Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Redneck válasza Gergosz2 (#99) üzenetére


Redneck
veterán

Eddig is tudtam a mudiról, a sinka viszont újdonságként ért.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102) ati888


ati888
senior tag

Mi is mudisok vagyunk már jó rég óta:

Ati

(#103) b. válasza persil (#100) üzenetére


b.
félisten

Felénk, (Tolna megye) rengeteg helyen mudik vannak a birkák mellett. Ha jársz így valamerre vidéken és látsz az út szélen birkákat legelni nagy valószínűséggel mudi-t fogsz látni mellettük, legalább is felénk.
Ősi magyar faj, csak igazából sokan nem veszik észre, mert nem divatkutyus.Az intelligenciája amúgy rendkívüli és gyerek mellett is bátran lehet tartani.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#104) persil válasza b. (#103) üzenetére


persil
nagyúr

Nemtom, tenyleg nem vagyok kutyas, igy nem is ertek hozzajuk, de igy kepek alapjan sokkal menobb egy ilyen kis mudicsek, mint nemelyik popularisabb fajta :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#105) Kvasir


Kvasir
tag

Én is inkább macskás vagyok, mint kutyás, de Csutka abszolút COOL :)
Minden szóból érződik, mennyire szereted, szó szerint lelkendezel róla.

Hadd mutassam be nektek Cirmi úrnőt, aki bár sajnos már a macska-mennyországban van,de.. hajjaj, szemtelen volt, visszapofázós, sértődős, ebéd közben kajáért könyörgős, bújós, kapuban várós, szuszogva alvós (sőt, még nyögött is álmában), szóval igazi macska volt. A képen éppen államvizsgára tanulunk ;)

[ Szerkesztve ]

Csillagkapu: Atlantisz

(#106) Kvasir válasza b. (#53) üzenetére


Kvasir
tag

A macskával alvás meg azok a kikerekedett csillogó szemek... hát az eszméletlen
Helyes jószág.

Csillagkapu: Atlantisz

(#107) Yodafon válasza Kvasir (#105) üzenetére


Yodafon
senior tag

cicmic :3

I'm gangsta!

(#108) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Na, ha már úgyis mindenki kutyás képeket posztol, itt az enyém is:

Tudom, hogy filteres a kép, ez van sajna - viszont élőben is ugyanilyen szép. :)

What I cannot create, I do not understand

(#109) kovy79


kovy79
őstag

Na végre, annyiszor láttam már a képeit, most már van némi infó is róla. :)
Gyönyörű és imádnivaló (ahogy az összes kutya).
Hogy ki ne maradjak, itt a mi két négylábúnk (Góliát és Pötyi): :D

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#110) b. válasza kovy79 (#109) üzenetére


b.
félisten

Fotográfus készítette a képeket?Nagyon jók. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#111) kovy79 válasza b. (#110) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi. :R
Aha, fővárosunk Bogdáni útján (hogy ne legyen reklám, de google azért segít).
Az egész család imádja a kicsiket, aztán ajándék gyanánt készült pár füzetecske/könyvecske róluk. :)
Bár van picasa albumuk is vagy 300 saját képpel.
Szerk: most nézem, a tacsid nagyon édes. A macsekkal gondolom jó haverok. :) Egyébként a fotós srácnak drótszőrűi vannak.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#112) b. válasza kovy79 (#111) üzenetére


b.
félisten

Köszi, nekem sajnos BP. kicsit kiesik, de most egy remek ajándék ötletet adtál. Beszélek a helyi fotográfussal, szerintem vállal ilyet ő is . :R
Tieid is aranyosak, lányom imádja ezt a fajtát.,

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#113) kovy79 válasza b. (#112) üzenetére


kovy79
őstag

Nekünk is szervezni kellett, de úgy voltunk vele, hogy egyszer élünk. :)
Egyébként szerintem is tud egy fotós hasonló képeket, de nem mindegy, hogy 3 vagy 8 óra alatt (a jó fotóstechnika persze alapkövetelmény a gyors mozgások miatt).
A mieink szófogadóak, de így is jó ideig eltartott.
A beállítások is fontosak, no meg a tapasztalat. A srác nálunk azt hiszem kb 1000 képet csinált és 50-60 lett nagyon jó. Pl: [link] :)
Szerk: ha kellenek mintaképek, beállításötletek, szólj és átküldök párat!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#114) jUUh


jUUh
addikt

Megkö' zabááni! :DDD Aranyos kiskutya.

Samsung Galaxy S23+

(#115) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Jó cikk, és aranyos kutyus! :)
Viszont azért magyarázkodni, mert valaki egy magyar kutyafajt választ és nem egy nigériai zsidót annyira röhelyes...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#116) Bog válasza takacsbotond (#115) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Inkább az röhejes (ezt a szót a magyar helyesírás szabályai szerint így írjuk), amikor valaki azért választ egy egyébként számára alkalmatlan fajtát, mert az magyar.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#117) takacsbotond válasza Bog (#116) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ki beszélt itt ilyenről?
Egyszerűen az a problémám, hogy már olyan mértéket öltött a politikai korrektség, hogy egy magyar nem választhat úgy egy magyar kutyafajt anélkül, hogy ne kelljen magyarázkodnia.
Minden esetre a németjuhászt neked sem tudom ajánlani, mert a végén még lenáciznak.
Azzal támadni pedig, hogy elírtam egy szót véletlenül... hát nem is tudom kikre vall. Minden esetre ha nyelvtantanárt szeretnél játszani ajánlom figyelmedbe Bone123 mai S8 tesztjét.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#118) b. válasza takacsbotond (#117) üzenetére


b.
félisten

Nem magyarázkodott, csak te érezted így. Ezzel szemben sajnos a kommented támadó jellegű volt és az egész eddigi topik megnyilvánulásaival szembe ment. Neme erről szól ez az egész, csak nem igazán éreztél rá.

Bog: ( #116) : csak jó tanácsként írom,helyedben #115 től kitöröltetném, szerintem amúgy sem felel meg a PH szabályzatának. ;) ;)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#119) Bog válasza takacsbotond (#117) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem fogtad fel a jelek szerint, fussunk neki újra, hátha.
A baj nem a PC-vel van, ó, baromira nem. A baj PONT azzal van, amit írtam: emberek azért vesznek magyar kutyafajtát, mert az magyar és nem azért, mert számukra az a megfelelő. Erre az egyetlen dologra céloztam akkor, amikor azt a mondatot leírtam, amibe belekötöttél. Nem mentegetőztem és magyarázkodtam, hanem rámutattam egy jelenségre, ami szerintem ostoba.

Úgy fest, hogy rajtad kívül mindenki fel is fogta.

Bone123 ma S8 cikkét összesen három szerző írta, nekem csak annyi munkám volt vele, hogy felvettem és megvágtam egy 14 perces videót hozzá, valamint az éjfél előtti időzítés miatt a húsvéthétfő délutánját csak azzal töltöttem, hogy a szerzők írásait koherensé tegyem és javítgassam. Biztos maradt benne hiba. Mondjuk az egészen biztos, hogy véletlenül sem írtunk ly-t j helyett.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#120) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

Csutka közeli rokona (egy kennel) Mr. Mézi nálunk éli életét, annyi, hogy ő fakó (nem, nem fehér :) )

Ilyen volt süldőként:

Itt meg már megnőve:

Amit írtál, azokon mi is átmentünk, és teljesen átérezzük, így két év után amit látunk rajta, az a végtelen "munka" kedv, és nem csak a fizikai oldal (kb végtelen futás) hanem az agyi is.

Most kb 15~20 parancsot, szót ismer, egynek a megtanulása az kb 2~3 alkalom egyszerűbb esetben, de komplexebb dolgokat is gyorsan megtanul, és aztán ezeket folyamatosan kombinálni, tekerni kell, és élvezi ám nagyon, rendesen fárasztja az agyát.

Persze sokat lehetne még írni az ugatásról, meg a kb öntisztuló szőréről, de csak élvezzétek, még akkor is, ha a zoknikat eszi épp :)

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#121) kovy79 válasza Tuib (#120) üzenetére


kovy79
őstag

Hatalmas figurának tűnik. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#122) b. válasza Tuib (#120) üzenetére


b.
félisten

Azta, ez egy nagyon szép példány. Sugárzik belőle minden, amit elmeséltél. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#123) Bog válasza Tuib (#120) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Wow!

Konzultáljunk a nyugodt séta fogalmáról, mert ez számomra ismeretlen, de nagyon érdekel :D
És hogy a 15-20 parancsszóba a "csend legyen" mikor épül be készségszinten :D

(két zoknit kapott ajándékba, úgyhogy a többire nem megy rá. az öntisztuló szőrzet egészen kivételesen remek, imádjuk, csak kár, hogy a lábáról a sár nem tűnik el magától:-))

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#124) kovy79 válasza Bog (#123) üzenetére


kovy79
őstag

Nálunk a kicsik is próbáltak volna terrier módjára sétálni (természetesen a mezőn szabad), készségszinten megtanulták, hogy a "NA jÓ" semmi jót nem jelent: vége a póráz nélküli sétának, fordulás vissza, irány haza. :) Így olyanok, mint a kisangyalok. Úttest előtt megállnak, megvárnak, még akkor is, mikor másik kutyus van a túloldalon, valamint letojják a kerítés másik oldalán ugató kutyust, csak haverkodni mennek szépen néha oda. :)
A "NA JÓ" parancsra a kertben az ugatást is abbahagyják (egyébként nagyon tudják a kis területüket védeni). :D

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#125) Tuib válasza Bog (#123) üzenetére


Tuib
aktív tag

Nyugodt séta? Sztem majd 12-14 éves korától max :D
Ami működik kb az a póráz szabály, illetve ha szabadon van, akkor falkában a legkontrollálhatóbb saját tapasztalat alapján.

A "csend legyen" elvben nem feladat, mint a 15-20 vezényszó, hanem szabály, csak nagyon nehéz konzekvensen betartani, betartatni.

Minálunk kint a kertben ugathat, ez itt falu, ha zavar is valakit, akkor csak az utca 90%-ával kell megbeszélnie, mivel mindenkinek van kutyája :) Bent viszont teljesen tiltott a dolog, ezt tudtuk normálisan betartatni, nem is ugat (nagyon), ha bármi van (ki akar menni, becsuktam, akármi) akkor csendesebb hangon jelzi (dünnyög), vagy ajtót bököd.

Dögönyözéskor, birkózáskor sem ugat (nem is hagynánk), akkor csak Csubakka hangot hallat, hogy élvezi a dolgot :)

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#126) Bog válasza Tuib (#125) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ja, hát ha játszunk, meg velünk van, akkor ő sem ugat, azzal nincs baj, más kutyákkal viszont rendre összeveszik. És ez befolyásolja a sétát is, ha nincs ilyesmi, akkor remekül megy láb mellett:-(

Azt nem értem, hogy miért izgatja ennyire, hogy minden másik kutyához oda kelljen menni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#127) kovy79 válasza Bog (#126) üzenetére


kovy79
őstag

Dominancia, hormonok?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#128) Bog válasza kovy79 (#127) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ivartalanított szuka.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#129) Tuib válasza Bog (#126) üzenetére


Tuib
aktív tag

Ez érdekes, Mézi is pont ugyanezt tolta: minden kutyának neki, ledominálni a búsba.... Ezen sokat javított a kutyaovi és egy aranyos csehszlovák farkaskutya, aki erre a műveletre egy pöppet felverte magát, és finoman jelezte neki, hogy Mézi komplett feje és nyaka gond nélkül belefér a szájába.

Illetve még a kor, és sok társas, szociális viselkedési gyakorlat, együttlét a többi kutyával, és talán most már alakul ez is.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#131) kovy79 válasza Bog (#128) üzenetére


kovy79
őstag

Dominancia nem csak a fiúknál van ám (lásd még: "jelölőpisi" a lányoknál is).
(#129) Tuib, a kutyasuli valóban nagy segítség! Nem csak tanulni lehet ott, hanem szocializálódni. Mi is már csak ezért járunk a kicsikkel (5 és 6 évesek).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#132) Tuib válasza kovy79 (#131) üzenetére


Tuib
aktív tag

Igen, dominálás nem nemfüggő, és a fiatal kutyáknak fontos a kutya társaság, hogy ezeket a kutya <-> kutya kommunikációs formákat megtanulja, és kezelje.
Most minden kutya érdekes, mit akar kommunikálni, odamegyek dominálni, stb... meg kell tanulnia, hogy nem mindekinek kell, érdemes nekimenni, ki mit jelez, stb...

Egyébként a suliban ezeket tök jól elmondják, fiataloknak meg van ovi, vagy mi, ott már lehet ezt gyakorolni. Oviban általában van egy felnőtt, képzett kutya, aki a domináns a terepen, így nem egymást nyomasztják az apróságok :)

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#133) kovy79 válasza Tuib (#132) üzenetére


kovy79
őstag

:)
Nálunk van kiscsoport és nagycsoport->kistestű és nagytestű blökik.
Ez szerintem abból jó, hogy mindenki mindenkivel találkozik, "dumál", bemutatkozik. A fiatalabbak megtanulják, hogy hogy kell bánni az idősebbekkel és fordítva.
A kicsiknek van kicsi játszópajtás, de idősebb kutya is, akit lehet cseszegetni, aki maximum elhajt és akkor vissza az ifjoncokhoz. :) Az idősebbeknek meg van nyugisabb, szintén idősebb cimbora így ők is el tudnak szeparálódni, vagy a kicsiket közösen nevelgetni.
Egyébként mindegy, a lényeg, hogy egymás között legyenek, ha csak heti 1 órára is. :)

Az aláírásod óriási. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#134) Bog válasza kovy79 (#133) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jártunk oviba, voltunk legalább 7-8 alkalommal, plusz járunk "kutyanapközibe" is, heti 1-2 alkalommal, ott is bazi sok kutya van, szóval elég nagy a merítés abban, hogy más kutyákkal szocializálódjon, de semmi változás, minden kutyát meg KELL ugatni, oda KELL menni. Persze addig tart az arcoskodás, amíg nincs fizikai kontakt, onnantól tök barátságos és kedves, de hát nem tudok kerítéseken keresztül fizikai kontaktot előidézni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#135) kovy79 válasza Bog (#134) üzenetére


kovy79
őstag

Erre akkor is csak azt tudom, mondani, hogy a legfontosabb a konzekvens, kitartó és szigorú szabályok/fegyelmezés. Nálunk jobban senki nem szereti a négylábúit, de ha a határok feszegetése folyik (időnként bepróbálkoznak, hogy lazult e a gyeplő), akkor szigor van (természetesen az ő érdekükben). Pl. póráz fel, röviden tartva és irány haza, valamint a viselkedésünkből/beszédünkből is tudják, hogy rossz fát tettek a tűzre. Ilyenkor napokig/hetekig kisangyalok, aztán néha újra keresgélik a határt. :)
Erről a "meg KELL ugatni, oda KELL menni"-ről mindig ez jut eszembe: [link] :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#136) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Csutka nagyon jópofa kutya. Örülök, hogy írtál róla! :)
Nekem is van egy kutyám, akit az utcán találtam. Szóltam hozzá pár jó szót és hazáig futott mellettem, pedig biciklivel mentem. Onnantól eldőlt, hogy marad velem. Azóta már sok mindent megélt: álvemhesség, ivartalanítás, kullancsok, kutyaiskola és a magas rangú politikus szomszéd különféle módú cseszegetése az ugatása miatt. Egy darabig még ugatásgátló nyakörvet is kénytelen voltam ráadni emiatt, de egy idő után elegem lett és azt mondtam, hogy többet nem vagyok hajlandó rátenni.
Egy alkalommal az álvemhessége miatt kiszökött az utcára és eltűnt egy hónapra. A várostól a második faluban találta meg valaki és vitte el az állatorvoshoz, aki a chip segítségével megtalált engem.
Másfél éve pedig kapott egy új társat az udvarra egy macska képében, akit szintén az utcán találtam még kölyökként.

[ Szerkesztve ]

(#137) kovy79 válasza Ðávid (#136) üzenetére


kovy79
őstag

Aranyos a története. :R
Édes pofák együtt. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#138) Ðávid válasza kovy79 (#137) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi szépen. Akkor nagyon hideg volt. :)

(#139) Tuib válasza Bog (#134) üzenetére


Tuib
aktív tag

Nos, szerintem csak így tovább, az idő majd segít.
Mást én nem tudok tanácsolni, minthogy következetesen tolni, a határok mindig feszegetve vannak, de nem szabad engedni. "Sajnos" okos állatok, egyből megérzik az engedékenységet főleg ilyen kamasz korban :)

Így nálunk javul ez a viselkedés, mi sem csináltunk mást most, mint az elején, lassan de talán-talán benő a feje lágya...

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#140) Bog válasza Tuib (#139) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tök jó, hogy van ez a fórum, már érdemes volt megírnom ezt a kis cikket, ahogyan olvasom a hozzászólásokat egyre többször állok neki, hogy időt nem kímélve megpróbáljunk végigsétálni azon a kb 50 méteres szakaszon az utcában, ahol három kutyához KELL odamenni úgy, hogy nem megyünk oda.
Mondjuk, hogy szeretném azt hinni, hogy minden alkalommal egy kicsit jobb... de kitartó vagyok.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#141) Tuib válasza Bog (#140) üzenetére


Tuib
aktív tag

Áááá erről eszembe jut, mikor kezdtük ezt a pórázasát, és csak az ház előtt az utcán mentem fel és alá egy 20 méteres szakaszon.
-Ha húzott valamerre, akkor ugye a másik irányba azonnal elindulni- szabály miatt alig jutottam előrébb :) De javul ez, most már lehet vele sétálni, futni, stb...

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.