Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi


k-adi
nagyúr

Érdekes ez a szervezeti ábra

Kép alapján kb. mindenkit pont arra a pozícióra tudok elképzelni amihez tartoznak
12-ből 7 nő de láthatóan a komolyabb pozikban még mindig a pasik vannak

na meg ez a nemi PCség is.. ez az első ábra ahol rendesen láttam kiírva ezt is már
He/Him
She/Her
...
Xbox/PC

(#52) k-adi válasza Carlos Padre (#46) üzenetére


k-adi
nagyúr

Akkor elég rossz deal volt, mert kb mindenki elküldené a ceo Kotick-ot ;]

(#53) k-adi válasza nubreed (#34) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen Blizzard vergődött, reméljük ez most segít :D
érdekes kérdés a COD jövőbeni sorsa is Acti részről, durva lenne ha meglépnék az exkluzivitást már most de még akár később is... de az biztosan látszik hogy a streamingre mennek rá nagyon

(#54) Cassi válasza k-adi (#53) üzenetére


Cassi
senior tag

Ha ennyi pénzt, 5 havi magyar GDP-t áttoltak vételárként, akkor abból exkluzivitás lesz nagyon hamar. Sajnos jól látszik, és persze az MS is látja, hogy a PS5 sikere ellenére a Sony egy eléggé megrogyott cég, nem tud már ilyen tétekben játszani. A Microsoft bevásárolhatja magát a csúcsra, ha akarja. És ha bedől a Sony gaming részlege, akkor bedől az egész cég is.

(#55) Reggie0 válasza Cassi (#54) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem biztos, hogy olyan hamar. Eleg szar a magyar gdp. No meg ha hirtelen exkluziv lesz, abbol akar meg pereskedes is lehet.

(#56) strogov válasza Cassi (#54) üzenetére


strogov
senior tag

" akkor abból exkluzivitás lesz nagyon hamar"

Az activision/blizzard-nak a CoD az egyetlen címe ami PS-en mérhető eladásra számított. Nem hiszem, hogy egy Xbox CoD excluzív majd bedönti a PS-t. A blizzard eleve nem szerette a konzolokat ... csak az ms windows platformját erősítette.

A blizzard-nak sajnos vége van (volt) mint Blizzard. A régiek kiégtek, elmentek. Akik jöhettek volna a helyükre azok a légkör miatt nem jöttek, vagy már elmentek. Ha maradtak akkor ezt a légkört élvezték ... ami miatt most ki kellene rúgni őket.
Az activision meg iparos cég volt már 30 éve is. Nulla kreativitás. Vagy megvettek egy céget játékostul, vagy kiadót játszottak.

Az MS semmit nem tud rontani rajtuk.

(#57) #54625216 válasza k-adi (#53) üzenetére


#54625216
törölt tag

"igen Blizzard vergődött, reméljük ez most segít "

Nem fog, sőt inkább csak ront a helyzeten. A Blizzard vergődésének eddig sem pénzügyi okai voltak, hanem mert otthagyták a kreatív szakemberek, amikor játékstúdióból pénznyomdává vált.
Az MS pedig nem azért költ el ennyi pénzt, hogy a pénznyomtatás helyett visszahozza a cégbe a kreativitást. Nyilván hosszabb távon meglesz ennek a böjtje, de addig is kipasszírozzák a Blizzard IP-kból, ami még bennük van, utána meg mehet a lecsóba.

szerk: Strogov megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#58) #54625216


#54625216
törölt tag

(#59) Ezekiell válasza #54625216 (#57) üzenetére


Ezekiell
veterán

kipasszírozzák a Blizzard IP-kból, ami még bennük van, utána meg mehet a lecsóba

Ezért nem fizettek volna 70 milliárdot. Egyszerűen ezzel a stratégiával a ROI negatív.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60) UnA válasza Ezekiell (#59) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha már láttál nagyvállalatot belülről, akkor tudod, hogy a ROI mindig is a vágyakról szólt, sohasem valódi stratégia.

(#61) Ezekiell válasza UnA (#60) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont ezt mondom, hogy nem létezik, hogy csak azért vették meg, hogy "kipasszírozzák a Blizzard IP-kból, ami még bennük van, utána meg mehet a lecsóba", mert hát ha ez a vágy, akkor a ROI negatív, és negatív ROI-t senki se akar. Tehát több van ebben ennél.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#62) Tin


Tin
veterán

Na, Sony részvényei 20 milliárd dollárt estek ma az MS bejelentés hírére. Hány évi profit is az?

(#63) #54625216 válasza Ezekiell (#59) üzenetére


#54625216
törölt tag

Miért lenne negatív?
Amikor azt mondom, hogy kipasszírozzák az IP-kból, ami bennük van, az alatt azt értem, hogy lesz Starcraft V. meg Diablo X. meg n+1 megvehető kozmetikai item, meg a WoW karakteredet jó pénzért megkaphatod NFT-ként, stb.
Az árát bőségesen ki fogja termelni, amíg tart a lendület.

Ugyanakkor új címet ne várj tőlük, ami olyan hatással lesz a játékiparra, mint anno a Warcaft, Diablo vagy WoW volt. Dolgozni fog náluk pár ezer középszerű fejlesztő (meg jó sok junior szotyiért), akik tolják ki magukból a középszerű tartalmat, amit a (valaha) jól hangzó címekkel fognak eladni.
Aztán ha túllép rajtuk az idő és már nem lehet újabb bőrt lehúzni a régi címekről, akkor szanálják az egészet.

Ez a folyamat már régóta tart a Blizzardnál, szvsz az MS meg se vette volna, ha az a formabontó, kreatív cég lenne, mint aminek a múltbéli sikereit köszönhette, mert a formabontás és a kreativitás kockázatokkal jár és eleve távol áll mindentől, amihez az MS-nek a leghalványabb köze van.

[ Szerkesztve ]

(#64) #54625216 válasza Tin (#62) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mi köze van a profitnak a pillanatnyi részvény árfolyamhoz? :U

(#65) Tin válasza #54625216 (#64) üzenetére


Tin
veterán

Ha jól számoltam a fenti ábra alapján, akkor 2.4 milliárd dollár volt a Sony 2020 első negyedéves profitja. Tehát az évi az valahol 10 milliárd dollár körül van. Ha részvényben most buktak 20 milliárdot, az nagyon sok. Az MS felvásárlás árának 1/3-a, a Sony 2 éves profitja pár óra alatt.

Persze, lehet azzal takarózni, hogy "na de ezek részvények", meg hogy "pillanatnyi árfolyam", de ha esetleg a színes-szagos PS5-ből kihúzzuk a fejünket, és objektíven nézünk a dologra, akkor eléggé ijesztő ez a Sony számára, ugyanis nem hogy nem tud felmutatni semmilyen újítást, de akár a játék-streaming piacra való belépésük is évekig eltarthat, már ha a hasznát is ők akarják lefölözni.

[ Szerkesztve ]

(#66) #54625216 válasza Tin (#65) üzenetére


#54625216
törölt tag

Hát tényleg jobb lesz nem erőltetni.

(#67) Ezekiell válasza #54625216 (#63) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ez nem kipaszírozást jelent nálam, így már más :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#68) L3zl13 válasza AssAssynn (#49) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez az új trendi multiknál, hogy feltüntetheted a nemedet (gender pronoun) aláírásban meg hasonló helyeken, hogy jelezd milyen neműként azonosítod magad.
Hogy a képen is így szerepel, azt mutatja, hogy a cég nagyon "inclusive"-nak akar látszani. Nem feltétlenül van összefüggésben a szexuális visszaélés botrányokkal.

Aki hülye, haljon meg!

(#69) Chaser válasza Tin (#44) üzenetére


Chaser
titán

de, elvileg teljesen külön soc van
én is úgy tudtam hogy selejt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) #54625216 válasza Tin (#65) üzenetére


#54625216
törölt tag

Hogy per pillanat mennyiért adják-veszik a cég részvényeit, attól még magának a cégnek nem lesz se több, se kevesebb pénze, ezért nem érdemes összekeverni (de még csak összevetni sem) az aktuális részvény árfolyamot a profittal.

Pl. az MS árfolyama jan 12.-én $322 volt, jelenleg (jan 19.) $302-n áll, ez nagyjából 10% csökkenés, ami az MS market cap-jára vetítve kb. 230 milliárd dollár. Az MS 2020-as profitja $96 milliárd volt, akkor most jaj elbukta több, mint két éves profitját alig egy hét alatt?
Nem, mert ettől még az MS pénze se nem nőtt, se nem csökkent.

(#71) Tin válasza #54625216 (#70) üzenetére


Tin
veterán

Ha így magyarázod el nekem a dolgot, abból teljesen világosan kiderül, hogy csak le akartál hülyézni, de legalábbis hülyének néztél azért, amit írtam.

A Sony részvényei az MS lépésére estek 13%-ot.

Ha ez nem erős jelzés nekik a piac felől, akkor semmi. Erről szólt a hozzászólás, és remélhetőleg átment nekik is, mert neked, úgy látszik nem. Megértem, ha Sony vagy PS rajongó vagy, és idejöttél a topikba szakérteni vagy temetni, de ha mindenképp közlendőd van valaki felé, akkor legalább annyival megtisztelhetnéd, hogy feltételezed róla, hogy tudja, mit miért mond, és nem arra használod fel ezt az alkalmat, hogy kényszerű okoskodással bizonyítsd magadnak, hogy érsz valamit.

(#72) Tin válasza Chaser (#69) üzenetére


Tin
veterán

Az kemény... pedig a selejtes megoldás lett volna a jó húzás.
Az elején, amikor még jobban követtem, mindenki azt mondta, hogy tényleg a selejtet használják fel, de akkor úgy tűnik, mégsem.
A lényeg ettől még az, hogy (valamilyen) új generációs MS konzol mindig vehető, PS5 meg nem. Ebből a szempontból jó húzás volt részükről ez.

(#73) Cassi válasza #54625216 (#70) üzenetére


Cassi
senior tag

Már hogyne csökkent volna, az MSFT részvényesek egész biztosan meg fogják kérdőjelezni ezt a nagy összegű kiadást.

Ekkora összeget csak stratégiai céllal lehet megindokolni. Az a cél, hogy elvegyék a Sony-tól a levegőt, és addig csökkenték a felhasználói bázisát, amíg az kiesik a játékból, kvázimonopol helyzetbe hozva az MS-t. A Covid kezdete óta annyit erősödtek az IT részvények, hogy most ezt kényelmesen meg tudták lépni.

(#74) podtibi


podtibi
senior tag

Valószínűleg mindenki aki ide jött írni, valamilyen szinten meglepődött a hír hallatán, nos én nem. Szerintem teljesen normális ami történt, más helyzet hogy miért is történt.

A microsoft-nál sem tiszta minden, ahogy máshol sem.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#75) GeryFlash válasza Cassi (#73) üzenetére


GeryFlash
veterán

Kemeny 3%ot csokkent. 130 milliard cashuk volt 2021 nyaran, nem renditi meg oket ez a kiadas az eves 80-90 milliardos profitjuk mellett.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#76) #54625216 válasza Tin (#71) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ha így magyarázod el nekem a dolgot, abból teljesen világosan kiderül, hogy csak le akartál hülyézni, de legalábbis hülyének néztél azért, amit írtam."

A profitot a részvény árfolyammal összevetni valóban hülyeség, de ettől még nem néznélek hülyének ... ha nem próbálnád a beszélgetést személyeskedő sárdobálásba terelni.
Na meg hogy a közgazdasági alapfogalmakat is Sony / MS vallási logikával tudod csak értelmezni.

(#77) #54625216 válasza Cassi (#73) üzenetére


#54625216
törölt tag

Egy nagy összegű kiadás értelemszerűen csökkenti egy cég készpénzállományát, de annak továbbra sincs semmi köze a pillanatnyi részvény árfolyamhoz.

(#78) Chaser válasza Tin (#72) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg nagyon jó a kihozatal
az amd és tsmc a 7nm-t már gyűrte egy ideje mikor a konzol soc-okat is el kezdték gyártani 7nm-en
valószínűleg 5xxx cpu-ból is azért nem erőltetnek 5600x alatt semmit, mert nem szorulnak rá
elhanyagolható selejtes chip lehet ami még jó lehetne 4 magosnak vagy 2c/4t megoldásnak
persze ez jó húzás, akkor is az lenne ha series s-t nem lehetne úgy kapni mint mostnálat és sokkal több értelmesebb game van
engem a sony exkluzívok nem érdekelnek speciel
anno mikor választottam a kettő közül és láttama a gp-t gyorsan el is dőlt hogy box lesz - még one x idején -, azóta meg szépen bővült a kínálat és sokkal több értelmesebb game van
azóta már volt s-em és xsx-em is, de már nem érdekel az egész ( : de újra boxot vennék a fentebbi miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Tin válasza #54625216 (#76) üzenetére


Tin
veterán

Látod, pajti, pont erről beszéltem. Keservesen próbálod a számba adni azt, amit nem én mondtam, csak te képzelted hozzá, azért, hogy bebizonyíthasd - vélhetően magadnak -, hogy jobb vagy. Máskülönben miért akarnál megszólítani vadidegen embereket, el újraértelmezni (eltorzítani) a véleményüket, ha nem azért, hogy okosabbnak mutasd magad? Az, hogy ezek után még engem vádolsz személyeskedéssel, persze csak hab a tortán, de ha erre van szükséged, persze, te vagy a jobb, talán még a legjobb is az egész széles topikban :D

És csak azért, hogy segítsek kicsit visszatérni a valóságba, megosztanám veled újra az eredeti kommentem a második segítséggel együtt, ami körül már a többedik kört futod, mint kutya a farkát kergetve:

Na, Sony részvényei 20 milliárd dollárt estek ma az MS bejelentés hírére. Hány évi profit is az?

A Sony részvényei az MS lépésére estek 13%-ot.

Hogy ebből hogy sikerült egy "hülye aki leírja mert közgazdaságilag és egyébkéntis" véleményt kihoznod, nem tudom, de újra csak ugyanazt tudom mondani: egy farok van előtted. És remélem, hogy barátod, a Sony észrevette a jelzést, és nem jut az Intel sorsára.

Ezennel pedig befejeztem ezt a felesleges és meddő beszélgetést, és udvariasan megkérlek rá, hogy csiszold magad máson fényesebbre.

(#80) Tin válasza Chaser (#78) üzenetére


Tin
veterán

Jogos, mindig elfelejtem, hogy ez már egy lassan másfél éves konzolgeneráció, ennyi idő alatt pedig illik azért kicsiszolni egy gyártást. Csak valamiért meglepett, mert főleg ebben a "chiphiányos" időszakban (oké, előre nem tudhatták tervezéskor) pont jó ötlet a selejtet is felhasználni.

Nálam az döntött, hogy ingyen adtak Alzánál a tévé mellé egy One X-et karácsony után. Hát mondom, valamit úgyis vettem volna, köszi. A GP pedig az egyik legjobb dolog olyanoknak, akik hetente 1-2 játszanak, és van más életük is. Amúgy SX-et is terveztem venni, de annyira felesleges egyelőre, hogy jó a One X is. De ha vennék, 500€-ért semmibe sem kerül, most meg, hogy a GP-t még jobban feltöltik játékokkal, nem is tudom, miért venne bárki, aki nem elhivatott, mást, mint Xboxot.

Félre ne értsen senki, én teljesen elfogadom, hogy a Sony exkluzívjai sokkal jobban, de a játékos társadalom bővülése nem feltétlenül a fanatikus játékosok bővülését jelenti, hanem olyanok is becsatlakoznak, akiknek eddig nem volt konzoljuk, és van heti pár órájuk játszani az életük mellett, de nincs idejük-kedvük-energiájuk arra, hogy napokat toljanak félárnyékban csíkszemmel a konzol előtt. Ha pedig az alkalmi játékosokat vesszük, nos, nekik egyértelműen az Xbox. Netflix árért valagnyi játék, és nem kell keresgélni, csak kiválasztani a listából.

(#81) Chaser válasza Tin (#80) üzenetére


Chaser
titán

inkább bő egy éves, de a lényeg ott van, mikor el kezdték gyártani az új soc-okat m-r rég gyártatott az amd a 7nm-es sorokon a tsmc-nél
ugye 3xxx és rdna1 volt az első termék ott amd részéről - 2019 nyarától -
bőven volt idejük finomítani a gyártáson és kiismerni a 7nm-t mire el kezdték gyártani a konzolokba való soc-ot
adnám el a one x-et és inkább vennék series s-t :) nekem volt mind, az győzött meg legjobban - persz xsx húwááááóóóó 4k, de az már nem szuper halk gép meg nem olyan kis mini mint az ami 2,6l, nagyon durván kicsi és halk -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) Tin válasza Chaser (#81) üzenetére


Tin
veterán

Jaja, ezért írtam, hogy tervezéskor, nyilván nem bő 1 éve indult ez a történet. Asztaliban mindegy is, hogy 7nm, nyilván pár év múlva már "hú, de elavult" lesz, de akkor majd jön egy szériaközepi, még bikább modell úgyis.

A One X-et meg minek adnám el, egyelőre mindenre (is) jó, meg hát tényleg ingyen volt (a teljes árú) TV mellé. Poénosabb a másik gép, a One S digital, amit asszem 2 éve szórtak ki karácsony előtt akcióban, valami kőkemény 80€ volt darabja, vettem is a családban párat. Oké, nem egy erőgép, de a gyerekeknek tökéletes arra, amivel játszanak, azokban még úgysincs akkor szükség az erős hardverre.

Következő dolog, amire kíváncsi leszek: Samsung Exynos 2200, RDNA2 mobilon. Baromira érdekel, hogy megveti-e az AMD a lábát a mobilokban is, a következő 1-2 év érdekes lesz ebből a szempontból. De ez már offtopic.

[ Szerkesztve ]

(#83) #54625216 válasza Tin (#79) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az, hogy ezek után még engem vádolsz személyeskedéssel, persze csak hab a tortán"

Ezt írtad:
"Megértem, ha Sony vagy PS rajongó vagy... "
"kényszerű okoskodással bizonyítsd magadnak, hogy érsz valamit"
hát ennyit a személyeskedésről.

"Na, Sony részvényei 20 milliárd dollárt estek ma az MS bejelentés hírére. Hány évi profit is az?"

Akkor még egyszer: egy cég részvény árfolyam ingadozásának mi a rák köze van az éves profitjához?
Mármint a nagyságrend demagóg drámai érzékeltetésén túl. De ha ez a cél, akkor javaslom számoljuk ki hány éhező afrikai gyereket lehetne jóllakatni, vagy a kazincbarcikai sürgősségi osztály hány lélegeztetőgépet vehetne ennyi pénzből, sokkal jobb számok jönnének ki.

"A Sony részvényei az MS lépésére estek 13%-ot."

Az MS részvényei pedig ugyanezen időszak alatt estek 10%-ot, azaz a piaci kapitalizációja 230 milliárd dollárral csökkent. Ez az MS két és fél évnyi profitjának felel meg.
És?
Mégis milyen szempontból relevánsak ezek az adatok az MS stratégiájára nézve?

Fogalmam sincs, hogy milyen belső indíttatásból próbálsz hangulatot kelteni értelmetlen adatok felsorolásával és őszintén szólva nem is érdekel, ahogy az sem, hogy valamiért a világot csak Sony-MS tengely mentén vagy képes értelmezni. Ez legyen a Te nyomorod.

Ugyanakkor szabadjon már kimondani, hogy a részvény árfolyamok pillanatnyi megingásának az égvilágon semmi köze nincs a cégek hosszú távú stratégiájához (a legjobb esetben is max. a tőzsde spekulánsok pillanatnyi hangulatát tükrözi csak, ami képes napok alatt az ellenkezőjére váltani), éves profitban számolni a piaci kapitalizáció változását pedig nettó hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#84) Carlos Padre válasza Tin (#71) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nagy szavak ezek egy xbox fanboytol aki az egesz konzol haborus szart elkezdte itt a topikban.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#85) Tin válasza Carlos Padre (#84) üzenetére


Tin
veterán

Ja valószínű én jöttem be az MS cikk alá xbox fanboyozni meg a potya az istenezni. Az aláírásom is nekem provokatív. De legalább helyesen írnál angolul.... :D

(#86) Reggie0 válasza Tin (#85) üzenetére


Reggie0
félisten

Helyesebben ir, mint a legtobb amcsi FB-n :) Csak egy aposztrof hiba, de azert megsem you're/your szintu.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.