Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Azthidtem nem fog meggyőzni, tévedtem

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#2) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Zeitgeist?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3) Dany007 válasza Cthulhu Dawn (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Pontosan ez jutott nekem is az eszembe :D De szó szerint csak ennyi... =)

Amúgy a south parknak volt erről egy igen érdekes része. Maga a rész nem volt nagy durranás, de azért érdekes belegondolni a mögöttes tartalomba is.

Elvégre most két dolog áll fenn ha jólinformált vagyok az aktuális összeesküvés-elméletekről.
Az egyik, hogy szimplán terroristák voltak. A másik pedig, hogy az egész meg volt rendezve, hogy legyen ok egy újabb háborúra stb...
És voltaképp tök mind1, hogy melyik az igazság, mindegyik az USA erejét, hatalmát erősíti csak meg.
Elvégre terrortámadás érte az országot, ezért puff megtámadtak 2 másik, feltételezett terrorista támogató országot. És lehet h a végcélját nem érte el, de azért elég szép kis háborút csináltak, amit egyik ország se kívánna magának.

A másik, hogy az egészet az USA rendezte meg (ilyet is hallottam már), csak azért, hogy háborúzhasson, mindezt jól leplezve az egész világ előtt. Ennek meg még félelmetesebb következtetései vannak miszerint az USA aztán tényleg bármit megtehet, mert megvan hozzá a gazdasági, katonai hatalma.

Szóval, szerintem teljesen mind1, hogy melyik igaz, vagy sem, a lényeg ugyan az! Az USA-nak még mindig világhatalma van, és nem is kicsi. Az orosz grúz háború semmi se volt ahhoz képest, amit az USA csinált Irakban meg Afganisztánban.

[ Szerkesztve ]

(#4) CséZé válasza Cthulhu Dawn (#2) üzenetére


CséZé
őstag

utána kellett néznem h mi is az., ezekszerint egy film.
megnézem!

(#5) Cthulhu Dawn válasza CséZé (#4) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Leginkább az ezzel foglalkozó része érdekes.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#6) CséZé válasza Dany007 (#3) üzenetére


CséZé
őstag

azért ez már majdnem 10 éve volt, azóta jött egy válság. valamennyit csak vesztettek a hatalmukból.
én nagyon nem örülök az ilyesfajta alávaló dolgoknak, ezek után bármit megtehetnek és sajnos meg is fognak, tudjuk kiknek a nyomására.

(#7) Dany007 válasza CséZé (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, hogy nem jó. Csak arra utaltam, hogy egyik verzió sem különbözik lényegében / vagy végkövetkeztetésében a többitől.
Meg amúgy az se jó ha abban a tudatban maradunk, hogy a terroristák bármit megtehetnek. Elvégre ha az usával megtették, akkor bármelyik országgal megtennék. És nem kell hozzá olajlobby meg ilyesmi. Elég a nyugati életforma és a vallási különbség. Azóta is elég sok terrorcselekmény volt aminek pusztán vallási okai voltak. Ott van például a mohamed prófétás karikatúra. Az mekkora röhej volt már? Na, szóval azért mondom, hogy ilyen alapon szépen a fél világot terrorizálhatnák. Persze nekem se esne jól ha a hazámat kifiguráznák, de erre max annyiban válaszolnék, hogy én is kifiguráznám az övét. De nem kezdenék fenyegetőzni öngyilkos merényletekkel, meg vérdíj a rajzolóra stb... Ez a 21. században már túlzás.

Amúgy szerintem még mindig jobb ha az USA a világhatalom, mintha mondjuk Oroszország vagy Kína venné át ezt a szerepet.

"és sajnos meg is fognak, tudjuk kiknek a nyomására." ööö na ezt nem értettem... de most, hogy becopyztam már sejtem mire gondolsz :) És egyetértek, ez se a legjobb dolog. De ennek a szálai a 2. Vh- végére vezethető vissza. (nem a holokausztra gondolok)

(#8) CséZé válasza Dany007 (#7) üzenetére


CséZé
őstag

Ariel Sharon, 2001. szeptember 26-án Simon Peres-nek:

”... ahányszor valamit cselekszünk, azt mondod, hogy az amerikaiak ezt meg azt fogják tenni. Mondok neked valamit nagyon világosan: ne aggódj az Izraelre gyakorolt amerikai nyomástól, mi, a zsidó nép irányítjuk Amerikát, és ezt az amerikaiak is tudják.”

(#9) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezt az embert sztem nem lehet komolyan venni.

(#10) samfishR válasza CséZé (#4) üzenetére


samfishR
senior tag

nézd meg, 1. rész part II-ben van szó a 911-ről. hasonlóan fényt derít pár dologra, mint a tegnap linkelt muvi a már törölt topikban :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.