rendszeresen 10 körül érsz haza, hajnalban mész, hogy a négy gyereket taníttasd, ki tudd fizetni a számlákat, a gyereked meg szenved a maga kamasz módján. Mivel már nem egyszer fordult elő ez az eset, már nem egyszer mentünk be érte, halálra aggódva az agyunkat, amikor koncertre ment, hogy 11-re hazaér, és hajnali háromig félóránként csörgetve, aztán kialvatlanul gürizni.
Hát van öt gyerekem, lehet, hogy akkor éjjel nem ugrottam, de még a gyerekeim szerint is, főleg a "lökött" tyúk szerint is jó anya vagyok.
Velem osztják meg a fiú ügyeiket, gondjaikat, nekem sírnak a vállamon vagy éppen mesélik, hogy milyen jó volt ez meg az.
Na csak ennyit akartam írni, mert szíven ütött az írásod.
Tudod 18 évig otthon voltam, csak azért, hogy lessem minden kívánságukat, hogy minden rendben legyen itthon.
Ennek köszönhetően nincs állásom most, pedig irodán dolgoztam előtte, de nem szégyenlem, hogy most bejárónőként, bébiszitterként dolgozom,
Tudod ez olyan, mint amikor a kiskakas mindig farkast kiabál, aztán már nem hisznek neki.
Kicsit mi is belefáradtunk a lányunk hanyag, trehány hozzáállásához, de ez van, reméljük változni fog. Üdv. ijjájom

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#10) ijjájom válasza Vakegérke (#7) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Kedves Vakegérke! Igen nemtörődöm a lányom, sajnos. Igazad van, sajnos. Üdv. Ijjájom

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#11) ijjájom válasza hcl (#8) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Kedves Hcl! Igen pécsi vagyok én is! Gondolom a Szlíven ismerős volt! üdv.

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#12) ijjájom válasza Hasek (#5) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Igazatok van valahol! :C :C :W ,de ha ezt mindig megteszem, másból se állok ki, mint éjszaka hazafuvarozni a gyerkőcöket!
Ejnye-bejnye, talán nem mindig a szülők a hibásak?!
Uncsi lehet egy szülőnek is,ha mindig zárat kell cserélni drága pénzért,mert valamelyik mindig elveszíti a kulcsot, ráadásul mellé még iratokat is ad címekkel!
Kész vagyon, mivel hat tagú a család!
Na üdv. Néktek, én a hajléktalanra tettem a hangsúlyt, de az úgy látszik nem mindenkit érdekel!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#13) ijjájom válasza agent_k (#6) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát a Te hozzászólásodra annyit, hogy szerintem ebben a kapcsolatban a lányom védené meg a fiút. Jön egy erősebb szél, elvinné a gyereket, dehát ez az Ő választása. Ki mit főzött egye meg, ráadásul a gyerek féltékenykedik, érzelmileg zsarolja a lányom. Lehet, hogy hülye vagyok, de néha kiakadok és megkérem, ha nem tud normális ember lenni, akkor hagyja a lányom, mert ilyen viselkedéssel nem ér el semmit.
Okosnak tartom a lányom /a trehánysága ellenére/, de elvakította a szerelem...
Majd ha egyszer gyerekeid lesznek, gondolj Rám légyszíves!
Mig kicsik voltak, azért nem aludtam, most meg azért mert nagyok!
üdv: ijjájom

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#14) agent_k válasza ijjájom (#13) üzenetére


agent_k
őstag

Kislány így kislány úgy... de hány éves a lányod? Mert ha mondasz valami kort akkor én is mondok majd valamit.
Ha a lányod hagyja magát, akkor meg is érdemli, főleg ha már elért egy kort, amikor kellene lennie elég eszének.

Nem kötözködésképpen kérdezem, de a macskának ha 4-5 kölyke van, akkor egy kicsit mindenki soványabb, mint az átlag... mintha nem tudtál volna esetleg törődni eleget mindenkivel? Az egyik kommentedből azért kiderül, hogy leéltél egy fél életet mások kiszolgálásával és azért ebbe is bele lehet fáradni nem? Ha nem akkor félreértettem és panaszkodásnak vettem...

Szerk:
A lányod miért nem a saját pénzéből fedezi ezeket a felesleges kiadásokat?? Ezt nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#15) ijjájom válasza agent_k (#14) üzenetére


ijjájom
csendes tag

most lesz ősszel 18 éves. Ja de nem panaszkodom, mert é választottam és nem bántam meg. Lehet, hogy kicsit fáradtabb vagyok most éppen.
Van egy 30 fölötti, ahol unokám van, van egy 19, aki főiskolás, van a sztoriban szereplő, aztán van egy aki 15 lesz, ők mind lányok, aztán van a fiam, aki 9 lesz....
szerintem meg a macska kölykeivel való összehasonlítás nem állja a helyét, hisz mióta hasonítjuk össze magunkat az állatokkal?
Akkor vegyük a madarakat? Amint akkorák, az anyjuk kilöki a fészekből őket! :U Na Neked is csak azt írom, hogy a lényeg a hajléktalan viselkedése volt, arra akartam a hangsúlyt fektetni :R
De ezek szerint nem sikerült! További szép napot! Ijjájom

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#16) ijjájom válasza ipavlidu! (#3) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszi! Ezzel nem volt mindenki így, bőven kaptam. Örülök, hogy Ti páran mégis csak azt láttátok meg az írásomban, ami a lényeg! ijjájom :C

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#17) agent_k válasza ijjájom (#15) üzenetére


agent_k
őstag

A 18 éves lányodnak, ha meg akarnám sérteni akkor azt mondanám, hogy elmegy ő a sunyiba, hogy ilyen korában nem tud vigyázni a dolgaira és szegény anyját terheli még a agyatlan viselkedésével is... de nem akarom megsérteni, ezért nem mondom.
Illetve ha 18 évesen hagyja magát érzelmileg zsarolni, akkor azt is megérdemli, mert, már megint itt vagyunk, lehetne annyi esze, hogy inkább a szerelmet választja nem a szenvedést. A fiúnak gratulálok, nekem soha nem sikerült manipulálnom senkit, nem tanítottak meg rá...

Az állatokkal való összehasonlítás igenis áll. Nem minden madár löki ki a fiát, hanem együtt maradnak azért még sok ideig! A macskás hasonlatot úgy látszik nem értetted, mert túlzottan el vagy foglalva azzal, hogy neked most milyen rossz és ahelyett, hogy égig magasztalnánk a lányodat, meg téged illetve a férjed, még esetleg megmondjuk az igazat is. Neked lehetetlen kívülállóként látni a helyzeted, mert túlságosan is benn vagy a rendszerben. Legalább 48 éves vagy, fáradt ettől a sok gyerektől, ráadásul 2 közülük még igazán gyerek, a 18évest meg jelenleg nem hívják semminek. Fiúzni van esze másra nincs. Nem tűnt úgy, mintha elismerően nyilatkoztál volna róla.

DE mivel neked ez a élet tetszik, mert különben nem csinálnád, ezért nem változtatsz rajta... illetve szerintem ha akarnál sem tudnál. A hajléktalanos rész kb 5mondat volt, ezek szerint tudat alatt mégiscsak a többi részen van a lényeg.

(#18) RexpecT válasza agent_k (#17) üzenetére


RexpecT
addikt

Erősen fogalmaztál néhol fél igazságokkal,de alapvetően igazad van.
Ijjájom egyrészt nagyon nehéz lehet felnevelni ennyi gyereket, ezért minden tiszteletem a Tiéd,de a lányodnak legalább azon elkellene gondolokozni,hogy minden ilyen eset után Neked hány napot kell dolgozni azért hogy megint minden rendben,illetve meglegyen(zárcsere,iratok,taxi-t kifizetni....stb.).
Valaki fentebb említette,hogy a zsebpénzéből fizesse ki ezeket, amivel én is egyet értek.
Másrészt 18 évesen nyugodtan vállalhatna valamilyen diákmunkát a nyárra, vagy akár egész évre.

(#19) Veatta


Veatta
aktív tag

Szerencséje volt!

Az Én kocsimat most törték fel, és szabadítottak meg az irataimtól. Nem szoktam benne hagyni semmit , erre hazajövök szülőfalumba ahol még a házakat sem zárják a szántóföld végében hagyott kocsit viszont úgytűnik feltörik azért.

Remélem a becsületes megtaláló rájön hogy nem ér vele semmités nekem is "visszahozza".

Üdv:

Veatta

(#20) Padisah válasza Veatta (#19) üzenetére


Padisah
tag

Szántóföld végén valószínűleg nem kell annyira félni a lebukástól, mint a faluban, ahol még a falnak is füle van és minden ablakban egy szempár,továbbá mindenki ismer mindenkit, az idegen meg rögtön feltűnik és nagyobb figyelmet kap.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.