Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saelin


saelin
veterán

Ez orvendetes, de azer erdekelne, hogy mit neveznek ok ellenorzesnek es mik a kriteriumok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2) guppy


guppy
őstag

Vicces h nexus5 én nem 6 van a sajtó képen :D

(#3) Joccc07


Joccc07
addikt

Ez már kellett

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#4) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vegre, azert voltak furcsasagok jogosultsagokkal kapcsolatban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) fatal`


fatal`
titán

Órákon belül? Kiváncsi leszek. Most is több óra mire megjelenik egy új alkalmazás vagy egy frissítés.

(#6) zzola


zzola
félisten

"mostantól nem kerülhet ki ellenőrzés nélkül alkalmazás, játék a piactérre" végre!!

(#7) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Nagyon ideje volt már ennek. Így is késtek jónéhány évet...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#8) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Szerintem így kellett volna eleve indulniuk. A régi appokat is átnézik majd?

(#9) Acélfarkas válasza KAMI911 (#8) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Kétlem, ez az új appokra lesz érvényes. Max a sok letöltéssel rendelkező appokat fogják átnézni.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#10) atike


atike
nagyúr

Korábban is volt már ilyen jellegű bejelentésük - szigorítunk, ellenőrzünk... Abból nem igazán lett semmi ahogy tudom... SAJNOS. Ideje lenne már egy tényleges be is tartott ilyen döntésnek. Lehet sokat jelentene az Android megítélésének is... :U

(#11) assemble


assemble
addikt

Azert ez a cim a toppon van a felrevezeto, polgapukkaszto cimek kategoriajaban, amire az alcim meg ratesz ket lapattal. Neha komolyan olyan erzesem van, mintha nem a prohardveren jarnek, hanem valami szennyoldalon.

(#12) jtrencsenyi válasza fatal` (#5) üzenetére


jtrencsenyi
csendes tag

Az összes játékunk kint volt korábban fél órával a submit után a webes Google Play-en és a mobilos appban is mindig megjelent 1-2 órán belül. Ma is kiadtunk valamit, arra várni kellett 2 órát, mire a weben megjelent, így tényleg ellenőrizhették azt, mert ez jelentős növekedés. Mondjuk 2 órával a submit után nem csak webre került ki, hanem az appba is, ott már nem volt extra várakozás, mint korábban.

(#13) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Ezt gazdasági egyetemeken tanítani kellene.
A Google kiadta az Androidot, ami eleinte nem volt túl meggyőző, de egyben volt, és ami a legfontosabb, teljesen szabadon lehetett nyúlkálni bele és appokat írni rá. Ennek következtében hamar el is terjedt.
Simán be lett áldozva a minőség a mennyiség oltárán, így jöttek ezrével az alkalmazások, és millió számra a vásárlók.
Most pedig, hogy elérte a megfelelő piaci részesedést és applikáció számot, be is tud keményíteni, és jobban odafigyelni a minőségre. Muszáj neki, hisz semmi sem tart örökké. Sok cég befürdött, mert nem lépett időben. A Google viszont nem eshet ilyen hibába. Még mielőtt történhetne valami, gyorsan lép valamit, amivel továbbra is nehéz lesz tartani a lépést a többi piaci szereplőnek.
Ugye idén jön a Windows 10, ami PC-re és telefonra is kb. ugyanazt nyújtja. Ez biztosan csábító lesz sokaknak, és nem szabad őket hagyni meglódulni túlzottan. Az IOS meg úgyis tartani fogja a maga táborát, tehát a részesedése nem fog sokat változni.

Le a kalappal!

Mondom ezt úgy, hogy az Androidot nem kedvelem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#14) fatal` válasza jtrencsenyi (#12) üzenetére


fatal`
titán

Már az appom első verziójának kiadásakor (2012. júl.) is 3 órát kellett kb. várnom mire megjelent a weben, azóta, a frissítésekkel is nagyjából 2-3 óra az idő, amennyit várni kell mire megjelenik.

(#15) macskea


macskea
őstag

"mostantól nem kerülhet ki ellenőrzés nélkül alkalmazás, játék a piactérre"

Istenem, hány embernek mondtam el eddig az alternatív appstoreok kapcsán, hogy ez jelenleg bizony így van, és tízből kilenc dacosan állította, hogy de, MINDEN applikációt átnéznek, mielőtt kikerül a PlayStoreba. Kíváncsi vagyok, hogy vajon ezek az emberek ide is jönnek-e hüledezni, vagy inkább csendben lapítanak... nyilván sejtem a választ. :((

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#16) zseko válasza proci985 (#4) üzenetére


zseko
veterán

Azok most is vannak bőven. Példának akár a Posta appot is fel lehetne hozni, tele van érdekességekkel az eulájuk (vagy hogy hívják): a 'működéshez elengedhetetlenül szükséges funkciók' közé én például semmiképp nem sorolnám a névjegyeket és/vagy a gps pozíciómat, a többiről nem is szólva. Nem is fog a telefonomra felkerülni. A google még mindig sz.rik arra hogy a jogosultságokat én kezeljem ne pedig a fejlesztő.

HR24.hu

(#17) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon helyes, pont időben.

Thanos was right.

(#18) hunyadymarci válasza saelin (#1) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

(#19) #09819904 válasza guppy (#2) üzenetére


#09819904
törölt tag

A "Google-fiók létrehozása" alatt még Nexus 4-es kép van.

Mégis mi vicces van abban, ha nem az aktuális gépezetük van a képen? :U

(#20) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Helyes! :K
Csak kár, hogy elkéstek egy picit vele, de jobb később, mint soha :DD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#21) energy4ever


energy4ever
addikt

Szamomra az a meglepo, hogy eddig nem volt semmi ellenorzes. Meg olyan alkalmazas is van play-en, ami arra szolgal, hogy megkeruljuk a fizetest, es warezkent toltsuk le az adott alapbol fizetos alkalmazast...

(#22) Fiery


Fiery
veterán

Helyes. Eszre is lehetett venni egyebkent a valtozast. Februar elejen egy vadiuj app kikerult fel oran belul, mig marciusban mar orakig tart egy frissites publikalasa is. Nem panaszkodni akarok, a par ora me'g abszolut toleralhato.

Most mar csak a Lollipoppal kapcsolatos API hivasok dokumentalasat kellene gatyaba raznia a Google-nak :))

(#23) Balathruin


Balathruin
veterán

Remélhetőleg tényleg kevesebb lesz a szemét és nem csak az lesz, hogy "átellenőrzik" aztán ugyanúgy töltik fel a hasznosabbnál hasznosabb alkalmazásokat.

(#24) Dany007 válasza fatal` (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt nem teljesen értem mért probléma...
Az adott alkalmazás hónapokig, évekig van kint a bekerülés után. Most akkor mit számít a fejlesztőnek hogy a feltöltés után pár órával esetleg egy nappal később kerül csak ki a piactérre?

(#25) kengyel


kengyel
nagyúr

Csak legyen is betartva .

kengyel

(#26) User64476 válasza vzsryl (#13) üzenetére


User64476
őstag

A siker kulcsa: nulla licensz ellenőrzés, szabadon másolható és telepíthető teljes verziós appok.

Még emlékszem mennyit kellett szívni symbianon egy szignózással... Az Android maga a felüdülés. Aztán azóta meg le is szoktam az okosításról, mert a lényeges appok vagy ingyenesek vagy adware.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fiery válasza Dany007 (#24) üzenetére


Fiery
veterán

A gyors kikerules a frissiteseknel igazan lenyeges. Ha a kiadas utan a Developer Console-ra hirtelen beesik parszaz crash report, az appot elkezdik lepontozni a bug miatt, akkor gyorsan kell reagalni, es hamar ki kell adni a frissitest/javitast. Ilyen esetben a fejleszto szamara nagyon rossz, ha napokat kell varni a publikalasra. Persze erre lehet azt mondani, hogy a fejleszto miert nem figyelt oda jobban, miert nem vegzett alaposabb minoseg ellenorzest. De sajnos az Android annyira fragmentalt, hogy sokszor a hibatlan kod is hibasan fut egy-ket-harom eszkozon :(

(#28) r3dsnake válasza assemble (#11) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pedig jogos. Evek ota alapnak kene lennie.

(#29) Dany007 válasza Fiery (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, ebből a szemszögből nézve mondjuk az reális lehet.
Lehet első körben akkor valami nyílt bétával kellene próbálkozni. Mert úgyse tudja letesztelni az ember ezer telefontípusra. És ha a droid miatt tényleg kb tesztelhetetlen normál módokon, akkor más megoldás nincs.
Azt talán jobban megérti a nép hogy béta és azért olyan amilyen.

(#30) saelin válasza Dany007 (#29) üzenetére


saelin
veterán

Vannak fejlesztők akik így csinálják, de a többségre nem jellemző.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31) assemble válasza r3dsnake (#28) üzenetére


assemble
addikt

Fogalmam sincs mirol beszelsz, attol hogy nem art ha van ilyen, semmi ok nincs ilyen hulye, felrevezeto, klikkhajhasz cimet adni valaminek.

Amugy kb indulasa ota szurtek a kartevo appokat automatikusan.
Ami pedig az apple-nel van (hetekig ulnek az appokon, es mindenfele dolgok miatt (prudseg, kirekeszto uzletpolitika, stb), random okokkal dobalnak vissza cuccokat), annal valszeg az is sokkal jobb, ha egyaltalan nincs ilyen szures.

(#32) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem késtek vele csak úgy 5 évet... Remélhetőleg a már felötlött appok is átmennek vmi teszten, úgy lenne értelme.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#33) #82729984 válasza Dany007 (#29) üzenetére


#82729984
törölt tag

Az a baj a bétával hogy ahhoz igen nagy userbázis szükséges mert csak a felhasználók egy kis része fog részt venni az önkéntes béta tesztelésben (<1%). Innentől kezdve meg nem ér sokat a fejlesztők 99%-nak.

marad még a részleges közzétevés, de továbbra is megmarad a gond hogyha hibás a program akkor ha napokig kell várni a javitásra elég sok negativ értékelést be lehet szivni.

És sajnos mind az android mind az alatta lévő hardver annyira fragmentált hogy esélytelen jól letesztelned előre.

(#34) Yany válasza Fiery (#27) üzenetére


Yany
addikt

Erre érdemes a szegmentált release-t alkalmazni. Szépen fokozatosan terjeszteni egy új verziót, ha nagy a táborunk. Szerintem fair kompromisszum a kicsit lassabb frissítési lehetőség az egyébként generálisan jobb minőség érdekében.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#35) #41133696 válasza Yany (#34) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért ennek eleve így kellett volna működnie, de jobb később mint soha.

(#36) Fiery válasza Yany (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, ez egy jo modszer, de sajnos ezesetben is megmarad az a problema, hogy ha becsuszik egy bug, es lassan terjed, lassan jonnek a crash reportok, attol me'g ugyanugy nagyon fontos marad a frissites publikalasanak atfutasa. Lehet, hogy kevesebb 1 csillagos ertekeles esik be, de akkor is beesnek.

Az androidos kozossegben az is egy komoly problema, hogy egyetlen apro kis hiba miatt is kepesek 1 csillagos ertekelessel sz*rnak titulalni egy appot, ha amugy minden mas az appban tokeletes. A mi appunk ikonja nem felel meg a material designnak, es amiatt mar kaptunk egy 3 es egy 1 csillagos ertekelest is. Az ertekelesben pedig semmi masrol nem volt szo, csak arrol, hogy az ikon nem material design... Nevetseges.

(#37) Yany válasza Fiery (#36) üzenetére


Yany
addikt

:D

Nincs az a rendszer, ami az ilyen kritikától megvédjen. Egyébként értem az aggályaid, de hosszú távon ennek hatása marginális. Egy adott minőséget általában nyújtó app közössége toleránsabb az átmeneti gondokkal szemben. A Beta release is egy megoldás, de ha az nem járható, akkor egy WW projekt esetében meg ott vannak a pici piacok: olyan országok, amik reprezentatívak a célközönséget illetően, toleránsak, de a userszám annyira kevés, hogy érdemben nem befolyásolja a pontokat. A lényeg, hogy picit figyelmesebben kell kitolni a verziókat, de ez amúgyis mindannyiunk érdeke, csak most fókuszba is került ezzel.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38) GeryFlash válasza Fiery (#36) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Az androidos kozossegben az is egy komoly problema, hogy egyetlen apro kis hiba miatt is kepesek 1 csillagos ertekelessel sz*rnak titulalni egy appot, ha amugy minden mas az appban tokeletes"

Teljesen iagazd van, atom hülyék a nagyrésze, nem nagyon van oylan alkalmazás, aminél top 3 komment ne egyes lenne h az leőző frissítés óta mennyivel szarbb... Nem ismerem az appstoreot, de ott meg azt tudom elképzelni hogy kevesebb a visszajelzés mert a nagy részük dilletáns ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#39) NandoXXL válasza GeryFlash (#38) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ezek a hulyek vesznek programokat, ha lenne egy kis eszuk a sok fejleszto es adathalasz ceg tonkre menne.

(#40) Garada


Garada
őstag

Éppen itt az ideje ennek a lépésnek, bár kíváncsi lennék az ellenőrzés minőségére és szigorú hangvételére.

(#41) zseko válasza Fiery (#36) üzenetére


zseko
veterán

Én is pontoztam már le appot egy csillagra, pl. a twittert. Olyan indokkal ami másnak lehet nevetséges, de nekem ne turkáljon egy nem erre készült sz.ros program az sms-ek és a kontaktok között. Egyet kell tudjon, tweetek olvasása, tweetek küldése. Még a fénykép megosztási jog kérése megérthető, az összes többi nem. Igaz nem is kapják meg a jogokat a hozzáféréshez az ilyen programok.

HR24.hu

(#42) Dany007 válasza Fiery (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Annyira szerintem nem tragikus ez a dolog.
Most az, hogy egy appnál van 1-2 lehúzó pontozás szvsz pont nem érdekel senkit. Egy épeszű ember se várhatja hogy mindenkinek minden megfelel egy összetettebb programban.

Másrészt meg ahogy nézem van 110 körüli 1-2 csillag, viszont 3000 4-5 csillag értékelés. Ilyenkor nem is kérdés, hogy az ember figyelmen kívül hagyja a negatívokat.
Legalábbis szerintem ha valaki gondolkodik és akarja az appot, akkor a 3000 a 100-hoz felállás bőven meggyőző érv a letöltés mellett.

Na az már más téma, mikor látom odaírva, hogy a legutóbbi frissítés óta "szar". Na ez már engem is elgondolkodtat. Most itt WP-n egy rakás ilyen app van és tényleg nem próbálom ki se, mikor azt látom, hogy az utsó 10-20 hsz mind alacsony pontszám olyan indokkal hogy a frissítés óta szar.
Persze lehet ez se jelent semmit amúgy, viszont azt már én is tapasztaltam hogy egyes frissítések csak elcseszik az amúgy már hónapok / évek óta hibátlanul futó appot.
Jó példa erre az airdroid. Évekig használtam, kiváló volt arra, amire kellett. Wireless adatátvitel a PC és a telefon között egy mezei qr scannel. Agyon-vissza frissítették amit muszáj(!) volt letölteni különben nem ment és valamikor kb fél 1- éve történt frissítés óta pl nem volt hajlandó kilépni a kilépés gombbal. Mindig ott maradt az ikon és az app is a memóriában. De azóta más kapcsolódási problémák is voltak. Gyakran fagyott vagy megszakadt a kapcsolat stb... Mindezt úgy, hogy azelőtt több éve használtam gond nélkül akár a "leglowabb" droidos készüléken is. Szóval így tud elszűrni egy frissítés egy amúgy kifogástalan appot. Persze, lett benne több funkció, real time kamera a monitoron meg pár nyalánkság ami szép és jó, csak épp a fő funkciója lett alig használható...

(#43) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Én meg már azt hittem hogy nem lehet majd romolni. Mert a google zártá teszi a rendszert.

(#44) saelin válasza Just_Reboot (#43) üzenetére


saelin
veterán

Az majd a következő lépés. :P

De valójában ennek kicsi az esélye, sőt, egyenesen nulla! Az viszont már látszik kibontakozni, hogy egyre nehezebb lesz a sok biztonsági funkció miatt a root és a rom csere. Teljes zártság nem hiszem, hogy valaha is bekövetkezne.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45) fatal` válasza Dany007 (#24) üzenetére


fatal`
titán

Új alkalmazásnál nem probléma, viszont durva bug esetén a hotfixeknél lehet probléma, nyílván túl lehet élni azért. :)

(#46) User64476 válasza Just_Reboot (#43) üzenetére


User64476
őstag

Na mondjuk sok vizet nem zavarna, nekem még sosem volt olyan telóm amin normálisan működött volna bármilyen nem gyári ROM, mindegyik sok sebből vérzett. Valahogy az utólagos húzzuk rá a jelly beant a defy-re meg sosem akar sikerülni, mikor megjelenik az új kiadás félbehagyják, és elkezdik az újabbat erőltetni, amit szintén félbehagynak majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.