Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Snapdragon 835 mellé 4gb ram? :W Ráadásul egy tabletben?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Jó lesz ez...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3) bagkri01 válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


bagkri01
őstag

Mert azzal mi a baj?

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#4) vicze


vicze
félisten

Ha esetleg on screen gombok lesznek rajta és elfejtik az ujjlenyomat olvasót elgondolkodok rajta talán. De legalább nem 4:3 hála az égnek.

(#5) levente13 válasza bagkri01 (#3) üzenetére


levente13
csendes tag

A gondot abban látom, ha már csúcstablet, akkor miért megyünk alá egy Tabletnél a 6 és 8 GB RAM-oknak amit a csúcstelefonokban találunk, és ha csúcstablet-nek készül akkor az ára is csúcs lesz.

Főleg annak tekintetében, hogy a Tableten még akár komolyabb játékokat, vagy programokat is futtathatsz, ha már akkora kijelzővel látták el.

Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

(#6) moleculez válasza levente13 (#5) üzenetére


moleculez
veterán

És meg is érkeztünk a szűk keresztmetszethez, az appok... Nem sok olyan android app van, ami kihasználja egy tablet előnyeit. Ezzel szemben iOS-re nem kevés komoly app van, amivel tényleg értelmet nyer pl egy iPad Pro. Ha ez nem így lenne, tényleg androidos tabom lenne, mert az iOS filekezelése, meg úgy az egész workflow komplikáltabb, mint kéne, de megszokható.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) #80439296


#80439296
törölt tag

Azt hiszem, 2 óra alatti hozzászólások mennyiségének hiánya pontosan beárazza, mennyire lexarja a piac a tablet-divíziót.
5.5 - 6 - 6.44" phabletek korában egyre kevésbé vonzó egy izom-tablet, akár 8 - 8.9 - 10.1" -os kivitelben is.

(#8) HarleyCustom válasza #80439296 (#7) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) DarkChild válasza #80439296 (#7) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hát igen... Engem őszintén szólva meglepett, mennyire beleállt a földbe a tablet piac. 2-3 éve még a csapból is az jött, hogy a laptopok rövidesen kihalnak és helyüket átveszik a tabletek. Ehhez képest Androidos tabletből alig van már a piacon néhány értékelhető modell, az Alma pedig alig-alig frissíti az iPadet. :U
(Tavaly én is eladtam a Galaxy Tab S-emet, nem sokat használtam...)

(#10) KengelRoland válasza levente13 (#5) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Nekem is ez a problémám ezekkel. Bár a "miért" jellegű kérdésem csak költői. Hiszen tudom, hogy miért csak 4 GB. Azért, mert akkor mit tesznek bele jövőre a "csúcs" tabletbe?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#11) Kendek válasza DarkChild (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én szeretem az S 8.4-emet, sokat - mármint naponta többször - is használom. Folyamatosan üzemel és mindig kéznél van, és azért mégiscsak kényelmesebb mint a teló. Kicsit szomorú vagyok, hogy most már csak a ~10"-os méretkategóriát erőlteti a Samsung. Az már túlságosan is terebélyes, ezáltal kevésbé praktikus.
Az Androidos tableteknek esélyük nem volt az x86-os notebookokat kitúrni. Maga a rendszer korlátozott, akkora méretben pedig már praktikusabb a noti kialakítása.

<-ƘƘ->

(#12) Carbonado11 válasza Kendek (#11) üzenetére


Carbonado11
tag

Szerintem meg a tabletnél faszább kütyü nincs! A mobilok csak utánuk jönnek...

Redmi Note 8

(#13) thebear007


thebear007
aktív tag

Nekem is csak dísznek van már a tablet. Olyan csúcs készülékeket használok, amik tabletté alakíthatók, de melllette full billentyűzetük van.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#14) batai15 válasza DarkChild (#9) üzenetére


batai15
félisten

Igen minap én is azon gondolkodtam hogy venni kellene egy tabot, laptop helyett mert igazából csak a torrent (sorozat) ami nem tablet feladat de külső vinyoval megoldható lenne. Sok jó appom van droidon aminek hasznát vennem aztán rajottem az összes tab majdnem vicc, nem érik meg az árukat.
Egyébként lassan dolgozhatna rajta a gugli hogy a nagy képernyő jobban ki legyen használva.

(#15) Memmaao válasza #80439296 (#7) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért ez csak egy beharangozó cikk, ne várjunk tobzódást a hozzászólások közt! Én a Tab S-t a mai napig használom, azon nézek rendszeresen filmet. Már alig vártam, hogy jöjjön egy normál képarányú tablet.

My name is Bond, James... Dean.

(#16) moleculez válasza batai15 (#14) üzenetére


moleculez
veterán

Volt már rá próbálkozás, emlékezz a Nexus Tabletekre (pl Nexus 9 nagyon bejön mai napig) , erőltették ők ezt a vonalat, aztán kész megállt a tudomány.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) Micsurin válasza moleculez (#16) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pixel C jobb példa. Nexus 9-cel a kezemben mondom amilyen jónak tűnik papíron, szegény halva született gyerek. (Ram kezelés, build quality, ami hihetetlen előny az a mai napig elismerendő nyers ereje a SoC-nak és a Kepler DX1-nek)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18) KengelRoland válasza Kendek (#11) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Attól függ, mire használod a számítástechnikát. Mert én a PC-t csak jatszani kapcsolom be. Internetre, zenére, videóra teljesen elég a telefon/tablet.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#19) Parallaxis válasza DarkChild (#9) üzenetére


Parallaxis
addikt

Engem őszintén szólva meglepett, mennyire beleállt a földbe a tablet piac.

Pedig ez várható volt.
Ezek az eszközök nem olyan gyorsan avulnak el, így aki vett, az 4-5 évig biztosan nem cseréli, így a gyártók nem nagyon tudnak mit kezdeni, ha a piac telítődik, mert sok újdonságot nem lehet felmutatni ezen a területen.

(#20) Memmaao válasza Parallaxis (#19) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez így igaz. A Tab S-sel egy időben Note 3 telefont vettem. Azóta a Note 8-at nyúzom. A tab S még a mai napig tökéletes, filmezéshez tud 8-9 óra SOT-t. Most kezdem érezni, hogy kicsit lassú, böngészés közben is. De nem zavaró.

My name is Bond, James... Dean.

(#21) Eugene Roe válasza Memmaao (#20) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én sem adnám el az ipad air 2-t. A legjobb döntésem volt az elmúlt 2 évben :) még 1-2 évet ki is fog bírni.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22) janeszgol válasza #80439296 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

En szeretem a tableteket es hasznosak is, de kb 60-70 ezer forintig. 100-150 ezer ft kozott inkabb notit veszek. FHD IPS paneles is mar van ebben az arintervallumban. Tabletet meg amugy is otthon hasznalom csak vagy ha vinni kell, akkor a celallomason. Ut kozben nem.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#23) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nálam a tabok már évekkel ezelőtt leszerepeltem. Egyáltalán nem vágyok már rá. Fölösleges pénzkidobásnak tartom. Nincs olyan élethelyzet, amikor szükségem lenne rá. Ha teljesen kihalnának, sem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#24) janeszgol válasza SkyLine3000 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Most mar en is belatom, hogy a telo + pc/noti mellett nem szuksegesek.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#25) PowerBuldog válasza janeszgol (#24) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Speciális felhasználásra van létjogosultsága. Nálunk 1-2 kisebb tabbal rohangálnak a raktárban. De ahhoz meg nem kell ekkora teljesítmény.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#26) vicze válasza PowerBuldog (#25) üzenetére


vicze
félisten

Akkor biztos speciális felhasználás vagyok. ;]
Napi 2-4 órát megy hétvégén nyilván többet. Ki az a hülye aki egy telefon apró kijelzőjét nézi egy tablet helyett? Tök hülyeség. És folytathatnám radnom érvekkel, amik csak rám igazak.

(Nem neked, hanem mindenkinek)
Tényleg olyan nehéz elképzelni, hogy van akinek mások az igényei és mások a felhasználási szokásai? :U

Teljesen megértem, ha valakinek feleselgess, de ettől másnak nem lesz. Végül is úgy földbe állt a tablet eladás, hogy 100milliót adnak el belőle évente közel ugyanannyit mint laptopokból attól, hogy valaki csak fő címekből informálódik sose fogja megérteni, hogy telítődött a piac és azért stagnálnak az eladások. Nincsen semmiféle földbeállás vagy drasztikus csökkenés.

(#27) DarkChild válasza vicze (#26) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nekem egy Galaxy Tab S 10.5 volt. Igazából nagyon szerettem, nyilván sokkal élvezetesebb volt azon olvasgatni, mint egy jóval kisebb mobil kijelzőjén.
Annak, hogy alig használtam és ennek következtében végül eladósorba került egyetlen kardinális oka volt: a súlya. Sajnos a fizikát még egyetlen 8-10 colos tabletnek sem sikerült becsapnia: egy 3-4-500 grammos készüléket hosszú időn át kézben tartva egyszerűen kényelmetlen 10-15 percnél tovább olvasni rajta. Amikor meg már azon kell kínlódni, hogy hogyan lehetne úgy letámasztani, hogy mellette még viszonylag kényelmesen lehessen böngészni, az már rég rossz :U
Amikor a tabletek súlyát is le tudják majd nyomni ilyen 100 gramm környékére, akkor talán majd újra felpörög a piac, de egyelőre nagyon úgy fest, hogy a következő években nem ezen a területen fogják hülyére keresni magukat a gyártók :U

[ Szerkesztve ]

(#28) vicze válasza DarkChild (#27) üzenetére


vicze
félisten

Ez természetesen igaz, de még ebben se vagyunk egyformák. :)
Nálam 400g a limit, a jelenlegi készülékem 390g(márig a legkönnyebb 10") és erre azt mondom, hogy tejesen rendben van. A Nexus 10 600 és a Pixel C 510g-ja is túl nehéz nekem, de a 400 már nem. Egy 10"-os készülékhez a ~400g tökéletes szerintem.

A 100g teljesen irreális, mivel a Kindle is 200g és azt ugye olvasásra találták ki. Illetve a nagyobb telefonok is túllépik a 200g-ot simán.

Hát igen a gyártók érdektelenségének legnagyobb oka a nagyon alacsony profit arány, ami miatt tényleg nem tudják halálra keresni magukat vele, így hanyagolják. Apple is már 3.éve küzd azzal, hogy számukra elfogadható profitarány(200%+) préseljenek ki belőle.

(#29) doooo


doooo
veterán

Bár elfogadnék nagyobb képernyőt a Tab S3 esetén is, a tudásába -néhány apró szoftveres apróság hiányán kívül (mint témázhatóság, illetve a képernyő színbeállításainak gyér felhozatala)- nem lehet belekötni. Az utód is biztosan nagyszerű lesz, de örülök, hogy nem vártam meg, bármennyire is javul az SoC meg a képernyő mérete/felbontása.

(#30) SkyLine3000 válasza janeszgol (#24) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is a teló+noti minden igényemet kielégíti és semmi szükségem egy fölösleges, plusz eszközre. Nem véletlen, h hanyatlik a tablet piac. Szerintem sokan vannak ezzel így.

(#31) Monkey válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


Monkey
tag

Melyik része nem ment át annak, hogy a tablet piac nem hanyatlik, csak eltérő a termékek életciklusa? :)

(#32) KengelRoland válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Az nem azért hanyatlik, mert neked elég a telefon+noti, hanem azért, mert aki vett, az 5 évente cseréli. Az enyém is négy éves és eszem ágában nincsen cserélni, mert anno normálisát vettem ami a mai napig megállja a helyét, így nincsen semmi szükség újabbra. Annyira hanyatlik, hogy az asszony is fél éve vett tabletet és nagy megelégedéssel használja.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.