Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez elég ütős ajánlat. Az 500W-os ára biztosan jó?.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

MaxPro specifications fül alatt ott van a hatásfokuk is részletezve.

Remélem nem 20 és 35K közé árazzák be Mo.-n, mint ahogyan a prémium tápokat szokás :W

[ Szerkesztve ]

(#3) rambazár válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


rambazár
csendes tag

fura lenne, ha stimmelne :)

EMP400AGT 50 euró
EMP500AGT 70 euró
EMP600AGT 68 euró
EMP700AGT 80 euró

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#4) MMIX válasza rambazár (#3) üzenetére


MMIX
addikt

CeBIT-en kint járt újságíró szerint, 40-től 70 euróig.
Képek, ComputerBase.de.

(#5) Honzi


Honzi
senior tag

500 wattos EMP500AGT-ért 70 euró, a 600 watos EMP600AGT-ért pedig 68 eurót kérnek
Vagy fel van cserélve vagy enermaxéknál van valami gond. :DDD
Maguk a tápok jól néznek ki már csak a magyar ár kérdéses.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#6) Zimmy88


Zimmy88
tag

Szerintem meg felesleges ezen rugózni, egyszerű elgépelés, és az 500W-os 70 helyett 60 euro :)

FZR2000 ®

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

Valóban halk lesz, vagy szerintük lesz halk? Nem mindegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Daywalker válasza Zimmy88 (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

:R
Így van! Köszi, javítva.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Egy halk, középkategóriás géphez tökéletes lenne az 500W-os!
Fel is véstem a listámra, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) Duree


Duree
veterán

Az,hogy hogy néz ki a másodlagos,fontos a teljesítmény,a megbízhatóság,és az ár.Ebben pedig most az Enermax jót alkotott.

duree54

(#11) nismoka


nismoka
addikt

Sok éve használok Enermax tápot nagy megelégedésemre, viszont ezek szerintem nem enermax belsővel készülnek..

(#12) kromatika válasza nismoka (#11) üzenetére


kromatika
veterán

Ha a belsQ is enermax akkor bejövös.

(#13) Ájvé


Ájvé
veterán

Sejthető volt, hogy nem Enermax belsős, CWT se olyan rossz azért:
www.realhardtechx.com/index_archivos/Page567.htm

(#14) rudi válasza Ájvé (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, pont be akartam írni, hogy mezei CWT bronz bele van, ami Antecben vagy Chieftecben sokkal olcsóbban megkapható, mint Enermax felárral. Kár, hogy ezt csinálják az Enermax márkával, de nyilván ők tudják, hogy miért.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

500W=70€ ~ itthon bő húszonezer lesz... az sok érte!
Inkább akkor már ilyet vennék! :K

(#16) .mf


.mf
veterán

Még csak a Bronz fokozatot sem éri el, 2015-ben? :(
Hogy lesz ez így halk, ilyen alacsony hatásfokkal?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Tikakukac válasza .mf (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet platina is. Ha a venti fostos meg pörög már alapból is mint atom akkor nem lesz halk soha. Épp az ilyen "halk" tápok miatt kell sajnos passzívat vennem, mert ott nehéz hazudni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) MMIX válasza .mf (#16) üzenetére


MMIX
addikt

Eléri a Bronzot, ez egy 80+ EU plecsnis táp (230V EU Internal). 115V-on 80+Bronze lenne.
CWT GPM alapú táp. 115V-os 80+Bronze verziója a CWT GPK.

Ezt régen úgy írták a marketingesek, hogy meet 80+Silver. (230 only verziós 80+Bronze tápoknál)

[ Szerkesztve ]

(#19) Jim Tonic válasza .mf (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A 80+ EU a sima bronznak felel meg, ha jól rémlik.

szerk.: fiam kissé késleltette az üzenetet. :D

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Goose-T válasza rudi (#14) üzenetére


Goose-T
veterán

A sokat szidott Chieftec IArena sorozat testvérei lehetnek a 400 és az 500W-osok az adatok alapján. Bár az Enermax kompaktabb kialakításúnak látszik, de ez csak annyiban lényeges, hogy a kisebb térfogat miatt még jobban is melegedhet a Chiefteceknél.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) .mf válasza MMIX (#18) üzenetére


.mf
veterán

"Eléri a Bronzot, ez egy 80+ EU plecsnis táp (230V EU Internal). 115V-on 80+Bronze lenne."

Ez gondolom fordítva akart lenni, nem? Ami az USA-ban 115V-on sima, az az EU 230V-ja melletti 1-2%-kal magasabb hatékonyság miatt már a bronz szintet éri el.
De ettől még ez alapból sima, nem bronz. A régi Seasonic tápjaimra sem "EU-ban Ezüst!!4!" van írva, hanem bronz. Lehet, hogy itt jobban teljesít, de tudtommal a 115V a baseline, amihez mérik.

Tikakukac: a venti már egy más tészta, de a hatékonyságnál kezdődik az egész... nem mindegy, hogy egy 600W-os sima = maxon 80%-os 120W hőt termel, vagy egy platina = 90%-os esetében "csak" 60W-ot kell a ventinek kifújnia.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Tikakukac válasza .mf (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár a hatékonyságnál kezdődne...akkor le lenne cserélve az Everest. Sajnos nem lehet lecserélni, mert hiába adott nekünk a jóisten 10-15%-al kevesebb hőtermelést ha a venti és a hűtés hangos. Nem 600W-on hanem 50W-on is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) jerry311 válasza Tikakukac (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ilyenkor szoktam ventit cserélni, esetleg itt-ott megvágni a rácsokat, stb...
Igen, akkor is ha még garis.

(#24) Tikakukac válasza jerry311 (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Frissen vásárolt, 5 év garis tápon nem vagdalunk semmit. Be is b@szna rendesen, főleg, hogy még ventire is költsek, hogyne. Írjak hozzá vezérlést is nem? Azért a menet álljon meg egy szinten.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) jerry311 válasza Tikakukac (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ha nem jó akko' minek vetted meg? :F
Ha meg egyik gyártó sem készít elfogadható terméket, akkor ugye magad uram ha szolgád nincsen... :U

(#26) SkS7891


SkS7891
tag

En a corsair rm csaladdal szemezgetek egy ideje. Ott passzivan is kepes uzemelni a tap egy bizonyos terheles alatt. Talan fogok egyet majd apron. :D

Full passziv tap pedig nem olcso, sajnos. 40-50e Ft :/

(#27) Tikakukac válasza jerry311 (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha nem jó akko' minek vetted meg? :F

Mert én barom mertem gondolni, hogy egy elviekben Seasonic belsős, nagyon durván ajánlott táp (helyben is, igen) iszonyat halkan dolgozva leválthatja szegény FSP-t amivel semmi bajom, csak kikapcsolva hangosabban sípol mint szeretem, ha be van kapcsolva annyira néma, hogy nyitott házból sem hallod 180W-ig.

Nyugi, 3 órával miután megkaptam, vissza is vittem :K

De van olyan gyártó aki csinál tápot. Halkat is. Meg jót is. Csak ne kommunikáljuk, hogy ez meg lesz oldva 50-60 ajróból. Mert baromira nem lesz. Ennyi a bajom.

Kielégített a válasz?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Aki ezzel a belsővel megveszi, csak azért mert enermax matrica virít rajta, az meg is érdemli. Sajnálattal veszem tudomásul, hogy a márka egyre több tápnál gagyi (régi enermax belsőkhöz képest) belsőt használ, ezért is fektettem seasonicba. A halkságra meg a passzív vagy félpasszív megoldások nyújtanak igazi garanciát.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29) Jim Tonic válasza Tikakukac (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én most az FSP Aurum S (700 W + 400 W) szériáját használom minden épített gépemben. Sajnos nem moduláris a kábelezés, de nagyon tuti a cucc.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Tikakukac válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokkal előrébb nem lennék vele sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) jerry311 válasza Tikakukac (#27) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja hát 50-60 EUR-ból az sosem lesz csendes. Persze kérdés, hogy kinek mi a csendes.
Illetve lehet, ha mondjuk 45 a táp és 15-ért vesz bele az ember egy csendes ventit. :DDD

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

"Ennek a szélgépnek a lapátjai a specifikáció szerint 50%-os terhelés alatt percenként 500-at forognak"

Tetszik ez a megoldás!

(#33) Tikakukac válasza jerry311 (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezer forintos YL ventik 80%-on nem nyomják el az alapjárati hangot. Ezt már mondhatom szerintem hangosnak.

45k-s tápban pedig ezt gyorsan megoldom: nincs benne venti és lesz passzív, nem kell bontani-szerelni-hajtani. Csak azért kiindulva abból mekkora trágyadomb minden ami a boltban van, ezzel már nem mernék tervezni 7-8 évre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) pdev1811 válasza AxBattler (#9) üzenetére


pdev1811
tag

Egy középkategóriás géphez még a 400W -os is bőven elég...

(#35) MMIX válasza RyanGiggs (#15) üzenetére


MMIX
addikt

Magyar árlistáról forintos árak:
400W 15300 Ft.
500W 18400 Ft.
600W 20300 Ft.

(#36) RyanGiggs válasza MMIX (#35) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ennek a tápnak (500W) annyi a baja, hogy csak 3 év gari jár hozzá ennyi pénzért (18k)! Ha már ennyi pénzt rááldozok, akkor az legyen 5 év, és tényleg minőségi belső legyen benne!! 16k, 5év!

(#37) MMIX


MMIX
addikt

Enermax kirakta a marketinges plecsnit is a MAXPRO-hoz.

(#36) RyanGiggs:
Én sem mondom különösebben jó vételnek, a ventilátora (Twister Bearing Fan) és a HeatGuard emeli ki a belépő szintű CWT GPM-ek közül, össze kellene hasonlítani az eredeti CWT-vel, hátha jobb alkatrészek vannak benne, mint a gyári GPM-ben. A sima GPM, tízen párezer Ft.

Az FSP Hyper is belépő szintű táp, egy mezei csúszócsapágyas Yate Loonnal. Annyival jobb, hogy 5 év garis.

[ Szerkesztve ]

(#38) Seirus


Seirus
tag

Vettem egy 400W-os verziót de viszem is vissza :(
A 3 éves Chieftec CTG-400-80P-t akartam lecserélni mert már volt egy minimális kerregése a ventinek, de ennek a fütyülése sokkal hangosabb :W
Itt valami árulás van, egyszerűen nem tudom elhinni hogy ez tényleg 500RPM-en megy. (Pedig alapjáraton eszik a rendszer vagy 40 W-ot)

Most már tényleg arra jutottam amit fentebb írt jerry311 hogy "magad uram..." venticsere lesz a CTG-n. :(((

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#39) Seirus válasza Seirus (#38) üzenetére


Seirus
tag

Update:
Visszavittem, lecseréltem egy Be Quiet! Pure Power 9-re, (+4-5000 Ft), hát ég és föld a különbség.

Most tényleg sikerült kvázi 0-ra némítani a gépet.
Konkrétan közelről fülelve (10-20cm) is hangosabb a router circegése mint a gép hangja. :DDD
Felülve a széken pedig semmi, direkt próbálgattam sleep mode-dal hogy észreveszem-e >> nem

Mindamellett egy Chieftec CTG-400-80P is halkabb ennél a tápnál (újonnan 13-14K, használtan 6-7K),
úgyhogy ezek után senkinek nem tudom ajánlani :(

Telefonszám adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.