Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Legalább az EU-n belül kötelezhetnék az üzleteket (web és hagyományos is), hogy a TV adatlapján egyértelműen meg kell jeleníteniük a panel alaptechnológiáját (LCD vagy LED), és pl. hogy semmilyen hirdetményen, reklámfelületen, matricán nem lehet ettől nagyobb betűmérettel a félrevezető fantázianevet feltüntetni (létezik ilyen betűméretet előíró szabályozás más területen). Lassan az ABC összes betűjét összeragasztották már a LED mozaikszóval, és nemsokára kimerülnek az egyéb (nano, mega, x-treme, super stb.) szavak is.

[ Szerkesztve ]

(#2) elefant válasza ROBOTER (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek!

(#3) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Eleve tiltani kellett volna a LED TV elnevezést, ha semmi LED nincs benne , a háttérvilágítás nem számít, mert a LEDesek előtt is LCDnek hívták és nem a megvilágítás típusáról

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

"A dizájnjuk a cég állítása szerint "európai stílusú", de nem igazán világos, hogy ez pontosan mit is takar."

Szerintem pont azt, hogy elegáns és szép, nem csiricsáré és túldizájnolt, mint a legtöbb konkurensnél. Nekem kifejezetten tetszik, főleg ha esetleg szálcsiszolt alu a káva és nem csak festett műanyag...

(#5) elefant válasza GAI (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

okés, szerintem is jól néz ki, de ez mitől "európai"?

(#6) arn


arn
félisten

igazi ledtvk jonnek vegre normalis meretben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) atike


atike
nagyúr

Csak Androidos lesz...?

(#8) elefant válasza atike (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ebben a kategóriában igen

(#9) elefant válasza Cathulhu (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek ezzel is! szerintem botrány a "LED tv" megnevezés

(#10) Joshi


Joshi
titán

"A 4K-s felbontású, HDR-rel kompatibilis 8500 széria 49, 55 és 65 hüvelykes képátlójú tagjai jelentik a csúcsot az idei évben a LED háttérvilágítású LCD készülékek csoportjában."
Ez egy kicsit erős megfogalmazás, mert nekem úgy értelmezhető ez, hogy a Philips ezen tévéi lesz a legjobb LCD tévéi az egész piacon. Vagy félreértettem?

(#11) Bakus válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Bakus
tag

+1

"A víz örök, de a gép változik"

(#12) Bass válasza atike (#7) üzenetére


Bass
addikt

Hála égnek ,a web os-m úgy is kivisz az észből,no meg az LG. Kövi TV-m Philips 😀

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13) [CsuCsu] válasza ROBOTER (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Laser TV-rol nem is beszelve... (ami ugye a hattervilagitasra utal). Futurisztikusan hangzo baromsagokkal barmit el lehet adni egy bizonyos retegnek.

TurboLED mikor lesz?

(#14) Ren Hoek válasza arn (#6) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sajnos ettől még fényévekre vagyunk.

A nem organikus klasszikus mikroLED array sem méretben, sem árban nem tart még ott, hogy mostanában kijelző lesz belőle. Samsung ígérget valamit, de szerintem a elektrolumineszcens Quantum Dot kijelzőből előbb lesz valami. Végülis az már nem organikus mikroLED kategória.

OLED addigra már otthon nyomtatható lesz egy tintasugarassal :D

Egyébként miért nem NanOLED, menőbb lenne a név.

[ Szerkesztve ]

(#15) ROBOTER válasza Ren Hoek (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

A "Non-OLED" még igaz is lenne.

(#16) [CsuCsu] válasza ROBOTER (#15) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

nOLED / noLED ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) #72042496 válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hogy jó példa is legyen, az nVidia-féle BFGD elnevezés nekem tetszik. :)

(#18) Ispy


Ispy
veterán

Jól van na, hát kimaradt az LCD tévék fantázianevei excelből a nanoled, azt a marketingesek benézték. Egyébként is nehéz egy ilyen több ezer soros excelt végignézni. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) elefant válasza Joshi (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

arrra gondoltam, hogy a Philips portfóliójában ezek lesznek a csúcsmodellek

(#20) Joshi válasza elefant (#19) üzenetére


Joshi
titán

Akkor valahogy így kellett volna fogalmazni:
"A 4K-s felbontású, HDR-rel kompatibilis 8500 széria 49, 55 és 65 hüvelykes képátlójú tagjai jelentik a csúcsot az idei évben a Philips LED háttérvilágítású LCD készülékek csoportjában."

(#21) [CsuCsu] válasza #72042496 (#17) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jah, nekem is. Big F*****g Gaming Display. ;]

(#22) Duree


Duree
veterán

Nagyon szépek és jók a Philips tévék , de vajon milyen panel van bennük?

duree54

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Aki nem néz utána a műszaki dolgoknak és "összezavarják" ezek a marketing elnevezések, annak úgy sem számít. Akit meg érdekel a dolog az majd tájékozódik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Viktor81


Viktor81
senior tag

"ami megzavarhatja a felhasználókat"
Azért ne nézzünk már ki ilyen sokat a "felhasználókból". Évek óta hiszik, hogy LED TV-jük van, simán elhitték (terjesztették), hogy a plazma az ördögtől való és irtani kell. Azoknak, akik bemennek a médijába, meg a juronicsba (vagy még lejjebb esetleg az osanba), teljesen mindegy, hogyan hívják a TV-t és milyen technológia van mögötte. Akit érdekel, kicsit igényes, az olvas, tájékozolódik, márkaboltban megtekinti "valós" körülmények között. 80%-nak az a fontos : legyen vékony TV, vékony keret (vagy keret nélkül), legyen szép a lába (ha már az asszonyé nem az), legyen okos, mint állat (a gazdinál sok esetben okosabb). Ha számítana a képminőség, ez a cikk meg sem íródott volna és nem arról beszélgetnénk, hogy 20 éve adják el ugyanazt a mozgókép visszaadásra alkalmatlan LCD technológiát a legkülönbözőbb elnevezésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ren Hoek válasza Viktor81 (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Plazma korszakban hány olyan hely volt Bp-n kívül, ahol megnézhettél egy plazmát az LCD mellett sötét teremben?

Azért ez a bemutatótermes dolog nem volt mindenhol triviális.

Na meg az erős demagógia, hogy az LCD alkalmatlan a mozgásmegjelenítésre :D

Ez is inkább egy virtuálisan generált igény, amit a plazma felhasználók megszoktak, megszerettek. Ezért vérzett ki a plazma. Az emberek nem tudták mi az igényük, mert az LCD is teljesen okés amúgy, és észre se vették a 24p juddert. Ehhez kellett vegyél egy plazmát, hogy aztán soha többé ne akarj LCD-t.
Mivel a vásárlók 98%-a nem videofil, ezért dőlt be a plazma. A boltban szarabbul nézett ki, fakó volt, vibrált, beégett az RTL logó stb. Tudom ez fájó pont, de nem abból a relatíve kevés minőségkedvelő emberből jöttek az eladások.

Hogy ez jó vagy rossz, szerintem nem érdemes megítélni. Nem lehet mindenki műkedvelő. A plazmának vesznie kellett, hogy aztán évekkel később megszülessen az OLED a hamvain. Na meg egy jó filmet LCD-n is ugyan úgy lehet élvezni az emberek nagyrészének. Ha valóban leköt, akkor nem azt a két percet figyelgeted amikor svenkel a kamera. Szerintem a kontraszt hiánya ezerszer nagyobb drawback volt LCD-n... a mozgás meg inkább ez vagy azt szokod meg jelenség.

Ha majd lesz jó BFI, akkor semmi panasza nem lehet senkinek.

Meddig maradtatok TV nélkül? 6 évig? Pár év és elfelejti mindenki a plazma válságot

[ Szerkesztve ]

(#26) #72042496 válasza Viktor81 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

"a mozgókép visszaadásra alkalmatlan LCD technológiát"

Dehogy alkalmatlan, mindössze a mozgókép határán levő 24p filmről jobban megmutatja egy LCD, hogy gagyi. :)

A normális mozgóképet (ami alatt én most 50, vagy afölötti FPS-t értek) az LCD technológia teljesen jól vissza tudja adni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mumukuki válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Panel alaptechnológia?
Mármint LCD és LCD. 🙂
A LED (a marketing) nem az alap technológiája. Az meg hogy mi csinálja a háttérvilágítást, kit érdekel, lehet szentjános bogár is, ha működik. Attól még LCD.

A panel rögzítéséhez használt csavarokról sem írják le hogy milyenek.

(#28) ROBOTER válasza Mumukuki (#27) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi, de tökéletesen tisztában vagyok, hogy semmi közük a LED-hez, ezért írtam, hogy panelét kellene feltüntetni, nem a háttér-világításét (félreértetted).

(#29) bteebi válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Nagy igazság... Amúgy sem attól jó egy TV képe, hogy IPS vagy VA panel van benne, hanem hogy bejövős-e :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) arn válasza Viktor81 (#24) üzenetére


arn
félisten

vannak azert fokozatok, meg van olyan szempont is, hogy mennyit megy... mennyit fogyaszt, es hogy birna x ev utan. ebben az lcd hattervilagitasu tv meg nem rossz. nalunk pl gyakran be van kapcsolva reggel, este meg ki - direkt olyat kerestem, ami keveset fogyaszt, a harom evet mar kibirta gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Ispy válasza arn (#30) üzenetére


Ispy
veterán

ez itt elég off, de ez a plazmafogyasztás akkora ferdítés volt anno, mint az állat, egy 50W-os led tévéhez képest egy plazma egy hónap alatt 600-700 forinttal került többe havi szinten, ha napi 8 órás átlag használatot nézünk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32) arn válasza Ispy (#31) üzenetére


arn
félisten

ha igy allsz az osszes fogyasztodhoz, a vegen eleg szep szamlat kapsz :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Ispy válasza arn (#32) üzenetére


Ispy
veterán

Egyrészt nem megy tv nálunk csak átlag 4 órát/per, így máris spóroltam 300-at, egyébként meg van itthon minden, mint a búcsúban, de a havi villanyszámla 9k alatt van. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.