Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Hint: A krónikus "semmi baja a betegnek, teljesen egészséges", "csak" fáj a feje napokon keresztül, úgy hogy nem lehet vele semmit tenni oka:
90%, hogy krónikus dehidratáltság.

Azaz 10-ből 9x megoldja a csapvíz orális fogyasztása.

(#2) Dany007 válasza D1Rect (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, az ilyen alapvető dolgokat már sokszor kipróbáltuk. Sima víz, üdítő tea stb...
Amúgy teljesen átlagos mennyiségű folyadékot fogyasztunk naponta...

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

De, koffein. Pl. a nekem legjobban használó fejfájásgyógyszerben, a quarelinben is van - persze több más hatóanyag mellett. És jól mondod, kitágítja az ereket. Néha egyszerűen rossz az egy vérellátottsága, ezen segíthet. Az előttem (szerk: azóta előttem kettővel lett belőle :D ) szólónak igaza van amúgy, csak épp a kávé a dehidratáltság ellen vajmi kevéssé jó, így aligha lehet most itt ez a helyes megfejtés.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dany007 válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hát ugye erre gondoltam én is először.
De a sima masszázs nem segíti elő az erek tágulását? Vagy a jobb vérkeringést? Mert az nem például nem használt. Persze lehet a koffein kicsit erőteljesebben hajtja végre mindezt.
Szal a koffeinen kívül másra én se nagyon tudok gondolni, de meglepő. Amúgy quarelint még nem próbáltunk.

(#5) Szten Márs válasza Dany007 (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A szakszerűen végzett masszázs jó lehet, persze, de a fene tudja, hogy amit a laikusok működnek, annak milyen a hatékonysága :D

A Quarelin amúgy igen hatásos gyógyszer, de vényköteles lett...

(#6) Csemike válasza Dany007 (#4) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem vagyok szakértő, de a masszázs a nyakban és a vállakban letapadt, becsomósodott izmok oldásában segít. A nyak-, vállmasszázs serkenti az agy vérellátását. Én már csak tudom, miután megmasszírozott egy gyógytornász ismerősöm, utána másfél óra alatt megírtam egy beadandó dolgozatot, amivel már napok óta szenvedtem. :D

Hogy fejfájásra jó-e, nem tudom, én nem vagyok fejfájós. Gyanítom, hogy igen hasznos lehet...

Ja, igen, és hogy mi van a kávéban... [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) D1Rect válasza Dany007 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

"Amúgy teljesen átlagos mennyiségű folyadékot fogyasztunk naponta..."

Igen, ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ugyanilyen fejfájással küzdök éve óta, nincs olyan hét, hogy ne törne rám. Általában bármilyen fájdalomcsillapító hatására el szokott múlni, vagy kialszom, de volt olyan, hogy 3 napig fájt, tehát 2 éjszaka után sem enyhült, na az brutális volt. A kávét amúgy is szeretem, majd kipróbálom. Én szemészeten voltam legelőször, mivel a tanulásból és/vagy hobbiból adódóan elég sokat ülök a gép előtt és sanszos volt, hogy kell szemüveg, de tökéletes a szemem, ami azért is elég furcsa, mert a családunkban kivétel nélkül mindenkinek nagyon rossz a szeme és mindig is az volt, már ilyen fiatalon is, mint amilyen én vagyok. Azóta több helyen is voltunk, nem nagyon tudták megmondani, hogy mi az ábra. Nem mintha annyira zavarna vagy akadályozva bármiben is, mondjuk az igaz, hogy ezeken a napokon 100X olyan nehéz bármilyen apróságot elvégezni, tanulni, stb., mint máskor. Az a brutális, amikor belekezdesz valami intenzív tevékenységbe, hirtelen felállsz a székből és elkezd lüktetni, mintha fejberúgtak volna.

[ Szerkesztve ]

(#9) madgie válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


madgie
titán

A szemészeten szemnyomást is mértek? Általában nem szoktak, pedig fontos lenne.

Más: én is imádom a kávét, de nem tudom meginni. Valami olyan van benne, hogy két napig meggebedek, olyan hastáji fájdalmam van (ráadásul megf*sat)

[ Szerkesztve ]

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR

izé, kávé dehidratáló hatású, szóval a nem iszik keveset lehet kizárható. jobb helyeken emiatt szoktak a kávé mellé defaultból adni vizet is.

fejfájás nekem csak túlerőltetéstől van.

egyébként a szem megerőltetése csinálhat olyat, ha a koponya széle fáj még a haj előtt, akkor az is lehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) phaet0n


phaet0n
tag

A fájdalomcsillapító hatású készítményekben leginkább azért van koffein - amikor van -, mert potencírozza azok hatását.
Önmagában a koffein növeli az agy (meg még szív, izmok, stb) vérellátását, úgyhogy ja, migrénes fejfájásokra ezért lehet jó.

Akinek nem bírja a gyomra a kávét, próbálkozhat zöldteával (a közhiedelemmel ellentétben ebben van több koffein, mint a feketeteában). Lehetőleg valami nevesebb gyártótól. Herbáriákban/gyógyszertárban érdemes megkérdezni, melyiket érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#12) joey04


joey04
titán

Én is migrénes vagyok. Sok éve. Elmentem már teljes vérképre, szemészetre, laborba, mindenhova! Egyetlen problémám van, a túlsúly miatt kicsit magasabb vérnyomás, de ez sem extrém. Ezen kívül semmi bajom. Plusz munkahelyen 2 évente közel teljes kivizsgáláson kell részt venni. Nekem annyiban könnyebb a dolgom, hogy ha a fejfájás elején beveszek egy gyógyszert, akkor nagyon gyorsan elmúlik. Ha várok vele egy 20-30 percet, akkor hiába jön a gyógyszer, nem segít, csak szinten tart. 4-5 órán keresztül kapkodom be a gyógyszereket, és akkor elmúlik. Próbáltam ilyenkor enni, inni, meg szinte minden tanácsot megfogadtam már, de semmi. Azt is megpróbáltam, hogy lefekszem aludni, de arra keltem, hogy jobban fáj. Elhúztam 1.5 napig, semmi változás. Gyógyszer segített egyedül...

ezt a kávés dolgot majd kipróbálom! Bár nekem a citromos kávét ajánlották.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) madgie válasza phaet0n (#11) üzenetére


madgie
titán

Jaja, teát iszom dögivel, ha zöld, akkor kevesebbet (a vízhajtó hatása miatt kellemetlenebb munkaidőben).

(#14) D1Rect válasza proci985 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

"Mennyit vizet ittál ma?"
"1,5 litert?"
"Neszívass, részletezd!
"4 kávé az olyan 6-8 dl, egy pohár narancslé 3dl, 2 tányér leves 4dl"

Ebben pl. 0 dl hasznos folyadék volt. :U

(#12) joey20: Könyörgöm igyál vizet.

20kg testsúlyra jusson legalább 1L VÍZ naponta.
+0,5-1L

Ezt télen, akkor amikor nem izzad az ember.

3-6 hónap és elmúlik a migrén.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dany007 válasza D1Rect (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Ne mond már, hogy a napi 3-3,5 liter folyadék az dehidratáltságot okoz? Vagy mégis?

@joey20:

Igen, citromos kávé volt az első nálunk is! :) Aztán annak elég fos íze volt és kiderült, hogy a rendes kávé is segít.

@Szten Márs:

Na igen, az én laikus masszázsom lehet tényleg nem segít :)

(#16) dunc válasza Dany007 (#15) üzenetére


dunc
nagyúr

A kávé jó !!! De csak a jó minőségű 100 % arabica.

(#17) D1Rect válasza Dany007 (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

VÍZ - H2O

Semmi más nem ér.
Csak a tiszta víz.

Üdítő/tea/sör/leves nem számít.

55-60kg-os embernek elég a 3-3,5L víz.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dany007 válasza D1Rect (#17) üzenetére


Dany007
veterán

De honnan szedjek neked vizet? :D
Ami a csapból folyik az olyan klóros, hogy sokszor fürdeni sincs kedvem benne.
Ásványvizet szoktunk inni. Citromos ízesítésűt, de ásványvizet. Gyümölcsléket. Azoknak is nagyrésze víz.
Szal nem teljesen értem mért nem számít.

(#19) dunc válasza D1Rect (#17) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezt télen senki nem issza meg.
(#18) Dany007 semmi izésített sz@rt ne igyatok, tisztított vizet kell inni. (drága berendezés,de behozza az árát)

[ Szerkesztve ]

(#20) Cathfaern válasza Dany007 (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Napi kb. 2 liter folyadék az, amit elhasználna a szervezeted akkor, ha az ég világon semmit se csinálnál csak egyhelyben feküdnél. Minden plusz tevékenység csak növel ezen. Ráadásul pl. kávé, alkohol, cigi (!) vizet von ki a szervezetből tehát ezeknek a fogyasztása esetén még több vizet kéne inni.

Dehidratáltság megállapítására vizelet is jó kiindulópont lehet. Ha nem fehér, vagy majdnem fehér színű, akkor dehidratált vagy.

"Citromos ízesítésűt, de ásványvizet. Gyümölcsléket. Azoknak is nagyrésze víz."
Mindkettő erősen savas cucc. Főleg ha az ásványvíz még szénsavas is. Csak tovább rontja a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#21) D1Rect válasza Dany007 (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

"De honnan szedjek neked vizet?"

Nekem sehonnan, az én fejem nem fáj.

A te fejed fáj? Nagyon? Old meg. Meg ne igyam helyetted a vizet, hogy ne fájjon a te fejed?

Hint: pár 10eFt-ért lehet kapni olyan otthoni vízszűrőt ami a szennyeződések jelentős részét kiszedi.
A 100K-s víztisztító szerintem erősen verébre ágyúval jelenség.(fölösleges)

(#20) Cathfaern: Ezt majdnem elfelejtettem. :R
Ha a vizelet nem olyan színű mint a tiszta víz akkor dehidratált vagy. Punktum.

[ Szerkesztve ]

(#22) phaet0n


phaet0n
tag

Vizes témához csak annyit, hogy azért nem kell rögtön desztillált vízért rohanni. (ami amúgy sem lenne túl egészséges, de szándékosan sarkítok) Jó bármilyen víz alapú folyadék, gyümölcslevek, ásványvíz, bármi; fel fog az szívódni.

A vizelet meg n+1 dolog miatt lehet a színtelentől eltérő, ez sem indikál azonnali 10liter "H2O".. fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dany007 válasza Cathfaern (#20) üzenetére


Dany007
veterán

"Dehidratáltság megállapítására vizelet is jó kiindulópont lehet. Ha nem fehér, vagy majdnem fehér színű, akkor dehidratált vagy."

Na ez lett volna a következő kérdés.
De ha jóltudom a köztudatban a vizelet az erőteljesen sárgás színű... Ergo akkor ez mind a nemtökéletes fokozat?
Btw én személy szerint elég sokat iszok, nekem rendszeresen színtelen / szagtalan szokott lenni.

(#24) D1Rect válasza Dany007 (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor győzd meg az asszonyt is, hogy igyon veled. :DDD

(#22) phaet0n:
"Jó bármilyen víz alapú folyadék, gyümölcslevek, ásványvíz, bármi; fel fog az szívódni."
Ez így nem teljesen kerek.

Ha a feldolgozáshoz vízre van szüksége a szervezetnek, akkor csak negatív irányben lehet hozzávenni a napi bevitelhez.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dany007 válasza D1Rect (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Az nehéz lesz. Én itt a munkahelyen iszok rengeteget. Óránként biztos kimegyek 1-1 üveg (0,33) szódavízért.
Majd megpróbáljuk ezt a több víz bevitelt is az tuti!
De a fejfájást az eddigi vízbevitel mellett a kávé mulasztotta el egyedül. Persze ettől függetlenül jó tudni ilyeneket, szal már ezért is megérte a topicot nyitni.

(#26) D1Rect válasza Dany007 (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Az óránként 3 dl kb. a lehető legjobb elosztás amit csak ki lehet találni.
Téged csak arról kéne meggyőzni, hogy ne szénsavasat igyál. ;]

"Az nehéz lesz."

Tudom, több okból is:
- nem érzik a nők a szomjúságot úgy mint a férfiak
- "macera" elmenni bárhol wc-re

(#27) phaet0n válasza D1Rect (#24) üzenetére


phaet0n
tag

Hidd el, ezt tanultam, tudom. Az emberi emésztőszervrendszer nem úgy működik, hogy nézi a gyomorban, vékonybélben, esetleg vastagbélben, hogy "jaj, ennek a dobozára nem tisztított víz volt írva", akkor nem fogom felszívni az aquaporin csatornáimon, hát mit képzel magáról. Ha nő az ozmolalitás a véredényekben (tehát szükség van a vízre..), és van jelen az általatok emlegetett "H2O", fel fogja szívni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dany007 válasza D1Rect (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Itt a cégnél biztos nem lesz víztisztító berendezés. Még az is csoda, hogy van ingyen szóda :D
Jah, hát az asszony nem túl szomjas típus. Erre a wc-s dologra meg még csak nem is gondoltam :D

Ő speciel elég sokat szokott teázni. Sima koffeinmentes gyümölcsteákat. Az mért nem jó? Abból tuti fél liter víz (mivel én öntöm bele), +3 kanál cukor meg pár csepp citrom.

(#29) D1Rect válasza phaet0n (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a felszívódással van a baj, hanem azzal, hogy amikor egy bevitt anyagnak a feldolgozásához plusz vízre van szükség akkor azt nem vehetjük bele a napi vízszükségletbe.

"Hidd el, ezt tanultam, tudom."
Bocsi, de bemondásra soha nem hiszek el semmit. :)

Az elmélet szép dolog, pláne az iskolában.
A gyakorlat meg hasznos, pláne az életben.

Nem "ellened" vagyok, ne érts félre.
De mindig jókat mosolygok amikor valaki "tanulta" a dolgokat és "tudja".
Én azt hiszem amit látok.(amit megtapasztalok)

(#28) Dany007: "+3 kanál cukor"
Meg is magyaráztad magadnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Sotho válasza dunc (#16) üzenetére


Sotho
őstag

Pfüjj ezt az olasz ganéjt akkor már dobom is kifelé. :DDD

(#31) #72042496 válasza Dany007 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

A sok stressz és a mozgásszegény életmód is okozhat ilyet, nem tudom ezekkel hogyan áll az asszony.

(#32) Sotho válasza D1Rect (#29) üzenetére


Sotho
őstag

És te honnan szerezted azt a fenenagy tapasztalatodat? :))

(#33) Szten Márs válasza D1Rect (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"mindig jókat mosolygok amikor valaki "tanulta" a dolgokat és "tudja".
Én azt hiszem amit látok.(amit megtapasztalok)"

Ezzel az a baj, hogy amikre hivatkozol (ennek meg annak a feldolgozásához plusz víz kell, és hasonlók), azokat max. te is tanultad valahol, aligha láttad, vagy tapasztaltad. Innentől kezdve ez a gondolatmenet halott.

A látással/tapasztalással pedig ilyen formában alapvetően az a gond, hogy igen nagy számú kísérleti alany kéne, akiken vizsgáljuk a különböző cukros üdítők hatását, a folyadékbevitel igényét ilyen/olyan körülmények és folyadékok esetében. Nagy számú alany, hogy az esetleges egyéni különbségek és a kísérletünktől független dolgok (fáj valakinek a feje, de nem az elégtelen vízbevitel miatt, hanem amúgy is fájna) ne vigyék félre a kísérletet, és persze jó sok csoport, hogy megállapíthassunk valamit a témáról. Egy, vagy pár alany kontroll nélküli tapasztalata nem tapasztalat. Sőt, egyáltalában a kontroll nélküli tapasztalat nem tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#34) Jhonny06 válasza D1Rect (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Én azt hiszem amit látok"

Ez mind szép és jó, csak ha nem tudod, hogy mi van mögötte, akkor lehet véletlen is. A gyakorlat nem ér semmit elmélet nélkül, nem is létezik konkrétan.

(#35) phaet0n válasza D1Rect (#29) üzenetére


phaet0n
tag

A fiziológia kutatói évszázadok óta foglalkoznak az élő szervezetek működésével, nem hiszem, hogy ők is csak hasraütéssel találják ki a dolgokat.
De akkor kérlek, magyarázd el, hogy pl. az ásványvízben mi okoz "dehidráltságot", és miért.
Oké, ha nagyon bele akarsz magyarázni, mondhatod, hogy a "nagy" nátriumion tartalma a vese juxtaglomeruláris apparátusának macula densa sejtjein csökkenteni fogja a renin-angiotenzin rendszer aktiválását, sőt még egyéb mechanizmusokkal (pl. ANP), is gátolni fogja a vízvisszatartást, és fokozott vízvesztés következik be, de ha kicsit is értesz hozzá, tudod, hogy amit az előbb leírtam, hülyeség, viszont k. jól hangzik; és el tudod mondani, hogy miért van neked igazad.

[ Szerkesztve ]

(#36) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, itt mindenféle szervezettani és élettani ismeretek és blabla nélkül, mindösszesen egy igen egyszerű dologról van szó: a tanult tudás alapját olyan ismeretek képezik, amit rengeteg jól megtervezett kísérlet, rengeteg tapasztalat fedett fel. Tehát lehet mosolyogni az elméleti tudáson és az esetleges kontroll nélküli tapasztalatok felsőbbségét hirdetni, de ez csak azt mutatja meg, hogy nem tudja az ember, hogy mi az az elméleti tudás, nem látja, hogy valójában amögött van a tényleges tapasztalat, amögött van, hogy de facto is láttak valamit, akár a szó szoros értelmében, nem csak homályos következtetgetéseket vontak le. Szóval paradox módon a pellengérre állított elméleti tudás, a "tanultam", sokkal inkább kézzelfogható, sokkal inkább tapasztalati, sokkal inkább tényleges, mint a "tudom, mert tapasztaltam".

(#37) phaet0n válasza Szten Márs (#36) üzenetére


phaet0n
tag

Igazad van, ennek fényében felesleges erőlködnöm, megelégszem azzal, hogy a konvencionális medicina (csak, hogy hihetetlenül okosnak érezzem magam, hogy ilyen kifejezéseket használok), nem pusztán empirikus dolgokra alapoz.

(#38) proof88 válasza Szten Márs (#36) üzenetére


proof88
addikt

lényeg a lényeg, én ásványvizet fogyasztok csapvíz helyett és ha eleget iszok, akkor fehér lesz a pisim és szagtalan, mindig mondom hogy ha minden ember tisztességes mennyiségű vizet inna, még a takarítatlan wc-k is sokkal kevésbé lennének büdösek meg koszosak!

(#39) nike_


nike_
addikt

kamu ;]

bocsi :)

[ Szerkesztve ]

(#40) joey04 válasza D1Rect (#14) üzenetére


joey04
titán

ha minden kötél szakad, akkor kipróbálom. Bár ha a dehidratáltság okozza, akkor több embernek kéne migrénben szenvednie nem? Persze nem minden esetben okozza, de akkor is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) D1Rect


D1Rect
félisten

Leírtam. Működik.
No offense, de itt nincs senki aki annyira fontos lenne nekem, hogy győzködjem a jóról.

Tipikus hozzállás:
"ha minden kötél szakad, akkor kipróbálom."

Hallod, a te fejed fáj. Lesz@rom, hogy mit csinálsz.
Elmondtam. Ott van a megoldás a bajodra/bajotokra.
Még bizonyítsam is be, hogy neked jó legyen? Le-sz@-rom.
Megtettem annyit amennyi ebben az esetben elvárható, elmondtam a megoldást.

Mit veszíthetsz ha kipróbálod? 400L csapvizet 3 hónap alatt.
Mit nyerhetsz? Elmúlik a megoldhatatlan gondod, ami tönkreteszi a napjaidat amikor előjön.

Nem akarod kipróbálni? LE-SZ@-ROM!

Elmélet vs. gyakorlat:

Nem fogok mindenkinek külön válaszolni.

Nem mindegy, hogy az elméletre alapozzuk a gyakorlatot, vagy a gyakorlatra az elméletet. :U

(#33) Szten Márs: A társadalom jelentős része krónikus dehidratáltságban szenved.
Akit eddig meg tudtam győzni arról, hogy igyon elég vizet, és be is tartotta 100%-ban elmúlt a migrén. :U

(#35) phaet0n: Mutasd meg, hogy hol írtam olyat, hogy az ásványvíz dehidratlátságot okoz. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#42) Jhonny06 válasza D1Rect (#41) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gyakorlatra nem lehet elméletet alapozni, mert a gyakorlat előfeltétel az elmélet. Ez olyan, mintha levest akarnál csinálni víz nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#43) joey04


joey04
titán

Most olvastam utána, a dehidratáltság valóban összefügg a fejfájással. De ez az általános fejfájás leggyakoribb oka, nem a migrénhez köthető.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) D1Rect válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor mégis mire alapozod az elméletet?
Másik elméletre?
Hasraütésre?

Minden elmélet csak addig áll meg amíg valaki gyakorlatban nem cáfolja meg. :U

(#43) joey20: A migrénnel is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45) Cathfaern válasza phaet0n (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A konvencionális medicina hajlamos a szűklátókörűségre, mint minden fejlett tudományág. Az tény, hogy ha a vízfelhasználást nézed, akkor teljesen mindegy, hogy napi 3,5liter gyümölcslevet iszol meg, vagy 3,5liter vizet. A probléma ott kezdődik, hogy abban a 3,5liter gyümölcslében van irdatlan mennyiségű cukor is például, egyéb (nem feltétlenül hasznos) anyagokról nem is beszélve. Ha idevesszük még az alternatív medicina által utóbbi időkben gyakran hangoztatott savasodás dolgot, akkor még inkább romlik a helyzet.
Emelett vannak olyan italok, például a kávé és a tea, amik vízhajtó hatásúak. Pontos számokat nem tudok, de az tény, hogy ilyeneket fogyasztva több folyadékra van szükség, mint ha nem inna ilyet az ember.

(#46) phaet0n válasza D1Rect (#41) üzenetére


phaet0n
tag

Volt a 0dl hasznos folyadékos hozzászólásod, amire válaszként írtam, hogy márpedig jó a gyümölcslé, ásványvíz, közvetve erre válaszként: "Nem a felszívódással van a baj, hanem azzal, hogy amikor egy bevitt anyagnak a feldolgozásához plusz vízre van szükség akkor azt nem vehetjük bele a napi vízszükségletbe."

Most ha jól sejtem, ebből te azt akartad kihozni, hogy az ásványvízben, gyümölcslében, akármiben van valamilyen bűvös anyag, aminek a feldolgozásához elhasználódik a bevitt víz (tehát indirekt dehidráltságot okoz, mert hát ahogy te írtad, nem viszünk be hasznos folyadékot), erre a különleges anyagra lettem volna kíváncsi. Illetve még vagyok is.

#45 Cathfaern: féltem, hogy előjön ez a savasodós dolog. Sírva szoktam röhögni azokon, akik hangoztatják, hogy márpedig a szervezetet lúgosítani kell (és ezt most nem rád értem). Hol? Melyik részén? Hogyan? Minden egyes sejtünknek megvan a saját pH optimuma, amit nagyon is jól tud szabályozni a szervezet, nem kell őt félteni. Ha tudnák az ilyen emberek, hogy már azzal is tudnak "lúgosítani", hogy kevesebbet lélegeznek, hát meglepődnének. Pedig így van.

[ Szerkesztve ]

(#47) D1Rect válasza phaet0n (#46) üzenetére


D1Rect
félisten

"Most ha jól sejtem, ebből te azt akartad kihozni"

Nem, rosszul sejted. Nem nem azt akartam kihozni.

A különleges anyag az esetek 99%-ában a cukor.
Remélem így már értjük egymást.

Jól sejtem, hogy orvostanhallgató/gyógyszerészhallgató/valami ilyesmi vagy?

[ Szerkesztve ]

(#48) phaet0n válasza D1Rect (#47) üzenetére


phaet0n
tag

De hogy használja el a cukor a vizet? (Persze, mondhatod, hogy extrém módon nő a vércukorszint, és emiatt a vér ozmózis nyomása is, így a kapillárisok környékén lévő sejtekből a VÉR vizet fog elvonni, de ez sem egészen így működik.) Tényleg kötekedésnek tűnhet, de .. I really don't mean to.

Esetleg annyiból lehetNE igazad, hogy a cukros íz, közvetve szomjúságot okozhat, de ez is csak további folyadékbevitelt fog okozni, már ha az egyénünk rászánja magát.

Kind of. Persze én nem akarok (Kolombusz)-féle karriert befutni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) Szten Márs válasza D1Rect (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha megnézed, én nem ellenkeztem azzal, hogy dehidráltak az emberek. Sőt, egyáltalán nem foglaltam állást a vitában, ez nem véletlen. Ellenben az biztos, hogy önellentmondás van az általad leírtakban. Nem a következtetéseidben (bár attól, hogy azokban nincs önellentmondás, még nem feltétlen igazak), hanem a módszertanra vonatkozó eszmefuttatásodban. Ez az elméletre a gyakorlatot, vagy gyakorlatra az elméletet egy jól hangzó dolog, de nem látok benne az égvilágon semmi tartalmat. A tudományos megismerés módszertanát nagyvonalakban vázoltam. Az elméleti megismeréshez van ahol kapásból kísérletek által, tehát tapasztalati úton jutnak, van ahol az elmélet megelőzi a tapasztalatot, de ezt az elméletet hipotézisnek hívják, és akkor válik elfogadottá, ha a tapasztalatok alátámasztják. Mindkét esetben a tapasztalat lesz a támpontja az elméleti tudásunknak. És sokkal tágabb és jobban vizsgált tapasztalat, mint amit kontoroll nélkül az ismerősünk körében tudunk végezni.

De hogy rövidre zárjam a dolgot, hadd idézzek egy egyetemi tanártól, aki pont ilyen témában tartott órát:
"A tudományos megismerés egyetlen kritériuma a tapasztalatokkal való egyezés." Innen kezdve tényleg elég furcsa megmosolyogni az elméleti tudást :)

phaet0n:
"a konvencionális medicina (csak, hogy hihetetlenül okosnak érezzem magam, hogy ilyen kifejezéseket használok), nem pusztán empirikus dolgokra alapoz."

Hát, pedig az ilyen kifejezésekbe könnyen bele lehet bukni ;] Itt épp az a lényeg, hogy igenis empirikus dolgok is vannak amögött, amit tanulunk, épp az empirikus dolgokra alapozás tényét akarom itt az emberekben tudatosítani.

[ Szerkesztve ]

(#50) phaet0n válasza Szten Márs (#49) üzenetére


phaet0n
tag

Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett de én arra gondoltam a "nem _pusztán_" alatt, hogy vannak megfigyelések, amiket kísérletekkel igazolnak, és nem úgy működnek már az orvoslásban a dolgok, hogy "a Pistát elvertem csanállal, osztán már jobban is van a reumája, úgyhogy mindenkit verjünk el csanállal".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.