Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Nekem Galaxy Tab S2 8" T710 van de mai napig tokeletes s nem eri meg lecserelni a jelen cikben irt Tabra.... foleg hogy ilyen draga

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) Emtra Prime


Emtra Prime
csendes tag

Éppen ideje kukáznia az alsó három dolgot.

E.P.

(#3) mackoman


mackoman
tag

Hja,utána meg jön a sírás rívás ,mert nem kapja meg jövőre a 8-as frissítést.Mert Valszeg nem kapja meg.Sokan szidják az iPad-et,de minden évben jön rá frissítés,még akkor is ha néha belassúl a rendszer.

(#4) Diokhan válasza mackoman (#3) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem teljesen felesleges egy újabb Android vs. iOS/Samsung vs. Apple vitát nyitni. A kettőnek csak annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő létezik.

Ezen eszköz pedig még mindig nem elég jó ahhoz, hogy megérje ezt az árat, ha a hardvert vesszük figyelembe. Kezdjük azzal, hogy majdnem egy 1 éves chipset kerül bele és hiába van 4 giga ram, ha pontosan tudjuk, hogy ha nincs jól optimalizálva a rendszer, kétmillió giga ramon is képes akadni. Kiváncsi vagyok, hogy ha kijön, a Mobilaréna srácok tesztelik majd biztos, hogy mi lesz a véleményük.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

Kicsit visszafogottabban:

Ha Snapdragon 820-szal jön ki akkor szinte gondolkozás nélkül megvenném, bár jobban örülnék egy 8"-os variánsnak.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) nkmedve válasza mackoman (#3) üzenetére


nkmedve
őstag

Én annak idején sokat gondolkoztam az iPad vagy S2 kérdésen (más lehetőség nem is nagyon volt). Összességében bejött az iPad, de minimum másfélszeres árat kellett volna fizessek az S2-höz képest, hogy meglegyen az a tudás ami nekem kellett (legyen benne GPS, és lehetőség min. 64 GB tárhelyre).

Nagy valószinűséggel az S2 még megkapja a Nougatot valamikor az év folyamán, igy még néhány évig el lehet vele lenni (az ősrégi 4.4-es Nexus 7-en is megy még minden app amit használok, az más kérdés hogy nagyon lassan :) ). Ugyan igy szerintem az S3 is meg fogja kapni a 8-ast, még a Samsung sem engedheti meg magának hogy ne adjon ki legalább egy frissitést.

Azt hozzátenném még, hogy szerintem S2-ről váltani S3-ra biztos nem fogja megérni, kb. csak GPU-ban lesz érezhetően erősebb (ott viszont sokkal).

[ Szerkesztve ]

(#7) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

170 nettó :-D 125 ezres ipad air 2-höz képest amoleden kívül tartalomfogyasztásra nem látom, hogy mi pluszt adhatna. Nem sajnálom, hogy nem vártam rá hónapokat :-D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#8) moleculez válasza Eugene Roe (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Mondjuk MicroSD bővítést 😁 125-ért max 32GB-t veszel, azt meg kenheted a hajadra. Rendszer+appok telepítése után örülj, ha marad 10-15Gb, na arra pakolj filmeket, zenét. Így hirtelenjében...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) nkmedve válasza moleculez (#8) üzenetére


nkmedve
őstag

+1

És ha valakinek GPS kell, akkor az LTE-s iPad-ot kell venni, ami megint drágább, arról nem beszélve hogy az Air 2 már nem mai csirke.

(#10) Eugene Roe válasza nkmedve (#9) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem kell gps, a hadver bőven elég, netet kap a telefon wifijéről, de köszönöm, hogy aggódsz. A microsd az probléma lenne, de otthon ituneson lehet hálózatról nyitni filmet, lakáson kívül pedig havonta 2*2 órát vagyunk autóban, amire megfelel 2-3 évad jóbarátok és rém rendes család. Párom eleve csak nezzsorozatokat.hu és plant vs zombiest használ facebook+youtube. Cserébe rögtön jött is ios frissítés.

Ráadásul nézd meg milyen fpsre képes az air játékokban, és utána mondj ítéletet. Felhasználási mód kérdése az egész :-)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#11) nkmedve válasza Eugene Roe (#10) üzenetére


nkmedve
őstag

"de köszönöm, hogy aggódsz"

Én aztán egyáltalán nem aggódom, csak tényeket irtam :) Bátorkodtam leirni, mivel nálam is sokáig az iPad volt a nyerő, de végül túl sok kompromisszumot kellett volna kötni ha azt veszem (amúgy telefonból inkább iPhone-t preferálok).
Mindenki azt vesz amit akar és ami neki megfelel, bár én lehet inkább megvárnám az új iPad-eket (állitólag jönnek) mielőtt kiadok ennyi pénzt egy majd 2.5 éves kütyüre (ami jelenleg is alig olcsóbb mint új korában).

(#12) doooo


doooo
veterán

Nem (teljesen) értem a felháborodásokat az áron... mert amennyiben S820 lesz benne, akkor még véletlenül se rossz ajánlat annyi pénzért (max. egy kicsit kicsi a képernyő, meg ugye 4:3 nem mindenkinek jó)... Ha viszont Exynos 7420 ennyiért.. akkor nem szóltam :DDD (de akkor is erősebb lesz valamennyivel a Tab S2-nél)

(#13) Eugene Roe válasza nkmedve (#11) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én amoledet vettem volna, de a párom megkönnyítette a döntést, és el kell ismernem, hogy az ő felhasználó szokásait egy ipad jobban kielégíti, mint egy samsung. Ez dologban főleg! Nekem az idegemre ment, hogy a samsung 10-ből 9* háromszor gyorsabb volt, pl 0,1 sec alatt töltött valamit, egyszer viszont beakadt, és 0,5 secre lassult. Ezzel szemben az ipad 10/10* 0,2 sec alatt nyit meg mindent, ezáltal sokkal fluidabb az egész. Félek az android ezt sosem fogja leküzdeni.

Peace :-D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) Eugene Roe válasza doooo (#12) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az oké, hogy gyorsabb, de eltelt 2 év a snapdragon 6x5 óta, a 820 meg kifutószéria lett gyakorlatilag.

Pusztán a soc teljesítményéből kiindulni elég buta dolog. Nem véletlenül süllyedt ide a tabletes piac, ahova! Sonynak most is van 240 ezres tablete, hatalmas sikereket könyvelhetett el vele.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#15) doooo válasza Eugene Roe (#14) üzenetére


doooo
veterán

"Pusztán a soc teljesítményéből kiindulni elég buta dolog."

Én a hasonló SoC-s telefonok árához hasonlítom, és akkor teljesen logikus az ár, amúgy se az olcsó tabletekről híres a Samsung, és amúgy is gyorsan esni fog az ára (ha nem is felére), épp azért, mert nem fogják túl sokan venni.

"Az oké, hogy gyorsabb, de eltelt 2 év a snapdragon 6x5 óta"

Ezt nem tudom mire vélni... Mit akartál mondani vele? A frissített S2 S652-vel van, ami nem két éves. Az Exynos 7420 ellenben annyi, de akkor is erősebb (ennyit mondtam, és ez így is van, és persze attól még nem azt jelenti, hogy okos döntés, vagy, hogy megér akkora felárat).

(#16) karandip


karandip
tag

Az lenne nagy dobás ha lenne hozzá stylus.
Megvárom mert ha esetleg meglépik akkor érdemes elgondolkozni rajta a zenpad z500 mellett, főleg az amoled panel miatt.

(#17) kovacs65


kovacs65
senior tag

AKAROK egy jó tabletet, de 3:4 arányút semmi pénzért.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.