Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThodEE


ThodEE
őstag

Várhattam volna eddig a posztig, még egy ezressel olcsóbb lett az SSD + proci amit vettem :(((

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#2) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Vajon milyen elvetemültségre és dilettantizmusra vall az, ha egy projektor tervezői a vetített fény kijáratát fényvisszaverőre krómozzák? :C

SidCorky:
Már a többi hasonló ajánló cikkben is figyeltem (tehát nemcsak Hozzád, de a többi cikkíróhoz is szólok), hogy mintha nem lenne konzekvens a szöveges bekezdések és a vonatkozó képes illusztrációk sorrendje: van, amikor a szöveg megelőzi a képet, van, amikor meg a kép vezeti be a szöveget. Vizuális alkat vagyok és amikor egy termékkép megragadja a figyelmemet, többnyire mindig rossz helyen kezdem el olvasni a szöveget (alatta, amikor a vonatkozó szöveg felette van és fordítva). Nem tudom, más is járt-e már így ezzel, de én kezdenék ezzel valamit. :B Pl. fejezet címekként a termék neve vastagon kiemelve?

[ Szerkesztve ]

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Médiás cuccoktól felejtős az egész. :(((
VGA nélküli laptop 200 felett + gagyi külső vga korlátozott sávszélességgel, annyiért már elég jó gamer laptopot kapni. :U
Aztán hogyan hajt meg egy igp egy cpu-t? :F Azt se tudja kimondani, hogy „gyí, te”. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Gabesz201 válasza cinemazealot (#2) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

+1

(#5) hypno skate


hypno skate
senior tag

Tök jó, hogy ennyi garanciát adnak processzorokra, de van itt valaki, akinek ment már tönkre processzora a kupak nélküli AMD korszak óta?
...Ide nem értve, a lábak elhajlását vagy törését

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#6) OkosTibi válasza hypno skate (#5) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Láttam már rossz táp miatt megsülve alaplappal, meg szállítási/ logisztikai hiba miatt alapon hibásat.

Mintha nem nagyon menne le a 3700-asok ára :O

(#7) Noukoum válasza hypno skate (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom megnyugtatás jellegű, magyarázd meg Józsika szüleinek hogy arra nem kell gari mert nem romlik el..:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) Cythyel válasza hypno skate (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

nekem tavaly ment tönkre egy A8-3850 1st gen AMD APU, de az szarrá lett hajtva minden téren, arctic freezer 13 volt rajta, szal nem a hűtés miatt döglött meg... de ha így nézzük sok másik kupakos vagy sem amd-m még nem döglött meg

(#9) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A mini itx alaplap 17x17 cm méretű. Ennek ellenére a kelleténél ötször nagyobb házakat terveznek hozzá. Miért? Egy paneltáp, egy ssd, meg a lap + cpu van benne az esetek 90 százalékában. Erre csinálnak egy kockát, 25 cm élhosszal.
Kell ilyen is legyen, de épp a hetekben vadásztam, szó szerint vadásztam olyan mini itx házat, ami normális méretű. Végülis nem lett...
Ha tudna valaki ajánlani, azt örömmel venném... Ha lehet, akkor 30 000 forint alatt

[ Szerkesztve ]

(#10) Noukoum válasza Krugszvele (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

ez esetleg?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11) hypno skate válasza Krugszvele (#9) üzenetére


hypno skate
senior tag

Újat nem biztos hogy kapsz, viszont a hardveraaprón most láttam egy LC Power LC-1402mi és egy Modecom Feel 202 házat.
Valami 7 ezer pénz körül hirdették őket.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#12) AxBattler válasza Krugszvele (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Mire kell, milyen komponensekkel?
A felsoroltakra 30k HUF alatt: INWIN Chopin

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) User64476


User64476
őstag

Még egy Mali-400 MP is belefért!

(#14) Cythyel válasza Krugszvele (#9) üzenetére


Cythyel
senior tag

Chieftec IX-01B iPonnál 10k alatt van, fogad panel tápot, nekem külső tápos mitx deszka van benne

(#15) Pista0001 válasza Cythyel (#14) üzenetére


Pista0001
addikt

20e körül van a tápos verziója, és mindkettő létezik nemileg igényesebb megjelenésű, alu(hatasú?) előlappal.

(#16) Cythyel válasza Pista0001 (#15) üzenetére


Cythyel
senior tag

nekem cloud server van benne, így tojtam a kinézetre :P de még ha htpc is lenne benne, ez a matt műanyag teljesen jó tv mellett is, legalábbis szerintem

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

180 lumen, az még sötétben is kevés

(#18) kovy79 válasza ThodEE (#1) üzenetére


kovy79
őstag

Ez egy ilyen szakma. Ha 10-15 évet vársz, megvehetnéd még olcsóbban...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#19) Paxker315 válasza Krugszvele (#9) üzenetére


Paxker315
addikt

Silverstone Raven sorozat? [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#20) SidCorky válasza cinemazealot (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi az észrevételt. :R És jogos is lenne, de gondolom érthető okokból nem az alapján tagoljuk a szöveget képekkel, hogy mennyire zavarja össze azt, aki nem az egészet olvassa el, hanem kép alapján. :) Én próbálok úgy legózni, hogy a kép alá kerüljön a termékről szóló szöveg, de nem mindig jönnek ki úgy a bekezdések, hogy ez minden terméknél sikerüljön, valami mindig csúszik.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#21) kovy79 válasza SidCorky (#20) üzenetére


kovy79
őstag

Ha nincs a konkrét termékről fénykép, tedd be a gyártó logóját.
Ezek (fénykép/logó) alá kerül a hozzá tartozó bekezdés.
Hol itt a probléma?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#22) SidCorky válasza kovy79 (#21) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem arról beszéltem, ha nincs kép, hanem ha nem úgy jönnek ki a törések, hogy minden terméknél a kép alá kerüljön a szöveg. Ha végigolvasod, akkor egyértelmű hogy melyik kép tartozik hozzá, ha meg nem akkor nem halsz bele ha két bekezdést kell elkezdened. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#23) kovy79 válasza SidCorky (#22) üzenetére


kovy79
őstag

Akkor megfordítom: miért nem teszed lejjebb a képet, hogy a helyes bekezdés fölé kerüljön?
Nem, nem halok bele, de a másik oldal kezéről sem esik le a gyűrű...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#24) M@cika


M@cika
őstag

Nagyon OFF: szerencsére az elkövetkező 2 hétben mindössze 1 napot kell dolgozni :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#25) Cs1csó válasza ThodEE (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sose bánd, ha nincs épp valami válság, árvíz stb. akkor mindig minden ára folyamatosan csordogál lefelé.

(#26) SidCorky válasza kovy79 (#23) üzenetére


SidCorky
senior tag

Komolyan ez ekkora probléma? A cikk az egyébként belinkelt termékekről szól, a képek illusztrációk, a lényegen nem változtat, hogy pontosan hol vannak a képek. Nem másik oldalon kell őket keresgélni, hanem minden esetben a vonatkozó bekezdés alatt vagy felett, ha problémát jelent eldönteni, hogy melyik kép tartozik a leíráshoz, klikk a linkre és meglátod. ;)

Nem esik le a gyűrű, ha egy oldal olyan termékkel indul, amiről egy bekezdést lehet írni, akkor nem tudjuk nem alá beszúrni a képet, innentől pedig sajnos az egész oldal csúszik addig, amíg nem jön egy két bekezdéses termék. Szerintem ezzel túl is tárgyaltuk a dolgot.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#27) kovy79 válasza SidCorky (#26) üzenetére


kovy79
őstag

Nem kellett volna az eddig blabla, meg "miolyannehézezen" szöveg, ha a második bekezdéssel kezded a diskurzust...
Nem világos számomra, hogy miért nem lehet képpel kezdeni egy oldalt, de ha te mondod, akkor az biztosan úgy van.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#28) Akula


Akula
őstag

hát ez a tablet most hogy jött ide?
2019 van.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) Pista0001 válasza SidCorky (#26) üzenetére


Pista0001
addikt

Miért kellene linkekre kattintgatni állandóan? Ha már ott van egy leírás meg egy kép, miért kell nyomozni, hogy kiderüljön, az van-e a képen, ha egyszer meg lehetne normálisan is szerkeszteni a cikket? Ennyi erővel leírhatnátok az "ez" szót linkesítve annyiszor, ahány termék van, aztán jóvan, ha érdekli az olvasót, majd rákattint...

[ Szerkesztve ]

(#30) cinemazealot válasza SidCorky (#20) üzenetére


cinemazealot
addikt

Korábban elefant kollégával volt egy eszmecserénk arról, hogy mennyire dicséretes, hogy néhányotok még hétvégén is veszi a fáradtságot cikkeket írni, csak hogy fenntartsátok a lapcsalád látogatóinak érdeklődését. Én ezt továbbra is nagyra tartom és becsülöm. :R Azt is megértem, hogy a cikkeket nem véletlenül szerkesztitek úgy, ahogy: nyilvánvaló (és érthető), hogy célotok a látogatók oldalaitokon eltöltött idejének meghosszabbítása, ezért nem az a lényeg, hogy az olvasó egy cikket minél gyorsabban, akár az illusztrációul szolgáló képek rápillantásával fel tudja dolgozni, hanem hogy részletesen elolvasson mindent.

Viszont a megvalósítás (még ha az nem is szándékos) számomra akkor is kicsit visszás. Lehet a cikket logikusan, fejezetcímekkel (és esetleg az egyes terméket és/vagy termékcsaládot nevesítő alcímekkel) operálva, könnyebben feldolgozható módon is szerkeszteni. De ha tényleg ekkora probléma az egy bekezdéses termékek esete (már hogy nem lehet azoknak a képével kezdeni egy oldalt), javaslom, hogy a bekezdésen belül ne csak az ár legyen linkesítve, hanem az említett termék neve is legyen kivastagítva. Akkor az esetleges képre és környékére pillantva rögtön világos, hogy az előtte vagy utána lévő bekezdés szól az adott termékről. :R

(#31) Predatorr válasza Cythyel (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Ismerősömnek talán 5-6 éve építettem 6800K konfigot. 8e-s Raijintek hűtővel azóta fut 4.8GHz-en (vinne többet is, de nem hagyta nálam tesztelésre). Jó lap és táp nem árt. Ennyi idő alatt OC zintelek már hajlamosak degradálódni jó lapban is (ez is tapasztalat)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#32) Cythyel válasza Predatorr (#31) üzenetére


Cythyel
senior tag

333A cerka óta nem volt asztali intel gépem :DDD azóta csak amd :P mondjuk ha a ryzen bukta lett volna, akkor 7th gen intel lenne most az asztalomban...

(#33) kovy79 válasza cinemazealot (#30) üzenetére


kovy79
őstag

Gyorsan rákerestem egy régi, rudi féle cikkre, ami mindig is etalon volt a rovatban.
[link]
Igaz, hogy a szövegek után vannak a képek, de régen legalább konzekvensen mindig így volt.
Ezen struktúra "nem megvalósíthatósága" még mindig nem fér a fejembe...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

ha a fotó lightbox mellé klikkelek lépjen már ki, ne pedig megnyissa új ablakban a fotót. a kis x a sarokban nagyon macerás

(#35) cinemazealot válasza gekkoXT (#34) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez a viselkedés az új design velejárója, ezért ezt én a bugoknál jelezném, nem itt. :)

(#36) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Intelhez képest jók a Ryzen ajánlatok, de ár/értékben még mindig az előző generáció a bajnok.

(#37) User64476 válasza Cythyel (#32) üzenetére


User64476
őstag

Hu akkor neked biztosan kuld szulinapi udvolzetet az ELMU :D

(#38) Cythyel válasza User64476 (#37) üzenetére


Cythyel
senior tag

hát tőlük nem kell :P
az meg hogy az amd egy gőzkazán meg hogy többet eszik... jah, max ha csúcsra volt járatva :P meg amúgy sem érdekelt sosem... mindig megfelelően erős de csendes hűtőket használtam... :DD

(#39) User64476 válasza Cythyel (#38) üzenetére


User64476
őstag

Amugy tul van ez lihegve. Egyetlen problematikus resz a szukseges jobb hutes es nagyon zaj volt.

(#40) Cythyel válasza User64476 (#39) üzenetére


Cythyel
senior tag

nemkicsit...
ryzen előtti amd hűtők eléggé gyengék és hangosak voltak ha nem irodai használatra szántad a gépet, ryzen hűtőkkel eddig még se hang se teljesítmény terén nem panaszkodott nálam senki sem akinek gépet raktam össze, intel hűtőkre folyton jön a panasz

(#41) Cs1csó válasza Cythyel (#40) üzenetére


Cs1csó
félisten

Intel gyári hűtő? Instant kuka. Max netezős gépbe merném hagyni. Ahol bármilyen erőforrás igényesebb program van ott venni kell valami 8k körüli CPU hűtőt, legalább.

Klasszikus, hogy a pénzt CPU-ra és VGA-ra költi meg megfelelő mennyiségű RAM-ra aztán a többi alkatrész úgy lett összekukázva és megy a csodálkozás, hogy hangosak a házventik, vagy tápventi, rosszul szellőző a ház, gyenge a táp stb.

[ Szerkesztve ]

(#42) Cythyel válasza Cs1csó (#41) üzenetére


Cythyel
senior tag

nálam ha hűtőkről és ventikről van szó, akkor az aerocool és az arctic cooling a nyerő, bár most a kis deskmini a300-ba egy noctua került mert csak az volt megfelelő méretű :DDD de az előbbi 2 márkában eddig még sosem csalódtam... ház meg általában aerocool, előző és mostani is tőlük van és ügyfelek sem panaszkodtak még rájuk, volt 1 cooler master-em, alsó tápos, nem volt rossz, de átlagos tápoknak nem való, azoknak rövid a kábelezésük...

(#43) Cs1csó válasza Cythyel (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezekhez nem értek, de ne a legolcsóbbat noname-et, se ventiből se házból. Az Aercool házak jók?

(#44) Cythyel válasza Cs1csó (#43) üzenetére


Cythyel
senior tag

aeroengine2-t használtam sok évig, az egy full atx ház, most egy qs200-advance van, matx gamer besorolású és teljesen jó a kábel elvezetése, szellőzése... havernak egy predator-t vagy mit vettem mivel csicsásabbat akart, az is mind anyaghasználatban mind szellőzésben rendben van... nem a csúcskategória, de erős anyaghasználata mellett középkat tetején, felső alján helyezkedik el nálam, raktam már össze sokkal gyengébb minőségű és szellőzésű chieftec és cooler master házakat is

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kinek az agyszüleménye ez az Overmax?

Megint olyan Myphone, Myaudio, Opendott utánérzésem van kicsit...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekesnek tűnt ez a TnB TCUNSENIOR tévétávirányító.

A cikkben szereplő link viszont egy olyan webáruházra mutat, amelyik kizárólag informatikai tevékenységi körű vállalkozásokat szolgál ki. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) voyager4.4 válasza cinemazealot (#2) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Én is mindig így járok.

no fate but what we make

(#48) Akula válasza Graphics (#45) üzenetére


Akula
őstag

Megmaradt egy szállítmány, most megtalálták. :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.