Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ddekany válasza sto1911 (#6) üzenetére


ddekany
veterán

"Inkabb ezt olvassak/olvassatok el."

Az miért van, hogy minkét oldalról szinte csak baromságokat lehet hallani? Mert gratulálok a szerzőnek a matematikai részhez, ami a szokásos vadbaromság volt, hogy ha összeadja vki az általa letöltött cuccok piaci értékét, akkor ő most annyival károsított meg másokat. :W Persze a tüntetőktől is kíváncsian várnám álláspontjuk kifejtését. A cikkben sajnos ilyen nem volt, csak fotó álldogáló emberekről.

(#52) sto1911 válasza ddekany (#51) üzenetére


sto1911
veterán

"ha összeadja vki az általa letöltött cuccok piaci értékét, akkor ő most annyival károsított meg másokat."

De most ez nem igy van? Ha nem fizetsz egy hamburgerert, akkor az eladot megkarositod az alapanyagok, a munka stb. araval. Nem? Ha letoltok egy jatekot, akkor nem veszem meg, igy az ara nem jut el a kiadohoz, fejlesztohoz, marketinghez, takaritonohoz.

(#53) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Adobe Premiere Pro CS3. ... Ár: 1 123 000 Ft. Akciós ár: 991 850 Ft (1 190 220 Ft Bruttó)
Sony Sound Forge 9 zeneszerkesztő Ár: 86 000 Ft Akciós ár: 75 950 Ft (91 140 Ft Bruttó)
Canopus HDThunder + EDIUS 5 Ár: 554 000 Ft Akciós ár: 500 050 Ft (600 060 Ft Bruttó)

NEM HISZEM EL, HOGY ENNYIT ÉRNEK!

Öntörvényű Sünmalac

(#54) r-chee válasza sto1911 (#52) üzenetére


r-chee
őstag

Te tudsz letölteni hamburgert ha nem akarsz vagy nem tudsz rá pénzt kiadni :U ???
Megkárosításról: ezek szerint ha összeszámolnám, már több milliárd forinttal károsítottam meg cégeket letöltéseim miatt, és mivel ezt soha a büdös életben nem tudnám kifizetni nekik, életfogytig tartó szabadságvesztéssel sújthatnának érte, miközben egyszeri munkás emberként robotolok a megélhetésért, s ott húznak le adókkal, ahol csak lehet.
Tudod mit, börtönözzék be a fejlett és fejlődő országok lakosságának 3/4-ét (igen, annyit, mert ha ismerős, családtag is kap a letöltött cuccokból, ők is bűnösek), és akkor majd a többi, megmaradt, tisztességes ember megveszi a termékeket, fizetni fog a jogdíjakért, és jő jobb élet. De sokkal valószínűbb, hogy nem lenne akkor már miért fizetni, mert csődbe menne az egész pereputty.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#55) izriot válasza sto1911 (#52) üzenetére


izriot
tag

http://img2.imageshack.us/img2/4899/larifari.jpg

Ha összeadnám csak azoknak a dolgoknak az értékét, amit ebben a hónapban letöltöttem vehetném fel a bankoktól a többmilliós hiteleket, hogy ki tudjam fizetni...

(#56) Zeratul válasza sto1911 (#52) üzenetére


Zeratul
addikt

A jogvédők már ott hazudnak hogy feltételezik hogy a letöltött anyagokat a letöltők meg is vennék azon az áron amit kiadó kér érte. Na ez minden csak nem igaz. Idézve egy kapcsolódó topicot van aki soha nem venné meg semmilyen áron, akkor se ha nem lenne warez, ezektől pénzt soha nem látna a kiadó. 2. kategória aki megvenné ha ne lenne alternatív forrás. Ebből van bevételkiesés, de itt árnyalja a dolgot hogy mit és mennyiért lenne hajlandó megvenni, mert hogy nem minden letöltöttet az is biztos. 3. aki a letöltés ellenére megveszi eredetiben. Ez meg megint nem okoz veszteséget. Negyedik a ráadás. Ezen kategóriák esetén ugyanazon ember esetén lehet átjárás, műfaj, élethelyzet, felhasználási cél. (céges gépre megveszi a gyári szoftver, de az otthonira már nem)

[ Szerkesztve ]

(#57) sto1911 válasza r-chee (#54) üzenetére


sto1911
veterán

Itt az a gond, hogy sok embernek termeszetes dologga valt az, hogy ha nem tudja vagy nem akarja megvenni az adott dolgot, akkor letolti. Es mivel nem jogszeruen jut hozza, igy ugyanolyan tolvaj, mint aki hambit lop.

Persze, mert nincs mas valasztasa (ill. van, nem tolt, nem jatszik, nem nezi, kesobb szerzi be alacsonyabb aron stb.) Nekem azzal van bajom, hogy most azert tuntet parszaz(ezer?) ember, mert nem hagyjak, hogy lopjanak.
Ez kb. olyan, ha en ellopnam a hamburgert, es bortonbe csuknanak miatta, akkor jonne a csalad/nep, hogy miert csuktak be, hisz nem volt ra penze (de kenyeret tudott volna venni).
Ertitek, nem?

Nem vagyok alszent, nekem sem eredeti minden cuccom, sot. Csak mar ott tartunk, hogy a warezt felmagasztaljak valami isteni szintre.

Es igen, minket meg lehuznak adokkal, meg jarulekokkal, meg mittudomen mivel. :(

@izriot: az a kep, az besza... :D

@Zeratul: az ilyen jogvedoket ugyanugy buntetnem, ahogy ok buntetnek minket, mert egy kalap ala vesznek mindekit. Lasd a pendrive-matricat. Kellene egy probapert csinalni ellenuk, feljelenteve oket ragalmazasert, mert nem mindenki azert vesz pendrive-ot, hogy lopott cuccokat vigyen a havernak.

(#58) daninet válasza sto1911 (#57) üzenetére


daninet
veterán

Nemrég volt, hogy kerestem egy albumot hogy megvegyem.. de mivel legalább 20éves és nem is magyar hanem szerb semmi esélyem nem volt arra még hogy akár neten is megvegyem (kerestem, nem is keveset). Persze TPB-en 3 verzióban fennvolt.. Ilyenkor szerintetek mi a teendő?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#59) sto1911 válasza daninet (#58) üzenetére


sto1911
veterán

Ilyenkor toltsd le nyugodtan.

(#60) anulu válasza sto1911 (#37) üzenetére


anulu
félisten

"ha en mar letoltom barmelyik filmet HD-ben, akkor mar nem fogok elmenni moziba, vagy nem fogom megvenni 9-10k-ert Blu-rayen sem, tehat a kiado/szerzo/stb. elesik a hasznatol."

surf's up és batman begins is megvan itthon BR discen. moziba nem járok, ez igaz. ellenbe tévedés, h a filmek miatt. lenne olyan, amit megnéznék, de a 8-10 tagú tahó családokra (egyebet nem írok, kb sejhető, h kikre gondoltam), valamint a "JAJJJJ! de rég hívtál és beszéltünk! mizujs???" jellegű fejhangú cicababákra nem vagyok kíváncsi. ha a földdel egyenlővé teszem őket, még én leszek a szemétláda. ill, h az, h párommal elmenjünk egy esti filmre 5-6k huf mindennel együtt. és az utóbbi pár alkalommal a pár sorral fentebbi dolgok miatt idegesen jöttem ki a moziból és nem úgy, hogy "ez egy jó/nézhető/akármilyen film volt".

igen. .mkv. számomra ez a jövő, és amit nagyon szeretek, azt eredetiben is megveszem. valamint az összes jögvédő majom tehet egy szívességet.

kezd elegem lenni, hogy ott húznak minket, ahol csak lehet!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#61) anulu válasza sto1911 (#59) üzenetére


anulu
félisten

ugyanúgy jogsértést követ el :P 50 évig védi a szerzői jo a műveket az EU-ban.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#62) sto1911 válasza anulu (#61) üzenetére


sto1911
veterán

Persze, csak valld be, egy 20 eves szerb zenet kisse kevesebb eselyed van megszerezni legalisan, mint egy premierfilmet :)) Vagy egy Karel Gott albumot :DD

[ Szerkesztve ]

(#63) ddekany válasza sto1911 (#57) üzenetére


ddekany
veterán

"Es mivel nem jogszeruen jut hozza, igy ugyanolyan tolvaj, mint aki hambit lop."

Na de nem ugyanolyan! Szoftvert/zenét/filmet lopni olyan, mint... ő... szoftver/zenét/filmet lopni. :) Felesleges rá hasonlatokat keresni a régi világból, de ha nagyon akarunk, akkor talán a bliccelésre hasonlít legjobban. És hogy éreztessem a különbséget, inkább "lopják el" 100x a szoftvert amit írtam, mint egyszer az autómat. Ha ellopják az autómat, akkor gyalog mehetek... ha szoftveremet, talán észre sem veszem, csak van egy fiktív bevétel kiesés. Az lopás épp ezért szerencsétlen szó erre... nevezzük mondjuk potyázásnak.

(#64) ody42 válasza ddekany (#51) üzenetére


ody42
senior tag

sajnos svédül volt szinte minden, amit megértettem, úgyis leírtam.

(#65) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sztem jó lett a cikk. ;)

(#66) anulu válasza sto1911 (#62) üzenetére


anulu
félisten

tisztában vagyok vele. akinek a "Taigetosz pozitív" ((c) klántársam :DDD) kategóriánál magasabb az IQ-ja, pontosan tudja, hogy miről is van szó, ellenben mint sok máshol itt is megvan a törvényi visszásság.

amúgy napjainkban is van olyan, h premierfilmet (főleg távol keletieket) nem vetítenek nálunk.

illetve még 1 kérdés, némileg provokatív jelleggel: mit csináljon az, aki Magyarországon legálisan akarja megvenni a Csillagok Háborúja I - II - III -at? (lejárt a Mo-i forgalmazási jog, és a hazai kiadó nem újította meg.) erre is ugyanúgy rá lehet vágni, h "akkor kapard le a netről!" ugyanúgy jogsértő, de más megoldás nincs.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#67) izriot válasza sto1911 (#57) üzenetére


izriot
tag

"Itt az a gond, hogy sok embernek természetes dologgá vált az, hogy ha nem tudja vagy nem akarja megvenni az adott dolgot, akkor letölti.
És mivel nem jogszerűen jut hozza, így ugyanolyan tolvaj, mint aki hambit lop."

Ez nem újkeletű dolog, mindig ez volt a megszokott, amíg pedig nem volt net, az emberek átmásolták a kazettákat, floppykat. És az sem világos, hogy miért volna gond. Mert sérti a másik igazságérzetét, hogy a warezolók leszednek olyan dolgokat, amiket egyébként se vettek volna meg? Ne vicceljünk. A egyszerű warezolók és az igazság szuperhősei között annyi a különbség, hogy az előbbiek nem, az utóbbiak pedig elítélik a warezt, majd ebből következtetéseket vonnak le a letöltők valós életbeli magatartásaira; tolvajnak, züllött értékrendű, galád, tisztességtelen embernek állítják be őket, hogy ezzel saját szemléletmódjukat igazolják. A tolvajlás, lopás, kizsákmányolás, ingyenélés a warezzal jogilag és erkölcsileg egyaránt köszönőviszonyban sincs. Nem kéne keverni a fizikai és szellemi javakat.

A pirate bayes tüntetésre meg szerintem azért ment ki a tömeg, mert szúrta a szemüket, hogy a kormányuk lefeküdt Amerikának, akik tulajdonképpen egy elavult üzleti modellt próbálnak védeni, ahelyett hogy a technikai haladással lépést tartanának. A technológiai haladás ellen küzdeni teljesen abszurd dolog.

(#68) perempe válasza Zeratul (#56) üzenetére


perempe
addikt

:R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#69) FPéter válasza izriot (#67) üzenetére


FPéter
aktív tag

"... tulajdonképpen egy elavult üzleti modellt próbálnak védeni, ahelyett hogy a technikai haladással lépést tartanának. A technológiai haladás ellen küzdeni teljesen abszurd dolog."

Igen, szerintem ez a lényeg! Én nem akarok 2009-ben műanyag tokokban árult műanyagkorongokat vásárolni, csak azért,mert ők erre vannak berendezkedve úgymond. 500-1000 forintot megadnék egy filmért, ha letölthetném. Mindenféle másolásvédelmes, 24 óráig lejátszhatós korlátozás nélkül.
Az egyáltalán nem hat meg pl. film esetében, hogy a letöltés miatt valakik bevételtől esnek el. Persze. Aztán meg megnézek egy sok oscardíjas filmet a moziban, és hónapok múlva megtudom, hogy az egyik főszereplő a mai napig nyomornegyedben él, mert nem fizettek neki szart sem. (Slumdog millionaire - Gettómilliomos). Nem mintha annyira a szívemen viselném az ügyet, de akkor most tulajdonképpen ők mennyivel korrektebbek, mint a letöltők? A kiadókról már nem is beszélve, egyáltalán nem úgy tűnik, mintha válságos helyzetben lennének. De ha igen, azt csak maguknak köszönhetik.

Ja és nyílván ha senki nem töltene le ezentúl semmit, megszűnne az üres cd-k, dvd-k, flash memóriák után szedett, teljességgel igazságtalan és megmagyarázhatatlan sarc. Persze, hogyne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.