Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) he7edik.


he7edik.
addikt

Mi van?
vége a Toxicnak?

Égő szöveg a flém vázon

(#2) cannibal


cannibal
senior tag

De legalább kifelé fújná a meleget :U

(#3) Gorombilla


Gorombilla
tag

Van új a nap alatt?

Nem gondoltam volna, hogy még tudnak a léghűtésnél valami új technológiát kitalálni. Persze lehet, hogy csak parasztvakítás. De hátha nem és tényleg jobb, lehetséges, hiszen a kamra miatt nagyobb felületen érintkezhet a meleggel a borda többi része. Remélem majd lesz teszt róla valamikor.

(#4) Petya88 válasza cannibal (#2) üzenetére


Petya88
tag

Akkor rögtön kétslotos lenne! és nem lehetne 4et belepakolni a gépbe! :W

(#5) ftc válasza he7edik. (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Toxic kategoria marad a felsőben sztem ott már vizhütést takara toxic...

(#6) Dr. Romano válasza cannibal (#2) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Legalább a hátsó alkatrészeknél is van egy kis légmozgás :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Thrawn válasza Gorombilla (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Teszt :)
#8: szerintem nem rossz, de a kártya lehetne tuningbarátabb :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) DewiL válasza Thrawn (#7) üzenetére


DewiL
senior tag

a doboza elég jó :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9) djtoomi válasza Thrawn (#7) üzenetére


djtoomi
addikt

Ez úgy átvágás ahogy vanb, tisza cpu limit van crysisnál, nézd meg:[link]. Persze 2x AA-val emg full mediummal 8800GT 1680x1050 23 fps átlag mi?Na persze...Nekem xp-n 2xAA meleltt mindenn full high(patch meg ilyesmi nélkül) fraps szerint minimum 17 fps átlag 27 fps maximum 69 fps... :((( Meg 30-40%-al erősebb a Sapphire Atomic HD3870 mint a 8800GT,ha-ha-ha...
AMúgy a kofferke meg a kari tetszik, de ez a teszt hasraütés volt... :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10) Thrawn válasza djtoomi (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

Kapott egy négymagos procit, meg négy GB ramot, sokaknak kb fele ilyen erős a gépe (kétmagos + két GB ram) :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) Gorombilla válasza Thrawn (#7) üzenetére


Gorombilla
tag

Köszi!

Ahogy ott is írják, azért ez már egy előre húzott kártya. A teszt alapján nagyjából 50-50%-ra tesztgyőzelemben pariban van a 8800GT-vel, ami a $10-15 áremelés (mire ide ér persze több) esetén nem lenne rossz alternatíva a 8800GT-vel szemben, amivel így itthon kb egy árban lenne, mondjuk az is igaz, hogy ahol meg a 8800GT győzött, ott sokszor utcahosszal. Viszont a hűtés elég ígéretnek tűnik. Remélem hamarosan magát a hűtés is be lehet külön szerezni nem túl csillagászati áron, mert jó.

Nomeg a bundle se rossz, bár az engem általában nem hoz lázba, mert kevés olyan játék van amivel leülök játszani. Viszont tényleg vannak jó mellékletek.

[ Szerkesztve ]

(#12) djtoomi válasza Thrawn (#10) üzenetére


djtoomi
addikt

Jah de mért pont Phenomot?Nekem 4 maggal, 4gb rammal sokkal jobban produkál, de mi az ha nem cpu limit hogy GT 23 fps, másik 22, atomic 24? :F
És felbontást emelve mindél rendre 1 fps-el csökken az érték, még nagyobb felbontás, úgy szintén... :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#14) djtoomi válasza ftc (#13) üzenetére


djtoomi
addikt

benne volt a cikkben is, de azért köszi. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#15) ftc válasza djtoomi (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

upsz en ma PH!-t akartam linkelni :D

(#16) FoxiestFox válasza cannibal (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem fújhatja kifelé, ha csak egy helyet foglal...
Nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#17) ftc válasza ftc (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

(#18) he7edik. válasza ftc (#5) üzenetére


he7edik.
addikt

nem hinném

Égő szöveg a flém vázon

(#19) dokar válasza ftc (#17) üzenetére


dokar
addikt

szaunázik a gpu :D

extra - SEXRay

(#20) djtoomi válasza ftc (#17) üzenetére


djtoomi
addikt

Egész jó így hatásosnak tűnik kiváncsi vagyok egy PH! tesztre. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#21) csellosi válasza djtoomi (#9) üzenetére


csellosi
tag

Nincs koze veletlenul ahhoz, hogy nalad dx9-en megy es nem dx10-en?

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#22) djtoomi válasza csellosi (#21) üzenetére


djtoomi
addikt

nincsen, Vistan is ugynúgy teljesített kb, csak ha very highra rakok mindent, akkor kezd gond lenni... :K :U De mediumon ennyi, basszus, nekem veryhigh 1280x1024-ben vistan kb annyi mint nekik medium 1280x1024-ben... :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#23) barnam_ válasza ftc (#13) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudtam hogy valahonnan ismerős ez a hűtés :D

(#24) cannibal válasza FoxiestFox (#16) üzenetére


cannibal
senior tag

Ok, igaz,de nincs előírva,hogy egy hűtésnek egy helyet lehet csak foglalnia, főleg egy tuningosnak mondott kártyán.

(#25) ftc válasza cannibal (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

Deha 4 kártáyt akarsz CF-be fogni :U

(#26) mynameis?!


mynameis?!
tag

Uhh hát ez nekem nagyon tetszik, föleg ez a "hőkamerás" hűtésrendszer...Mit ki nem találnak?! :U De Sapphire mostanában nagyon törekszik...Végén még összejön neki a "világuralom" ha igy folytatja :DDD :DDD

b e s Z O o T á Á á ??

(#27) Ste


Ste
addikt

látom most már a partnerek is igyekeznek vonzóbbá tenni az Ati/amd termékeit
indul a készülődés a spider még jobb befuttatására

vajon a vajas kenyeret mikor találják fel mint ötletes hűtésnév?
A zafír úja Toxikus vajaskenyér hűtővel ellátott szendvicshűtője már a boltokban! :D
ínyenceknek Rubi helyett kolbászos-szalonnás matricával a hűtőn :D

[ Szerkesztve ]

(#28) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Biztos elég jól lehűti ez az egyslotos bigyó? Egyébként király körítés, kérdés mekkora áron...

(#29) ddekany


ddekany
veterán

Ha tényleg jó hűtést akartak volna, akkor 2 slotosnak kellen lennie, és kifelé fújnia. (Igaz, ha a vapor-x alkalmazása tényleg sokat számít, akkor úgy már túl jó lett volna hűtő, ami ellentmond a "mindent el kell b*szni valahol" filozófiával.)

(#30) ftc válasza ddekany (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

S megfizetted volna a második slotot? Ha igy is normális a hűtés akkor minek 2 slotos?
Ez a kifelé fújás se mindig ok...

(#31) Ste válasza ftc (#30) üzenetére


Ste
addikt

szerintem ez is egy olyan berögződés mint a vga mem mérete ill a proci sebessége ghz-ben (táp teljesítménye W-ban)

egy slot is lehet megfelelő

a kifele fújásról. az Ac sem gyárt már silencert (ők is arra hivatkoztak, hogy nem minden esetben jó ötlet - biztos sok helyen barnult v feketedett meg a fal a gép mögött :D )

[ Szerkesztve ]

(#32) Loretto


Loretto
veterán

Hirtelen a síléc márkával társítottam ezt a dolgot, nekem fura.

Soirée...

(#33) Ste válasza Loretto (#32) üzenetére


Ste
addikt

zafír? :D

(#34) Loretto válasza Ste (#33) üzenetére


Loretto
veterán

Atomic.

Soirée...

(#35) ddekany válasza ftc (#30) üzenetére


ddekany
veterán

"S megfizetted volna a második slotot?"

Igen, ha már eleve extrás kártyát vennék (ami nyilván nem olcsó), mint ez, akkor szívesen rádobnám még azt az 1000 Ft-ot a jobb/halkabb hűtésért.

"Ha igy is normális a hűtés akkor minek 2 slotos?"

HA így is rendkívül csodás, akkor nem kell... de aligha az. Tudtommal a 2 slotos hűtőnek hátránya ritkán van (amikor is nem fér el... de az nagyon ritka lehet), csak előnye, el tekintve attól, hogy biztos néhány dollárral többe kerül az előállítása. (Az hogy mégis 1 slotosokat szeretnek csinálni, arról többek közt te tehetsz.)

"Ez a kifelé fújás se mindig ok..."

Hát nem tudom... mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#36) ftc


ftc
nagyúr

Atomic HD 3870

egy kis teszt....

When we flashed the card with a fixed bios, the overclock achieved was 891MHz on the core and 1265MHz memory.

Atomic Stock 42(idle) 82( load)
Max OC 45(idle) 87(load)

(#37) Ste válasza ftc (#36) üzenetére


Ste
addikt

1 slottól szerintem nagyon jó eredmény

(#38) ddekany válasza ftc (#36) üzenetére


ddekany
veterán

"The single slot cooler is a huge selling point when comparing the Atomic card to any other 3870."

Azaz lefordítva: "Az egy slotos hűtő hatalmas (eladási-)előnye az Atmoic kártyának bármely másik 3870-el szemben". Na szóval, nem véletlenül lovagolok én ezen a hűt témán, hanem mert szeretném ha valaki végre elárúlná nekem is az egyértelműt ami nekem nem esik le: miért érzik az emberek ezt előnynek, főleg "huge" (azaz "hatalmas") előnynek?

(Egyébként a varpor-x hatékonysága nem nagyon derül ki a tesztből, mert nem derül ki, hogy orkánt vagy csak szellőt csinál a ventillátor ahhoz, hogy 80-egynéhány fokon megáljon max terhelésnél. Vagy csak átsiklottam felette.)

(#39) ftc válasza ddekany (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézzük én miért is vennék egy slotos hűtésü megoldású kártyát

CF végett
azt laikusként ha elég neki egy ilyen hútő akkor nem fogaszthat sokat

Pl ha nálam kifelé fujna a nem létező VGA-n a hűtés akkro egy idő után melegebb levegő áramlana befele a házba

Hátul szivom be a levegőt s elől meg megy kifele..de akár lehetne forditva is...egy idő után elkezd melegedni a környezet s lehetnek pl kellemetlen következméyei is...pl ha asztalba épitett gépről van szó...

(#40) ddekany válasza ftc (#39) üzenetére


ddekany
veterán

"CF végett"

Ő... az mi. CrossFire (akkor nem értem), vagy Consumer Foolness...

"azt laikusként ha elég neki egy ilyen hútő akkor nem fogaszthat sokat"

Mármint úgy érted, hogy az hiszi a vásárló, és ezért kel el jobban a kártya. Na ez lehet, és akkor ez egy szép példája a cégek beteg, undorító "személyiségének". Viszont azt a cikket nem vmi aberrált marketinges írta, meg nem is átlag vásárló, szóval itt még továbbra is van vmi, amit nem árutok el. (Persze lehet hogy a tesztelők is ilyen ostobák.)

"Hátul szivom be a levegőt s elől meg megy kifele..de akár lehetne forditva is...egy idő után elkezd melegedni a környezet"

Már hogy érted, hogy "de akár lehetne fordítva is"? Ha hátul fújsz ki (és ez a gépek 98%-ban így van), akkor nem szívod be a videókártya által hátra kifújt felszáló meleglevegőt (ha ez lenne a gond a hátúl beszívossal). Sőt, a hátul beszívossal is aligha van gyakorlatban ilyen gond, ha alul szív be (és ott kéne, ha már szív... a fejjel lefelé alaplap este).

"pl ha asztalba épitett gépről van szó"

Ez megint csak akkor lehet gond, ha hátúl szív be a ház (ami ritka mint a fehér holló). Minden más esetben már csak jobb, ha a meleglevegő egy része a házon kívül közelíti meg az asztal hátsó kifújó lyukát, mintsem a tápon és CPU-n + VRM-en átáramolva. Nem jól látnám?

NADE, a lényeg: Ha néhány extrém esetben talán(!) jobb ha nem fúj hátra, míg az összes többi esetben jobb ha hátra fúj, akkor...

(#41) Digitalis


Digitalis
senior tag

Mellesleg hiába egy slotos, ha ne adj isten lenne egy ilyen kártyám (nem lesz) akkor sem raknék mellé közvetlen semmit. Nem fojtanám le mégjobban. Sokkal jobb hatásfokú a két slotos megoldás.
Arról nem is beszélve, hogy a meleg levegő köztudottan felfelé áramlik. Innétől fogva nem vitás a kérdés...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#42) ftc válasza ddekany (#40) üzenetére


ftc
nagyúr

CF CrossFire

Talán mert a legtöbb alaplapon nincs akkora hely,hogy beférjen dual slotos kari...s most eljövő 4db PCI-E x16-t tartalmazó lapokon főleg :U

laikusként gondolva az jön le

(#43) ddekany válasza ftc (#42) üzenetére


ddekany
veterán

Nem vagyok egy játékos ember, de olyan alaplapot még nem láttam, ahol nem volt legalább egy slot-nyi hely kihagyva a két PCI-E x16-os között (olyat már igen, hogy két slotnyit távolságot is hagytak). Az meg elég ritka, hogy nincs elég hely, mivel mai alaplapokon minden integrált... egy extrás hangártya meg esetleg egy tuner még elfér így is.

A 4db PCI-E x16 (ami amúgy csak egy marketing-állatság, a valóságban kb senkinek nem lesz olyan): ATX-es alaplapon 1 slotos kihagyásokkal 4 db PCI-E x16 elfér. Aztán majd elvállik, hogy hány alaplapgyártó használja is ki ezt, de gyanítom, hogy a legtöbben igen.
Mellékesen ez a Toxic pont nem is lenne jó négyszeres CrossFire-re, mivel ott azért már tényleg gáz lenne, hogy mind a négy kártya a ház belseje okádná a hőt (nem fújja ki hátul).

Na szóval maradjunk abban, hogy ezek simán csak ilyen ********k. És azért ilyenek, mert a T. vevőtömeg hagyja. (Sőt, van aki egyenesen védi őket... a saját ellenségét! :W )

[ Szerkesztve ]

(#44) ddekany válasza ddekany (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Már van is piacon quad CrossFire alaplap: [link]
Na mondjuk itt biztos nem marad hely a 4 kártya mellett semmi másra, ha 2 slotosak... de aki ilyet vesz az megérdemli, ne kelljen már a maradék 99.9%-nak szívni a 0.1% miatt. Meg mint mondtam ez a Toxic eleve bajosan jó 4 kártyás CrossFire-ra...

(#45) Ijk


Ijk
nagyúr

Hát én nem fűznék sok reményt ehhez a hűtéshez. Akármilyen jó lehet a hővezetés egy ilyen kicsi hűtőbordánál, nem bírja leadni a hőmennyiséget. Persze lehet ellensúlyozni azzal a kis szutyok ventivel, csak annak meg olyan hangja lesz mint egy ipari porszívónak. CF-ben meg pláne. Le kell költöztetni a gépet a pincébe, hogy meg ne süketülj, a perifériákat meg fölkábelezni a lakásba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) ddekany válasza Ijk (#45) üzenetére


ddekany
veterán

Egyébként gyanítom valójában egyszerűen azért ilyen kicsi hűtést tettek erre, mert ezzel akarták demonstrálni a vevőtömegnek, hogy lám de csodás a vapor-x, ilyen kis szutyokkal is hűvősen tud tartani egy XY GPU-t. Reklám fogás, vagy talán találóbb, hogy vapor-x kampányfogás. Remélem minél hamarabb le tudnak erről a "remek" marketinges ötletről szokni...

(#47) Thrawn válasza ddekany (#46) üzenetére


Thrawn
félisten

Marketing ide vagy oda, a hűtő jól dolgozik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#48) TomBoy1986 válasza ddekany (#43) üzenetére


TomBoy1986
veterán

"Nem vagyok egy játékos ember, de olyan alaplapot még nem láttam, ahol nem volt legalább egy slot-nyi hely kihagyva a két PCI-E x16-os között (olyat már igen, hogy két slotnyit távolságot is hagytak)."

Tessék, akkor itt van egy Gigabyte lap, ahol nincs hely:

Az alaplap oldala

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#49) ddekany válasza TomBoy1986 (#48) üzenetére


ddekany
veterán

Ennél is ki van hagyva 2 hely is a két PCI-E x16 közt. A quad PCI-Ex16-al kapcsolatban lásd a hozzászólást amire reagáltál...

(És persze ez az Atomic (amit eddig véletlenül Toxic-nak hívtam) quad-ban finoman szólva nem lenne praktikus, a már említett okból.)

(#50) ddekany válasza Thrawn (#47) üzenetére


ddekany
veterán

A hasonló értelmes reakicók miatt fogom egyszer a börtönben végezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.