Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

A késöbbiekben ezt az írásom kirakom címlapra, egyelőre hirtelen felindulásbol van elkövetve ez az írás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) God Vazzeg válasza Dare2Live (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem is gusztustalan dolog csak azért fogva tartani egy állatot, hogy az ember ha kedve szottyan nézegetni tudja. Egyfajta állatkínzás, akár honnan nézem :U

(#3) Retro11 válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Retro11
senior tag

Valóban nem beszélhetünk életről ekkora területen, pláne akkor nem, ha az alany egy olyan állat, amely eleve igényli a sok mozgást.

Nem voltam még a pécsi állatkertben, de úgy gondolom, hogy a nyíregyházi kifutók se túl nagyok. Persze meglehet így is oldani. Pénz nélkül nehéz, de azt mondom akkor inkább ne. Az viszont igazságtalan lenne a kicsikkel szemben.

Fene tudja, én akkor is úgy gondolom, ha nem tudják a megfelelő életkörülményeket biztosítani, akkor ne csináljanak állatkertet vagy legyenek olyan állatok amelyek tolerálják azt.

God Vazzeg: Teljesen egyet értek, ezt próbáltam finoman vázolni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dare2Live válasza God Vazzeg (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Aztmég megértem, hogy fogva tartják.
Azt nem, hogy vmi iszonyú körülmények közt.

Nem vagyok én megörült állatvédő: Adjanak neki egy 25*15mes, füves, fás, vizes kifutót meg vmi "játékot" mint a világon minden normális állatkertben és én elégedett és boldog leszek.
De ez amit a Pécsi állatkertben csinálnak a Tigrisekkel nem nevezhető másnak mint kegyetlen állatkínzás.

Retro11: Ha nincs rá pénz akor ne csinálják vagy legyen csak 3állatkert MOon. De ez így.... láttam azt a Tigrist a szemét és elborított a szomorúság és mostanra már egyre jobban egy bizonyos düh is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nemcsak a terület szűkössége a gond a nagymacskáknál, hanem az ingerszegény környezet is. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) God Vazzeg válasza Dare2Live (#4) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én azt se értem meg, hogy EZÉRT fogva tartják. Nem szeretem az ilyet, már gyerekkoromban se szerettem pont ezért az állatkertet, 5 évesen is azt mondtam, hogy szabadon kellene engedni őket, mert oda valók. Hiába van neki nagyobb kifutó, éljen úgy, ahogy azt neki kell, és ne úgy, ahogy én akarom. A háziállatok az más, de a vadállatok éppen azért vadállatok hogy vadon éljenek, ha akarok látni, elmegyek, és eredeti életkörnyezetében nézem meg. Ha nem jutok el oda, akkor meg maradjon a TV :U

(#7) Retro11 válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Retro11
senior tag

Ebben is teljesen egyet értek, inkább lenne kevesebb, de adnák meg a körülményeket, arról nem beszélve, mennyivel nagyobb színvonalú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dare2Live válasza God Vazzeg (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szóse róla a helyes a jó a rezervátum ahol pl buszról nézed őket.

Ez az egész dolog engem annyira pofánvert: Megláttam, csak meredtem bámultam, hogy úristen, még durvább volt amikor a Tigris aki már kitudja hány órája, napja, hónapja, éve feküdt ugyanazon a helyen 5perc után rámnézett és megláttam a szemében és megértettem, hogy ebbe még én is megörültem vona, megörültem volna a kintól az unalomtol a ..... hát akkor még egy tigris.

Elmegyek olvasni, mert ha mégegyszer rágondolok megyek északa és szétflexelem a kalickáját.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Pukkancs


Pukkancs
tag

Szia tigris, szólni kéne Győzikének, hogy rajtad olyan csíkok vannak, mint a zebrán, és egy pillanat alatt megoldódna a gond :DDD
Viccet félretéve ez tényleg szörnyű, biztos valami vérpistike találta ki ezt is :(((
Szerk: ja és tudjátok, hogy miért nincs egy rendes kifutója az állatoknak? Mert akkor biztos elhúznának a legtávolabbi pontba, és akkor az emberek nem tudnák megbámulni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Uhh, utoljára ilyen századfordulós angol állatkerti fotókon láttam hasonlót :|

(#11) Dare2Live válasza Pukkancs (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ja és tudjátok, hogy miért nincs egy rendes kifutója az állatoknak? Mert akkor biztos elhúznának a legtávolabbi pontba, és akkor az emberek nem tudnák megbámulni."

Ez gyenge, rengeteg helyen döbbenetesen jól meg van oldva a kifutó, meg tudod nézni oldalrol, felülröl, vmi játékkal ha kedve van mozgásra bírják az állatot.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) vedini


vedini
őstag

hát azért valljuk be, ennél azért ezerszer megbotránkoztatóbb dolgok vannak a világban, akár az állatokat ért sérelmekről, akár az emberekét figyeljük

belátom szörnyű egy ilyen 3x4m cellában leélni egy életet, de sokszor előfordul, hogyha egy állatot nem fogadna be az állatkert, akkor halálra lenne ítélve, vagy éppen élőhelyére ki lenne víve, akkor is

tavaly előtt voltam jópárszor itt a veszprémi állatkertbe, az oroszlánok viselkedését figyeltük, az újonnan épített kifutóban, itt sztem jó(bb) helyük van

az ingerszegégy körülményeken is próbáltunk változtatni, zsákokba csomagoltunk nekik husit, azt téphették szét, meg a hőségben fagyit csináltunk fagyasztott vizes vérből, és azt nyalogatták a kifutóban
ez utóbbival csak arra akartam utalni, hogy pénz nélkül is lehet kicsit javítani az életkörülményein

jah, meg annyit még, hogy asszem van eu-s szabvány az állatok tartásáról, így szerintem majd pécsnek is változtatnia kell

workworkwork...

(#13) God Vazzeg válasza vedini (#12) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Valahol el kell kezdeni, az nem válasz hogy "vannak ennél szörnyűbb dolgok is" :U Értelmetlen állatkínzás, akkor meg minek? Azért hogy el lehessen érte kérni x ezer Ft-ot? Nyereségvágyból elkövettet, előre megfontolt szándékkal elkövetett állatkínzás, csak hogy a minősítése is meglegyen :((

(#14) Pukkancs válasza Dare2Live (#11) üzenetére


Pukkancs
tag

Nem gyenge állítás, csak vizsgáld meg az állatkert üzemeltetőinek a szempontjából: egy olyan szuper kifutó biztos nagyon drága, és nem fog többletprofitot hozni, ráadásul lehet, nincs is hely hozzá.

(#15) vedini válasza God Vazzeg (#13) üzenetére


vedini
őstag

hát, ha el kellene kezdeni akkor ott kellene, hogy no csirke mell, meg no tejsavó
vagy van állat és állat között különbség?
ma magyarországon sokkal alap dolgokra nincs pénz, mint arra, hogy egy állat szenved, sajna rangeteg olyan ember van aki ugyan így szenved, és itt most olyanokról beszélek akik nem tehetnek róla

épp erre mondtam ellenpéldát a veszprémi állatkert törekvésit, akik okosan szakmai gyakos diákokat is szívesen fogadnak, és próbálnak mindent megtenni a lehetőségekhez mérten

persze tenni kell ellene, csakhát nem könnyű pécsett se /gondolom

nyereségvágy, ez egy kicsit túlzás, az állatkert költségvetésének 1-2%-át teszi ki a jegybevétel, a többi mind adomány, meg megszállott (és ez itt most jó értelemben), emberek segítőkészségéből jön ki

workworkwork...

(#16) Dare2Live válasza Pukkancs (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tszta szívből kívánom, hogy jelenjenek meg most melletted az alienek és zárjanak be egy 2*3m es beton cellába és ki se engedjenek onnan amíg meg nem, bele nem halsz izé döglesz.

nincs smiley

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) Retro11 válasza vedini (#15) üzenetére


Retro11
senior tag

Kár hogy elfelejted magyarországgal való hasnolítgatás közben, hogy állatkertet nem kötelező építeni.

[ Szerkesztve ]

(#18) vedini válasza Pukkancs (#14) üzenetére


vedini
őstag

könyörgöm, hol éltek, profit???
a napi jegybevétel az állatok etetését is alig fedezi, és akkor még nem beszéltem a dolgozók fizetése, rezsi, gyógyszerek stb. stb.
csak itt ve-be a majomház azért nem épült meg mert 200 millió lett volna, igaz ebbe azért étterem stb is lett volna
de egy kifutó se 1-2 milla

workworkwork...

(#19) vedini válasza Retro11 (#17) üzenetére


vedini
őstag

mint ahogy a te gyerekfejlődésedhez is hozzátartozott, hogy jártál állatkertbe, így minden gyerekéhez hozzátartozik, ez igenis fontos egy gyereknek

sajna nem élünk tökéletesen világban, és igen én is sajnálom szegény allatokat, és segítettem is rajtuk ingyen és bérmentve, hogy jobb legyen nekik, és szép nyár volt

workworkwork...

(#20) Dare2Live válasza vedini (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Falusi vagyok tudom mi a disznóvágás. Kegyetlen rituálé de azelött az a disznó boldogan élt.
ugyanez a csirkéknél.
Nem 30-40-50évig kínozták.
nem mindha egy csirkénél bármi érzelmet én fel tudnék ismerni....

Ha pedig vmire nincs pénz akkor azt nem kell csinálni. Ha teszünk vmit tegyük mint ember és nem mint állat.
Bár itt ezzel sokan nem értenek egyet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) Dare2Live válasza vedini (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor legyen fele ennyi állatkert. És akkor normális igényes környezetben lehet megtekinteni őket.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) Retro11 válasza vedini (#19) üzenetére


Retro11
senior tag

Ha vissza olvasol láthatod a véleményemet, kifejtettem. Igazad van, mert igazságtalan lenne a gyerekekkel szemben ha nem lennének, ezért is nagy gond ez.

Egyébként, ha a nagyobb vadak kimaradnának a kicsi állatkertekből, szerintem még megemésztenék a gyerekek.

(#23) vedini válasza Dare2Live (#21) üzenetére


vedini
őstag

akkor meg a szegény gyerekektől vennéd el a lehetőséget, hogy állatkertbe mehessenek, mert a benzin is drága

mindjárt keresek képet a veszprémi kifutóról amit anno csináltunk, mármint a képet nem a kifutót

élő példaként pécsnek, hogy változtassanak

Retro11
bocsi nem néztem azt a hsz-ed

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#24) Retro11 válasza vedini (#23) üzenetére


Retro11
senior tag


Semmi gond :K .

Nehéz dolog ez...

[ Szerkesztve ]

(#25) vedini


vedini
őstag

akkor példaként pécsnek

ez itt a kifutó belűlről, elég nagy para volt:

így készítetteük a zsákba csavart húst, hogy az oroszlánok játsszanak, pikk pakk szétkapták, pedig sokat dolgoztunk rajta

Linda pihen:

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#26) Dare2Live válasza vedini (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez csak egy javaslat volt de ha ezt akarod kiolvasni a hszemböl hát legyen: Én nem kínoznám a gyerekeket avval, hogy memutatom milyen szar szemét szar alakok vagyunk mi emberek, hogy így kegyetlenül és hosszú ideig kínozzuk az állatokat.

Pécs is sokat fejlödött igaziból ez volt a leginkább pofánverős.

szerk: grat a Veszprémi állatkerthez!

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Eastman


Eastman
őstag

...vagy a "szabadban" büszkén. [link]

Én a veszprémi állatkertben láttam kb. 10 éve egy tigrist ennél kisebb helyen. :(((
Szörnyű. :(

...halkan megjegyzem, hogy nagyon sok ember is egy 3*4m-es betonkalickába születik, él és ott is hal meg. Az igaz, hogy napközben elmegy, hogy dolgozzon a hiteléért.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) vedini válasza Eastman (#27) üzenetére


vedini
őstag

a képpel kapcsoltaban: igen, ez már nekem is megfordult a fejemben

workworkwork...

(#29) Dare2Live válasza Eastman (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

direkt inditottam evvel, hogy elöször mindenki emberre gondoljon.... :)

Egyébként óriási a difi....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) Eastman válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Eastman
őstag

...tudom...

MOD: ...hogy direkt evvel indítottál. ...és nem nagy a difi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) uwel3168


uwel3168
csendes tag

Véletlen akadt a szemem ügyébe ez a topik, s számomra is bosszantó az hogy a saját szórakoztatásunkra tartunk fogva olyan állatokat kis helyen akik rendes körülmények közt akár több négyztekilómétert is birtokolnak.
S az meg nem mentség arra hogy ha mondjuk csak - élve a példával - 3 állatkert lenne akkor meg a kisgyerekektől vennék el a lehetőséget hogy állatkertbe menjenek mert a benzin drága. Gyerekként sem értettem meg hogy miért kell rács mögött tartani ezeket az állatokat.
Az rendben lenne hogy ha mondjuk egy olyan állatot ,,zárnak,, be aminek valami betegsége van, meggyógyítják és go vissza a természetbe vagy pedig a népességgyarapítás miatt fognak be állatot.
Na de azért hogy a kisgyerek olyan állatokat lásson akiknek a szemében csak a szomorúság van azért nem kellene ilyen, s a kisgyerek is később felnő s hasonló véleményen lesz mint sokunk.

[ Szerkesztve ]

(#32) Pukkancs válasza vedini (#18) üzenetére


Pukkancs
tag

Hát pont ez az, hogy nincs rajta profit, és ezért nem költenek rá, mert nem fog megtérülni.
#16: lol

[ Szerkesztve ]

(#33) tkazmer


tkazmer
addikt

szerintem kapcsolódik:
[link]
kicsit görgetni kell, a "Barlanghasonlat" rész az, ami releváns a kérdés szempontjából.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) lapa


lapa
veterán

nagyon nehéz ügy. először is van kölcsön flexem, ez gondolom egyértelművé teszi a véleményem erről.

másodszor ahogy nézem szerencsétlenek éppen reklámfelületet árulnak, gondolom nem kell a szomszédba menniük egy kis templom egeréért. mondjuk ahogy a konkrét és dícséretes példa mutatja valami keveset lehetne azért tenni...

amiről nem tudom mit is gondoljak, azok a körülményekhez képest jól és szakszerűen tartott állatok, pénzesebb helyeken ugye vannak szaporító programok stb.. ez ugyebár szép és jó, de sajnos kvázi létszükséglet, génbank. most legutóbb egész dajcsland élvezett a kis jegesmacikra, akiknek majd mutogatnak fókafotót meg északisarokfotót.

és döntse el mindenki, hogy fizet-e belépőt egy ilyen helyre. nekem fogalmam sincs mi a jó; az elszegényedő, de tengődő állatkert, vagy a lehetőség, hogy a kisgyerek elefántormány-simizés után nagyobb affinitással közelít az élethez. tényleg nem tudom, de az biztos, hogy az emberi létem egyre komolyabb bűntudattal önti el az agyamat. naja ha úgy tetszik düh.

az egyetlen dolog, ami egy hangyányit megnyugtat a konkrét esettel kapcsolatban, hogy ha ebben a közegben nő fel, akkor nem feltétlenül éli meg a bezártságot. a vadonból berakni egy ilyen helyre viszont...

(#35) uwel3168 válasza lapa (#34) üzenetére


uwel3168
csendes tag

Helló!

A véleményem az utolsó mejegyzésedről az hogy bár személy szerint én is ezzel ,,nyugtatom,, magam hogy ha nem tudja mi is az a szabadság akkor nem is hiányzik neki.
Csak ekkor eszembe jut az is hogy talán úgymond hülyének nézzük az állatokat. Ha a génjeikben benne vannak olyan dolgok amit a büdös életben nem kell tanulnia s mégis tudja.
Akkor az nem lehet a vele született tudatába hogy neki valahogy nem ezt a kemény betont kellene kaparnia s nem minket embereket kellene néznie (pontosabban mi nézzük) hanem a hasonló ,,kinézetű,, társait?!.

Valójában nehéz dolog ez, de én úgy veszem észre hogy az ember a saját szórakoztatására zárja be az állatot. Volt már görényem s a hetekben megfordult a fejembe hogy szeretnék még de akkor valahogy a következő gondolat az volt hogy szerencsétlent minek tartsam ha szinte csak bezárva lenne ugyanis már nem lenne időm vele foglalkozni.

S talán nem az az ember szereti az állatot akinek van s mindent megtesz érte hanem akinek nincs. :)

(#36) lapa válasza uwel3168 (#35) üzenetére


lapa
veterán

értem mit mondasz, ez szerintem a körülményektől is függ. be vannak programozva, de nem az van beléjük programozva, hogy "mindenképpen vándorolj", hanem az, hogy "vándorolj, mert éhen döglesz". a programok nagy része egyfajta feltételes magatartás, ha teli a pocak akkor jelentősen csökken a vándorlási inger. persze vannak szükséges minimumok és rengeteg az egyedi beállítás. egyik macskánk például csak nasinak tekinti a konzervkaját és ha kell, ha nem összevadássza a napi betevőt. a többi a bajsza végét meg nem mozdítja amíg működik az ingyenkonyha...

(#37) uwel3168 válasza lapa (#36) üzenetére


uwel3168
csendes tag

Végülis ez is igaz amit mondasz hogy ,,ha tele a bele :) akkor nem vándorol,, - rövidítve!
Egy a lényeg hogy ez így nagyon nem jó :(:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.