Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #72042496 válasza Szten Márs (#98) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elsőre talán lehet ezt gondolni, de úgy vélem a topicban történtek után ordít, hogy én nem úgy értettem.

(#102) D1Rect válasza #72042496 (#101) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy ordít, hogy játszod a hülyét, hogy nem jött be a tipped. :U

MOD:
Na de én itt be is fejeztem ezt a sztorit.

[ Szerkesztve ]

(#103) madgie


madgie
titán

Nemtom, aki 3-4 liter vizet megiszik, az hol dolgozik egyébként? Mert mondjuk a gyártósort nem állítják le húszpercenként, mert Víz Bélának folyamatosan feszül a hólyagja. Mondjuk kereskedelem is dettó, állandóan becsukja az ember a boltot, mert dolga van? Vagy átlag ingázó minimum kétszer elmerészkedik vonatozás közben a csodálatos mávos klotyóra?

(#104) Tim82 válasza madgie (#103) üzenetére


Tim82
nagyúr

pl. ügyfélszolgálaton, vagy egyéb irodai munkakörben, ahol óránként kell(ene) 10 perces szünetet tartani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105) madgie válasza Tim82 (#104) üzenetére


madgie
titán

Ja, OK, ők igyanak. Az emberek 80%-nak meg összeegyeztethetetlen a mindennapjaival a félóránkénti sárga, elnézést fehérdobálás.

(#106) Tim82 válasza madgie (#105) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kérdésedet megválaszoltam. Az, hogy utána milyen szociálpolitikai jellegű következtetést vonsz le, az teljesen más téma. Amúgy meg ahogy nézem, fogalmad sincs arról, hogy pl. egy ügyfélszolgálat egyszerűen csak másfajta "gyártósor". Az óránkénti 10 perc szünetet egyébként törvény írja elő.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107) Szten Márs válasza Tim82 (#106) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a 10 perc nem 5 perc véletlenül? :F Nekem úgy rémlik...

(#108) madgie válasza Tim82 (#106) üzenetére


madgie
titán

Neked meg fogalmad sincs arról, hogy a munkaadók 90%-a szarik a törvényedre, egyszerűen kivág az utcára, ha félóránként összehugyozod magad. Oszt mehetsz reklamálni, ahová akarsz.

(#109) Tim82 válasza madgie (#108) üzenetére


Tim82
nagyúr

Házigazda létedre megtanulhatnál olvasni. A "törvényemet" nem én találtam ki, a szövegkörnyezetből pedig egyértelmű, hogy az "irodai" munkára vonatkozik. Egyébként sehol nem tiltják meg senkinek központilag, hogy munkahelyen használja a WC-t. Tudod, a Munka Törvénykönyve mindenkire vonatkozik. Az egyéni munkavezetői/munkáltatói szemétkedések más téma, ahogy a szociális demagógia belekeverése egy szimplán egészségügyi témába is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110) madgie válasza Tim82 (#109) üzenetére


madgie
titán

Figyike, hagyd már a betűket, dolgozz néha, a gyakorlat mást mutat. Engem már rúgtak ki hasonló eset miatt, nem egy ismerősömet is, mentünkvónperelni, mi? Persze, lehet csak sötétszabolcs ilyen, Pesten mindenki toleráns, mindenki jókedvű és minden rózsaszín.

És nem azt írtam, hogy nem használhatod a budit, csak marha muris lenne arra hivatkozni, hogy nézdmáfőnök, a péháfórumon azt írta XY, hogy dehidratált vagyok, ezért nem bírok egy szemüveget normálisan becsiszolni egy menetben, vagy a rendelést leadni a telefonon. Ne röhögtessetek már gyerekek, három liter tiszta víz naponta, két hónap alatt nem iszom annyi szénsavmentes ásványvizet/csapvizet, már vagy 20 éve feldobtam volna a bakancsot, ha ez ennyire fontos volna. Iszom a cukros, citromos teát, mert úgy szeretem, iszom a narancslevet, hiába ízesített szutyok, és igen, estére befér egy kis sör is. Vizet tisztán nagyon ritkán. És igen, két és fél liter összfolyadék kábé egy nap. Egy centtel sem több, mert akkor már nem működik jól "odalent hátul", sok-sok év tapasztalata. Szerintem nem kéne egy kalap alá venni az embereket.

És végül: két darab személyeskedést eltűrtem, megpróbáltam a te kedves stílusodban válaszolni rá, harmadszor ne oktass ki, ne képzeld magad tanárbácsinak, engem meg szutykos pulyának, mert pár napig nélkülözni fogja a lapcsaládunk a társaságodat.

(#111) Szten Márs válasza Pala (#100) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a betekintés/gyárlátogatás, amiről beszélek, több mint 20 éve történt, a BB-nél. Akkor a BB még bőven gyártott gyümölcsleveket, azóta azt sem tudom, hogy teszi-e. Igen, én kisgyerek voltam, apámnak volt ott valami dolga, de már fogalmam sincs, hogy mi, meg szerintem akkoriban nem is érdekelt.

(#112) Dany007 válasza Szten Márs (#111) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy én dolgoztam már diákként a Vp.-i Tejiparban. Szal igen, ilyenkor bizony elég keményen meglehet utálni ezeket a dolgokat. Én például a Camembert sajttal voltam így. Valami hihetetlen mennyire gusztustalan... A gyártási folyamat, a nyers termék, de még akkor is amikor a polcra van pakolva egyesével. Majd végül csomagolás után már egész kellemes. Na a szagokról meg nem is beszélve :)

[ Szerkesztve ]

(#113) Szten Márs válasza Dany007 (#112) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még jó, hogy nem pálpusztai sajtot gyártottatok :DDD

(#114) D1Rect válasza madgie (#103) üzenetére


D1Rect
félisten

Az összes dohányos megoldja a cigiszünetet.
Sztem te is meg tudod oldani a pisisszünetet ha akarod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#115) Tim82 válasza madgie (#110) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nincsen jobb érved, mint személyeskedéssel vádolni és megfenyegetni, akkor tedd, amit gondolsz. Teljesen jó, hogy azt hiszed, hogy azért, mert Pesten lakom, biztosan nem dolgozom (az a napi 10-12 óra front office-munka gondolom, nem számít), illetve hogy azt hiszed, pesti létemre nem dolgoztam én is futószalag mellett, kár, hogy a valósághoz ezeknek a feltételezéseknek nincsen köze, ahogy az sem igaz, hogy "Pesten minden rózsaszín". Erről tudnék egyet s mást mesélni, de nem tartozik ide. (A kioktató stílust egyébként nem én kezdtem és amúgy megkérlek, hogy mutass rá, hogy hol személyeskedtem. A "fogalmad sincs egy adott munka mibenlétéről" és a "házigazda létedre megtanulhatnál értően olvasni" ugyanis elég soványka "személyeskedésnek", de ha megbántottalak velük, akkor elnézésedet kérem, ugyanis nem emberi mivoltodnak, tulajdonságaidnak szól, hanem az itteni hozzászólásaidnak. Ettől függetlenül persze nyugodtan bannolj.)

A topik témájának szempontjából egyébként a Száhel-övezet lakóit vagy a palesztinokat is emlegethetted volna, kb. ugyanannyira releváns őket is felhozni - nekik még kevesebb ivóvizük ill. WC-zési lehetőségük van, mint a magyar gyári munkásoknak. Nekem ennyi a kifogásom.

Mivel a szempontodból nyilván most is személyeskedek, bannolj nyugodtan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116) madgie válasza Tim82 (#115) üzenetére


madgie
titán

Áh, totál félreértetted, mit akarok mondani. Nem gondoltam azt, hogy nem melózol, nem akartam a pestieket hátrányos helyzetűként feltüntetni (sőt, pont úgy gondolom, hogy itt "nagyon keleten" még jobban kihasználhatnak minket, mert nem nagyon van munka-alternatíva, ha kirúgnak). Ironizáltam, arra gondoltam, hogy emellett ott sincs kolbászból a kerítés. Elbeszéltünk egymás mellett, ennyi, písz. Errefelé viszont tényleg nem lehet otthagyni a futószalagot se WC miatt, se bagó miatt, csak kajaszünetben. Persze ez nem mindenhol itt van, de rengeteg ismerősöm van, aki örülhet, ha már csak heti három-négy nap megy melózni apróért. Nekem is 1500 forintot (!) emelkedett a nettó fizum két év alatt, mindemellett nem kapok meleg étkezés utalványt, nincs "év végi mellékes" és még szombaton is jöjjek, mert mér' ne. Ezzel nem panaszkodni akarok, csak marhamód kihasználnak mindent és nagyon sok helyen pont lesz*rják mi bajod van, az első táppénz alkalmával mehetsz, ahová akarsz (tíz éve vagyok itt, hálistennek egyszer sem kellett táppénzre mennem).

Mindegy, rövid leszek: számomra úgy tűnik, sok helyen nem kivitelezhető a magas folyadékbevitelből adódó gyakoribb vécéhasználat.

(#117) Tim82 válasza madgie (#116) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elbeszéltünk egymás mellett, ennyi, písz.

Valóban, ezek szerint. Elnézésedet kérem. :B :R

Mindegy, rövid leszek: számomra úgy tűnik, sok helyen nem kivitelezhető a magas folyadékbevitelből adódó gyakoribb vécéhasználat.

Ezzel, meg úgy az egész hozzászólásoddal teljesen egyet tudok érteni. Egyébként ebből a szempontból nekem jobb, bár csak egyedül a cafeteria miatt. Fizetésemelés és bónusz hiánya, valamint hét végi munkavégzés nekem is megvan.

Errefelé viszont tényleg nem lehet otthagyni a futószalagot se WC miatt, se bagó miatt, csak kajaszünetben.

A gyári melómnál volt mondjuk kétóránként kb. 10 percnyi szünet, de valószínűleg azért, mert egy állami vállalatnál dolgoztam és ott azért van rendes munkaügyi ellenőrzés is időnként.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118) madgie válasza Tim82 (#117) üzenetére


madgie
titán

Én is elnézést kérek, nagyon túlreagáltam :B

Apró mentség és másnak talán jó sztori: bejött egy úriember, hogy a feje tetején hordja (OMG) a szemüvegét és az újjal elégedetlen, mert hamarabb leesik a fejtetőről, mint a régi. Ráadásul lemérte, két grammal (!) nehezebb az új cucc és neki ez kizáró ok, nem kell neki, de a pénze sem kell vissza, grammra pontosan szerezzünk neki ilyet. Na most komolyan, ezzel mit lehet kezdeni? Aztán egy másik visszajött, hogy a két éve vett szemüvegéhez szerezzek keretet, mert ő lencsét nem akar és különben is, mit képzel ez a szakma, hogy a két kollekcióval ezelőtti keretét nem lehet beszerezni. Mondhattam neki, hogy sajnos az olasz (aki persze kínában gyártat...) letojja már a tavalyi kollekciót is és különben is hótt karc a lencse is, csinálok én neki sürgősen egy újat, olcsóbb kerettel is. Nem, neki a régi lencse kell, de új keretben. A régi keretének egyébként annyi baja volt, hogy kiesett belőle az egyik csavar (ha fél kézzel cibálja le az ember, időnként megesik).

Bocs a szófosásért :D

(#119) Crystalheart válasza Pala (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként a félkész kecskesajt is kellően undorító jelenség, kinézetre és szagra is. :DDD

(#120) Crystalheart válasza Tim82 (#106) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És amúgy nem problémás egy kicsit napjában tucatszor meglátogatni a klotyót? Azt hiszem, nekem leordítaná anyám a fejemet, nemhogy egy főnök. Gyanítom, hogy az óránkénti szünetet meg a munkahelyek nagy része sehol sem tartja be.

(#121) cucka válasza Crystalheart (#119) üzenetére


cucka
addikt

Félkész állapotban a legtöbb étel nem túl gusztusos, főleg, ha ipari termelésről beszélünk, és még inkább akkor, ha húskészítményekről. (Például milyen beteg ember találhatta ki azt, hogy vágjuk le az állatot, daráljuk le, majd töltsük vissza a saját belébe? :D )

(#122) nyunyu válasza Dany007 (#83) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért a kávét se túl jó túlzásba vinni.
Mert ahogy látom te elég rendesen nyomatod magadba a koffeint...

Sajnos, amig ettermi rendszerekkel foglalkoztam 5 evig, allandoan megkinaltak jobbnal jobb kavekkal az ugyfelek, igy raszoktam :(

Pedig a kave savassagat alapbol nem birja a gyomrom (mondjuk az arabica csersav tartalma nem olyan veszes, plane eszpresszonak keszitve), emiatt ontom nyakon tejjel, vagy kajaldaban eleve cappucinot kerek.
(itthon lusta vagyok gozolni a tejhabot, pedig regebben direkt beszereztem egy rozsdamentes kancsot erre a celra)

Azota baromira valogatos lettem, mind a kave minosegere, mind az elkeszites modjara.
Ha egy etteremben gyomrommal nem kompatibilis kavemarka logoja virit, akkor ott egyaltalan nem rendelek kavet.

Melohelyi etetohelyen addig tukmalta nyitaskor a tulaj a Vergnano kavejat, hogy ilyen finom, ugy nem savas, mig vegul en balga kertem egy cappucinot, holott regebben 2 masik helyen is rossz tapasztalatom volt vele.
Erre 2 napig fajt utana a gyomrom, mert hiaba lett profi kavegepen lefozve, akkor sem lett jo a vegeredmeny. :(

Mult heten voltam anyamnal, Eduscho Hosszut fozott kotyogossal :O
Az ugye tipikus nemet kave filteres fozesre, ami egy literszamra vedelheto hig lottyot eredmenyez, mig a kotyogos tulheviti, es jol kifozi a zaccbol a csersavat. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#123) proof88 válasza nyunyu (#122) üzenetére


proof88
addikt

látom nagy kávé szakértő vagy, én nem értek ehhez de ajánlhatnál nekem valami kávét ami minél kevésbé bántja a gyomrot, én nagyon nem értek a kávékhoz, én üveges Nescafé Classic-ot szoktam venni ami ilyen, ebből rakok pár kis kanállal 1 pohárba és forró vizet öntök rá, van amikor csak forró csapvizet, és megiszom. Nem baj hogy keserű, cukrot nem akarok bele rakni, kávétejet meg nagyon ritkán rakok bele. Én a hatása miatt iszom a kávét, de újabban rájöttem hogy azért is mert rászoktam és hiányolom reggel vagy délután azt a szertartásszerű dolgot, hogy iszogatom. Persze nem vagyok az az unatkozós fajta és sok mindent bevállalok, ezért nincs időm délutáni szundításra sem, helyette inkább kávézok. :( Bár most visszaszokok a testmozgásra, tegnap délutáni kávémat pl azzal váltottam ki.

Amúgy úgy vettem észre hogy az üveges Douwe Egberts Paloma jobban bántotta a gyomromat, legalábbis gyomorégés miatt abbahagytam és csak a nescafé-t iszom.

[ Szerkesztve ]

(#124) phaet0n válasza nyunyu (#122) üzenetére


phaet0n
tag

Azt elárulom, hogy nem a kávé csersav tartalma okoz savasságot, sőt, az bevonószerként működik a nyálkahártyákon. A koffein és egyéb anyagok által felfokozódott gyomornedv-elválasztás miatt van több gyomorsava az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#125) madgie válasza phaet0n (#124) üzenetére


madgie
titán

Nosza, akkor fejtsük már meg, miért nem bírok kávézni! Az tuti, hogy két napig fetrengek tőle, meg gyakran járom a budit, amolyan görnyedősen, de egyébként hasonló okok miatt lecsót sem eszem, sőt, úgy en bloc a paprikát nem erőltetem. Nyers hagyma nagy mennyiségben dettó, jól átsütve már nem bánt. Nem bírja a savakat a gyomrom? Koffeinre nem gyanakszom, a paprikában nincs és literszám vedelem a fekete teát, attól semmi bajom nincs. Egyébként nagy nyűgnek tűnhet a dolog, de csak addig az, míg ki nem ismeri az ember, mit ehet és mit nem. Ja, ehhez társul egy laktózérzékenység is, persze azzal is 100 km-t kellett utaznom, míg érdemben meg is vizsgáltak és kiderült.

(#126) nyunyu válasza proof88 (#123) üzenetére


nyunyu
félisten

Instantok kozul en regebben a Jacobs Kronungot ittam, vagy Tchibo Exclusiveot, azok valamivel kevesbe marjak a gyomrot.
Az mas teszta, hogy a rendes, fozendo kave valtozatukhoz nem sok kozuk van izben :(

Most melohelyen en is Nescafet iszom, mert multkor az volt akcios (2x75gr Classic+1x75gr Brasero=1000, egyebkent zacskoja ~700), ebbe nekem nagyon kell a cukor+tej(szin)

Douwe Egberts kavekat en hanyagolom, mivel a zaszloshajo Omniajuk sem kompatibilis a gyomrommal.

Rendes fozendo kavekbol szeles a kinalat, elobb emlitettem a Jacobs Kronungot, Tchibo Exclusiveot, mint regi kedvenceket, bar mar vagy 2 eve nem ittam olyanokat, mert mindig mas kavekkal probalkoztam.

Segafredobol ki kell fogni, olcso Intermezzo nagyon savas, Origini Brazile is. Espresso Casa/Moka nekem nem jott be, Emozioni, Origini Peru viszont nagyon jo.
Olcsobb kavek kozott a Dallmayr Prodomo volt a kedvencem, amig lehetett ezresert fel kilot venni a Media Marktban :DDD (Rendes ara ~1600/fel kilo)

Most eppen az uj Tchibo Sicilia meg Milano Artot iszogatom. Azok sem rosszak, bar a sotetebbik csomagolasu (Sicilia?) nekem picit eros.

Dragabb markak?
Lavazza egyedi fanyar ize nekem bejon, Illyt ugyan finom, de heroin aron van.
Davidoffbol nekem csak a feher izlett, fekete elmegy, barna espresso 57-juk viszont savas :(

Amin meglepodtem: Auchan gazdasagos 100% arabica. Pofatlanul olcso, izre egesz jo, es nem marja a gyomrot.

Ettermekben elofordulo kavek kozul nekem a Manuel, Musetti, Pellini, IO, Lavazza jott be.
Cafe Perte, Piazza d'Oro elmegy, Segafredobol viszont altalaban az olcsot fozik :(

ESE podokbol a Musetti termekvonalat ismerem, 201-es podjuk olcsoert van (~4500/150db), robuszta tartalmanal fogva enyhen savas, izre majdnem olyan jo, mint mas markak 2x ennyibe kerulo podjai. Elozo melohelyen ezt ittuk.
Csucs kavejuk (Evoluzione) is van podban, az viszont ~9000/150db.

'csaba, fel oraja bent kene lennem melohelyen, en meg leragadtam forumozni :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#127) phaet0n válasza madgie (#125) üzenetére


phaet0n
tag

Ezt leginkább orvos tudná megmondani (én nem vagyok az), de mivel nem egy bizonyos dologra vagy érzékeny, így általánosságban mondanám, hogy érzékeny a gyomrod (hétköznapi kifejezéssel élve :) ). Mindenképpen el kell menni megvizsgáltatni magad.

#124: Ehhez még hozzátenném, hogy úgy kell érteni, hogy nem azért lesz sok a savunk, mert olyan dolgot viszünk be, aminek "sav" van a nevében (a csersav is max azért savasít, mert a gyomrot izgatja, nem pedig, mert "sav"), hanem észre kell venni, hogy maga a gyomor tud a legjobban savasítani, bizonyos ingerekre..

[ Szerkesztve ]

(#128) madgie válasza phaet0n (#127) üzenetére


madgie
titán

Nincs normális orvos/vizsgálat 100km-en belül, egyszerűen megelégszem annyival, hogy kitapasztaltam, mi bánt oszt elkerülöm :) (sok negatív tapasztalatom van dokikkal)

(#129) Dany007 válasza nyunyu (#122) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, szerintem próbáld ki, hogy egyik nap nem iszol egyetlen korty kávét se :) Csak kíváncsiságból. Hogy mégis meddig bírnád : )
Mondjuk én se szólhatok egy szót se, mivel én cigizek, igaz egyre kevesebbet, de mégis... Viszont a kávé esetében kevesen ismerik csak el, hogy bizony rendesen rá vannak szokva.

(#130) proof88 válasza Dany007 (#129) üzenetére


proof88
addikt

én elismerem hogy rá vagyok szokva, amikor ki akartam hagyni 1 kávét, kényelmetlenül éreztem magam, mert hiányzott ... de a wiki szerint 2 hét megvonással le lehet szokni tőle. Tehát a koffein-függőség elvileg gyorsabban megszüntethető, mint pl a nikotin. De ugye fejben dől el minden.

(#131) nyunyu válasza Dany007 (#129) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyelore nem akarok leszokni rola, mert meg van itthon fel kilo Dallmayr, meg nemreg kezdtem meg a negyed kilos Sicilia Artot.
Plusz melohelyen is ott van meg a masfel zacsko Nescafe.

Szerencsere ez a fuggoseg nem kerul annyiba, mint mondjuk a cigi vagy alkohol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#132) Cathfaern válasza madgie (#125) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Paprika, hagyma... ezeket tipikusan azok nem tudják megenni akiknek epéjükkel gond van. Uborkával hogy állsz?
Szerk: igaz náluk nem szokott hasmenést okozni.

phaet0n:
Ugyebár a gyomorsav olyan erős sav, hogy ahhoz képest bármit eszik az ember, lényegében csak higítja :) Szóval ahhoz képest nem lehet túl savasat enni.

[ Szerkesztve ]

(#133) phaet0n válasza Cathfaern (#132) üzenetére


phaet0n
tag

Igen, kb ezt akartam kifejezni a savas dologgal kapcsolatban.

(#134) madgie válasza Cathfaern (#132) üzenetére


madgie
titán

Ubi jöhet, semmi bajom tőle. Epére gyanakszom én is, illetve nem hiszek ugyan a talpmasszázsos "megmondommibajod" módszerekben, de azt mondta régebben a masszőr, hogy valami hasnyálmirigy-nyűg lehet. Egyszer kiderítem, mi is ez, de mondom, ha elkerülöm, nincs baj, az egészségügyet meg ott kerülöm, ahol tudom.
Azért kösz mindenkinek :)

(#135) phaet0n válasza madgie (#134) üzenetére


phaet0n
tag

Ha van közeledben patika, próbálj beszerezni valami gyömbér (gyökértörzs!!)/vérehulló fecskefű/pitypang gyökér, vagy valami hasonló epehajtó készítményt. Egy próbát megér.

(#136) madgie válasza phaet0n (#135) üzenetére


madgie
titán

Köszi! :)

(#137) moha21 válasza D1Rect (#21) üzenetére


moha21
addikt

"Ha a vizelet nem olyan színű mint a tiszta víz akkor dehidratált vagy. Punktum."

És akkor a fölösleges vitaminok, ásványok hol távoznak? :F

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#138) JoeYi válasza D1Rect (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

"Ebben pl. 0 dl hasznos folyadék volt"

ahhoz képest hogy milyen okos embernek titulálod magad, jóféle baromságokat írsz :)

(#139) JoeYi válasza moha21 (#137) üzenetére


JoeYi
őstag

én se értem, vmi biológus professzor lehet a gyerek, csak még biztos nem publikálta a tanulmányát a legújabb kutatásairól :))

színtelen vizelet kb annyit jelent az én ismereteim alapján, hogy már teljesen fölöslegesen iszol, a szervezeted csak préseli ki magából a felesleges folyadékot. Tipikus "harmadik sörön túli szindróma" :D

(#140) isohunter válasza madgie (#13) üzenetére


isohunter
csendes tag

Hello. Én is nagyon erős migrénes vagyok.
Voltam már kivizsgáláson, "fejfájás ambulancián", de érdemben nem tudtak megoldást nyújtani.
Viszont a dokim felirt egy nagyon jó bogyót.

Cinie 100mg-os gyógyszer (igaz 6db-os és majd 5000,-Ft, de hidd el megéri).
akármilyen fokozatban van a fájdalom (ha gyenge, akkor csak felet veszek be), beveszem, 20-30 perc max, amit ki kell birni, és jön a megváltás!

Kérdezd meg a dokidat, érdemes kipróbálni. Van kisebb kiszerelésben is, hogy ki tudd próbálni.

A másik jo dolog ebben a gyógyszerben, hogy ritkulnak a mégrénes rohamok.

(#141) _ak_


_ak_
addikt

Nem tudom, h próbáltátok-e, de hasonló problémára nekem a magnézium volt a gyógyír. Bár vérkép alapján normális keretek között volt, így nem is gondoltam rá. De amikor már lehajolni sem tudta anélkül, h ne görcsölne pár izmom (tüsszentést nem is említem), akkor gondoltam veszek egy MagneB6-ot. Az ott felsorolt tünetek között szinte mind jelen volt nálam és ahogy elkezdtem szedni a fejfájás is abba maradt. Egy próbát mindképp megérhet!

Let's begin, de gozaimasu!

(#142) Dany007


Dany007
veterán

Na, a dolog érdekes fordulatot vett.
Ugyanis párom a terhesség alatt egyáltalán nem volt fejfájós. Egy kezemen megtudnám számolni hányszor fájt a feje abban a 9 hónapban és az sem volt erős, nem volt az a migrénes fejfájás.

Viszont, pár 1-2 hónappal a szülés után az a bizonyos migrénes fejfájás visszatért! A korábban megszokott módon és erősségben.

Úgyhogy lassan átnevezhetném a topicot, hogy mi van a terhességben, ami elmulasztja a fejfájást. De nyilván rengeteg változás éri az embert egy terhesség alatt, úgyhogy ezt most ezért jóval nehezebb lesz kitalálni. Talán valami hormonális változás. Fogalmam sincs. Az orvosok se tudják, elkönyvelték migrénes fejfájásnak, azzal meg úgyse tudnak mit csinálni.
Viszont egy sima terhesség elmulasztotta, gyakorlatilag megszüntette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.