Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Az lesz majd a Vérvörös Csütörtök... :DDD

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Az új kártya a Radeon RX 570, RX 580 és RX 590-es vezérlőket fogja váltani a vállalat kínálatában,

Nem azt írtad a Radeon találgatósba, hogy a Polarisok maradnak, és a kis Navi melléjük érkezik? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Samus


Samus
addikt

Végre eljutunk oda, hogy az AMD kártyák hasonló TDP-vel bírnak, mint az ellenfelek a zöld ligából. Remélhetőleg a hőtermelésük is, és ezáltal a ventik zajszintje is visszafogottabb lesz, mint eddig volt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) GSP válasza Samus (#3) üzenetére


GSP
aktív tag

Kiváncsian várjuk.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#5) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Noh csak ide ér karácsonyra, hülyék lennének nem kihasználni a lehetőséget.
Ahogy elnézem a tesztet RX570-ről nem igazán érdemes váltani, max tovább van rá gari, meg újabb kari.

(#3) Samus: Nagyon reméljük, hogy úgy lesz, egyre jobban kezd elolvad ez a fogyi/hőtermelés különbség a két oldal között.

(#6) L4mie


L4mie
veterán

jól működő stabil driver lesz-e? ;]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7) Chp


Chp
őstag

Dicséretes fogyasztási mutató az említett teljesítmény mellett, de ha beférne 75W alá, én lehet megint dVGA használó lennék. Fetishem ha nem kell tápcsati és erős a kártya.

(#8) lemusz


lemusz
addikt

"GTX 1660/GTX 1650 Super ellenfelének szánják a drágát"'

Nem tudom. Pár hete még a sima 1650 ellenfelének szánták. Mi változott azóta? Eléggé ambiciózus terv ez, főleg hogy gyengébb lesz elvileg a 1650S-nél, a 1660nál meg pláne. De persze érvnek ott lehet mellette az esetleges jó ár.

(#9) Synthwave válasza Cifu (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én biztos nem írtam ilyesmit - nem is voltam abban a topikban soha. Szerintem Abuval keversz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Cifu válasza Synthwave (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

My bad, ott a pont... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Macka


Macka
veterán

Nem leszólni akarom a Radeont, volt korábban nekem is dögivel. A 480-580, 5700 topikokban rengeteg a panasz a driverekre, és Wattmanban kell állítani pár dolgot - ami nem 2 perces mókolás -, hogy tényleg jól menjen a kártya.
Sajnos nekem ezekre nincs időm, elvárom, hogy ha ekkora összeget adok egy VGA-ért, akkor azt kiveszem a dobozból, felteszem a drivert, és élvezem, mindenféle neten kutakodás, driverben való állítgatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12) Synthwave válasza Cifu (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Televan74 válasza lemusz (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

RX 5500 vs GTX 1650 SUPER :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Samus válasza Macka (#11) üzenetére


Samus
addikt

570-em van. Megy az out of the box is. A Wattman sztori az alulfeszelés miatt használatos, ugyanis némileg csökkenthető a GPU magfeszültsége azonos órajel melett, így egy kicsi hűvösebb marad, ami elkél, mert elég forrófejű lett ez a széria is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Synthwave válasza Samus (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg aztán a hűvösebb cókmók visszafogottabb ventiprofilt eredményez, aminek tud örülni az ember füle.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Taranti


Taranti
senior tag

Végre a PH!-n megemlítik egy hírben a létező GTX 1650 Supert. ;]
(Kicsit lemaradtatok startról...)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) aginor válasza Televan74 (#13) üzenetére


aginor
addikt

Csak nekem hiányzik a kínálatból egy 5600? Ez alapján ez nem lesz ellenfele a 1660-nak (teljesítményben), nemhogy a Super/Ti variánsoknak. :W

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18) CzGöbe válasza Macka (#11) üzenetére


CzGöbe
tag

Az AMD még hányszor fog negatív megítélést kapni azért, mert lehetőséget ad finomhangolni a termékeit?
Mert nem kell Wattmanozni, hanem lehet. Nekem tökéletesen működik az 580-am mókolás nélkül is ;) sőt, még a teszteket is mókolás nélkül készítik, ha pedig rászánod magad, hogy megismerd a te tulajdonodba került szilikondarabot, talán még nyerhetsz is a fáradozásaidért itt-ott.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#19) K0vasz válasza hegegabi80 (#5) üzenetére


K0vasz
aktív tag

ja, most elolvadt, aztán majd jövőre az nvidia is vált kisebb csíkszélességre, és akkor megint ott vagyunk (vagyis az amd), ahol a part szakad xD

amúgy én nem érzem akkora truvájnak ezt a kártyát: 3 év után kijöttek egy, a polarisokéval kb azonos teljesítményű kártyával, csak kisebb fogyasztással... aki meg AMD-ről akar AMD-re váltani, az gyk. csak egy drágább kártyával tud előrelépni, mert a "belépőszintű" kártyájuk továbbra se jelent előrelépést

viszont amit igazán hiányolok, az az 5500 és 5700 között egy kártya, mert ott azért van szakadék bőven mind teljesítményben, mind árban a két kártya között

(#20) terepkigyo válasza Macka (#11) üzenetére


terepkigyo
csendes tag

1,5 hónapja van 5700am (MSI Mech OC nonXT), kivettem a dobozból betettem és tökéletesen működik. Az összes játék amivel játszom jelenleg az hiba nélkül fut (BF5,Fallen Order,Apex). Játék közben a hőmérséklet-értékek tökéletesek, számomra nem hangos a venti sem. Az meg hogy ugrál fel alá a core clock engem pont nem érdekel ameddig fluid a játékélmény, és nincs miatta bugzás.
Ráadásul ezzel együtt váltottam 4790-ről 3800x-re is. Ott szintén nincs problémám.

"A hangerő, életforma!"

(#21) mormota79 válasza lemusz (#8) üzenetére


mormota79
tag

A PH tesztre gondoltak. Ott majd elveri mind2t :DD

(#22) sb


sb
veterán

Még így is szimpatikus pedig sok előrelépést nem látok ha uv-t is használt az ember.
Az 570-ek kb. 110-120W-ig érdemben levihetők a gyári tuningos 150-200W-ról.

Oké, még így is kicsit gyorsabb, de az az 5-10% már sokat nem jelent.

(#23) sb válasza K0vasz (#19) üzenetére


sb
veterán

A 460 - 470, 560 - 570 között is rohadt nagy űr volt és soha nem tömték be.

(#24) Synthwave válasza mormota79 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, főleg, hogy külföldi forrásból van az infó. :DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Crytek


Crytek
veterán

5500M-es laptopokat várom már (ár miatt egyelőre)

Next PC Upgrade: 2022

(#26) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Már nagyon várom! :B :DDD ;]

(#27) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Meglátjuk mi lesz az ára ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) Komplikato válasza CzGöbe (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

Konkrétan egy rx470-et használok, ha nem lövöm ki valahogy a wattmant, akkor mikrolaggit okoz játékokban vagy csak HW videó lejátszás közben elkezd kapcsolgatni a state 0-ra és vissza, amitől blokkosodik a videó és brekeg a hang. Nem is értem mi baja van vele egyeseknek?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) DraXoN válasza Komplikato (#28) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

ilyen nekem akkor volt ha modolt, a kártyámhoz nem megfelelő biost raktam a kártyámra (a ventilátor profiljával próbáltam "játszani" egy időben)...
Normális állapotban sose volt bajom a wattmannal ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) Hohocali válasza Komplikato (#28) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ha egy természetfilmet nézel, amin a béka beugrik a vízbe, és lefröcsköli a kamerát, akkor ez normális. :DD
Amúgy eredeti állapotban van a kártya? Nekem sose voltak hasonlóak AMD kártyákkal, pedig volt pár... Az is lehet, valami hibás rajta, esetleg a memória?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#31) bot1978 válasza lemusz (#8) üzenetére


bot1978
senior tag

a 1660nál meg pláne
ami meg egy 1070 szint, az egész VGA biznisz meghót, vagy 3 éve helyben járunk, nem értem, hogy szerintük nekem miért kéne megvennem újból ugyanazt más néven. Értem, hogy ők kerestek egy nagyot a bányászokon, de attól még valaki szólhatna nekik, hogy az a hajó elment.
több mint 3 éve vettem 62k-ért 1060-at, most ennyiért mit kapok? 1060 teljesítményt, max más néven. Oké, vehetek mondjuk egy 580-at picit olcsóbban vagy 590-et, de annyival többet fogyaszt, hogy szevasz kifizetem villanyszámlában és persze kifutó cucc, mire hazaérsz a felét éri és persze amire a 1060 kevés arra kevés az 580 is így kb. semmi értelme
Vagy nézhetem az új fejlesztéseket és akkor 1060 szint felett minden százezer (től). Elmegy az ember kedve az egésztől.

[ Szerkesztve ]

(#32) lemusz válasza bot1978 (#31) üzenetére


lemusz
addikt

Ne is mond. Tiszta görcs vagyok már napok óta, mert szeretnék vissza térni nvidiára, folyamatosan keresem az érveket mellette, ami azt illeti van is egy pár, de a mérleg másik oldalán meg ott van az, hogy nem éri meg. 40-ért nem kell senkinek a még 1 év garis rx 580-am, 1650s-t ami kb ugyan azt tudja meg 60-tól kapni csak, 1660s-ért ami legalább már mutatni egy hangyafasznyi előrepést (+20-25%,+2Gb) meg konkrétan az 580 értékének a dupláját kéne kiadnom. Efölött nem is nézem mik vannak, mert horror árkategória.

5-10 éve 30 ezerért már kaptál értelmes, gémelésre alkalmas vga-t újonnan. Ma mit kapsz annyiért? Valami vackot, ami csak képet ad kategória.

[ Szerkesztve ]

(#33) Gyuri27 válasza lemusz (#32) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért is kellett volna bárkinek 40 pénzért?

Amd - Radeon - Ryzen

(#34) Z10N


Z10N
veterán

Es az ararol meg mindig semmit nem tudunk. Az Rx570-k meg halomokban allnak $80-ert.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#35) Bjørgersson válasza aginor (#17) üzenetére


Bjørgersson
félisten

AMD to Unveil Radeon RX 5500 XT and RX 5600 Series in December

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36) martonx


martonx
veterán

Az 5500-as egyértelműen az 1650S-el lesz pariban. Kérdés, hogy annak a 60K körüli árához hogy fog viszonyulni.

Én kérek elnézést!

(#37) DraXoN válasza Z10N (#34) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

ezt lehetett tudni előre, hogy a "bányákból felszabadult" kártyák lenyomják majd a Rx470-480/Rx570-580 árait ...
Amíg az adott kártyák teljesítménye elég, olcsón lehet olyan kártyája az embernek mostanság...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) Noukoum válasza Z10N (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem a nyitó ára magas lesz szóval még akkor is jobban meg fogja érni a polaris.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) bot1978 válasza lemusz (#32) üzenetére


bot1978
senior tag

Nekem nem azzal van bajom, ha valaki azt mondja az apróban a 1060-amra, hogy 30k. Jogos, hogy 3 év alatt lement a felére. Nekem azzal van bajom, hogy a 1070-re azt mondja, hogy 75k, csak mert újonnan 100k már egy hasonló számítási kapacitású kari. Régen is (nem ennyire durva) volt hasonló, csak régen ha ilyen volt a szitu, akkor azt mondtad, hogy oké akkor bekaphatjátok és vettél 30k-ért még egyet a sajátodból és betetted mellé SLI vagy CFX, ami azért elég sok játékban jól is skálázódott és hozott vagy 60-80%-ot. Nem ilyen 20% dupla áron... de ezt is ki kellett nyírni szoftveresen, aztán lehagyva a csatit a 1060-ról hardveresen is és ha szót emelnél akkor kezdik, hogy a dx támogatja, amivel meg kb. kitörölheted. Gennyzsákok. :((

(#40) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Így, hogy egyelőre nics XT, ez elég sovány lett... :(((

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41) DraXoN válasza bot1978 (#39) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

az SLI CF helyzete nem ilyen egyszerű, hogy "csak úgy kinyírták" ... egyszerűen sose működött hatékonyan és rengeteg utólagos programozói munka kellett mind 2 videó kártya készítő cégtől utólag, hogy jól működjön... De az új apikhoz DX12 és Vulkan, nincs is lehetőség használni a korábbi módon ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) bot1978 válasza DraXoN (#41) üzenetére


bot1978
senior tag

A történet az megvan, csak a vége meg a lehúzás sajnos. Ide 5500-hoz azért keveredik a magamfajta mert kínjában nézegeti, hogy akkor valami ocó bloweres refkari esetleg, de még az sincs. Egy bloweres 5700 kéne 50k legyen, ha az 580 40k, de az meg már százezer. Igazából az tehet az egészről aki ad annyit érte.
A bányászt még megértettem, amikor fújták a lufit, mert a kripto árfolyamot nézte nem az előző genhez képesti erőforrástöbbletet, de amikor egy gamer ad 100k-t egy bloweres 5700-ért úgy hogy közben 40k az aprón egy 8GB-os 580 hááát :U az már azért eléggé WTF

(#43) GodGamer5 válasza bot1978 (#42) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért egy rx580, meg egy kb rtx2070-es szintű 5700-as radeon köszönő viszonyban sincs teljesítményben...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#44) bot1978 válasza GodGamer5 (#43) üzenetére


bot1978
senior tag

Szerintem az eléggé köszönőviszony, ha (alig észrevehető) extrákat állítgatsz egy graf menüben. Én mindent 3840x1024-ben vagy Riftben futtatok ami kétszer fullHD a 1060-al, de amikor Riftben van akkor tükröz monitorra is még mellé. Szóval az nem igaz, hogy ezek a VGA-k FullHD-ra vannak, mert tök megvoltam a 1060-al az utóbbi 3 évben.
Az ilyen "még az árnyék is ultrán" emberekkel nyilván nem vitázom, de ésszerű beállítások mellett bőven használható az 580/1060 a mai napig.
Szóval valahol jogos, hogy ha az 580/590 8GB most olyan 50k körül boltban újonnan is kapható, akkor a dupla árért már a tetejét kéne adni nem a közepét, de hát így is volt ez a bányászláz előtt sok éven át... Legyen valami extrém elit presztízs vacak horror áron háromszázért mit bánom én, de ilyen népkártyát, mint az 5700 százért ráadásul blowerrel, hát szerintem pofátlan, mert ugye ezen az analógián akkor az 5500 lesz majd mittom 70k? Mert akkor pláne nézzük már meg az 580-hoz képest mit is kapunk a felárért... a nagy semmit.

[ Szerkesztve ]

(#45) Synthwave válasza bot1978 (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Szerintem az eléggé köszönőviszony, ha (alig észrevehető) extrákat állítgatsz egy graf menüben. "

Csak a frame rate-ek nem lesznek köszönőviszonyban egymással.

Mármint persze, eléggé elfajultak az árak a VGA piacon, de egy RX 580 és egy RX 5700 között nem 10 000 forintos teljesítmény-differencia van, tekintve, hogy a Navi megeszi reggelire a Polarist (kb. ugyanolyan TDP mellett), pláne, ha 1080p fölé is felkúszunk. Játék/felbontás függvényében a ~30-60 fps-nyi különbség konkrétan két világot választ el egymástól, két, teljesen különálló játékélvezeti szintet jelent.

Szerintem a bruttó 85-90 pénz lenne most a reális érte (refről beszélünk).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) K0vasz válasza Synthwave (#45) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1. oké, hogy most drágábbak a kártyák, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, de akkoriban egy középkategóriás kártyával örültél, ha összejött a 30 fps ilyen-olyan beállítások mellett, most meg a kiindulási alap gyk. a fullHD@60fps@High detail

(#47) DraXoN válasza K0vasz (#46) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

ki tehet arról, hogy nagyobbak az igények?

Egy mai középkategóriás videó kártya tervezési és gyártási költsége össze se hasonlítható egy 10 évvel ezelőtti kártyához képest (sokkal bonyolultabb, a gyártástechnológia se vált olcsóbbá, ellenkezőleg drágább a tervezés sokkal.. ha a forintot nézzük az is "sz*rabb", de dollárban se lehet annyiért adni mint akkor)..

Noha relatív, de a 470/480 szintjével jó ellehet lenni "budget" szinten.. akinek több kell, hát nem lehetetlen, de mindig van "olcsó" út.. kompromisszumokkal...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#48) pengwin válasza Samus (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Hasonló kategóriájú hűtésekkel (pl. MSI AMD Gaming X-MSI NV Gaming X összehasonlítás) eddig sem volt probléma a zajszinttel.

Az olcsóbb hűtések terén valóban érezhető volt némi hátrány, de ott is voltak jó AMD-s megoldások, pl. Sapphire Pulse

Üdv, pengwin

(#49) aginor válasza Bjørgersson (#35) üzenetére


aginor
addikt

És ez mennyire hivatalos, vagy mennyire spekuláció ("vágyálom"?)?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#50) bot1978 válasza Synthwave (#45) üzenetére


bot1978
senior tag

Az egy nagy papírtigris, amit az FPS-ből papíron kihoznak százalékra. Ki lehet hozni persze, hogy az egyik 100FPS a másik 160FPS akkor 60%-ot kapott a gyengébbik kártya és köszönőviszonyban sincs a kettő, csak ettől még a gyakorlatban nulla az érzékelhető különbség. A különbség ott kezdődik, amikor emeled a felbontást és a többi vackot addig, hogy 60FPS alatt legyen mindkettő.
Viszont ezen a szinten is úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk olyan a motor, hogy egyetlen grafikus ficsőr jelent 20FPS-t, mert ha kikapcsolod a graf menüben akkor felmegy 30-ról 50-re egy 1060-on is, hiába van 3840x1024-ben és szinte alig lehet észrevenni a különbséget akkor az még a szolgáltatás szintjén, a játékélmény szintjén még mindig nagyon kevés előny. Szinte nulla. Van egy fiatal generáció, aki már az élményekért fizet. Ez már a modern közgáz. Én még megnézem, hogy mit kapok a kezembe. Engem még nem lehet meghülyíteni azzal, hogy másképpen fújja a haját a szél, ha minden ultrán van. Látom, csak úgy vagyok vele, hogy ez nekem nem ér 50 rongyot.
Egyébként a konzolport vackok miatt (amik nyilván ugyanúgy jól mennek mindenen fullHD-ban) a címek önmagukban generálnak már általános butaságokat. Mert végre van mire fogni. Például a 16GB ram tipikusan ilyen. Éppen a Tomb Raider-nek "kellett" és azóta azt hiszi mindenki, hogy az kell. A vicc, hogy még maga a TR, a „16 kell” lavina elindítója sem címez meg 8GB-nál többet egyébként, ha van bent a konfigban elég VRAM. Akkor címez csak meg 10GB felett ha csak 2GB-os a VGA, viszont az elején emiatt nézi és ha nincs csak 8GB akkor hibaüzenettel nem indul. Ez az igazi genyóság, de az olyan címek többségénél is odaírják innen az „ajánlott” konfigra a 16GB-ot, amiknél pláne egyáltalán nem kell, mert minél több VRAM van a gépben annál kevesebb fizikai memóriát címeznek meg a játékok futás közben és a drágább VGA-kra többet pakolnak, tehát ha a minimumra elég 8GB az ajánlottra totál gáz beírni a 16GB-ot mégis beírják. Kitesztelték egy raklap játékkal, hogy ez így van mégis teszi be mindenki a 16GB-ot, mert az az ajánlott, pedig hol van már a régi ökölszabály, hogy a vram duplája kell legyen a rendszermemória. Száz éve nem így van.
Akkor is beírják ajánlottra, mert volt egy TR, ami nem indult el 8-al és azóta mindenki elhiszi, hogy a 16 az kell.

Régen azért szakmaibb volt valahogy minden, nem ette meg ennyire a hardveripart ez a marketing bullshit, ami valahol ott kezdődött, amikor az indokoltnál sokkal több vramot kezdtek tenni ilyen full gagyi netezni való GPU-k mellé, mert rájöttek, hogy úgy több fogy és így azóta egyre durvábban totálban vesznek hülyére mindenkit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.