Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) JuliusCaesar válasza Psychonaut (#41) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Ha szerinted köteles vagyok elfogadni, ott gondok vannak. Van egy "dolog", megnézem az én értékrendem szerint (jéééé déja vu!) mi az. Ha nekem nem felel meg, vissza a feladónak. Természetesen, addig mehetek el a saját értékrendem szerint, amíg a társadalom ezt tűri.

Akkor van gond, amikor a társadalomban birkák élnek, vagy ferde az értékrendjük (mint itt a többségnek pölö EDIT: magyarországra gondoltam), mert akkor az lesz a különc, aki nem különc. Akkor vannak gondok, mert szívni kell a bagót, meg inni mert a másik nem csinálja.

Ugye a demokráciát értelmes emberekre találták ki, ezért (is) bukik meg nálunk. Tőlünk nyugatabbra mindenkinek van akarata, szabad véleménye, maximum ha ezt károsnak vélik, megbüntetik. (Amerikában bárkit lelőhetsz, de bevarrnak 440 évre, vagy halálbünti lesz).

Tehát nem vagyok köteles elfogadni a másik értékrendjét, nekem nem tetszik az, hogy szabad az utcán dohányozni. Sokan vannak ellene és mellette. Ennyi. Ha elfogadom a másik véleményét, akkor neki is el kell az enyémet (ami akár paradox módon ellentétes lehet).

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.