Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Na lássuk....

(#2) Valed


Valed
tag

nem

(#3) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Őszintén szólva nem tudom. Én nagy rajongójuk vagyok.. a könyveknek.

Az első 4 film még tetszett, remekül átjött a hangulat, a többi már David Yates munkáját "dicséri", szvsz úgy szarok ahogy vannak.

Őszintén szólva nem vagyok meggyőződve róla, hogy csak a filmek alapján megszeretnéd a "világot". Sokkal érdemesebb a könyveket elolvasni, kölcsönözd ki valahonnan az elsőt, garantáltan élvezni fogod, és egy-két nap alatt meg is van, csupán 286 oldal.

szóval: olvasd el a könyvet, remekmű, érdemes!

jep, ennyiszer voltak meg:
1: 7-szer
2: 7-szer
3: 6-szor
4: 5-ször
5: 4-szer
6: 3-szor
7: 2-szer (3-szor?)

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#4) DEJVID


DEJVID
őstag

Igen, szerintem marha jók.

Spoiler linket kiszedtem.

[ Módosította: Viktor77 ]

(#5) Samus


Samus
addikt

Én úgy voltam vele, hogy első három részt láttam, a negyediket addig bírtam nézni, amíg utaztak a vonaton. Egyszerűen nem találtam benne izgalmat, semmi sem fogott meg. A hetedik rész trailerje eszméletlen jónak tűnt, mondom végre egy akciófilm (Avatar előtt ment), ezt lesz értelme megnézni. Mikor elkezdtem nézni, egy szót sem értettem belőle, hogy mit miért és hogyan, épp emiatt hagytam abba...tehát, ha semmi nem vonz a Harry féle világban, akkor nem biztos, hogy be fog jönni a jelenlegi 6 és fél rész...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) danih válasza sz4blya (#3) üzenetére


danih
addikt

Nem hiszem, hogy annyira meg akarnám szeretni a "világot", csak a filmekre vagyok kíváncsi... Annyira nincs mit nézni manapság, hogy egyszerűen nem volt jobb ötletem, mint a Harry Potter filmek...

(#4) DEJVID: ne gondold, hogy rákattintok a linkedre, te troll :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Én eddig nagy utálója voltam a sorozatnak. Nem igazán tudom miért, egyszerűen gyerekesnek tartottam. (Mondjuk abból tanulhattam volna, hogy így voltam a Gyűrűk urával is, aztán azóta gyakorlatilag a kedvenc filmem lett.)

Aztán bizonyos okok miatt beszereztem az első 6 részt (nem részletezném miért), és elkezdtem bele-bele nézni. És egészen hihetetlen módon, magával ragadott. Még nem láttam egészében a 6 részt, de a képi világ, és úgy maga a film világa, teljesen megfogott.
Sokan az első 1-2 rész alapján mondanak verdiktet a sorozat felett (sajnos én is), ahol kis varázslóhülyegyerekek teszik magukat (néhol nem kicsit túljátszva a szerepüket, ez nem tetszik).
Aztán ahogy nőnek, és sötétedik, lesznek egyre komorabbak a részek, és ezek már igencsak a nézhető kategóriába esnek.

Én azt mondanám neked, hogy ne ítélj az első 1-2 rész alapján, és főleg ne hallgass másokra, döntsd el te magad, az összes rész megnézése után, hogy tetszett-e vagy sem.

Szóval, a válaszom egyértelmű igen, érdemes.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) sz4blya válasza danih (#6) üzenetére


sz4blya
csendes tag

szerintem érdemes :F

amúgy pedig jó sorozatok amiket én is nézek:
The Big Bang Theory
Dr House
The Firefly (most kezdtem)
Game of Thrones (új, most kezdtem)
Star Trek: The Next Generation

Animéből pedig pl. a Bleach-et ajánlom szíves figyelmedbe :R (szigorúan japán szinkronnal)

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#9) danih válasza sz4blya (#8) üzenetére


danih
addikt

Az a baj, hogy kevés időm van olvasni, és ha eljutok odáig, akkor inkább non-fiction-t olvasok...
Sorozatok - arra is sok idő kell. Firefly isteni, ST:TNG is jó, azzal nőttem fel.
Anime meg részemről :N
Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#10) Domxc


Domxc
senior tag

Hát, én kiolvastam, az összeset könyvben, és előttük láttam a filmeket, ígyis úgyis az a tapasztalatom, hogy nagyon gagyik az adaptációk, néhol a sztorikat elferdítik, és összesűrítik, jeleneteket időrendben felcserélik, és a lényeges momentumokat kihagyják. Ha olvastad a könyvet, szerintem fölösleges időpocsékolás, mert nem lesz meg a hangulat, ha nem akkor tolhatod :)

Egyébként csatlakozom, ha sorozat:

-Dokik
-Family Guy
-Azok a 70'-es évek show
-The Big Bang Theory
-Így jártam anyátokkal

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11) Kassadin


Kassadin
addikt

Szerintem érdemes. Az utolsó részek (ötödik talán, hatodik biztosan) nem gyerek kategóriába esnek, azért jobbak mint az előtte levő részek szvsz. Viszont az a baj, hogy ha nem olvasod a könyvet, rengeteg dolog kimarad, ami a filmben nincsen benne. Én olvastam az összes könyvet, és sokkal jobb volt úgy filmet nézni hogy tudtam mi miért van. Szerintem ne az első részek alapján ítélj, mert azok még elég gyerekesek, akárcsak maguk a főszereplők. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) moha21


moha21
addikt

Érdemes, bár a könyv jobb. És a filmek közül van gyenge, de nézhető.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Viktorral egyetértek, az első két rész valóban babafilm, de aztán később bepörög, akciós lesz, sőt majd vér is lesz benne. A könyvet én sem olvastam mert amúgy nem érdekel, de a látványra kiváncsi voltam, két részt már moziban is láttam :D És sztem az utolsót is meg fogom, mert a képi világa egész jó. Jah és nálam a hangulata is átjött, egyszer megéri végignézni, poénos.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) moha21 válasza sz4blya (#3) üzenetére


moha21
addikt

hát mondjuk 4-5-6-7 is 500-600 oldal.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Semmi értelme az egész sorozatnak, ahogy a Gyűrűk Urának sem. Menj a filmes topicba, ott majd ajánlanak nézhető filmeket.

(#16) danih válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


danih
addikt

Ezekkel a konkrét filmekkel kapcsolatban vagyok kíváncsi jelenleg mások véleményére, a többiben nem

[ Szerkesztve ]

(#17) veector


veector
senior tag

Én csak azért néztem meg eddig mindet moziban mert más vette a jegyet/kaját/piját.

(#18) Thome válasza DEJVID (#4) üzenetére


Thome
addikt

Undorító vagy te... (Moderáltam magam)

Blogírónak: Nem mellesleg, állj a filmeknek nyugodtan neki, nekem igazából az összes bejött, az utolsó 2-3 rész már elég "darkosra" sikeredett.

[ Szerkesztve ]

(#19) koshmar


koshmar
őstag

Sok ember szimplán lehülyéz, mert szeretem.

Valami megfogott benne anno.
És bármelyik részt szívesen megnézem.
De most az utolsó kettő érdekelne nagyon.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#20) sz4blya válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


sz4blya
csendes tag

zseniális megnyilvánulás :R

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#21) Drenadar


Drenadar
veterán

Filmeket nem érdemes... az 5. résztől kezd el komolyodni a történet.
És szerintem ha szeretnél meglepődni, és tudsz olvasni, akkor a könyveket érdemes kezelésbe venni. Legalább akkora élménybeli különbség van köztük mint az alkoholmentes sőr a rendes között... hú több ilyen szar hasonlatot nem írok.

Én sem akartam elolvasni. És nagyon lassan olvasok....
Volt egy kegyetlen nap (nem volt internet), és itt hevert az ágyamon az egyik könyv. Gondoltam nah nézzük ezt a baromságot, bele olvasok. Nem tudom már hány száz oldalas volt, de délutánra kiolvastam.

[ Szerkesztve ]

(#22) Z86


Z86
őstag

Persze, hogy érdemes.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de az utolsó rész ide-oda ugrálása kicsit szétszórtnak tűnt, vagy én nem figyeltem eléggé, vagy tényleg kicsit keszekusza lett.

(#23) Drenadar válasza Z86 (#22) üzenetére


Drenadar
veterán

tegnap este néztem meg. nem volt keszekusza. érthető volt. és logikus :)

(#24) Szten Márs válasza Drenadar (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az utolsó rész? Érthető és logikus? A filmben? Ez most komoly? :DDD
Egy összefércelt, random kép- és hanghalom kb...

[ Szerkesztve ]

(#25) beefjeez


beefjeez
senior tag

Szerintem olvasni van értelme. én ezen nőtten fel, jézus hogy vártam hogy kijöjjön a 7 könyvben :DDD mindet minimum 10szer olvastam, a filmek 1-3ig voltak jók, véleményem szerint, ez a 6 pl. ritka sz@r.

(#26) kenwood3 válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


kenwood3
őstag

Azért mert te ennyire utálod nem kellene elvenni a másik kedvét attól , hogy 1 ilyen komment miatt el se kezdje megnézni, mert ki tudja lehet neki tetszene ! Amúgy meg szerintem simán nézhető a Gyűrűk urával együtt aminek mind a 3 részét eddig minimum 10x láttam (az egyik nagy kedvencem is)
Szóval blogírónak én azt mondom , hogy 1x simán megnézhető az összes része ( A halál ereklyéi szvsz az eddigi leggagyibb része )

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#27) Mr X


Mr X
veterán

A könyvekkel sokkal jobban járnál, összehasonlíthatatlanul jobbak, mint a filmek.

(#28) adalbert1 válasza Domxc (#10) üzenetére


adalbert1
veterán

Sorozatból a Seinfeldet ki ne hagyjátok, szvsz. az egyik legjobb comedy téren (mondjuk kicsit régi), ill. a The Wire is a kategóriájának legjobbja.

Hogy on is legyek, egyik HP részt se láttam még, és nem is szándékozom megnézni a közeljövőben, így véleményt nem tudok róluk alkotni. :)

(#29) Jhonny06 válasza kenwood3 (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Leírtam a véleményem, mint mindenki más, légyszi egyszer a pozitív véleményekbe is kössetek bele..

(#30) danih


danih
addikt

A topik eddigi fő tanulsága az, hogy a könyveket kéne elolvasni :)

(#31) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ha popcorn mellé megy a dolog, akkro nézd meg, ha érdekel is, akkor jöjhetnek a könyvek, mert tényleg érdekesek/jók.
Nekem a filmek annyira nem adták vissza azt a megragadó hangulatot, de remek vizuális kiegészítésként szolgáltak. :))

when the sun shines, we'll shine together

(#32) danih válasza mexicanraven (#31) üzenetére


danih
addikt

Inkább popcorn mellé... így is egyre csak tornyosul az "elolvasandó" mappám, nem hiszem, hogy be tudnám szorítani a HP könyveket...

(#33) Kassadin válasza danih (#30) üzenetére


Kassadin
addikt

Mivel tényleg könyveket kellene olvasni(nem a filmek előtt, úgy általánosságban mindenkinek ebben az országban). Nem tartozik ide, de leírom. Előbb a Metro 2033 játékkal játszottam, és jóval utána olvastam ki a könyvet, amiből készült a játék adaptáció. Fordítva kellett volna. És mindig röhögök az olyan embereken, akik azt fikázzák hogy a játékban vannak nácik meg komcsik és hogy miért nem fennt játszódik a történet. Az eszméletlen jó könyvből csináltak egy gyönyörű de semmi beltartalommal nem rendelkező játékot. És így érthető hogy miért mondják sokan azt hogy milyen üres a játék...Csak ez a játékkészítők hibája és nem az íróé.

(#34) danih válasza Kassadin (#33) üzenetére


danih
addikt

Egyetértek avval, hogy könyveket kéne olvasni. De prioritizálni is kell, nekem meg nincs időm a HP-re :(
Jé, gomba lettél - mi lett a kakassal?

[ Szerkesztve ]

(#35) Kassadin válasza danih (#34) üzenetére


Kassadin
addikt

Milyen könyveket olvasol? Offoljuk szét teljesen a topikod. ;] Nekem 2 könyv maradt meg úgy igazán, ami nagyon kemény volt, Ken Follett A katedrális és Az idők végezetéig. A katedrális ~1000 oldal, a második rész azt hiszem 700. Na az 1000 oldalas eltartott egy ideig míg kiolvastam, de eszméletlen jó, csak ajánlani tudom.

Sokan használnak mostanság kakast avatarnak, pedig az volt a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#36) danih válasza Kassadin (#35) üzenetére


danih
addikt

Rákaptam mostanság a memoárok olvasására... Ismert és ismeretlen emberek visszaemlékezésein keresztül értelmezni a történelmet. Most ez a heppem :)

(#37) Kassadin válasza danih (#36) üzenetére


Kassadin
addikt

Azt hittem valami jó kis sci-fi/fantasy. Azokat is bírom.

(#38) danih válasza Kassadin (#37) üzenetére


danih
addikt

Most nem, pedig azokat is imádom - pontosabban inkább a sci-fit. De sci-fi-ből már szétolvastam az agyam ifjúkoromban, most inkább mást keresek.

[ Szerkesztve ]

(#39) gYaLo


gYaLo
őstag

Szerintem nézd meg őket ;)
Hány éves vagy egyébként ? Mondjuk kortól független, csak nem tudom h mennyire "kötne le" :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#40) danih válasza gYaLo (#39) üzenetére


danih
addikt

Húszasok vége fele egyébként, gondoltam is, hogy leírom a miheztartás végett :)

(#41) darál0w


darál0w
Jómunkásember

most tervezek egy maratont...és moziban fejezem be.

érdemes. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#42) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Igen, mert jó. :P

Rip and tear

(#43) Mr X válasza Kassadin (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Húú, a katedrálist olvastam. Hát nem mondom, jól megtekerték a sztorit. :)

(#44) Dany007


Dany007
veterán

A story nekem kissé kesze-kusza. Sokszor nem túl életszerű... Ezt úgy értem, hogy majd minden részben bebizonyosodik, hogy Harry istenkirály csákó mert legyőzi ezt meg azt meg amazt az ellenséget, aztán a következő részben ugyanúgy "kis szarosként" kezelik, mint előtte.
De egyébként nem rossz. Márcsak a látványvilágért is érdemes megnézni, úgy az egész meg szerethető.
Bár a filmen érződik, hogy pár dolog kimaradt (gondolom jópár) és, hogy nemigazán volt elég ez a 6-7 rész a teljes story részletes bemutatására. Mondom ezt úgy, hogy a könyvet nem is olvastam.

(#45) Drenadar válasza Szten Márs (#24) üzenetére


Drenadar
veterán

komoly. lehet csak azért, mert olvastam a könyvet is?
Én semmi zavarosságot nem éreztem mikor néztem a filmet (csak kétszer láttam).

(#46) Kassadin válasza Mr X (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

Végre egy ember! :Y :DDD

(#47) danih válasza Kassadin (#46) üzenetére


danih
addikt

Na felkeltettétek az érdeklődésemet ti itt ketten...

(#48) Mr.Csizmás válasza danih (#47) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

metro2033 vótmá?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49) Kassadin válasza danih (#47) üzenetére


Kassadin
addikt

A katedrálisra mentálisan rá kell készülni...De ha egyszer elkezded nem tudod abbahagyni. Nekem azt hiszem az első részt két hét volt kiolvasni. Persze ha nincsen időd, akkor lehet ám nyújtani több hónapra is. :DDD

(#50) baluka26


baluka26
veterán

Igen, érdemes nekiállni!

Én sem láttam egyet sem, nemrég kezdtük el nézni őket asszonnyal (ő nagyon szereti), és tényleg jó, érdemes megnézni. Izgalmas, egészen jó történet, jó színészek, és mellette nagyon szép tájakon is játszódoik az egész :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.