Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

A HTC szerintem csak magának köszönheti a gyenge teljesítményt. Nem arról van szó hogy rossz mobilokat gyártanának. Csak van egy nagy baj velük. Mégpedig az árat tartalmazó címke. Amit rendszeresen indokolatlanul horribilis összegre szoktak belőni. Javítson ki valaki ha nem így van.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#2) lmisi válasza JR.CSé (#1) üzenetére


lmisi
senior tag

Jaja.
Nem szólna nekik valaki hogy addig is lehet árat csökkenteni a meglévő cuccosra, hátha az dob a forgalmon.

(#3) Répafőzelek


Répafőzelek
tag

Ez történik, ha képtelenek a felhasználók igényeinek megfelelő telefont alkotni. Gyakorlatilag teljesen eltörölték a 3" körüli készülékeket, melyek még hardveresen is rendben vannak, trackballra szintén nyomtak egy törlés gombot, a Sense képtelen megújulni, akksik kapacitása változatlan, üzemidő egyre rosszabb.

(#4) Valentino K. válasza JR.CSé (#1) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Szerintem meg baromira nem ismerik már az innováció szót. Tucattelefonokat gyártanak, amiket a HTC logóval adnak el s kb itt ki is merült az egész. A sense-t leszámítva egyáltalán nem érzem már azt, hogy a HTC bármiben is kiemelkedne a többi gyártótól.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#5) JR.CSé válasza Valentino K. (#4) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Igazad van.Bár annyit azért hozzá tennék hogy a HTC logóval sem adják már el ezeket a tucatmobilokat. :R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#6) Gabócza válasza JR.CSé (#1) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szerintem is kicsit elszálltak maguktól. Kitalálták, hogy ők már prémium gyártók és hogy ez prémium árakkal jár. De az androidos mezőnyben elég erős a konkurencia, a vevők pedig árérzékenyek. Gondolták a Sense mindent elad.
Meg az se segített, hogy Hero / Legend / Desire után már egyre-másra jöttek ki a megkülönböztethetetlenül egyforma készülékek. Még a WP7-esek is ugyanúgy néztek ki mint az androidosok.
Pedig jó készülékeket gyártanak, nekem a Hero és később a Desire volt a két legkedvesebb droidos telefonom...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#7) Pete55555


Pete55555
addikt

Az előzőekhez hozzátenném még, a reklámik hiányát. Samsung a csapból folyik, LG reklámokat is látok, mostmár észbekapott a NOKIA is, de HTC reklámmal nem nagyon találkoztam.

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) youngboy


youngboy
senior tag

Azzal nem lenne baj, hogy "tucat" telefont gyártanak. Nagy újításokat sem lehet ebbe a telefongyártásba belevinni. (Mondjuk a színekkel játszhatnának és hasonlók.) A baj az, hogy tényleg nagy a konkurencia és ha olcsóbban is vehet jót vagy akár valamivel rosszabbat, de az nekem bőven megfelel, akkor miért adjak pénzt a drágábbért. Mondom ezt HTC tulajdonosként. Bár utánanézve az új HTC telefonoknak, egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy leváltanám a Desire S-t.

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Érdekes ez a HTC téma.. Ahogy hallottam mindenki az árat szidja.
Ismerőseim közül nagyon nagyon kevés a HTC-s.
Nokia, samu, pár LG

Az céges elemzők szerint a droidpiacból jópár szereplő kiesése várható. Az első szerintem a HTC lesz. A második az LG, majd a SONY. (A motorola gyári gugli szerelő labor lett közben.)
Új játékos: Huawei - az árral!

A droid túl egyforma és túl sok gyártó faragja.
A régi nagyok közül a NOKIA tudott megújulni, és az új fejlesztése azért érdekes, mert nem a telefon oldalról előzi a mezőnyt. Ez a kamera zseniális!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) Apika válasza JR.CSé (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Kérdés, hogy most megtapasztalva az erős visszaesést, fognak-e változtatni az árpolitikájukon...

(#11) r4z válasza Polarstar (#9) üzenetére


r4z
nagyúr

A droidpiacból az első kieső a HTC lesz?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12) Gabócza válasza Polarstar (#9) üzenetére


Gabócza
senior tag

Huawei pont abba a hibába kezd esni mint a HTC. A nagyobb tudású telefonjait úgy árazza, mintha Sony vagy Samsung lenne. Olcsóbb, de jó droidokat inkább a ZTE és az Alcatel gyárt.
Lehetne fantáziadúsabb a készülékek kialakítása, majd ha már nem tudnak mit kitalálni és a "magok számának és kijelző méretének növelése" őrület is lecseng, akkor jönnek majd a minőségibb, változatosabb házak és jobb funkciók, pl. minőségibb kamera.

(#8) youngboy: "Nagy újításokat sem lehet ebbe a telefongyártásba belevinni."
Ezzel én nem értek egyet. Ugyanezt mondta pl. a Nokia is, aztán megjelent az iPhone. Szerintem sok minden érdekes téma ki van már dolgozva, csak az előzőeket kell még kifuttatniuk, hogy azokba fektetett pénz visszajöjjön.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

El kellene gondolkodniuk, mert annyira fejlődik a mobil ipar, hogy lassan egy év alatt jelentősen elavulnak a cuccok.
Egy majd 200ezres telefont pedig évente megvenni már nyugaton sem menő.

Nálam megy a 1999-es ericsson is. Mindehhez jól is néz ki!
És a nem mai N8. Friss a szoftver, és eleget tud. Cserélgesse a nyavalya!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) Pete55555 válasza Polarstar (#9) üzenetére


Pete55555
addikt

A Sony-ra azért kiváncsi lennék, hogy akkor melyik platformot választja, mert a WP7-8 eleve kiesik az xboxos dolog miatt. Ha androidot dobják, akkor mi marad? iOs felejtő. Bada? Tizen? esetleg MeeGo? - Ugyan már...
A HTC-nek, meg az LG-nek legalább ott a WP7, de ezek sem fogják otthagyni a droidot...

(#11) RazorGTR1 Jó ez a smiley :C

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#15) Integra


Integra
titán

teljesen törvényszerű, hogy ez történik, ma már ugyanezt a hardvert sokkal jobb áron is beszerezni. a piaci szereplők készülékei között egyre kevesebb a különbség. a fogyasztók is egyre inkább tudatában vannak ennek..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) fugu


fugu
tag

Egy One X-re asszem én is benevezek.
Az árról meg.... Nem drágábbak egy sgs 5674651nál, és legalább nem szarból minőségibb érzetű anyagból van a készülékház. Mégis mindenki koreai a koreai copy-paste telefont veszi, mert azt reklámozzák mindenhol.

(#17) JR.CSé válasza Pete55555 (#14) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Ezzel teljesen 1-et tudok érteni. A sony -nak nincs más alternatívája. Miután bejelentették hogy nem gyártanak több feature phone-t egyértelműen a Droid mellett tették le a voksukat.

Szerk: A Web OS-re őszintén mekkora az esély?:D ;]

fugu: Azért ez eléggé sarkítva van szerintem. Nem állítom h a HTC nem minőségi anyagokból rakja össze a mobiljaikat. De cseppet sem minőségibb anyagokból mint a többi! Ez a legfontosabb. Így ez nem indokolja a plussz felárat.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) Pete55555 válasza JR.CSé (#17) üzenetére


Pete55555
addikt

Mondjuk most jut eszembe, hogy ugyebár a WebOS nyílt rendszer lett... ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#19) Integra válasza Pete55555 (#18) üzenetére


Integra
titán

ne csak os-ben gondolkodjatok, sokkal inkább a mögötte álló szolgáltatásban és marketben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Zirowe válasza fugu (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha minőségi anyagra vágysz, akkor szerintem vegyél egy régebbi htc-t, de hogy a one x nem rendelkezik minőségi házzal, az is tuti.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21) cudarz válasza JR.CSé (#17) üzenetére


cudarz
tag

Ez nem igaz. Hasonlits mar ossze egy SGS 2t egy Sesnationnal. Eg es fold, pedig mindegyik csucskeszulek. A Samsung egy muanyag szappantarto, a Sensation pedig egy fem minosegi haz. Ezzel vitatkozni sem lehet, mert ez teny.

(#22) Sasal1ty válasza Zirowe (#20) üzenetére


Sasal1ty
tag

Szerintem a One S ami minosegibb, csak sajnalom h se akksicsere se micrsd nincs benne

Szerk: meg mindig jobb a desing is szamomra mint a tobbi gyarto eseteben, tudom szubjektiv

[ Szerkesztve ]

GTA V : Pacikuki007

(#23) zooole válasza cudarz (#21) üzenetére


zooole
senior tag

Ha neked egy házból áll a telefon, biztosan.

Nagyon szeretem, mikor ha valami már műanyag, egyből szar is. HTC sokkal inkább hasonlít egy bumfordi szappantartóra. Sebességben le van pipálva, támogatottság is jobb Samunál. HW-ben veri, kijelzőben pedig felbontás ide, vagy oda, SAMOLED köröket ver rá.

És még mindig vannak olyan emberek, akiknek igenis pozitívum ha elegáns, vékony telefon lehet a kezükben. Plasztik ugyan, de nagyon össze van rakva.

(#24) drosan


drosan
tag

Szerintem nem is az árral van a fő probléma, eddigi tapasztalataim alapján kiváló minőségű, tartós telefonokat raktak össze. Ami nálam kiverte a biztosítékot az a frissítések vagyis annak hiánya, mikor én alig kevesebbért, mint egy Desire megvettem a Legendemet nem gondoltam volna, hogy összesen kiadnak rá 1db ráncfelvarrást és annyi....Én megfogadtam HTC-t nem veszek soha többet!

(#25) youngboy válasza cudarz (#21) üzenetére


youngboy
senior tag

Annak a fémháznak vannak hátrányai is.

(#26) zéügynök válasza drosan (#24) üzenetére


zéügynök
csendes tag

+1 csak én a Desire-rel jártam így.

(#27) JR.CSé válasza youngboy (#25) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Vannak bizony. Pl: Ott volt a HTC diamondom amiben ugyan nem sok fém van de félóra net után olyan meleg volt hogy az már égetett...

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#28) Sasal1ty válasza zooole (#23) üzenetére


Sasal1ty
tag

En pont azert vettem sensationt mert elnyerte a formaterve a tetszesem es sebessegben elhanyagolhato a hatranya, plusz a sense nagyon jo benne, sgs2 nagyon nepszeru megvan a marketingje rendesen sok embert latok vele es htc vel kevesebbet, hatrany ide vagy oda szeretem az egyedi desingt es patent szamomra. Volt mar samsungom is igaz a jet az elvette a kedvem a gyartotol elegge.

GTA V : Pacikuki007

(#29) Integra válasza zéügynök (#26) üzenetére


Integra
titán

én meg az első desire-re kiadott frissités után inkább rootoltam, azóta használható is viszonylag jól :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) zooole válasza Sasal1ty (#28) üzenetére


zooole
senior tag

Nekem ezelőtt szinte csak nokiám volt.

i4, SGS2 és HTC Sensation. Ezeket néztem leginkább. i4 hamar kiesett, aztán végül SGS2-re voksoltam, nem bántam meg.

Az ég és föld dolog vicc.

(#31) keIdor válasza drosan (#24) üzenetére


keIdor
titán

Mondj egy gyártót, aki jobb. Csak mert a Samsung, Sony nem jobb supportban semmivel, az LG, Motorola meg egyenesen rosszabb, sokkal, ezerszer.
Magának az Androidnak a hibája ez, ezer fele nyúljották már, nem fogják ezer felé frissíteni.

Más: 4-5 hónapig használtam HTC Sensation-t, előtte két hetet Galaxy S II-t. Most egy hete megint Galaxy S II-t, mondom megnézem újra. Sense nélkül az Android csupasz, és csomó minden hiányzik. A kinézet is sokkal gyengébb így, nem is egységes. Nem tetszik. Ezért szerintem hiába lesz Galaxy S III, maradok a One X-nél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) drosan válasza keIdor (#31) üzenetére


drosan
tag

Nem mondok, mert nem tudok, nem foglalkozom már ezzel, számomra hatalmas csalódás volt ez az egész Android a készülékgyártók frissítési politikája miatt, egyedüli megoldás a "Google készülék" de azok nem tetszenek, ugyanúgy ahogy Sense nélkül se tetszik az Android...Talán ha már mindenkinek lesz egy droidja és nem lesz új piac (mert nem hiszem h minden ember félévente fog újat venni), akkor a frissítési szokások is változni fognak.

(#33) fugu válasza Zirowe (#20) üzenetére


fugu
tag

Meg sem jelent a telefon, de te már tudod, hogy nem minőségi a készülékház. Okos vagy. :U

(#34) Zoz


Zoz
őstag

Én azt nem értem, hogy régen kitűnő QWERTY telefonokat tudtak készíteni, Pl Touch Pro 1,2
De Androidra azóta is csak azt a korcs Desire Z-t tudták kiizzadni :( pedig ugyanakkor a 7 Pro-ba tudtak normális billentyűzetet rakni.
Azóta is csak tök egyforma tapicskolós szappantartókat adnak ki, meg se lehet különböztetni őket...

(#35) Sofya


Sofya
csendes tag

Magas lóról könnyű nagyot esni. Várható volt, hiszen csak idő kérdése volt, mikor fogynak el a vásárlók, akiknek nem (vagy nem nagyon) számított, mennyire vastagon fog náluk a toll, ha árcédulát kell írni...

(#36) fugu válasza drosan (#32) üzenetére


fugu
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de az emberek elég nagy része évente vesz új telefont.
Persze nem orbánisztánban meg afrikában, de értelmes gazdasági helyzetben lévő országokban igen. (Nem, nem csak németo. és usa.)

(#37) Cyberpunk válasza JR.CSé (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1

A régi innovatív HTC kérjük vissza.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) Zirowe válasza fugu (#33) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor gondolom neked kimaradtak a hands on videók.

Segítek: itt 1:09től, utána légy okos.

Azzal, hogy nem fém házat raktak a zászlóshajóra számomra minőség terén lecsúszott jelenleg a samsung "műanyag giccseinek" a szintjére.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Emlékeim szerint pont a HTC egyik fejese nyilatkozta talán a szifon 4s megjelenése körül, hogy az emberek már nem iphone-t, hanem htc-t akarnak vásárolni. Úgy látszik, a felhasználók nem értenek vele egyet. :DDD

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#40) lkandris


lkandris
tag

Laggosabb és memóriazabálóbb renszert a Sense-nél én még nem láttam. Úgy látszik, se a kirajzolásokat, se a textúrákat nem képesek normálisan optimalizálni. Nem, nekik ez nem megy sajnos.

(#41) JR.CSé válasza Zirowe (#38) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Ez mindenképpen fail.De szerintem még a műanyag ház is bocsánatos bűn lenne hogy ha az a minőségi műanyagból lenne lásd N9 polikarbonát. :R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#42) maki12 válasza lkandris (#40) üzenetére


maki12
senior tag

Hirtelen elfelejtettem hol vagyok,és like-olni akrtam a hsz-ed :DDD :))

HTC U11 & Nikon D5300

(#43) jacis


jacis
nagyúr

Szerintem a mélyrepülés inkább annak tudható be, hogy a Desire, Desire HD után nem nagyon jött semmi ütös teló. Szerintem a Sensation széria árnyéka volt az elödeiknek az áruk viszont pofátlanul magas.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44) g3d válasza JR.CSé (#41) üzenetére


g3d
tag

PC házban dolgozik a One X. Olvass utána itt a mobilarenan

(#45) Zedz


Zedz
addikt

Hát szerintem is, ha árban lejjebb adna akkor mutatna némi javulást a helyzet. Bármennyire is jó telefonokat készítenek, nem egy Apple, aki úgy szabja az árait ahogy neki jólesik!

(#46) Atocha


Atocha
senior tag

Semmi baj nincs a HTC-el. :)

Csak K*r*a drága. :) Még nyugatiaknak is.

Az olcsó 8ezer ft-os számítógép bomba siker! Micsoda meglepetés, olcsó és fogy!

A drága HTC 45%-os forgalom visszaeséstől szenved. Micsoda meglepetés, drága és nem fogy.

Nahát... hogy mik vannak. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#47) Cyberpunk válasza Atocha (#46) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Válság van.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#48) daniel909


daniel909
addikt

a gond az volt hogy sok telefont adtak ki más más hw-el. jött egy közlemény hogy idén kevesebb telóval jönnek, de azok betalálnak majd.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#49) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Válság?? Milyen válság???

Válság nincs! Az csak a fejekben létezik!

Amikor a lovaskocsit kiszorította a benzines kocsi az válság volt?
Amikor a plévödör kiszorította a favödröt az válság volt?

Dehogy! Csak figyelem áthelyeződés.

Mostanság az emberek másra figyelnek. Javítattnak, nem újat vesznek pl.
Ilyen árakon pedig értelmetlen egy világító havidijjas "izé". Főleg cserélni sokszor!

Évekkel ezelőt volt olyan ismerősöm, aki ha három hétig volt egy telefonja, már lelki/klinikai gyötrelmeket élt át!/ tünetei voltak.
Most?

Gyereke lett. Azóta a telefon nem téma.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#50) sz.gabor11


sz.gabor11
tag

elég gyengén muzsikált, de most ismét felvirágzani láttszik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.