Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Ren Hoek válasza Viktor81 (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Plazma korszakban hány olyan hely volt Bp-n kívül, ahol megnézhettél egy plazmát az LCD mellett sötét teremben?

Azért ez a bemutatótermes dolog nem volt mindenhol triviális.

Na meg az erős demagógia, hogy az LCD alkalmatlan a mozgásmegjelenítésre :D

Ez is inkább egy virtuálisan generált igény, amit a plazma felhasználók megszoktak, megszerettek. Ezért vérzett ki a plazma. Az emberek nem tudták mi az igényük, mert az LCD is teljesen okés amúgy, és észre se vették a 24p juddert. Ehhez kellett vegyél egy plazmát, hogy aztán soha többé ne akarj LCD-t.
Mivel a vásárlók 98%-a nem videofil, ezért dőlt be a plazma. A boltban szarabbul nézett ki, fakó volt, vibrált, beégett az RTL logó stb. Tudom ez fájó pont, de nem abból a relatíve kevés minőségkedvelő emberből jöttek az eladások.

Hogy ez jó vagy rossz, szerintem nem érdemes megítélni. Nem lehet mindenki műkedvelő. A plazmának vesznie kellett, hogy aztán évekkel később megszülessen az OLED a hamvain. Na meg egy jó filmet LCD-n is ugyan úgy lehet élvezni az emberek nagyrészének. Ha valóban leköt, akkor nem azt a két percet figyelgeted amikor svenkel a kamera. Szerintem a kontraszt hiánya ezerszer nagyobb drawback volt LCD-n... a mozgás meg inkább ez vagy azt szokod meg jelenség.

Ha majd lesz jó BFI, akkor semmi panasza nem lehet senkinek.

Meddig maradtatok TV nélkül? 6 évig? Pár év és elfelejti mindenki a plazma válságot

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.