Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Na megyek beszélek egy központi fűtés szerelővel, és holnapra kész is van :D.

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Csecse, tetszik. Valami baj van velem. :D
Egy kis csőhegesztés itt, egy kis vízsugaras vágás ott, egy kis edzett üveg és voila!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) R3wind válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


R3wind
csendes tag

Körülbelül. Beszélsz egy szakival és összedobja neked, az ügyes meg magának, csak nem lesz rajta, hogy In Win, de az 1300 eurós árcímke se. :D

(#4) Daywalker válasza R3wind (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze, szaki...ismerjük ám a magyar szakikat. A legtöbb szarul dolgozik, de legalább jó drágán. Amelyik olcsó, az még szarabb, plusz megbízhatatlan - tisztelet annak a kevés kivételnek, aki még itthon maradt.
Aztán nem csak a cső a lényeg. Azért egy háznál mindent úgy alakítani, hogy pontosan oda passzoljon ahova kell, az nem olyan egyszerű, hogy flexelgetünk meg hegesztgetünk otthon. Ha anyagárat nézel, a csövek, azok hajlítása, normális előkészítése és minőségi fényezése, a lemezek vizes vágása, szintén festése, az edzett üveg stbstb, plusz befektetett munkaóra (azzal is érdemes számolni), az ide-oda cipelés költsége, akkor nem jössz ki olyan olcsón. Tény, hogy nem lesz 1300 euró (ebből azért vonjuk la e 80Plus platinum táp árát ~100e ft) de nem lesz olyan baromi olcsó sem. Kérdezd meg a moddereket mi pénzt beleölnek egy-egy scatch build modba, gyakran százezreket locsolnak rá és több száz munkaóra van egy-egy egyszerűbb modban is. És gyakran van, hogy valami nem jön össze. Namármost te vigyél vissza egy szakihoz valamit, majd jól a fejedbe húzza vagy elküld a francba - mert persze számla nélkül csináltattad, meg amúgy is. Időmilliomosoknak kiváló elfoglaltság.
Nem azt mondom, hogy nem drága ez a D-Frame, mert az, de nyilván egy cégnek van profitja is, azt meg ő szabja meg...gondolom megéri nekik, csak nekünk drága ez...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Wow, tetszik ez a ház! :C
Pár éve bennem is egy hasonló ház ötlete fogalmazódott meg. Mondjuk ez jobb azért, de cső + plexi + a nyitottság bennem is felmerült, kb hasonló kialakításban.
Elfogadnám otthonra. :K

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6) LLKobe


LLKobe
veterán

Hát ez gigaronda. De legalább olcsó.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) Sz.Péter válasza Daywalker (#4) üzenetére


Sz.Péter
tag

Én is gondolkoztam rajta,hogy csinálok,egy jó kis(nagy) házat magamnak,lehet rendelés is lenne belőle,de akkor nagyon elvoltam havazva melóval,és tény,hogy nagyon munka,és pénz igényes.Igaz én full aluval csinálnám,de rozsdamentes,sőt réz profilból is megoldható.A jó itthoni szakisághoz meg annyit,hogy pár hete jöttem haza Mannheimböl ahol 18T-súlyú reaktor hőtőt,és alu és réz áramvezetőket hegesztettem 20000A-ig,főleg az ABB,és Siemensnek,és az ott helybenlévő BASF-nek.Itthon "csak " a Lufthansa Techniknek készítettünk egyedi szerelőállványokat amiről pl a hajtóműveket veszik le,de ez is csak egy pl amit az utóbbi 30évben dolgom volt.Ettől függetlenül kilehet ezt olcsóbban hozni,korrektül,és igényesen.Ha vkit érdekel keressen:).Szeretem az ilyen kreatív dolgokat.

(#8) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Varázslónál láttam talán ezt a házat, nagyon megtetszett :D megláttam az árát... :D ezek után maradtam az "olcsó" vonalon egy 70e-s házzal.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9) trufa12


trufa12
addikt

Most komoly 400 ezer forint ezért a xarért ? :Y
Fele áron bőven meg lehet a már említett (de jó szakival) is csináltatni.
Legalábbis szerintem..
Mondjuk ha a csecse táp is benne van az árban (is drága ) de már lenyelhetőbb már ha valakinek ez valóban tetszik..meg sok a felesleges költő pénze.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#10) Sz.Péter válasza trufa12 (#9) üzenetére


Sz.Péter
tag

Igaz.Táp nélkül cc 1k ojro.Viszont procik,vga kártyák,tápok,egyebek jönnek,mennek,de egy jó,és átgondolt ház az nagyon hálás dolog,és nem két évre szól.Az ízlés pedig szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#11) mpierre


mpierre
veterán

Hmm, elnézve érdekes elgondolás, de gyanítom, hogy az ár a márkának is szól.... Pedig nem is rossz, talán túlzottan nyitott.

Lehet megvalósítom a felskiccelt házikómat, aztán eladom jó pénzért a prototípust. Csak előbb le kéne gyártani.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12) sheep válasza trufa12 (#9) üzenetére


sheep
addikt

Az árán én is ledöbbentem. Azon kívül hogy tetszik meg minden, innováció meg a többi bullshit, vágok pár alucsövet azt összerakom otthon.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#14) seniman válasza sheep (#12) üzenetére


seniman
addikt

Volt aki az S-Frame-et is otthon akarta lehajtani. :DDD Mondjuk ezt még mindig egyszerűbb. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#15) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Örömteli hogy mostanában elmozdult az InWin a teszkós gagyitól a minőség felé, de a luxusprofit meghatározásnál eléggé elgurult a gyógyszerük. Meg a bővíthetőség se az erősségük, az átlaguser igényeinél ne akarjon többet az ember...

(#16) Lacok


Lacok
őstag

Nekem kifejezetten tetszik a sok egyen doboz után viszont az 1300 eurós :Y ára nagyon nem.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) Aprósólyom válasza Daywalker (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Látom neked is megvan a tapasztalatod. A magyar rögvalóság. Sajnos az is hozzájárul, hogy az emberek átcseszhetőek. A másik, hogy, ki is lehet penderíteni őket a lakásból/házból, ha észreveszünk valami simlisséget, nem kell őket elviselni. Sajnos, a szakunkát nagyon tönkre tette az ország, közös erővel. Én a mai fejemmel eltüzelném a diplomám és szakmunkát tanulnék és mennék olyan országba ahol becsülete van. Nem jön be nekem ez a számítógép előtt ülős, diplomás élet.... vagy rossz szakmát választottam. :)

Amúgy erről a számítógép házról annyi jut eszembe, hogy a nagy unalmukban egyesek nem tudják mire elverni a pénzt, és értelmetlen, túlárazott gyártási hulladékot állítanak elő, mely minden szempontból mellőzi a célszerűséget és az optimalizáltságot. Kb. annyira látom célszerűnek ezt a házat, mintha egy ember kettő helyett 4 vagy több lábbal születne... (kettőnél se több se kevesebb nem kell.) Ha esetleg csupa újra felhasznált hulladékból készülne, akkor elismerően biccentenék. De nem. :U

Kicsit beleolvasva a cikkbe... csak némi Alumíniumot tartalmaz? Főleg acélt? 1300EUR-ért? Még csak különleges technológiát sem használtak, hacsak nem az edzett üveget vesszük annak. De az sem drága ekkora méretben. Extrudált fémvázat el tudnék képzelni... Esetleg üvegszálas/karbonszálas vázat ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#18) ledgeri válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, prémium márka, ok prémium, évfordulós, limitált szériás, top tier előbb is láthatóan megosztó ház...
De miért kell ilyen gagyi reklámot csinálni neki? Mostanában néztem házakat és egy csomóféleképpen minőségibben megoldott promó-anyaggal találkoztam, akár 10-20e-s házakkal kapcsolatban ... :W :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) zetor2000 válasza Daywalker (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem nem lehetetlen az, hogy találj egy hazai iparost, aki rendesen dolgozik neked. Csak meg kell fizetni. A probléma itt szerintem az, hogy az inwin nem egyet fog csinálni ebből, hanem pár10-100 példányt, és nem szakemberrel hegesztet, hanem ipari robottal. A hazai gyártás egyedi, ott azt kell kifizetni, hogy van -jóértelemben- Pistabá, aki tud rendesen hegeszteni, és neki drága az óradíja.
Vizesvágós gyerekek is vannak, itt a fórumon is lehet találni. Adsz neki AutoCad rajzot, azt pár nap alatt hozza a postás a kész terméked. Rajzokat meg találsz a neten, hogy mi mekkora.
Szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20) Daywalker válasza zetor2000 (#19) üzenetére


Daywalker
addikt

Pár 10 vagy 100 darabos tételhez Kínában nem indítanak robotokat, olcsóbb az emberi erőforrás annál :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21) Indy69 válasza Daywalker (#4) üzenetére


Indy69
aktív tag

:K Teljesen igazad van, Én egyszer csináltam egy brazos laphoz egy fekvő házat rétegelt lemez volt az alap és szálcsiszolt dekorral vontam be ,hát tervezgettem meg modelleztem napokig meg kb 30 h ment rá mire kész lett ,de magamnak csináltam mert volt időm ,manapság már nem lenne,ha meg más csinálja azt ki kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Daywalker válasza Indy69 (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

Én autóhangszóró kiemelőgyűrűt csináltam (nem csak egy szimpla gyűrűt, hanem döntött kiemelőkeretet, hogy pontos legyek). Rengeteg időm elment vele, egy szaki a megfelelő gépekkel hamarabb megcsinálta volna, igaz drágábban, mint én kézi (gép-) szerszámokkal. Ma már odaadnám inkább, nincs idő ilyenekre.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) BookerDeWitt válasza trufa12 (#9) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Azt sem szabad elfeledni, hogy ez az InWin Signature sorozatához tartozik!
A DFrame Atx az pl számozott és csak 500db van belőle!
A HFrame King Size pedig 200db...
Iszonyatosan korlátozott a készletük!
Mondjuk én elfogult vagyok az InWin-nel...de ha belegondolunk az Agera R-nél sem csodálkozunk az áron! :)
Itt sem szabad!
És ezt nem hozza össze egy fűtésszerelő! :)
Élőben mindenkinek kiszalad a száján az a bizonyos "huuuu b.....meg" páros! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.